Arka Gdynia

3

Chojniczanka Chojnice

2

• ArkaArka wygrywa 3-2 po naprawdę emocjonującej drugiej połowie. Dotąd żółto-niebiescy nie potrafili wygrać w końcówce ale dziś to zrobili i są na trzecim miejscu przynajmniej do jutra. Juraszek dał Arce upragnione zwycięstwo. Jednak po końcowym gwizdku było bardzo gorąco a Jarzębowski ruszył do Sobieraja z pretensjami i omal nie doszło do rękoczynów! Jeszcze dodatkowa informacja kibice z Chojnic zdewastowali stadion, a straty na oko to około 100 tysięcy złotych. Żegnam się ze stadionu! Do usłyszenia!

• Ależ to była końcówka! Pruchnik dośrodkował do Juraszka na głowę, a ten strzelił pięknego gola i to w ostatniej akcji! Szał na trybunach, ale na murawie zagotowało się po meczu między Jarzębowskim a Sobierajem i obaj skoczyli sobie do gardeł.

• Koniec meczu! Arka wygrywa 3:2 z Chojniczanką Chojnice w ostatniej akcji!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! W ostatniej akcji bramkę głową strzela Juraszek!

• Jeszcze faulowany Jamróz na wysokości pola karnego gości. Arka rusza całym zespołem do tej akcji.

• To już będzie chyba ostatnia szansa dla Arki. Od autu rozpoczął akcję Budka.

• Chojniczanka kończy mecz w 10. ale nie z powodu kartek, a kontuzji jednego z zawodników.

• Ależ była szansa dla Arki w ostatnich minutach! Budka idealnie dośrodkował, obrońca minął się z piłką, ale nikt nie pobiegł za nią do końca, a wystarczyło dołożyć głowę!

• Nie ma słów na to co robi Sobieraj w ostatnich minutach tego meczu. Tym razem zbyt krótko wybił piłkę i Mikołajczak miał świetną szansę, ale uderzył wprost w obrońcę.

• Arka stara się atakować i to niemal całym zespołem. Obrońcy Chojniczanki co chwila wybijają w aut.

• Nie ustaje jednak doping kibiców Arki w tym meczu! Oni nadal wierzą, że ich zespól strzeli trzecią bramkę.

• Wielbłąd Sobieraja, który chciał wybić dośrodkowaną piłkę, a de facto zatrzymał ją i wystawił Iwanickiemu na piątym metrze do idealnego strzału. Który to raz już Arka traci bramkę po błędzie tego doświadczonego stopera?

• GOOOOOOOOOOOOOL! 2:2 a do końca 7 minut!

• Wracając do bramki to była ona bardzo przypadkowa. Iwanicki oddał strzał zza pola karnego, a piłka po drodze odbiła się od obrońcy i wpadła do bramki obok zdezorientowanego Szromnika.

• Ziąbski zastępuje Orłowskiego.

• GOOOOOOOL kontaktowy dla Chojniczanki.

• Arka jest w tym momencie na 3. miejscu w ligowej tabeli. Przynajmniej do niedzieli kiedy to zmierzą się ze sobą Górnik Łęczna i Olimpia Grudziądz.

• Kibice Arki głośno śpiewają: "Gdyńska Arka aeaeao!" za to z sektora gości tylko cisza...

• Tomasik pokusił się o strzał z 30 metrów minimalnie niecelnie!

• Ależ to była akcja Sir Aleksa! Aleksander minął sam 3 zawodników i w sytuacji sam na sam uderzył nad interweniującym Misztalem! A kibice nie odpuszczają: "Jeszcze jedna bramka, jeszcze jedna musi być!"

• 2:0 !!! Ponownie Arkadiusz Aleksander

• Na murawie melduje się Łukasz Jamróz, który zmienia Mateusza Szwocha.

• Po rzucie rożnym wykonywanym przez Pruchnika, drugiego kornera domagał się Aleksander, ale sędzia uznał, że to napastnik Arki ostatni dotknął piłki.

• Dobre dogranie Pruchnika z rzutu rożnego, na długi słupek do Marcusa, ale dobrze wyszedł Misztal i w ostatniej chwili wypiąstkował piłkę.

• Na boisku lezy Pruchnik, który zderzył się głową z jednym z obrońców. Ale już jest gotowy do gry.

• Doszło do małego starcia kibiców Chojniczanki i kibiców Arki z Torów. Obie grupy chcą przedostać się do siebie, ale na razie biją w szybę i rzucają jakimiś przedmiotami. Górka w tej sytuacji śpiewa: "Ole ole ole ola Lechia to kur..."

• Arka Oprawa kibiców gości. Koszulka Chojniczanki i kilka stroboskopów.

• Strzał Ostalczyka z rzutu wolnego zablokowany, a z rzutu rożnego nic nie wynika.

• Zmiana w Chojniczance Wojdygę zastępuje Iwanicki.

• Faul blisko pola karnego Arki i żółta kartka dla Juraszka.

• Zmiana w Arce! Wojowskiego zastępuje Rzuchowski.

• Poprzeczka ratuje Misztala i Chojniczankę! Płaskie dogranie Pruchnika z rzutu wolnego, piłka trafia na 16. metr do Wojowskiego, a ten uderzył z prostego podbicia. Misztal odbił piłkę na poprzeczkę, a potem wybił ją jak najdalej od bramki!

• Rzut wolny dla Arki około 35 metrów od bramki Chojniczanki, świetne dośrodkowanie Pruchnika, Juraszek uderzył głową, ale w ostatniej chwili interweniuje Misztal!

• Ależ teraz to zrobił Aleksander! Wrócił po piłkę pod własne pole karne i minął 3 zawodników, a w tym założył siatkę Bednarkowi. Na koniec dał się sfaulować i spokojnie zacznie Arka.

• Ostalczyk za Ropiejkę, który ma na koncie żółtą kartkę.

• Źle wykonany aut przez gości i w efekcie z boku zacznie Arka. Gospodarze ładnie wymieniają piłkę między sobą, ale koniec akcji już całkowicie w ich stylu, czyli nic z tego nie wyszło.

• Mikołajczak ukarany kartką za faul taktyczny.

• Ależ fatalny błąd Szromnika, który wypuścił złapaną piłkę! Na jego szczęście piłkę z bramki wybił Jarzębowski, który uratował Arkę od straty gola!

• Arka Oprawa kibiców Arki. "Hooligans from Arka" przy asyście stroboskopów.

• Ależ się zakotłowało pod bramką Chojniczanki. Po dograniu Pruchnika z rzutu rożnego piłkę głową zagrał Juraszek, ta trafiła pod nogi Aleksandra, a ten z zimną krwią posłał ją między nogami Misztala.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Arki!

• "Wygraj to dla nas"- śpiewają kibice Arki i sekundy później była dobra szansa, ale piłkę po niezłym dośrodkowaniu z prawej strony wybił obrońca.

• Znakomity odbiór wślizgiem Pruchnika, Marcus ruszył z akcją, ale został sfaulowany.

• Drugie 45 minut rozpoczęli goście.

• W związku z pytaniami odpowiadam. Kibiców gości około 500. Ogólna frekwencja 5728.

• Wracając na chwilę do pierwszej połowy to naszym zdaniem sędzia powinien częściej wyciągać kartoniki bo gra była momentami naprawdę ostra. Z jednej jak i z drugiej strony, powinny polecieć żółte kartki, a na razie wychodzi na to, że Chojniczanka gra mecz, w którym dotąd w lidze zobaczyła najmniej kartek.

• Sędzia skończył połowę, ale nie ustał doping kibiców Arki. Trzeba przyznać, że jak na razie jedynie atmosfera na trybunach ratuje ten mecz, bo jest nudny jak flaki z olejem. Sytuacji jak na lekarstwo, celnych podań też, w zasadzie to wszystkiego brakuje w tym spotkaniu. Oba zespoły jakby zapadły w zimowy sen.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy 0:0!

• Arka Sędzia dolicza minutę do czasu gry pierwszej połowy.

• Mikołajczak ruszył prawą stroną, ale zatrzymał go Sobieraj, który jeszcze poślizgnął się przy tej interwencji.

• Na trybunach 5728 widzów dzisiaj, ale wydaje nam się, że kibice wciąż wchodzą na stadion.

• Leży na boisku zawodnik Arki, Chojniczanka nie wybija piłki, nawet gdy miała aut nie wstrzymała się z jego wykonaniem. Trzeba przyznać, że jeden z zawodników gości dostał sporą burę od kibiców zasiadających na Torach za tę sytuację.

• Dośrodkowanie Pruchnika z rzutu rożnego, zbyt mocno przeciągnięte i w efekcie piłkę wybija obrona gości.

• Arka Całkiem nieźle wygląda dzisiaj frekwencja na Arce, czyżby padł rekord?

• Ależ Jarzębowski miał szansę na soczyste uderzenie, ale zablokowało go dwóch obrońców gości!

• Jarzębowski wyskoczył z ogromnymi pretensjami do sędziego, który nie dał ewidentnej kartki za faul bez piłki.

• Świetne dośrodkowanie Tomasika, ale Szwoch fatalnie złożył się do tej główki i w efekcie piłka przelatuje daleko od bramki.

• No i kolejny faul. Mikołajczak fauluje Jarzębowskiego w walce o górną piłkę. Arka gra krótko ale nieefektywnie i nic nie wychodzi z tej akcji.

• Dwie szanse miał Pruchnik na dobre dośrodkowanie, ale ani razu piłka nie trafiła do partnera. Za pierwszym razem po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zatrzymała się na 13 metrze, za drugim na piątym.

• Rzut wolny dla Arki na wysokości pola karnego gości po faulu na Wojowskim.

• Jarzębowski ostro sfaulowany w środku pola, ale bez kartki. Nie liczymy fauli, ale chyba jest ich całkiem sporo.

• Arka przerwała kontrę wyprowadzaną przez Mikołajczaka i ładnie kombinacyjnie wymieniła 3 podania. Dlaczego tylko 3? Bo ostatnie było już bardzo niecelne.

• Sędzia nie zauważył ewidentnego faulu na Tomasiku i w efekcie aut dla gości.

• Mało dzieje się na boisku, więc szybko o tym co jeszcze dzieje się na trybunach. Na Górce zawisł transparent: "11.11.2013 Wszyscy na marsz".

• Źle chyba dobrali korki zawodnicy Arki gdyż co chwila się przewracają. Najpierw Budka, teraz Sobieraj.

• Goście pozdrawiają Wisłę Kraków, więc na odpowiedź Arki nie trzeba długo czekać:"Każdy to powie, Cracovia rządzi w Krakowie!". Również przy okazji "pozdrowienia" od kibiców Arki dla kibiców Śląska.

• Zbyt mocne dogranie Szwocha do Aleksandra i pierwszy przy piłce był Misztal, który pozwolił futbolówce opuścić boisko.

• Budka miał niezły pomysł chciał nawinąć obrońcę, ale ten się nie dał. Arka jednak dalej miała piłkę, tyle, że nic z tej akcji nie wyszło. Znowu grała "na stojąco"/

• Szwoch nie dał rady w pojedynku siłowym z obrońcą, ale trzeba przyznać, że nie miał szans, bo na minę wsadził go Aleksander słabym podaniem bez pomysłu.

• Kolejny faul taktyczny Chojniczanki i znowu bez kartki.

• Tomasik zepsuł kontrę. Chciał nawinąć obrońcę, ale zrobił to zbyt wolno i ten nie dał się nabrać.

• Szwoch urwał się prawą stroną, dośrodkował, ale piłka odbita od obrońcy odbiła się od jego głowy i wyszła poza boisko.

• Arka na razie gra trochę "na stojąco". Mało jest ruchu i pomysłu na grę.

• Była szansa dla Arki po tym rogu! Piłka trafiła w pole karne do Budki, a ten sieknął jak z armaty, ale piłkę prawdopodobnie ręką zatrzymał obrońca. Nie można jednak domagać się karnego moim zdaniem.

• Dośrodkowanie Budki wybija obrońca, poprawka po nodze innego obrońcy na rzut rożny.

• Kolejne dośrodkowanie Wojdygi, tym razem z rzutu wolnego, ale po raz kolejny Arka złapała zawodników gości na spalonym.

• GókaTak prezentuje się dzisiaj Górka, naprawdę okazale!

• Znakomity powrót Budki, który wybił groźne dośrodkowanie na rzut rożny. Z korneru dośrodkowuje Wojdyga, strzela głową jeden z zawodników, piłka odbija się od słupka i wpada do bramki, ale spalony!

• Jarzębowski próbuje strzału z 30 metrów, ale piłka odbija się od nogi obrońcy i ledwo dotacza się do bramki gości.

• Strzał Bednarka pewnie wyłapuje Szromnik.

• Wydawało się, że Budka był faulowany na prawej stronie, ale gwizdek sędziego milczy. Akcja Chojniczanki, dośrodkowuje Mikołajczak, ale świetnie wybija Juraszek.

• Wywołaliśmy Wojowskiego do tablicy, a ten popisał się świetnym rajdem lewą stroną. W polu karnym nie było jednak komu dośrodkować.

• Mikołajczak faulowany przez Jarzębowskiego chociaż mamy wątpliwości, bo wyglądało na czyste wejście.

• Fatalnie gra na razie Wojowski, Arka nie ma praktycznie lewej strony.

• Wojdyga dośrodkował w pole karne, sędzia odgwizdał faul dla Arki, a piłka znalazła się w siatce. W sektorze gości radość, a Arka odpowiada: "Taki ch..." :)

• Tomasik odebrał piłkę Mikołajczakowi i rzut rożny dla gości.

• Sami nie wiemy co teraz gwizdnął sędzia debiutant, ale efekt jest taki, że Chojniczanka ma rzut wolny na swojej połowie, szybko rozegrany.

• "Kto wygra mecz?!"- pyta Górka. Tory odpowiadają: "Arka!"

• Wojdyga dobrze dokręcił piłkę ale pewnie piąstkuje Szromnik. Po chwili znowu Chojniczanka prawą stroną, ale dobrze blokuje Sobieraj.

• Nieporozumienie Budki z Pruchnikiem i akcja Chojniczanki. Na prawej stronie faulowany jeden z gości i mamy rzut wolny na wysokości pola karnego.

• Zaostrzyła się gra, Orłowski taktycznie sfaulował Wojowskiego, ale o dziwo znowu bez kartki. Tu taka kartka powinna być moim zdaniem.

• Jarzębowski odegrał się na Ropiejce za faul na Tomasiku i sfaulował gracza Chojniczanki. Tym razem bez kartki.

• W oczekiwaniu na powrót Tomasika na boisko z trybun bardzo głośne "Hej Arka gol!"

• Cztery minuty czekaliśmy na kartkę. Ukarany Ropiejko, za faul na Tomasiku, który nie podnosi się z boiska.

• Radler z rzutu wolnego wysoko ponad bramką Arki.

• Faulowany Mikołajczak tuż przed polem karnym Arki przez Tomasika. Groźny rzut wolny dla gości.

• Pierwsza akcja lewą stroną Arki i strasznie zepsuł ją Wojowski, który zamotał się w swoim własnym dryblingu.

• Od środka rozpoczęła Arka, a jej kibice mecz zaczęli głośnym: "Trójmiasto jest nasze!".

• Kibice Arki śpiewali "Hej Arka gol" podczas minuty ciszy, a potem "raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę". Goście tylko "Precz z komuną".

• aaZa chwilę zaczynamy wielkie piłkarskie święto!

• Wyczytywaniu przez spikera nazwisk zawodników gości towarzyszą potężne gwizdy.

• Kreatywna odpowiedź kibiców Arki na: "Arka Gdynia kur... świnia". Fani Arki odpowiedzieli na to, że kur... i świnie to Chojniczanka ma swojej rodzinie.

• Mecz poprzedzi minuta ciszy, ku pamięci Tadeusza Mazowieckiego. Oba zespoły zagrają z czarnymi opaskami na ramieniu.

• Gorąco na trybunach. Kibice Arki śpiewają: "ole ole, ole ola Lechia to kur...". Goście wywieszają kolejne flagi. Aktualnie dwie Lechii, dwie Chojniczanki i jedna Gryfa. Gospodarze wywiesili 16 flag.

• Kapitanem Chojniczanki na ten mecz jest Robert Bednarek. Co ciekawe, gdy Arka grała w Ekstraklasie, Bednarek bronił żółto-niebieskich barw, a zadebiutował w derbach z Lechią.

• Próżno szukać w sektorze gości flag Chojniczanki. Jak na razie dwie flagi Lechii i jedna Gryfa Słupsk.

• Arka Tak prezentuje się sektor gości.

• Pora na ławki rezerwowych: Arka Gdynia:Kędra, Kubowicz, Glauber, Gałecki, Rzuchowski, Jamróz, Szubert Chojniczanka Chojnice: Jałocha, Iwanicki, Laskowski Patryk, Laskowski Przemysław, Podgórski, Ziąbski, Ostalczyk

• Mamy wrażenie jakby Arka grała z Lechią, a nie Chojniczanką, bo kibice gości krzyczą tylko i wyłącznie nazwę klubu z Gdańska. Może kibice z Chojnic jeszcze nie dojechali? :) Arka odpowiada piosenką: "Dziś pedałów nadszedł kres..."

• Do meczu jeszcze pół godziny, a więc to idealny czas by coś jeszcze poczytać przed meczem, a szczególnie naszą zapowiedź TUTAJ

• Tak jak udało nam się dowiedzieć kibice Lechii wpadli grupą pod wiadukt przy stadionie. Kibice Arki jednak już mobilizowali się w tym miejscu i wymiana ciosów była dość krótka.

• Ogromne poruszenie na trybunie Górka. Wszyscy nagle zbiegli i udali się przed wejście. Chyba coś się dzieje pod stadionem.

• Arka Goście również już na murawie.

• Arka Arka już wyszła na rozgrzewkę przy małej owacji. Małej, gdyż kibice nie mogą się dostać na stadion bo policja zablokowała główną drogą prowadzącą na obiekt GOSIR.

• Niektórzy dziennikarze typują, że w tym meczu sędzia pokaże nawet 3 czerwone kartki. Przy grze jaką prezentuje Chojniczanka, czyli "polowanie na kości" i przy tak mokrej murawie, o starcia nie trudno.

• Mamy już za sobą pierwszą wymianę uprzejmości. Goście pozdrawiają klub z Gdańska, który Arka w odpowiedzi "pozdrawia".

• Kibice gości bardzo powoli wchodzą na sektor gości, na razie jest ich około 20-30.

• Arka Uspokajamy, nikt nie wprowadził stanu wojennego. To tylko policja którą zamknęła jedną z głównych ulic by kibice przyjezdni mogli przejść na stadion.

• Nie rozumiemy tych, którzy postanowili wpuścić kibiców Lechii i Chojniczanki na stacji SKM Gdynia Redłowo i pozwolić im na przemarsz przecinając tym samym ulicę, którą na mecz idzie 80% kibiców Arki. Jest to dolewanie oliwy do ognia i w pewien sposób prowokowanie konfrontacji między dwoma grupami kibiców. Chyba nigdzie na świecie nie dzieje się tak jak u nas w Polsce. Dlaczego nie można było tak licznej grupy kibiców przetransportować do Gdyni głównej i stamtąd bezpiecznie autobusami pod sam stadion?

• Z mroźnej i deszczowej Gdyni wita Państwa Adam Kamiński. Przed nami hit kolejki i "małe derby" pomiędzy Arką, a Chojniczanką. Do meczu tylko godzina, zapraszamy do śledzenia relacji!