4

3 1 połowa

Polonia Bytom

0

• Arka bez dwóch zdań zasłużyła dzisiaj na wygraną! Piłkarze gospodarzy spisali się znakomicie i mogą iść świętować razem z kibicami! Polonia dziś została po prostu zmieciona z boiska. Ze stadionu żegna Państwa Adam Kamiński, dziękuję za uwagę.

• Sędzia Mariusz Korzeb kończy mecz! Arka pokonuje Polonię 4:0 i w lidze jest niepokonana już od 9 spotkań i ma serię 4 kolejnych zwycięstw!

• Ivanovski w sytuacji sam na sam strzela wprost w bramkarza!

• Cóż to była za akcja, Ivanovski nie zdecydował się na strzał w sytuacji sam na sam. Macedończyk oddał piłkę do Radzewicza, a ten oddał strzał, piłkę odbił przed siebie Balaż, a z najmniejszym trudem uderzył Krajanowski, dla którego to jest pierwsza bramka w barwach Arki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! 4:0 dla Arki! Krajanowski!

• Strzał Paulisty zablokowany.

• Sędzia główny Mariusz Korzeb dolicza 3 minuty do czasu gry II połowy.

• Kuklis traci piłkę piłkę na rzecz Dziewulskiego.

• Piłkarze Polonii domagają się rzutu karnego, jednak bezpodstawnie.

• Juszczyk pewnie łapie dośrodkowaną piłkę.

• Radzewicz zabiera piłkę Vascakowi na prawej stronie.

• Juszczyk pewnie łapie piłkę w pojedynku z Michalakiem.

• Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy. Boisko opuszcza Kowalski, w jego miejsce Niedziela.

• Dośrodkowanie Kuklisa blokuje Kulpaka. Rożny dla Arki.

• Ivanovski przyjmował piłkę rękami i nawet zbytnio tego nie ukrywał.

• Paulista w dobrej sytuacji, prawie oko w oko z Juszczykiem uderza obok bramki.

• Bardzo słabe uderzenie zawodnika Arki z rzutu wolnego.

• Gamla ukarany żółtą kartką za faul na Kowalskim blisko pola karnego Polonii.

• Kibice Arki śpiewają: " Polonio nie gniewaj na nas się, że my wygramy, a ty nie!"

• Druga zmiana w zespole Arki. Boisko opuszcza strzelec pierwszego gola Tomasz Jarzębowski, w jego miejsce Piotr Kasperkiewicz.

• Po dośrodkowaniu Vascaka, piłkę uderzał Świerczok. Piłkę pewnie łapie Juszczyk. Był to pierwszy celny strzał Polonii w tym meczu.

• Radzewicz fauluje Vascaka na prawej stronie boiska.

• Słabo rozegrany rzut wolny przez Arkę.

• Ciężka do oceny sytuacja. Jeden z zawodników Polonii przyjmował sobie piłkę ręką we własnym polu karnym. Sędzia uznał, że Arce należy się rzut wolny z linii pola karnego.

• Strzał Jarzębowskiego z 18 metrów pewnie paruje na rzut rożny Balaż.

• Strzał Świerczoka zza pola karnego wysoko ponad bramką.

• Świetna wrzutka Kuklisa do Ivanovskiego. Macedończyk uderza jednak bardzo słabo w trudnej sytuacji.

• Znakomite prostopadłe podanie od Vascaka do Sinclaira, ale orientują się w tym wszystkim obrońcy Arki.

• Pierwsza zmiana w Arce. Boisko opuszcza Bartosz Flis, w jego miejsce Mateusz Szwoch.

• Błąd techniczny Kuklisa, który się poślizgnął, czym zahamował akcję Arki.

• Jarzębowski znakomicie rozrzuca dzisiaj piłki, raz na lewą, raz na prawą stronę.

• Dobra interwencja Krajanowskiego na prawej stronie boiska.

• Kopia sytuacji z 67. minuty! Ivanovski tym razem po podaniu Kowalskiego trafił w poprzeczkę i znowu był na pozycji spalonej.

• I mamy gola, ale... sędzia odgwizduje spalonego. Dośrodkowywał Kowalski, a główkował Ivanovski. Macedończyk był na wyraźnym spalonym.

• Znakomite zagranie Jarzębowskiego na lewe skrzydło do Radzewicza.

• Oficjalna frekwencja z dzisiejszego wieczora: 6700 widzów. Jednak prawdopodobnie przez awarię systemu sporo kibiców nie miało szansy zakupić biletów i wchodząc na mecz nie zostali policzeni przez system.

• Ostatnia zmiana w drużynie gości. Boisko opuszcza Alancewicz, w jego miejsce Adrian Pietrowski.

• Ależ szczęście Polonii! Po strzale z woleja Kowalskiego, piłkę z linii bramkowej wybija Gamla!

• Arka zyskuje wyraźną przewagę.

• Kowalski miał znakomitą szansę, zamiast podawać, Kowalski zdecydował się na strzał. Uderzenie skrzydłowego Arki zostało jednak zablokowane.

• Fatalne zagranie Ivanovskiego! To musiał być gol! Najpierw Benat uderzył z około 20 metrów, Balaż wybił niepewnie piłkę przed siebie, a Macedończyk Ivanovski lekko kopnął piłkę z 5 metrów w bramkarza. Mirko Ivanovski zachował się jak junior w tej sytuacji.

• Kibice "pozdrawiają" Lechię Gdańsk :)

• Kowalski zagrywa prostopadłą piłkę do Ivanovskiego a ten przegrywa pojedynek biegowy z bramkarzem, który wybija piłkę.

• Vascak jest dzisiaj wszędzie. Tym razem przejmuje piłkę zagraną przez Kuklisa do Radzewicza.

• Kowalski czystym wślizgiem odbiera piłkę Michalakowi na lewej stronie.

• Vascak leży w środku pola.

• Strzał Kuklisa z wolnego blokuje Vascak, który w mojej opinii zbyt wcześnie wybiegł z muru.

• Kulpaka ukarany żółtą kartką za przepychanki w murze.

• Sinclair fauluje Kuklisa na linii pola karnego! To będzie znakomita szansa dla Arki.

• Vascak dobrze dośrodkowuje po ziemi jednak Michalaka czekającego na 8 metrze uprzedza Krajanowski który wybija piłkę.

• Łągiewka fauluje Paulistę.

• Kontrę Polonii zatrzymuje Benat.

• Kuklis traci piłkę i kontra Polonii.

• Sinclair wślizgiem zabiera piłkę Ivanovskiemu.

• Wyczyn Radzewicza kopiuje Łągiewka.

• Radzewicz głową wybija piłkę w aut.

• Faul Jarzębowskiego na połowie Polonii.

• Płaskie uderzenie Świerczoka z rzutu wolnego mija bramkę w bezpiecznej odległości.

• Sędzia uznał, że Sławomir Mazurkiewicz faulował Świerczoka, rzut wolny dla Polonii 18 metrów od bramki Arki.

• Na spalonym jeden z zawodników Polonii.

• Zapowiadana zmiana, boisko opuszcza Dariusz Góral, a na murawie melduje się Maksym Pokotyliuk.

• Arkowcy zaczynają drugą część meczu.

• Obie ekipy wybiegają już na murawę.

• Prawdopodobnie w przerwie będziemy mieli drugą zmianę w drużynie gości, na boisku pojawi się Maksym Pokotyliuk.

• W przerwie jako jedyny do szatni nie zszedł Blażej Vascak. Zawodnik Polonii uznał, że potrzebuje rozgrzewki przed drugą połową.

• Do przerwy Arka wręcz gromi bytomską Polonię. Arkowcy grają ładnie dla oka i przede wszystkim skutecznie. Polonia nie stworzyła sobie ani jednej groźnej sytuacji i nie ma co się dziwić, że zbiera tęgie lanie. Piłkarze udają się na przerwę, do zobaczenia za 15 minut!

• Sędzia Mariusz Korzeb kończy pierwszą połowę! Do przerwy 3:0 dla Arki!

• Niewiele brakowało! Mazurkiewicz uderzał głową po dośrodkowaniu Radzewicza z rzutu rożnego, piłka mija jednak bramkę.

• Dośrodkowanie Kowalskiego wybija Gamla.

• Sędzia główny dolicza 1 minutę do czasu gry I połowy.

• Źle wykonany rzut wolny przez Arkę na lewej stronie.

• Faul Vascaka na Kowalski, Słowak został ukarany żóltą kartką.

• Flis na spalonym.

• Co teraz zrobił Benat?! To musiała być bramka! Znakomite techniczne wysokie podanie wykonał Kuklis, a Benat znalazł się z piłką sam na 5 metrze i nie trafił w bramkę!

• Zablokowane dośrodkowanie Kowalskiego z prawej strony.

• Strzał Paulisty ponad bramką.

• No i mamy jak na razie pogrom. Arka prowadzi z Polonią 3:0. Znakomicie z prawej strony dośrodkował Krajanowski, na 5 metrze w piłkę nie trafił Ivanovski, ale ta trafiła do niepilnowanego Kuklisa, który pewnie wykończył akcję.

• Pierwsza zmiana w drużynie gości. Boisko opuszcza Adrian Chomiuk, w jego miejsce Blażej Vascak.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! 3:0 dla Arki! Kuklis!

• Kontrę Arki wyprowadzał Flis. Młody napastnik Arki źle zagrał do Kowalskiego, a piłkę przejął Chomiuk.

• Dośrodkowanie Radzewicza z rzutu wolnego wybija Dziewulski.

• Michalak fauluje Kowalskiego, znów rzut wolny dla Arki na prawej stronie.

• Grę wreszcie wznawia Arka, a Mazurkiewicz wraca na boisko.

• Przedłuża się trochę sytuacja z kapitanem Arki leżącym na boisku.

• Na boisku leży Sławomir Mazurkiewicz, ale będzie mógł dalej kontynuować grę.

• No i mamy 2:0, bliźniacza sytuacja do bramki na 1:0. Po raz kolejny z rzutu wolnego z prawej strony, piłkę dogrywał Radzewicz. Futbolówka została jeszcze przedłużona przez jednego z graczy Arki i trafiła pod nogi Mazurkiewicza, który z najbliższej odległości dopełnił formalności.

• GOOOOOOOOOOOL! 2:0 dla Arki! Mazurkiewicz!

• Chomiuk fauluje Mazurkiewicza na prawej stronie boiska.

• Dośrodkowanie Kowalskiego z rzutu rożnego piąstkuje Balaż.

• Radzewicz na lewej stronie wywalczył rzut rożny.

• Zbyt mocne podanie Paulisty do Michalaka.

• Krajanowski znakomicie odebrał piłkę Michalakowi tuż pod polem karnym Arki.

• Łągiewka chciał rozciągnąć grę i zagrał na prawe skrzydło do Krajanowskiego. Boczny obrońca Arki jest jednak zbyt niski by przyjąć takie podanie.

• Góral czystym wślizgiem odbiera piłkę Jarzębowskiemu na lewym skrzydle.

• A na trybunach kibice wspólnie się bawią: "Sialalalala Bytom-Gdynia!".

• Dośrodkowanie Radzewicza, głową wybija Sinclair.

• Strzał Ivanovskiego w polu karnym blokuje Gamla, rzut rożny dla Arki.

• Świerczok zatrzymany przez Łągiewkę.

• Na spalonym Chomiuk, który przyjmował sobie piłkę w polu karnym Arki.

• Jarzębowski przejmuje piłkę na połowie Arki. Podanie do Ivanovskiego bardzo niecelne.

• Zbyt mocne podanie Benata do Kowalskiego. Piłka ląduje na aucie.

• Dośrodkowanie Górala ląduje za linią końcową boiska.

• W opinii sędziego bocznego, Ivanovski faulował Chomiuka, który blokował piłkę by ta wyszła za linię końcową. Kibice wyraźnie się nie zgadzają z tą oceną.

• Polonia dobrze broni się przed co raz groźniejszymi atakami Arki.

• Ivanovski źle przyjmuje piłkę i akcję rozgrywa Polonia.

• Kolejny świetnie rozegrany stały fragment! Radzewicz wycofał piłkę przed pole karne do Kuklisa, a ten oddał strzał. Na szczęście dla Polonii na posterunku Balaż.

• Kowalski faulowany przez Chomiuka na prawej stronie. Rzut wolny dla Arki.

• Dośrodkowanie Kowalskiego wybija głową Dziewulski. Kontra gości zatrzymana przez wracającego Kowalskiego, który zbiera brawa za swoją ambicję i grę do końca.

• Fantastyczna interwencja Balaża! Bramkarz Polonii broni znakomite uderzenie Kowalskiego. Rzut rożny dla Arki.

• Bardzo dobrą sytuację dla gości miał Michalak. Pomocnik Polonii w asyście 2 obrońców Arki uderzył jednak wysoko ponad bramką.

• Znakomicie piłkę Świerczokowi odebrał Mazurkiewicz. Kapitan Arki później sfaulował Dziewulskiego i mamy rzut wolny dla Polonii na środku boiska.

• Dośrodkowanie Benata wybija Kulpaka.

• Arka uzyskuje co raz większą przewagę.

• Mogło być 2:0! Flis znakomicie rozciągnął akcję do Kowalskiego, a ten zagrał wzdłuż bramki. Balaż odbił piłkę przed siebie wprost pod nogi Benata. Strzał pomocnika Arki, jednak znakomicie wybronił bramkarz, a dobijający Ivanovski był na spalonym.

• Znakomity początek meczu! Oby tak dalej!

• Znakomicie rozegrany stały fragment gry przez Arkę. Radzewicz znakomicie wrzucił piłkę na 5 metr, a Jarzębowski dołożył nogę i mamy 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Arki! Jarzębowski!

• Michalak fauluje Jarzębowskiego na prawej stronie. Rzut wolny dla Arki.

• Alancewicz wślizgiem odbiera piłkę Kowalskiemu.

• Fatalne podanie Mazurkiewicza do Krajanowskiego, aut dla Polonii.

• Świerszczok przerzucił piłkę nad Łągiewką, ale doświadczony defensor Arki nie dał się na to nabrać.

• Słabo wykonany rzut rożny i piłkę wybija Benat.

• Pierwszy rzut rożny dla gości w meczu, wywalczył go Świerszczok.

• Alancewicz fauluje Flisa w środku boiska.

• Losowanie wygrał kapitan Arki Sławomir Mazurkiewicz. Mecz rozpoczynają goście.

• Sędzia Mariusz Korzeb wyprowadza na murawę obie jedenastki. No to zaczynamy!

• Kibice obu drużyn śpiewają razem: "Królową Śląska tylko Polonia, ona na zawsze w sercach naszych jest!" :)

• Do meczu już tylko 15 minut!

• Bramkarz Arki, Marcin Juszczyk, ćwiczy swoją grę nogami. Jak pamiętamy w meczu z KS Polkowice, mało brakowało, a padłaby bramka samobójcza. Marcin Juszczyk nie trafił w zagraną do niego przez Sławomira Mazurkiewicza futbolówkę. Na szczęście Sławomir Mazurkiewicz wykazał się inteligencją i nie zagrywał Juszczykowi w światło bramki, inaczej mielibyśmy gola.

• W kadrze Polonii na ten mecz znalazł się Słowak Blażej Vascak. "Nowy - stary" nabytek Polonii siedzi na ławce rezerwowych, ale niewykluczone, że zagra w tym meczu. Vascak grał już w barwach bytomskiej drużyny w poprzednim sezonie, teraz podpisał kontrakt do czerwca i wszyscy mają nadzieję, że będzie wartościowym wzmocnieniem.

• Do wyjściowej "11" Arki, po nieobecności w ostatnim ligowym meczu powraca Mirko Ivanovski. Macedoński napastnik w meczu pucharowym zdobył gola i dzisiaj również postara się trafić do siatki rywali.

• Tuż po zawodnikach z Bytomia, na boisku pojawili się gospodarze dzisiejszego meczu- zespół Arki Gdynia. Podobnie jak goście, Arka również została przywitana gromkimi oklaskami.

• Na murawę stadionu miejskiego w Gdyni jako pierwsi wybiegli goście- zawodnicy Polonii Bytom. Oczywiście zostali przywitani oklaskami ze strony gdyńskich kibiców.

• Rezerwa Arki przedstawia się niemal identycznie jak w poprzednim meczu, a więc: Ławka rezerwowa Arki Gdynia: Maciej Szlaga, Bartłomiej Niedziela, Janusz Surdykowski, Piotr Kasperkiewicz, Fabian Słowiński, Mateusz Szwoch, Bartosz Brodziński.

• Znamy już składy obu drużyn. Jednak pora poznać ławki rezerwowych. Na początek gościei: Ławka rezerwowa Polonii Bytom: Seweryn Kiełpin, Łukasz Matusiak, Adrian Pietrowski, Maksym Pokotyliuk, Marcin Ściański, Karol Tomczyk, Blażej Vascak.

• Z pięknego stadionu miejskiego w Gdyni, wita Państwa Adam Kamiński. Pora zacząć relację LIVE z meczu 16. kolejki pomiędzy Arką Gdynia, a Polonią Bytom. Na trybunach panować będzie przyjacielska atmosfera, jednak na murawie dominować będzie walka o każdy centymetr boiska. Czy któraś z drużyn zakończy dzisiaj swoją passę? Dowiemy się niedługo, do meczu pozostała już nieco ponad godzina!