Termalica Bruk-Bet Nieciecza zmierza prosto do Ekstraklasy
Termalica Bruk-Bet Nieciecza zmierza prosto do Ekstraklasy Grzegorz Golec/Polska Press
Już dzisiaj rozegrane zostaną spotkania przedostatniej kolejki 1 ligi. Jeśli wydarzenia na boiskach potoczą się w odpowiedni sposób, wszystko może być już jasne. Będziemy na wszystkich arenach dzisiejszych zmagań, a Was zapraszamy także na naszą MULTIRELACJĘ LIVE, gdzie zbierzemy wszystkie najważniejsze informacje z każdego ze stadionów!

Godzina 18:00

Najważniejszym wydarzeniem 33. kolejki 1. ligi jest awans do Ekstraklasy zespołu Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. "Słoniki" wygrały osiem ostatnich spotkań i w pełni zasłużyły na grę w krajowej elicie. Wisła Płock, która przez dużą część wiosny była na miejscu premiowanym awansem, zremisowała u siebie ze Stomilem Olsztyn 2:2. Fantastycznego gola z przewrotki strzelił w 92. minucie Michał Trzeciakiewicz.

W derbach Górnego Śląska hat-tricka zanotował Grzegorz Goncerz, który ma już na koncie 21 bramek. Porażka mocno skomplikowała sytuację GKS-u Tychy, który w ostatniej kolejce zagra na wyjeździe z Dolcanem. Jeśli marzy o barażu, to musi ten pojedynek wygrać. Wszystko przez to, że Pogoń Siedlce zainkasuje walkower za mecz z Flotą Świnoujście, która wycofała się z rozgrywek.

Pewna utrzymania jest już Sandecja Nowy Sącz, która sezon zakończy na 14. lokacie. Także wszystko jest już jasne w przypadku Olimpii Grudziądz (4. miejsce). O miejsca 5-9 czeka nas zażarta walka w ostatniej kolejce. Może zaskakiwać niskie miejsce Arki Gdynia - podopieczni Grzegorza Nicińskiego będą bronić 10. miejsca w tabeli.

To już wszystko w naszej MULTIRELACJI LIVE z 33. kolejki 1. ligi. Dziękujemy za uwagę!

Godzina 17:36

81. minuta - GOOOL! Grzegorz Goncerz hat-trick! Tym razem "Gonzo" z rzutu karnego pokonał Sebastiana Przyrowskiego! W derbach Górnego Śląska GKS Tychy - GKS Katowice 0:3!

Godzina 17:35

76. minuta - GOOOL! Cezary Stefańczyk ładnym strzałem zaskoczył Piotra Skibę. Nafciarze prowadzą ze Stomilem 2:1, ale to Termalica a nie Wisła jest o maleńki krok od Ekstraklasy.

Godzina 17:28

Tymczasem w Płocku 1:1! Najpierw w 60 minucie prowadzenie dał gospodarzom z rzutu karnego Krzysztof Janus. Cztery minuty później wyrównał Michał Trzeciakiewicz.

Godzina 17:23

68. minuta - GOOOL! Emil Drozdowicz po raz drugi głową wpakował piłkę do siatki Pogoni Siedlce! Termalica jest już więcej niż jedną nogą w Ekstraklasie!

Godzina 17:19

61. minuta - GOOOL! Grzegorz Goncerz trafia jeszcze raz! GKS Tychy - GKS Katowice 0:2!

Godzina 17:15

60. minuta - GOOOL! W derbach Dolnego Śląska prowadzi Zagłębie Lubin! Gola dla Miedziowych strzelił Maciej Dąbrowski!

Godzina 17:12

54. minuta - GOOOL! Grzegorz Goncerz strzela gola w Jaworznie! GieKSa z Katowic prowadzi z ekipą Tomasza Hajty. Bramka najlepszego strzelca 1. ligi nie poprawia trudnej sytuacji tyszan.

Godzina 17:06

47. minuta - GOOOL! Bramkę dla Chojniczanki zdobył Rafał Grzelak. W Chojnicach gospodarze przegrywają z Dolcanem już tylko 1:2.

Godzina 16:41

40. minuta - GOOOL w Niecieczy! Bramkę efektowną główką zdobył Emil Drozdowicz! Termalica prowadzi z Pogonią Siedlce 1:0 i jest bardzo blisko awansu do Ekstraklasy!

Godzina 16:31

Tylko pięć goli w pierwszych 30 minutach w przedostatniej kolejce.

Godzina 16:24

24. minuta - GOOOL! W Byczynie Widzew przegrywa z Chrobrym 0:1! Bramkę przepięknym strzałem w okienko zdobył Damian Piotrowski.

Godzina 16:20

Po 20 minutach bez goli w kluczowych meczach. Bezbramkowe remisy zarówno w Niecieczy, jak i w Płocku. Gole nie padły także w Jaworznie, gdzie w prestiżowych derbach Górnego Śląska tyski GKS gra z katowicką GieKSą.

Godzina 16:18

16. minuta - GOOOL! Fatalnie zaczął się mecz z Wigrami dla Chojniczanki. Tym razem dla gości trafił Kamil Zapolnik.

Godzina 16:17

W Nowym Sączu już 1:1. Najpierw Paweł Tarnowski wykorzystał rzut karny dla Dolcanu, a parę minut później wyrównał Przemysław Szarek. Sandecja - Dolcan 1:1.

Godzina 16:12

W Płocku mecz przyjaźni. Czy piłkarze Wisły mogą liczyć na łatwy komplet punktów?

Godzina 16:07

6. minuta - GOOOL! W Chojnicach prowadzenie obejmuje zespół Wigier Suwałki, a strzelcem gola jest Kamil Adamek.

Godzina 16:00

I zaczęło się 8 spotkań przedostatniej kolejki!

Godzina 15:50

Piłkarze Termaliki doskonale wiedzą, przed jaką szansą dzisiaj stają. - Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z wagi tego wydarzenia. Zawodnicy przez cały tydzień trenowali bardzo skoncentrowani. Starali się wyciszyć i jak najlepiej przygotować do meczu z Pogonią - zapewniał przed starciem z Pogonią Siedlce szkoleniowiec "Słoników" Piotr Mandrysz.

Godzina 15:30

Derby z GieKSą to dla tyskiego GKS-u arcyważne spotkanie. Tyszanie grają z nożem na gardle, a dodatkowo kibice obu drużyn nie przepadają za sobą. Dla sympatyków gospodarzy porażka z katowicką GieKSą po prostu nie wchodzi w grę.

Godzina 15:00

Tymczasem mające już zapewniony awans Zagłębie zagra w Legnicy derbowy mecz z Miedzią. W rundzie jesiennej lepsza okazała się Miedź, choć to nie ona była faworytem. Sukces legniczanom dały trafienia Daniela Ferugi i Mateusza Szczepaniaka. "Miedziowi" już planują kolejny sezon, który po roku przerwy spędzą w krajowej elicie. - Nie zamierzamy prężyć muskułów i wydawać wielkich pieniędzy. Wszystkie transfery będą przemyślane, a od nowych graczy będziemy też oczekiwali, że swoim doświadczeniem wspomogą rozwój naszej młodzieży - podkreśla prezes Zagłębia Tomasz Dębicki.

Godzina 14:30

W awans do ekstraklasy wciąż wierzą w Płocku. Drużyna Wisły ma obecnie cztery punkty straty do Termaliki. Nafciarze muszą zatem nie tylko odnieść zwycięstwa w dwóch pozostałych im meczach, ale liczyć na potknięcia niecieczan. Płocczanie będą trzymać kciuki za dobrze spisującą się ostatnio Pogoń Siedlce, a w ostatniej kolejce za mające już awans w kieszeni Zagłębie Lubin.
Wisła

Godzina 14:00

Piłkarze Arki kontynuują fatalną serię. Od siedmiu meczów nie są w stanie odnieść zwycięstwa. Dzisiaj po raz ostatni w sezonie zagrają przed własną publicznością. To bardzo dobra okazja, aby zakończyć wiosenne pasmo niepowodzeń. Mecz z Olimpią będzie miał specjalne znaczenie dla Łukasza Kowalskiego. 34-letni prawy obrońca pożegna się nim z klubem, w którym z przerwami występował 12 sezonów.

Godzina 13:00

Najbardziej elektryzującym obok meczu Termalica - Pogoń Siedlce, będzie derbowy pojedynek w Jaworznie, gdzie GKS Tychy zmierzy się z GKS-em Katowice. Podopieczni trenera Tomasza Hajty będą już pewni gry w barażach, jeśli pokonają dzisiaj GKS Katowice. W przypadku porażki Sandecji może im się nawet udać uniknąć barażów. Spotkanie w Jaworznie odbędzie się bez udziału kibiców GKS-u Katowice. Wszystkie mecze tyszan rozgrywane są bez kibiców drużyn gości, na dodatek katowiccy fani dostali wyjazdowy zakaz za swe zachowanie w meczu ze Stomilem Olsztyn w Ostródzie.

Godzina 11:00

Grający dzisiaj w Płocku Stomil jest już pewny utrzymania. Nie wydaje się, że chciałby zrobić krzywdę "Nafciarzom", zwłaszcza, że od dawna wiadomo, że kluby dobrze z sobą żyją, zarówno kibicowsko jak i sportowo.

Tymczasem w Olsztynie stawianie oświetlenia na ostatniej prostej. W przyszłym tygodniu ostatni mecz sezonu Stomil rozegra jeszcze w Ostródzie, ale w nowych rozgrywkach wszystko wskazuje na to, że wróci na swój stadion.

Godzina 10:00

Tak na prawdę ma o co walczyć jeszcze pięć zespołów. W najlepszej sytuacji ze wszystkim jest Termalica Bruk-Bet Nieciecza, której do awansu do Ekstraklasy wystarczy dziś zwycięstwo z Pogonią Siedlce. Dla siedlczan porażka dzisiaj może oznaczać pożegnanie się z 1 ligą, w przypadku zwycięstwa GKS Tychy, który w takim wypadku zapewniłby sobie udział w barażach. Jeśli swój mecz przegrałaby Sandecja Nowy Sącz, w przypadku zwycięstwa tyszanie zachowają szanse na uratowanie ligowego bytu już w ostatniej kolejce.

W nieciekawej sytuacji jest walcząca o awans Wisła Płock. Aby zachować szanse na awans, musi dzisiaj wygrać ze Stomilem Olsztyn i liczyć na potknięcie Termaliki.

Tak prezentuje się tabela 1 ligi na dwie kolejki przed końcem.