3

Kolejarz Stróże

1

• Za uwagę dziękuję Państwu Andrzej Rukść. Pozdrawiam

• Arka wygrywa u siebie z Kolejarzem 3:1. Mimo, iż decydujące bramki padły w końcówce meczu, to z przebiegu spotkania Arka zasłużyła na to zwycięstwo. Było to pierwsze zwycięstwo Arki w historii spotkań z Kolejarzem oraz pierwsze zwycięstwo przy Olimpijskiej od 05.10.2012r.

• Arka kontrolowała do końca sytuację na boisku i nic w tym meczu już się nie wydarzyło. Arka 3-1 Kolejarz.

• Piorunująca końcówka w wykonaniu Arki. Dośrodkowanie Surdykowskiego, zgranie Radzewicza i mocny strzał Kuklisa grzęźnie w siatce Kolejarza.

• 3-1 !!! Zdobywcą gola Kuklis !!!

• Kolejarz pierwszy raz w tym meczu całą drużyną na połowie Arki.

• Po faulu na Brodzińskim sędzia podyktował rzut karny, który na swoją 9. bramkę w sezonie zamienił Marcus da Silva. Da Silva jutro obchodzi urodziny i sprawił sobie oraz kibicom znakomity prezent.

• 2:1 !!! da Silva od słupka !!!

• Rzut karny dla Arki !!!

• Żółtą kartką za faul na da Silvie tuż przed polem karnym ukarany Walęciak.

• Mecz wchodzi w decydującą fazę. Coś na pewno się jeszcze wydarzy...

• Świetna indywidualna akcja da Silvy. Wszedł w drybling i wypracował sobie pozycję do strzału. Uderzenie jednak ponownie ponad bramką

• W świetnej sytuacji przestrzelił Szwoch. Miał czystą pozycję przed polem karnym jednak za mocno się odchylił i piłka poleciała ponad bramką

• Druga zmiana w ekipie Kolejarza. Za Arłukowicza wchodzi Kurowski.

• Niezły strzał Radzewicza z rzutu wolnego. Na posterunku jednak bramkarz Kolejarza.

• Zdobywcę bramki Nitkiewicza zastępuje Michał Gryźlak

• Arka bez przerwy atakuje, Kolejarz broni się całym zespołem i czeka na jedną kontrę, która da im zwycięstwo

• Mało brakowało a nieporozumienie Miszczuka z Kubowiczem zakończyło by się stratą bramki. Po strzale Nitkiewicza piłkę zmierzającą do bramki wybija "Jarza".

• Surdykowski posłał mocne dośrodkowanie, które z problemami wyłapał Zarychta i o mało nie wrzucił sobie piłki do bramki

• Arka wzięła się do roboty. Sprytnym strzałem bramkarza gości zaskoczyć próbował Pruchnik. Jego uderzenie okazało się minimalnie niecelne.

• Ależ zakotłowało się w polu karnym gości. Po płaskim dograniu w pole karne, strzał jednego z Arkowców został zablokowany.

• W miejsce Grzelaka, na boisku pojawił się Surdykowski. Czy wykorzysta szansę daną mu przez Pawła Sikorę?

• Druga połowa nie rozpieszcza kibiców. Arka gra piłką, ale nic z tego nie wynika.

• Na prawej flance urwał się Marcus da Silva, jego płaskie dośrodkowanie dotarło do jednego z kolegów, strzał jednak blokują obrońcy Kolejarza

• Dzisiejsze spotkanie obserwuje jedynie 3012 kibiców. Na pewno na tak słabą frekwencję wpływ ma termin rozgrywania meczu.

• Od mocnego uderzenia zaczyna Arka. W 20 sekundzie strzelał Grzelak, jego strzał mija jednak słupek bramki Zarychty o 2 metry.

• Obie drużyny właśnie rozpoczęły II połowę - bez zmian

• Aż trudno w to uwierzyć- istne deja vu. Arka tak jak w Łęcznej gra zdecydowanie lepiej, ale znów traci bramkę bo fatalnym błędzie. Tym razem nie popisał się Krajanowski. Kapitan Arki wprawił publiczność w prawdziwą wściekłość.

• Koniec pierwszej połowy. Jak na razie mamy 1:1

• Kombinacyjne rozegranie wolnego, jednak obrońcy Kolejarza wyjaśniają sytuację.

• Niane ostro fauluje da Silvę i będziemy mieli rzut wolny z 24 metra

• Klopsów w wykonaniu Arkowców ciąg dalszy. Po fatalnych błędach w Łęcznej tym razem gola zawalił Krajanowski. Próbował zgrać piłkę klatką piersiową do Miszczuka, lecz zrobił to za lekko, do piłki dopadł Nitkiewicz i bez problemu umieścił ją w siatce.

• Mamy 1-1 !!! Gola po błędzie Krajanowskiego zdobył Nitkiewicz.

• Po dośrodkowani z lewej strony w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Stefanik, ale zamiast strzelać próbował przyjmować i stoperzy Arki oddalają niebezpieczeństwo.

• Na potwierdzenie moich słów Tomasik posyła kapitalną piłkę w pole karne. Bardzo bliski zdobycia gola był Kuklis. Zabrakło niewiele, gdyż Kuklis tylko musnął lecącą wzdłuż bramki piłkę

• Bardzo aktywna jest dziś prawa strona Arkowców. Duet Tomasik- Radzewicz co rusz stwarza zagrożenie pod bramką Kolejarza

• Z rzutu wolnego w okolicach prawego narożnika pola karnego dośrodkowuje Radzewicz, jednak nieco za mocne dośrodkowanie pada łupem Zarychty

• Było niebezpiecznie. Tomasik świetnie do Radzewicza, ten dośrodkowuje ale do piłki nie dochodzi Grzelak

• Kolejarz do znudzenia gra jedną akcję. Przerwanie ataku Arki i jak mówi jeden z kibiców siedzących obok mnie ... "laga na Kowalczyka" :)

• Genialne dośrodkowanie Grzelaka wprost na głowę da Silvy. Tylko Marcus wie jak tego nie trafił. Powinno być 2-0...

• Po akcji Radzy lewym skrzydłem mamy rzut rożny dla Arki

• Dobre dośrodkowanie Kuklisa, leciało wprost na głowę napastnika Arki. Świetną interwencją Kolejarza ratuje Niane.

• Kolejna dynamiczna akcja Tomasika na skrzydle i dobre dośrodkowanie. Zamiast strzału głową był strzał plecami Kuklisa, zupełnie nieudany.

• Po rzucie rożnym dwukrotnie zakotłowało się w polu karnym Arki, jednak defensywa wyjaśnia sytuację.

• Lewym skrzydłem popędził Kowalczyk, dobrym wślizgiem popisał się Krajanowski i mamy rzut rożny dla Kolejarza

• Niane asekurował piłkę zmierzającą do Zarychty, naciskany jednak przez Grzelaka, musiał ratować się dalekim wykopem

• Bardzo dobra akcja Arki lewym skrzydłem: Radzewicz do Tomasika, ten dogrywa do Kuklisa. Jego pierwszy strzał zablokowany przez obrońców Kolejarza ale dobitka już skuteczna.

• Piotr Kuklis zdobywcą bramki !!! 1-0 !!!

• Pierwsza kontra Kolejarza z serii tych zabójczych. Strata Grzelaka i w bój został wypuszczony Kowalczyk. Był w sytuacji 1 na 2, ale dobrze interweniował Brodziński.

• Wydawało się że pomocnik Kolejarza jest na spalonym, sędzia nakazał grać dalej i mogło być groźnie. Dobrze interweniował Miszczuk, który dalekim wyjściem zażegnał niebezpieczeństwo

• Po rzucie rożnym wykonywanym przez Radzewicza, strzał głową oddał Pruchnik. Uderzenie celne, ale tym razem zbyt słabe.

• Było niebezpiecznie pod bramką Kolejarza. W dość dobrej sytuacji, z ostrego kąta mocno przestrzelił Pruchnik.

• Arka w ciągłym posiadaniu piłki. Kolejarz, co było oczywiste, ustawiony bardzo defensywnie, z osamotnionym Kowalczykiem na szpicy

• Na strzał z dystansu zdecydował się Krajanowski. Uderzenie jednak było na tyle słabe, że zamieniło się w podanie. Da Silvie zabrakło jednak centymetrów aby je przejąć

• Pierwsza akcja Arki. Z prawej strony dośrodkowywał Krajanowski. Sytuację wyjaśniają obrońcy Kolejarza

• Na trybunach "Mari pamiętamy" oraz pozdrowienia dla Wisły...

• Kibice rozpoczęli mecz od minuty ciszy, ku pamięci Mariego.

• Zaczynamy!!!

• Z głośników rozbrzmiewa Rota, a obie drużyny wychodzą właśnie na murawę. Zaraz zaczynamy i liczymy na dobre widowisko.

• W wyjściowej jedenastce Kolejarza najlepszy strzelec 1. ligi, Maciej Kowalczyk (14 goli). Zawsze grało mu się dobrze przeciwko Arce i dziś na pewno będzie chciał powiększyć swój dorobek strzelecki.

• Wszyscy w Arce są zdania, że czas najwyższy odnieść zwycięstwo na własnym boisku. Ostatni raz ta sztuka udała się żółto- niebieskim w meczu z Miedzią (1:0), a było to ... 5 października 2012 r.

• Przed spotkaniem Tomasz Jarzębowski powiedział, że będzie starał się zrehabilitować za bramkę samobójczą strzeloną w Łęcznej:

- Rzeczywiście, był to mój pierwszy „samobój”. Nigdy, nawet grając w juniorach, nie strzeliłem bramki samobójczej. Pech chciał, że stało się to akurat w meczu, który przegraliśmy. Gdyby gol padł w spotkaniu, które wygraliśmy, to na pewno mniej by bolało. Było, minęło i już o tym zapomniałem. Teraz trzeba skoncentrować się na najbliższym spotkaniu ze Stróżami. Jeżeli zagram, to będę chciał coś strzelić, tym razem do bramki przeciwnika.

• Znamy już oficjalne składy. W Arce zadebiutuje Miszczuk, a wobec udziału Szwocha i Rzuchowskiego w meczu reprezentacji młodzieżowej, od pierwszej minuty zobaczymy Pruchnika i Pietkiewicza.

• Pierwotnie spotkanie zaplanowane było na sobotę, jednak na prośbę gospodarzy przełożone zostało na czwartek. Włodarze klubu uznali, że w świąteczny dzień frekwencja mogłaby być niższa, dodatkowo dzięki zmianie terminu zawodnicy otrzymają wolne w święta i będą mogli odwiedzić swoje rodziny.

• Arka - Kolejarz Co ciekawe z bramkarzy rozgrzewa się Jakub Miszczuk. Wygląda na to, że po klopsie Szlagi w Łęcznej, dostanie dziś szansę debiutu w żółto- niebieskich barwach.

• Arka - Kolejarz Obie ekipy już na rozgrzewce.

• Mecz poprowadzi 32- letni Szymon Marciniak z Płocka, który sędziuje również w Ekstraklasie oraz Lidze Europy.

• Historia spotkań obu zespołów jest bardzo krótka. W rozegranych do tej pory 3 spotkaniach, Kolejarz pozostaje niepokonany. W ubiegłym sezonie w Stróżach padł remis 1:1. W Gdyni po pięknej akcji w doliczonym czasie gry i bramce Cheikha Niane, Kolejarz niespodziewanie pokonał Arkę 1:0. W rundzie jesiennej obecnych rozgrywek, w Stróżach ponownie było 1:1, a wyrównującą bramkę w ostatnich sekundach meczu zdobył Maciej Kowalczyk.

• Witam z Gdyni, gdzie w meczu 21. kolejki 1. ligi Arka podejmuje Kolejarza Stróże. Arka zajmuje obecnie 9 miejsce w tabeli (28 punktów). Kolejarz rozegrał jedno spotkanie mniej i z dwoma „oczkami” straty do żółto- niebieskich plasuje się na pozycji 11.