0

Bytovia Bytów

1

• Za uwagę dziękuje Państwu Andrzej Rukść. Do następnego, pozdrawiam.

• Koniec meczu. Bytovia w ekstazie. Arcyważne 3 punkty jadą do Bytowa. Poziom meczu tragiczny. Szczególnie Arkowcy dziś się nie popisali.

• Za grę na czas napomniany Laskowski.

• Jeszcze zmiana taktyczna. Formella pojawi się na boisku, a schodzi z niego Jakóbowski.

• Da Silva wepchnął Laskowskiego w bandy. Iskrzy w końcówce. A Arka ma jeszcze rzut rożny.

• Sędzia dolicza 5 minut. Będą jeszcze emocje?

• Marcjanik ratuje się faulem tuż przed polem karnym i ogląda żółtko.

• Jastrzembski zastępuje Mandrysza.

• Arka jest niepokonana na własnym boisku od 9. spotkań. Po fatalnej grze zanosi się na przerwanie tej passy.

• Stolc nokautuje Mandrysza strzałem prosto w twarz. Mandrysz oszołomiony, musi na chwilę zejść z boiska.

• Ładnie wprowadza się w mecz Tomasiewicz. Kiwnął, zagrał do środka pola do niepilnowanego Ławy. Pomocnik Arki zdecydował się na strzał z ponad 30 metrów, ale wysoko ponad bramką.

• Wojowski zmienił Renusza.

• Wszystko zaczęło się od fatalnego zachowania Sobieraja, który bawił się we własnym polu karnym. Jego błąd próbował naprawiać Stolc, który wybił piłkę za lekko wprost pod nogi Mandrysza. Ten spokojnym strzałem przy słupku daje prowadzenie gościom!

• Bytovia na prowadzeniu 1:0. Gol Mandrysza!

• Mamy debiut. Młodzieżowy reprezentant Polski Tomasiewicz zastępuje na placu gry Nalepę.

• Ława wrzuca wysoka piłkę, tam do głowy dochodzi Sobieraj, ale pewna interwencja Laskowskiego.

• Rewelacyjna akcja Arki! Lomski na prawej stronie do Nalepy, ten robi zwód do środka i zagrywa super piłkę do wchodzącego w pole karne Da Silvy. Świetnie zachował się jednak Socha, który uprzedził w ostatniej chwili Brazylijczyka.

• Dzisiejsza frekwencja to 4214 widzów.

• Po wrzutce z kornera do główki dochodzi Wróbel, ale uderza nieclenie.

• Aktywny w II połówce Kryszak tym razem przedarł się prawą stroną i wywalczył rzut rożny.

• Coś drgnęło w poczynaniach Arki. Najpierw dobra akcja Da Silvy z Lomskim, który świetnie podawał w pole karne i tylko dobra interwencja Laskowskiego uchroniła Bytovię przed stratą bramki. Za plecami golkipera gości czyhał już Renusz, który na pewno zdobyłby bramkę. Chwilę później znów w roli głównej Renusz, który tym razem ładnie uderzał z dystansu, minimalnie niecelnie.

• Kryszak dośrodkowywał z rzutu rożnego, to była świetna piłka, ale faulowany był Miszczuk.

• Arka w kontrze. Ładnie wychodził skrzydłem Lomski, ale był faulowany.

• Faule, kontuzja, zmiana. Bardzo rwany pierwszy kwadrans II połowy. Niestety, ale nie ma gry!

• a

• Lomski już w pierwszej akcji posyła dobrą, otwierającą piłkę w kierunku Nalepy, ale nieco za mocno.

• W miejsce kontuzjowanego Szuberta wchodzi rekonwalescent Lomski.

• Będzie zmiana, Szubert nie jest w stanie kontynuować gry.

• Kontuzja także na murawie. W polu karnym leży trafiony w głowę Szubert. Jest opatrywany przez służby medyczne.

• Niecodzienna sytuacja na trybunach. Jeden z kibiców gości spadł z trybuny i się połamał. Na boisku bocznym ląduje helikopter, który zabierze pacjenta do szpitala.

• Pierwsza akcja Bytovii w drugiej połowie. Rajd lewą strona w wykonaniu Szewczyka powstrzymany jednak faulem Da Silvy.

• Gramy!

• To nie było porywające 45 minut w wykonaniu obu zespołów. Minimalnie lepsza Arka, ale z tej przewagi niewiele wynikało. Kilka strzałów z obu stron to naprawdę niewiele jak na derby Pomorza. Arka z jednym celnym uderzeniem, Bytovia w tym elemencie na 0. Czekamy na drugą, dużo lepszą odsłonę tego "widowiska".

• Koniec I połowy. Na razie 0:0.

• Jeszcze dogranie z rzutu wolnego Kryszaka i ładnie do woleja składa się Surdykowski, ale strzał byłego zawodnika Arki mija bramkę Miszczuka o dobry metr.

• Jeszcze okazja dla Bytovii po rajdzie Jakóbowskiego. Skrzydłowy gości po ładnym rajdzie dogrywał do środka, tam w piłkę nie trafił Marcjanik i o mały włos Bytovia nie wcisnęła piłki do siatki, ale faulowany w zamieszaniu był Miszczuk.

• Górka "pozdrowiła" teraz trenera Kafarskiego oraz klub zza miedzy, który kiedyś trenował :)

• Obudziła się Arka w końcówce I połowy. Dobra akcja gdynian, Renusz wykłada piłkę Da Silvie, ale dobry strzał Brazylijczyka blokuje Bąk.

• To była najlepsza okazja dla Arki! Kolejny wrzut piłki w pole karne, po wybiciu futbolówki przez defensywę Bytovii na linii pola karnego dopada do niej Łukasiewicz i oddaje atomowy strzał. Nieco ponad bramką.

• Najpierw z prawej, potem z lewej. To były dwie groźne wrzutki w pole karnym w wykonaniu Arki. Ostatecznie Arkowcy nie zdołali oddać strzału.

• Z boiska schodzi Mąka (podejrzenie kontuzji), a na boisku melduje się Bajić.

• Mandrysz zderza się głową z Renuszem. Wyglądało to groźnie, jednak obaj zawodnicy są już gotowi do gry.

• Mocne i nie przyjemne dla bramkarza uderzenie Da Silvy, ale na wysokości zadania stanął Laskowski, który paruje piłkę.

• Dobra wrzutka w pole karne i Nalepa bliski oddanie strzału z dobrej pozycji, ale uprzedzają go obrońcy gości.

• Ostre wejście Mandrysza w nogi Ławy i oglądamy pierwszą żółtą kartkę w tym meczu.

• Teraz indywidualną akcją na prawej stronie popisał się Wilczyński, zszedł do środka na lewą nogę i oddał strzał. Jego uderzenie słabe i niecelne.

• Mecz na razie nie porywa. Zachowawcza gra obu drużyn nie może wywoływać zadowloenia na trybunach.

• W szarży na prawym skrzydle Da Silva, domagał się autu na rzecz swojej drużyny, ale sędzia liniowy wskazuje chorągiewką w druga stronę.

• a Kibice Bytovii...

• Na murawie leży opatrywany Daniel Mąka, ale skrzydłowy Bytovii za moment wznowi grę. To nic groźnego.

• Uderzenie Renusza z dystansu nieznacznie mija bramkę Laskowskiego. Za ten strzał Renusz otrzymał brawa z trybun.

• Szubert zabrał piłkę Bąkowi i byłby w sytuacji sam na sam, ale sędzia Pskit słusznie odgwizdał faul na zawodniku gości.

• W ostatnich minutach nieco odważniej zaatakowała Arka i to ona jest strona dominującą.

• Kolejna akcja gospodarzy. tym razem dryblował na lewym skrzydle Renusz, ale jego dośrodkowanie zblokowane przez defensywę Drutexu.

• Świetny rajd prawym skrzydłem Marcusa Da Silvy, ale jego płaska centra nie dociera do adresata. Szubert uprzedzony przez obrońcę gości.

• a W 10 minucie meczu "Górka" ryknęła: "zawsze i wszędzie policja j..... będzie". tym samym odpowiedzieli kibice Bytovii, którzy w liczbie 150 osób zameldowali się już w klatce.

• Po tym rzucie wolnym dobrą piłkę miał Ława, ale uderzył z woleja wysoko ponad bramką.

• Teraz po faulu na Renuszu, Arka ma rzut wolny z narożnika pola karnego.

• Kibice Arki jak na razie nie prowadza dopingu. Wywiesili antypolicyjny transparent. Zdjęcie za chwilę.

• Ależ błąd Sobieraja i przed szansą Bytovia, gdyby tylko Surdykowski dobrze dobrał do kolegi, mielibyśmy sytuację sam na sam. Napastnik Bytovii jednak zagrywa niecelnie.

• Pierwszy rzut rożny dla Bytovii i sytuację wyjaśnia kapitan "Sobi".

• Pskit dał znak. Zaczynamy derby Pomorza!

• Przed spotkaniem pamiątkową koszulka z nr 200 został obdarowany Bartosz Ława. Popularny "Ławka" rozegrał w Suwałkach mecz nr 200 w barwach Arki.

• a Za chwilę zaczynamy!

• Ławka Bytovii: Oszmaniec, Bajić, Buzała, Formella, Jastrzembski, Michalski, Okuno

• Ławka Arki: Kędra, Glauber, Gałecki, Lomski, Wojowski, Tomasiewicz, Karłowicz

• W składzie Bytovii brakuje dziś pauzującego za kartki Jasińskiego, a w szeregach gospodarzy nie ma kontuzjowanego Abbotta. Na ławkę po dłuższej przerwie powraca Lomski.

• Coś od siebie może dodać też arbiter spotkania- Paweł Pskit, który ostatnio w Gdyni niesłusznie wyrzucił z boiska Michała Nalepę.

• Smaczku spotkaniu dodaje fakt, iż trenerem gości jest były szkoleniowiec Lechii- Tomasz Kafarski.

• Bytovia wciąż walczy o utrzymanie i punkty w dzisiejszym meczu są im potrzebne jak rybie woda. Arka teoretycznie nie walczy o nic. Tylko teoretycznie, gdyż szczególnie przed własną publicznością żółto- niebiescy zawsze muszą walczyć o 3 punkty i honor. Dodatkowo wciąż w zasięgu gdynian jest 4. miejsce w tabeli na koniec sezonu.

• W ekipie gości kilku zawodników z przeszłością w barwach Lechii Gdańsk: Buzała, Bąk, Piątek, Bajić. W składzie Bytovii są też byli Arkowcy: Wilczyński, Surdykowski oraz Juraszek.

• Przed nami derby Pomorza. Do tej pory obie drużyny mierzyły się ze sobą tylko jeden raz. W poprzedniej rundzie padł wynik 1:1. Remis dla Arki w swoim debiucie uratował Wardziński.

• a Obie drużyny wybiegają właśnie na murawę.

• Ze stadionu miejskiego w Gdyni wita już Państwa Andrzej Rukść. Warunki pogodowe bardzo dobre. Jest co prawda pochmurno, jednak temperatura wynosi 15 C i na pewno nie będzie padać.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA ARKA GDYNIA - BYTOVIA BYTÓW

Wigry Suwałki - Arka Gdynia 1:0

W sobotę Arkę czeka derbowa potyczka z Bytovią. Dla obu zespołów będzie to bardzo ważny pojedynek w kontekście ich pozycji w ligowej taeli. Arka po tym spotkaniu chciałaby wrócić do czołówki 1. Ligi, chociaż na awans do Ekstraklasy nie ma raczej szans. Celem gdynian jest jednak pierwsza czwórka, która na ten moment jest w ich zasięgu.

Z kolei bytowianie walczą o utrzymanie na zapleczu elity i w ich sytuacji każdy punkt jest teraz na wagę złota.

- Jestem zawsze optymistycznie nastawiony i wierzę w swój zespół. Przegraliśmy tylko jeden mecz. Będziemy starali się wszystko udoskonalić, by w sześciu ostatnich meczach nasza gra wyglądała jak najlepiej – ocenia trener Arki, Grzegorz Niciński.

• RELACJA SMS Nie będziesz w stanie śledzić meczu Arki z Bytovią? Nic straconego! Zamów najlepszą relację SMS w Ekstraklasa.net! Nasz dziennikarz poinformuje Cię o składach, opisze strzelone bramki i przekaże wynik do przerwy i po ostatnim gwizdku!

Aby zamówić relację na żywo na Twój telefon wyślij SMS o treści arkbyt na numer 72355 (koszt 2,46 zł).