Arka Gdynia

0

Olimpia Grudziądz

1

• Fenomenalna pierwsza połowa, druga o wiele słabsza. Olimpia wywozi 3 punkty z Gdyni, dzięki błędowi Szromnika i zimnej głowie Ruszkula. Arka może mieć pretensje tylko do siebie.

• Arka przegrywa 3 mecz przed własną publicznością jedynie za sprawą Michała Szromnika.

• Ależ zabawili się piłkarze Olimpii z zawodnikami Arki, kontra 4 na 2, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło.

• Kibice pokazują swoją dezaprobatę dla pracy sędziego...

• Gotuje się wśród piłkarzy, przepychanki, wyzwiska. Co zrobi sędzia?

• Strzał z rzutu wolnego leciał wprost w Michała Szromnika, ale to co on zrobił, nie mieści się w głowie ani nam ani kibicom. Fatalna interwencja i Ruszkul pakuje piłkę do bramki z najbliższej odległości.

• GOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Olimpii! Fatalny błąd Szromnika wykorzystuje Ruszkul.

• Da Silva ukarany żółtą kartką, za zbyt wczesne wybiegnięcie z muru. Rzut wolny będzie powtórzony.

• Żółta kartka dla Sobieraja.

• Na boisko wchodzi najmłodszy zawodnik Arki Dariusz Formella, a zastępuje on Piotra Kuklisa.

• Faulowany Kuklis przez Pisarczuka.

• Marcin Smoliński zmienia dobrego dziś Grischoka.

• Kontrowersja! Powinien być karny dla Arki! Dośrodkowanie Tomasika i uderzenie Da Silvy stanęło na obrońcy Olimpii, który dość przypadkowo zagrał piłkę ręką, co nie zmienia faktu, że karny należał się Arce.

• Szromnik złapał piłkę o wyrzucił ją bardzo daleko ale wprost na obrońcę gości.

• Fatalne nieporozumienie przy wrzucie z autu przez Arkę...

• Kapitana Olimpii Dariusza Kłusa zmienia Mariusz Kryszak.

• Rogalski strzela po ziemi, ale bardzo niecelnie.

• Tadrowski ukarany żółtą kartką za faul na Rogalskim.

• Prosty strzał Da Silvy i fatalna interwencja Wróbla, na szczęście dla gości, ich golkiper naprawił swój błąd.

• Fatalne dośrodkowanie Tadrowskiego, a była to dobra akcja.

• Adama Cieślińskiego zastępuje Rogalski.

• Rzuchowski zagrał świetną prostopadłą piłkę do Kuklisa, ale ten nie zdołał w polu karnym celnie uderzyć.

• Szwoch tym razem samolubnie, chciał oddać strzał z 20 metrów, ale został on zablokowany.

• Pisarczuk wybija dośrodkowanie Kuklisa.

• Złe dośrodkowanie Szwocha z rzutu wolnego. Kontra Olimpii jednak nie przynosi efektów.

• Kłus fauluje Da Silvę 35 metrów od bramki, rzut wolny dla Arki.

• Zmiana w Arce, Radzewicza zastąpi Szwoch.

• Znakomicie rozegrany ten rzut wolny, do piłki w polu karnym dopadł Ruszkul, ale z 5 metrów, przeniósł piłkę nad poprzeczką!

• Kłus faulowany przez Kuklisa na połowie Arki, będzie rzut wolny dla Olimpii.

• Dobry strzał Grischoka i fatalna interwencja Szromnika, na jego szczęście był spalony jednego z zawodników gości.

• Kolejna pewna interwencja młodego bramkarza Arki, który wyłapuje dośrodkowanie z lewej strony.

• Słąbo rozegrany ten stały fragment gry i kontra dla Olimpii, Pisarczuk oddaje mocny strzał po ziemi, ale pewnie broni Szromnik.

• Wpadł w pole karne Da Silva, ale jego strzał został zablokowany. Rzut rożny dla Arki.

• Na spalonym Radzewicz.

• Złe dogranie Kuklisa z rzutu wolnego, wybite przez obrońców.

• Brodziński zmienia Jarzębowskiego, który ma rozcięty łuk brwiowy.

• Jarzębowski już dziś nie zagra, fatalna kontuzja, zastąpi go Brodziński.

• Oficjalnie, dzisiaj na stadionie 4136 widzów.

• Żółta kartka dla Cieślińskiego, za faul na Jarzębowskim, który został uderzony łokciem.

• Strzał Ruszkula, z daleka, ale bardzo niecelnie.

• Spore zamieszanie teraz na połowie Arki, obrońcy gospodarzy gubią się i niecelnie podają.

• Dobra szansa po rzucie rożnym dla Arki, dośrodkowywał Rzuchowski, a do piłki dopadł Sobieraj, który uderzył z woleja, niestety, trafił w kolegę z drużyny

• Piłka leciała w kierunku Ruszkula, ale napastnika gości uprzedził Szromnik wybijając piłkę.

• Faulowany Rzuchowski przez Kłusa w środku pola.

• Szromnik piąstkuje dośrodkowanie z rzutu rożnego.

• Grischok nie wiedział co miał zrobić z piłką pod polem karnym Arki, oddał ją do Woźniaka, a ten uderzył ponad bramką, ale będzie rzut rożny.

• Rzut wolny dla Olimpii dośrodkowanie na głowę Stańka ale piłka trafia wprost w ręce Szromnika.

• Pierwsza akcja Arki zatrzymana na prawej stronie boiska.

• Drugą połowę od środka rozpoczęli goście!

• Pierwsza połowa była naprawdę świetna, było wszystko, strzały, sytuacje, naprawdę dobre tempo gry, brakowało jedynie goli. Oba zespoły grają dzisiaj na równym poziomie, a co najważniejsze stwarzają okazję, co może zwiastować bramki. Oby padły w drugiej połowie.

• Arka wychodziła jeszcze z akcją, ale sędzia kończy pierwszą połowę! Do przerwy 0:0.

• Odpowiadam na pytanie, gospodarzy około 4-5 tysięcy.

• Dośrodkowanie Arki z rzutu wolnego, jednak bez efektów.

• Sędzia doliczył jedynie minutę do czasu gry pierwszej połowy.

• Zamieszanie po rzucie rożnym wykonanym przez Radzewicza, ale ostatecznie z kontrą wychodzi Olimpia. Grischok wpadł w pole karne ale faulował zawodnika Arki i nic nie wyszło z tej akcji.

• Da Silva wywalczył rzut rożny dla Arki.

• Rzuchowski ukarany żółtą kartką za faul na Pisarczuku

• Była szansa dla Olimpii Cieśliński starał się dośrodkować, ale piłka zatrzymała się na obrońcy Arki i wylądowała w rękawicach Szromnika.

• Z rzutu rożnego dośrodkowywał Tomasik, a niekonwencjonalnie bo przewrotką uderzał Tadrowski, ale nie trafił w piłkę.

• Zły strzał Radzewicza z prawej, gorszej dla niego nogi, ale mamy rzut rożny dla Arki.

• Dośrodkowanie Grischoka z rzutu wolnego w pole karne wybijają obrońcy, a przy okazji Sobieraj był faulowany.

• Ruszkul faulowany na prawej stronie bardzo blisko pola karnego, winowajcą Tomasik.

• Świetne dośrodkowanie Krajanowskiego z prawej strony, na głowę Kuklisa, ale ten nie zdołał jej celnie uderzyć, ależ to była szansa!

• Radzewicz ruszył lewą stroną, ale jego dośrodkowanie wybili obrońcy.

• Rzut rożny dla Arki, dośrodkowanie Radzewicza wybijają obrońcy, następnie ta trafia do Tomasika, a on rozgrywa ją z powrotem do Radzewicza, który był na spalonym.

• Po stracie Frańczaka, Arkowcy zagrali długą piłkę na Marcusa da Silvę, a ten zaczął swój taniec z piłką, ale jego strzał został zablokowany.

• Faul w środku pola na Kuklisie, rzut wolny dla Arki, szybko rozegrany, ale piłkę przejmuje Olimpia.

• Szansa dla Arki po rzucie wolnym, ale piłka trafia w ręce Wróbla.

• Szansa dla Arki, dośrodkowanie z lewej strony, a w polu karnym o piłkę walczył Kuklis, ale faulował.

• Frańczak oddał bardzo mocny strzał, czym zaskoczył Szromnika, który dość niepewnie interweniował, ale wyręczyli go obrońcy wybijając piłkę.

• Ładnie Arkowcy chcieli rozegrać akcję z wykorzystaniem jednego kontaktu, jednak zabrakło dokładności i przy piłce Olimpia. Dobre tempo tego meczu.

• Dośrodkowanie Radzewicza na 5 metr, niepewna interwencja Wróbla, piłkę przejęła Arka, a następnie piłka trafiła do Kuklisa na 16 metr, ale jego strzał wybronił Wróbel.

• Krajanowski wywalczył rzut rożny, wykona go Radzewicz.

• Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego Marcina Radzewicza, a piłkę pewnie wypiąstkował Wróbel.

• Leży Kuklis na murawie po tym jak został sfaulowany na prawej stronie, rzut wolny dla Arki.

• Ależ zamieszanie pod polem karnym Olimpii. Arkowcy rozgrywali piłkę a ostatecznie do piłki dopadł w polu karnym Tadrowski i oddał strzał z lewej nogi, ale nie trafił w bramkę.

• Mazurkiewicz ukarany żółtą kartką za faul na Kuklisie.

• Źle wykonany ten rzut rożny, piłkę wybijają obrońcy.

• Co za akcja Olimpii! Ruszkul zgrał piłkę do Klusa w pole karne, a ten w sytuacji sam na sam z ostrego kąta uderzył na bramkę. Znakomicie interweniował Szromnik! Rzut rożny dla gości.

• Ruszkul miał świetną okazję, dostał dobre podanie od Kłusa, ale z 16 metrów oddał niecelny strzał.

• Przekombinowali piłkarze Arki ten rzut wolny, ostatecznie piłka trafia do Tomasika a ten oddaje mocny, ale niecelny strzał na bramkę Wróbla, choć trzeba przyznać było blisko.

• Marcus da Silva faulowany na prawej stronie boiska i mamy rzut wolny.

• Po rzucie rożnym do piłki dopadł Tomasik i oddał piękny strzał z woleja, a piłka minimalnie minęła bramkę!

• Znakomita próba Da Silvy! Zasugerował że będzie dośrodkowywać a zdecydował się na uderzenie na krótki słupek! Wróbel z trudem paruje piłkę na rzut rożny!

• Bardzo aktywny dzisiaj Da Silva, tym razem w pojedynku z obrońcą stracił piłkę, aut dla Arki.

• Dobre dośrodkowanie Rzuchowskiego z rzutu rożnego i fatalna interwencja Wróbla, niestety Tadrowski nie zdołał celnie uderzyć głową na bramkę.

• Kolejna dobra szansa dla Arki. Radzewicz znakomicie obsłużony prostopadłym podaniem od Kuklisa znalazł się w polu karnym i próbował dograć do Marcusa, jednak w ostatniej chwili piłkę wybijają na rzut rożny obrońcy.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Radzewicza na krótki słupek, gdzie był Kuklis. Pomocnik Arki nie trafił jednak w ciężkiej sytuacji z głowy w bramkę.

• Da Silva faulowany na prawej stronie boiska blisko pola karnego gości.

• Do R: kibiców gości na oko około 150-200.

• Rzut wolny dla Arki, do piłki podszedł Rzuchowski, jednak dośrodkował wprost w ręce Wróbla.

• Dobre płaskie dośrodkowanie Radzewicza z lewej strony z trudem wybite przez obrońców. Wciąż przy piłce Arka.

• Sobieraj wrócił na boisko, akcja Arki zatrzymana na lewej stronie.

• Sobieraj leży na boisku, oby to nie było nic groźnego.

• Znakomicie na prawej stronie piłkę odebrał Sobieraj, znakomita interwencja i wślizg defensora Arki.

• Bardzo niecelne rozegranie Olimpijczyków, złe podanie i od autu zacznie Arka.

• Kłus powalony w środku pola przez Pruchnika, rzut wolny dla gości.

• Pierwszy strzał w meczu, Łabędzki bardzo niecelnie.

• " -Kto wygra mecz? - Arka!" niesie się na trybunach :)

• Ruszkul stracił piłkę w środku pola, w pojedynku z Sobierajem, ale chwilę później znów w posiadaniu futbolówki goście.

• Pierwsza akcja Olimpii spaliła na panewce i bezpańską piłkę przejął Szromnik.

• Losowanie wygrał kapitan gości, mecz od środka rozpoczęła Arka!

• Artur Aluszyk wyprowadza obie jedenastki na murawę! Rota w głośnikach, kibice przygotowani do dopingu, za chwilę zaczynamy!

• Rezerwa Olimpii: Daniel Osiecki, Dawid Abramowicz, Tomasz Adamczyk, Dariusz Gawęcki, Mariusz Kryszak, Maciej Rogalski i Marcin Smoliński.

• Rezerwa Arki: Maciej Szlaga, Bartosz Brodziński, Marcin Dettlaff, Mateusz Szwoch, Paweł Brzuzy, Maciej Górski i Dariusz Formella.

• Sławomir Mazurkiewicz w wyjściowej "jedenastce" Olimpii. Czyżby trener Olimpijczyków liczył na jego dodatkową motywację?

• 15 minut do meczu! Piłkarze powoli kończą rozgrzewkę!

• A tyle, o meczu, miał do powiedzenia Sławomir Mazurkiewicz, były zawodnik Arki, obecnie gracz Olimpii:

Do Arki - jak do każdego przeciwnika - podchodzimy z wiarą w zwycięstwo. W tej lidze z każdym można zdobyć komplet punktów, więc na pewno nie przestraszymy się rywala. Mamy bardzo dobrą drużynę, silną ławkę i nie możemy patrzeć na to spotkanie jakbyś jechali do "jaskini lwa". Mimo, iż na wyjazdach nie gramy najlepiej, to jest dobrej myśli i wierzę w zwycięstwo mojej drużyny.

W ubiegłym sezonie strzeliłem gola przeciwko Olimpii, gdy jeszcze reprezentowałem barwy Arki i teraz zrobię wszystko, jeśli oczywiście zagram, by również strzelić gola, ale tym razem dla barw biało-zielonych!

• Tymczasem tak Petr Nemec ocenia dzisiejszego rywala Arki:

Mają tyle samo punktów co my, a więc są na podobnym poziomie. Są tam zawodnicy, którzy sporo w I lidze już grali, nawet wyżej. Będzie ciekawa walka, ale my powinniśmy skorzystać z tego, że gramy u siebie.
  • Już dzisiaj na stadionie w Gdyni akcja "Wykopmy rasizm ze stadionów" o czym możecie przeczytać TUTAJ

• Powoli zaczynamy dzisiejszą relację. Do meczu prawie 1.5 godziny, ale sprawdzajcie nas, postaramy się przekazać najświeższe informacje oraz wypowiedzi zawodników i trenerów :)