Arka Gdynia

2

GKS Katowice

1

• To było niezłe widowisko. Arka wygrywa trzeci mecz z rzędu. Po fatalnym starcie rozgrywek nikt nie spodziewał się, że po objęciu posady trenera przez Grzegorza Nicińskiego, Arka notować będzie taką serię.

• Koniec !!! Arka 2:1 GKS !!! Arka zrównuje się punktami z Gieksą.

• Od połowy biegł sam na sam Szubert, ale przegrał pojedynek z Buckiem!!!

• Centra i świetne piąstkowanie w wykonaniu Miszczuka.

• GKS nerwowo, niecelnie i Arka od autu. 2 minuty nadziei katowiczan.

• I kolejna już żółta kartka. Tym razem ogląda ja Szubert za przeszkadzanie Buckowi we wznowieniu gry.

• Sędzia do II części spotkania dolicza nie mniej niż 4 minuty.

• Sprytnie dał się sfaulować Ława w kontrze. Żółtą kartkę otrzymuje Kujawa, a Arka ma czas.

• To już ostatnie minuty spotkania.
    a

• GKS w natarciu, Arka przeszkadza. Jak na razie góra w tej grze żółto- niebiescy.

• Łukasiewicz dostał "siatkę" i faulował rywala, za co ogląda żółtą kartkę.

• Ostatnia zmiana również w Gieksie. Ceglarz zastępuje Januszkiewicza.

• Jagiełło wchodzi za aktywnego dziś Wojowskiego na ostatnie kilkanaście minut spotkania. To ostatnia zmiana w szeregach gospodarzy.

• Przepiękne uderzenie Szuberta zmierzało nieuchronnie w samo okienko. Z największym trudem broni Bucek. Doskonała parada.

• Już niespełna kwadrans do końca. Arka nieci na utrzymanie wyniku, ale kontruje dziś niesamowicie niebezpiecznie. GKS rzuca coraz więcej sił do ataku. Coś to się jeszcze wydarzy...

• I druga zmiana w Gieksie. Zapotoczny zmienia Sobotkę.

• Bodziony za Dudę.

• Kolejna świetna kontra Arki, zabrakło znów niewiele.

• I kolejna kapitalna akcja Arki. W kontrze Da Silva wyśmienicie zagrał w pole karne do Nalepy, któremu zabrakło chyba trochę dłuższej nogi i byłoby 3:1.

• Powinno być 3:1! W doskonałej sytuacji znalazł się Wojowski i uderzył po długim rogu. Zabrakło dosłownie centymetrów.

• Było groźnie pod bramką Arki! Ładnie przedarł się prawą stroną Duda, dograł do Goncerza, który nieznacznie się pomylił.

• GKS zaostrzył grę. Tym razem kartkę ogląda Duda.

• Tak prezentuje się dziś "Górka".
    a

• Cholerzyński ukarany żółtą kartką za ostry faul na Nalepie w środku pola.

• Szybka odpowiedź gości i będziemy mieli jeszcze w tym meczu emocje. Arka chyba za szybko się rozluźniła, chwila niefrasobliwości i Cholerzyński nie marnuje takiej okazji. Jego płaski strzał wpada tuż przy słupku.

• Cholerzyński !!! 2:1 !!! GKS łapie kontakt !!!

• a

• Marcus pokonuje Bucka bardzo pewnym, spokojnym strzałem przy lewym słupku. Bramkarz GKS-u zmylony całkowicie rzuca się w przeciwną stronę.

• Gooooooool !!! 2:0 !!! Marcus Da Silva!!!

• Skowronek wędruje na trybuny!

• Rzut karny dla Arki po zagraniu ręką. Strzelał będzie Marcus Da Silva !

• Katowiczanie kontynuowali grę i w sytuacji do strzału znalazł się Cholerzyński.

• Pietrzak dorzucał z kornera, w polu karnym pada dwóch graczy Gieksy, ale nie było faulu.

• Lewą stroną próbował szarżować Kujawa, ale kapitalnym wślizgiem powstrzymał go Alan.

• Łukasiewicz zabrał piłkę wślizgiem Pietrzakowi, dzięki temu otworzyła się prawa strona boiska, którą pomknął Alan i nieźle dogrywał do Szuberta. Napastnikowi Arki zabrakło jednak miejsca, aby złożyć się do strzału.

• Cierpliwie konstruowali atak gdynianie. Da Silva ładnie podał do Kowalskiego, ten próbował minąć rywala i wbiec w pole karne, ale dobrze powstrzymał go Pietrzak..

• Co ciekawe, trener Arki zdecydował się na dwie zmiany w przerwie mimo prowadzenia. Łukasiewicz ma wzmocnić środek pola, a Kowalski poprawić grę na prawej stronie obrony, stronie którą najwięcej zagrożenia stwarzali zawodnicy GKS-u.

• Zakotłowało się w polu karnym Arki. Strzał próbował oddać Kujawa, ale ostatecznie Warcholak wybija daleko piłkę.

• Łukasiewicz zmienia Lecha.

• Potwierdziły się nasze zmiany. "Kowal" za Glaubera.

• Zaczynamy II połowę!

• a

• Do wejścia na boisko gotowi są Kowalski i Łukasiewicz. Zmienią prawdopodobnie Glaubera oraz Lecha. Te zmiany jeszcze potwierdzimy.

• Do przerwy Arka prowadzi 1:0. To była naprawdę niezła pierwsza połowa spotkania.

• Jeszcze z dystansu uderzył Januszkiewicz. Piłkę zmierzającą przy słupku wybija dobrze do boku Miszczuk.

• GKS miał jeszcze rzut rożny, ale jego wykonanie mocno nieudane i Arka zacznie od autu.

• Po niezłej akcji Duda- Januszkiewicz i nieudanej szarży tego drugiego, Arka miała okazję do wyjścia z kontrą, ale Wojowski najpierw stracił piłkę, a później faulował.

• Teraz świetnie urwał się obrońcy i zszedł do środka Glauber po czym zdecydował się na dobry, lecz niecelny strzał. Brazylijczyk uderzał lewą, swoja słabszą nogą.

• Dobra centra z lewej strony w wykonaniu Arki, nie wyszedł do niej Bucek, ale nie przeciął jej również żaden z arkowców. Da Silva powalczył jeszcze ofiarnie o piłkę. Mimo, że jej nie dogonił otrzymał porcję braw o publiczności.

• Ładnie o wydawało się stracona piłkę powalczył Goncerz, a strzał z dystansu oddał Pitry. Strzał celny, ale w sam środek bramki i z interwencja problemów nie miał tym razem Miszczuk.

• Dobrze bita centra z rzutu wolnego w wykonaniu Dudy, ale tym razem dobra interwencja Miszczuka.

• Bardzo ładna indywidualna akcja Da Silvy okraszone dryblingiem i strzałem. Uderzenie Brazylijczyka zostało jednak zblokowane i nie miał z nim dużych problemów Bucek.

• Żółte kartki dla zawodników GKS-u wynikały z ich protestów. Domagali się faulu na zawodniku GKS-u, który rzekomo miał miejsce tuż przed bramką zdobytą przez Alana. Ciężko ocenić tę sytuację.

• Po wrzutce w pole karne i zderzeniu zawodników piłka spada pod nogi Alana, który przepięknym plasowanym wolejem umieszcza piłkę przy samym słupku. Alan robi furorę w ostatnich tygodniach i w Gdyni będą jeszcze mieli z niego pociechę.

• Radość arkowców po bramce Alana.
    a

• Pielorz również głośno protestował i także ogląda "żółtko".

• Żółta kartka za protesty po bramce Arki.

• Alan !!!! 1:0 !!!!

• Dwójkowa akcja Da Silva- Glauber na prawym skrzydle, którą ostrym, ale czystym wślizgiem przerwa Pitry.

• Dośrodkowanie Ławy i dobry strzał głową Alana, nieznacznie ponad bramką.

• Indywidualna akcja Wojowskiego na lewym skrzydle i pomocnik Arki wywalczył rzut rożny.

• Kolejna ładna, kombinacyjna akcja Pietrzak- Kujawa- Pietrzak. W dalszej części akcji zabrakło jednak dokładności i piłkę daleko wybijaja arkowcy.

• a

• Dobry strzał Da Silvy z ponad 20 metrów, chyba szedł w światło bramki, ale futbolówka trafia w pięty... Szuberta.

• Duże zmieszanie po rzucie rożnym, ale żaden z zawodników gości nie zreflektował się gdzie jest piłka.

• Piękna akcja, kilka zagrań z klepki i Pietrzak znajduje się w doskonałej sytuacji. Miszczuk kapitalnie wychodzi, skraca kąt i wybija nogami strzał Pietrzaka na róg. To już drugie ostrzeżenie katowiczan.

• W odpowiedzi z prawej flanki dośrodkowuje Da Silva. Za głęboko i piłka pada łupem Bucka.

• Sobotka z lewego skrzydła centruje w pole karne i przed doskonałą szansą staje Kujawa, ale fatalnie pudłuje wysoko ponad bramką! Mimo, iż była to nieco niewygodna pozycja, Kujawa powinien umieścić piłkę w bramce.

• Ława, któremu w ostatnim czasie siedzi strzał pokusił się o uderzenie z ok. 30 metrów. Piłka poszybowała płasko w światło bramki, dobrze interweniował Bucek. Bardzo bliscy przecięcia tego strzału i umieszczenia piłki w siatce byli najpierw Alan, później Da Silva.

• Jest 10. minuta meczu. to jest dobre otwarcie meczu z obu stron. Akcja za akcję. GKS na pewno nie przyjechał się tu bronić.

• Bardzo ładne prostopadłe podanie Kujawy na Goncerza. Przytomnie interweniował jednak Miszczuk.

• Świetna kontra w wykonaniu dwóch młodych arkowców. Wojowski zabrał się z piłką i widząc, że nadbiega do niego obrońca odegrał do Nalepy. Ten wykonał zwód i oddał strzał, który po nodze obrońcy gości trafił wprost w rękawice Bucka.

• Centra Sobotki w kierunku Kujawy, dobra interwencja Alana i mamy rzut rożny dla GKS-u.

• Daleki wyrzut z autu arkowców i Szubert wyszedł niemal sam na sam. Dobra asekuracja w szeregach Gieksy.

• Pitry trzyma się jeszcze za głowę, ale już się pozbierał i gramy dalej.

• Leży Pitry na murawie, gdyż ucierpiał w pojedynku powietrznym.

• Pierwsza akcja gości lewą stroną boiska. Pitry rozrzuca na drugą flankę, a tam sytuacje wyjaśnia defensywa Arki.

• Zaczynamy pierwszą połowę spotkania !!!

• Śledź już czeka na pierwszy gwizdek ;)
    a

• Dzisiejsze zawody sędziował będzie Artur Aluszczyk.

• W poprzednim sezonie m.in po dwóch bramkach Mateusza Szwocha Arka wygrała wysoko 3:0.
    a

• Rywali na pewno nie lekceważy trener Arki, Grzegorz Niciński:

- To trudny, niewygodny, śląski zespół. Grałem w GKS-ie i znam specyfikę tego klubu, Zespół z aspiracjami, który też marzy o awansie. Ma swoje atuty np. bramkostrzelnego Grzegorza Goncerza. My jednak musimy patrzeć na siebie. Mamy swój plan i musimy go zrealizować na własnym boisku.
  • Przed pierwszym gwizdkiem GKS Katowice ma na swoim koncie 23 punkty, a Arka Gdynia zgromadziła tych punktów równo 20.

• Co czeka nas dziś? Czy gospodarze ponownie zgarną 3 punkty? Przekonamy się o tym już za kilka godzin. Jeśli tak się stanie żółto- niebiescy zrównają się z GKS-em punktami w ligowej tabeli.

• W poprzednim sezonie obie ekipy pewnie wygrywały mecze w roli gospodarza. Przy Bukowej po bramkach Pitrego i Chwalibogowskiego było 2:0 dla miejscowych. Na wiosnę w Gdyni Arka sprawiła Gieksie lanie 3:0 (Szwoch x2, Ślusarski).

• W ostatnich pięciu kolejkach Gieksa zanotowała bilans 2-0-3, gdy Arkowcy w tym samym czasie mogą pochwalić się świetnym bilansem 3-1-1.

• Ciężko jest wskazać faworyta w dzisiejszym spotkaniu. Jeszcze do niedawna byłby nim GKS Katowice, ale po objęciu sterów przez Grzegorza Nicińskiego, to żółto- niebiescy spisują się lepiej w ostatnich kolejkach.

• Dziś dzień wyborów, a wybór jest prosty- PRZYJDŹ NA MECZ! Miejmy nadzieję, że czeka nas interesujące, a przede wszystkim emocjonujące zwieńczenie 17. kolejki.

• Już za niespełna godzinę rozpocznie się spotkanie zamykające 17. serię zmagań w 1. lidze. W Gdyni, przy Olimpijskiej miejscowa Arka podejmuje GKS Katowice.