ROW 1964 Rybnik

2

• Za uwagę dziękuje Andrzej Rukść. Zapraszam na kolejne relacje z Gdyni. Pozdrawiam.

• Swoje wysłuchali jeszcze zwodnicy Arki od kibiców. Nie były to miłe słowa...

• Po nieco żywszej II połowie ROW pokonał Arkę 2:0. Rybniczanie obnażyli słabości gdynian i wypunktowali ich w drugiej części gry. Arkowcom nie wychodziło dziś nic, a kiedy znajdowali się już w dogodnej pozycji do strzału, te lądowały na nogach zawodników gości. Arka niestety sprawiała dziś wrażenie jakby nie dała z siebie 100%, a ROW sprawił... niespodziankę.

• Koniec meczu. Energetyk ROW Rybnik wygrywa 2:0 ze słabą Arką.

• Ładne uderzenie Szwocha z 20 metrów chyba tylko na pocieszenie. Było bardzo blisko okienka bramki Kajzera.

• Sędzia doliczył 4 minuty do drugiej części spotkania.

• Fatalny strzał Tomasika jest doskonałym podsumowanie występu Arki w dzisiejszym spotkaniu.

• Jeszcze jeden rzut rożny dla żółto- niebieskich.

• Ostatnia zmiana w Energetyku. Słodowy za Nowackiego.

• Jeszcze przepiękne, atomowe uderzenie Pruchnika tuż nad poprzeczką.

• Uderzenie Radzy zatrzymuje się znów na zawodnikach ROW-u.

• Bliscy zdobycia kontaktowej bramki Arka. Minimalnie obok słupka strzelał Pruchnik. Jego uderzenie mógł przeciąć jeszcze Jamróz, ale zabrakło mu dosłownie centymetrów.

• Na prawym skrzydle przedzierał się Da Silva i wywalczył rzut rożny.

• I 3 zmiana w Arce. Za Aleksandra wchodzi Szubert.

• 3 zmiana ROW-u. Bałuszyński za Ferugę.

• Cisse za Szatkowskiego.

• Grolik ukarany żółtą kartką za ostry faul.

• Jamróz za Rzuchowskiego. Chyba za późno...

• Tuż przed bramką na 2:0, świetną okazję na zdobycie bramki miała Arka. W zamieszaniu podbramkowym w dobrej sytuacji znalazł się najpierw Jarzębowski, a później Da Silva. Obaj strzelali, ale piłka nie znalazła miejsca w bramce.

• Feruga uderza z rzutu wolnego w samo okienko bramki. Szromnik bez szans.

• Feruga i mamy już 2:0 !!!

• Rzuchowski ogląda "żółtko".

• Stało się. Kolejne niefrasobliwe zachowanie bloku defensywnego wykorzystuje już Energetyk i z najbliższej odległości trafia Kostecki.

• 1:0 dla Energetyka !!! Kostecki

• Groźnie było jeszcze po wrzutce Pruchnika z rzutu rożnego. Do piłki doszedł Kubowicz i uderzył ją celnie głową. Z interwencją zdążył jednak Kajzer.

• Powinno być 1:0 dla Arki. W kontrze Da Silva wyrzucił na skrzydło Aleksandra, ten zagrał w pole karne, gdzie piłkę dobrze przyjął Radzewicz i uderzył na bramkę. Ponownie strzał został zablokowany przez Jarego.

• Mieliśmy teraz wymianę ciosów. Akcje trzykrotnie przenosiły się z jednego pola karnego w drugie. Zagotowało się w polu karnym Arki, ale zabrakło dokładności. Było za to ożywienie gry i trochę emocji.

• Szwoch zmienia słabego dziś Budkę.

• Kolejna rewelacyjna akcja ROW-u, po kilku zagraniach z klepki Szatkowskiego uprzedza Tomasik.

• Fatalne wyprowadzenie piłki przez Arkę i w efekcie sam na sam ze Szromnikiem wychodzi Kostecki. Tylko rewelacyjna interwencja Szromnika ratuje Arkę przed utratą bramki.

• Faul Marcjanika na Ferudze. Energetyk ma rzut wolny w dogodnej pozycji. Dośrodkowanie Nowackiego pewnie łapie Szromnik.

• Wśród zawodników przeciętnie spisującej się Arki na słowa pochwały zasługuje Michał Marcjanik. Mimo, że nie ma aż tyle pracy w defensywie, gra bezbłędnie.

• Centra Budki, ale w dobrej sytuacji niecelnie uderza głową Jarzębowski.

• Na wślizgu starł się Staniczek z Pruchnikiem, sędzia uznał że przewinił zawodnik Energetyka.

• Od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze. Aleksander odgrywa do Rzuchowskiego, ten miał sporo miejsca i oddał strzał, jednak zblokował go Jary.

• A na trybunach: "Gdyńska Górka zawsze z Wami, Hej, Hej"

• Gramy II połowę.

• a

• Po bezbarwnej I połowie w Gdynia Arka remisuje z Energetykiem 0:0. Żadna z drużyn nie zachwyciła. O ile Energetyk przyzwyczaił już wszystkich do zachowawczej gry na wyjazdach i remisów, to Arka po prostu zawodzi. W II połowie liczymy na więcej emocji.

• Koniec I połowy. Jak na razie 0:0. To znaczy, że Arka w pierwszej połowie nie zdobyła jeszcze w tym sezonie bramki na własnym stadionie.

• Było jeszcze niebezpiecznie w polu karnym gości, dobrze centrował Da Silva, piłka nie doszła jednak do żadnego z jego partnerów. W polu karnym ucierpiał jeszcze Grolik po starciu z własnym bramkarzem.

• Sędzia doliczył 1 minutę

• Piękna akcja Energetyka w końcówce pierwszej połowy i Kostecki wychodzi sam na sam, ale ten był na spalonym.

• Świetna akcja i dobra wrzutka z lewej strony od Radzewicza trafia wprost na głowę Pruchnika, Kajzer jednak na posterunku i pewnie łapie piłkę.

• Kiks Jarego i rzut rożny dla żółto- niebieskich.

• Odważne wejście Grolika na połowę przeciwnika i strzał, ponownie niecelny.

• Uderzenie Nowackiego blokuje Marcjanik, aut dla gości.

• Mamy 38 minutę meczu i po faulu na Szatkowskim, ROW będzie miał rzut wolny z 23 metra.

• Niecelny strzał Krotofila z dystansu. Szromnik tylko odprowadził piłkę wzrokiem.

• Obudzili się gdynianie. Teraz w dobrej sytuacji pogubił się Pruchnik, ale do piłki dopadł przed polem karnym Rzuchowski. Pomocnik Arki oddał strzał, piłka przeleciała 1,5 metra obok prawego słupka Kajzera.

• Uderzenie z rzutu wolnego Radzewicza 1,5 metra nad bramką.

• Doskonała okazja do zdobycia bramki przez Arkowców. Rzuchowski przepuścił piłkę lecącą w pole karne, dopadł do niej Da Silva i w idealnej sytuacji próbował odgrywać do osamotnionego w polu karnym Radzewicza, zblokowali go jednak defensorzy z Rybnika.

• Dobra akcja Energetyka. Dośrodkowanie z lewej strony i w ostatniej chwili Jarzębowski ratuje sytuacje wybijając piłkę na róg.

• Indywidualna akcja Marcusa, miał on dwóch partnerów do granie, ale zdecydował się na płaski strzał. Jego uderzenie było jednak zbyt słabe, aby zaskoczyć Kajzera.

• Tory: ARKA !!! Górka: GDYNIA !!!

• Dobry wypad Arkowców, znów na lewej flance Radzewicz do Tomasika, Tomasik do Radzewicza, który strzela na bramkę rybniczan. Piłkę blokuje defensor Energetyka, żółto- niebiescy reklamują rękę, ale sędzia nakazuje grać dalej.

• Na 40 metrze faulowany Aleksander i Pruchnik będzie wykonywał rzut wolny. Rozegranie tego stałego fragmentu woła o pomstę do nieba. Zagranie Pruchnika ląduje na aucie...

• Na boisku dzieje się niewiele. Na żółto- niebieskich trybunach z kolei jest głośno. Nie za bardzo słychać jednak próbujących się przebić kibiców Energetyka.

• Zderzyli się głowami Pruchnik z Szatkowskim, bardziej ucierpiał ten pierwszy. Pruchnik to jednak prawdziwy twardziel i szybko wraca do gry.

• Bardzo ładna akcja Arki. Tomasik pięknie wypuścił na lewym skrzydle Radzę, a ten centrował płasko do Aleksandra. Piłkę wybijają jednak goście.

• TORY dziś w dość licznej grupie, GÓRKA wygląda nieco słabiej. ArkaArka

• Było niebezpiecznie pod bramką gospodarzy, ale Feruga na spalonym...

• Mocny ale szalenie niecelny strzał Tomasika

• Na razie obserwujemy tradycyjne dla pierwszoligowych zmagań "badanie przeciwnika". Wydaje się, że Arka powinna zdecydowanie zaatakować. Rażą wręcz sytuacje kiedy Energetyk wyprowadza piłkę z własnej połowy, a żółto- niebiescy nie stosują wysokiego pressingu.

• Ładnie z kontrą wychodziła Arka, Da Silva technicznie minął dwóch zawodników Energetyka i był faulowany, a wychodził na bardzo dobrą pozycję. Sędzia sięgnął do kieszeni i... nie wyciągnął kartonika. Powinna być ewidentna żółta kartka za przerwanie kontry.

• Trójkowa akcja "Radza"- Tomasik- Da Silva, ale sytuację na aut wyjaśniają obrońcy Energetyka.

• Arka zaczęła mecz ustawieniem 4-4-1-1, a rolę podwieszonego napastnika trener Sikora powierzył Da Silvie. Na szpicy Aleksander.

• Próbowali odgryźć się goście ale ze spokojem interweniował Marcjanik, zgrywając piłkę głową do Szromnika.

• W pierwszej akcji Da Silva powalczył do końca i wyłuskał piłkę Jaremu. Dośrodkowanie Brazylijczyka blokowane jednak przez obrońcę Energetyka.

• Gramy !

• arka

• Obie ekipy wychodzą już na murawę w akompaniamencie Roty.

• Zawodnicy są już w tunelu, a na stadionie rozbrzmiewa: "Więc chodź pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko" !!!

• Ławka Energetyka: Skrzeszewski, Słodowy, Bałuszyński, Kurzawa, Cisse, Gładkowski, Buchała

• Ławka Arki: Kędra, Glauber, Juraszek, Wojowski, Szwoch, Jamróz, Szubert

• W barwach Energetyka bardzo dobrze spisuje się Daniel Feruga, który zgromadził już w tym sezonie na swoim koncie 4 gole i 3 asysty.

• Spiker zawodów właśnie poinformował, że absencja Sobieraja spowodowana jest chorobą zawodnika. Popularnego "Sobiego" zmogła angina. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

• Biorąc pod uwagę fakt, iż Sobieraj odcierpiał już karę za żółte kartki, sporą niespodzianką jest brak tego zawodnika w meczowej osiemnastce. Po raz kolejny spotkanie od pierwszej minuty rozpocznie Michał Marcjanik.

• Arka

• Dziś po raz pierwszy od meczu Pucharu Polski z Ruchem Chorzów nad morze zawitali kibice drużyny przyjezdnej. W klatce dla gości widzimy ok. 50 kibiców z Rybnika.

• Arbitrem dzisiejszego spotkania jest Dawid Piasecki ze Słupska. Kibice z Gdyni doskonale pamiętają tego sędziego z ostatnich derbów Trójmiasta, kiedy to doliczył on do drugiej połowy 5 minut, a... w 7 minucie doliczonego czasu gry Lechia wyrównała na 2:2. Tamten mecz skończył się remisem, a kibice obarczyli winą właśnie Piaseckiego.

• Obie drużyny ostatni raz mierzyły się ze sobą 30 lat temu. W sezonie 1982/1983 dwukrotnie lepsza okazywała się Arka (3:0 i 1:0).

• Obie ekipy intensywnie się rozgrzewają.

ArkaArka

• Gospodarze po serii kiepskich gier, przełamali się w ostatniej kolejce na boisku lidera, pokonując GKS Bełchatów 1:0 (gol Jarzębowskiego).

• Goście po 10 kolejkach z bilansem 1-7-2 plasują się na 14 pozycji. W ostatniej koleje rybniczanie odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie pokonując na własnym boisku Górnik Łęczna 1:0.

• Z Gdyni wita Andrzej Rukść. Już za pół godziny rozpocznie się mecz Arki Gdynia z Energetykiem ROW Rybnik.