Arka Gdynia 0 - 1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

0

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

1

• Za uwagę i śledzenie relacji dziękuje Państwu Andrzej Rukść. Pozdrawiam !!!

• Był to wyrównany mecz, w którym tak jak mówiłem wcześniej, jedna akcja zadecydowała o jego losach. Tym razem górą w Gdyni Termalica.

• Koniec meczu! Po bramce Sobczaka w 60 minucie spotkania Termalica odnosi zwycięstwo i pozostaje liderem 1. ligi.

• Żółta kartka dla Plevy za faul w środku pola

• Niezłe podanie Zwolińskiego w pole karne do Surdykowskiego. Napastnika Arki uprzedza jednak Nowak

• Sędzia doliczył 3 minuty do drugiej części spotkania

• W drybling w polu karny wdał się Szwoch, puścił piłkę pod nogami obrońcy Termaliki, jednak ostatecznie ją stracił

• Faul w środku pola i żółta kartka dla Zwolińskiego

• Ze środka pola kapitalną piłkę do Radzewicza zagrywa "Jarza", Radzewicz zgrywa ją głową do Zwolińskiego a ten w kapitalnej sytuacji zamiast strzelać lewą nogą, składa się do głowy. Strzał niecelny, a powinno być 1:1

• Za ostre cięcie przeciwnika przy linii końcowej żółtą kartkę ogląda da Silva

• Termalica w "10" lepsza od Arki. U Arkowców nie widać determinacji w dążeniu do zdobycia bramki. Kibice wymagają większego zaangażowania

• Zamiast pod bramką gości, znów niebezpiecznie było pod bramką Arki. W dobrej sytuacji Ceglarz przestrzelił po długim rogu.

• Końcówka spotkania zapewne będzie toczyła się pod dyktando gospodarzy. Pytanie czy starczy czasu chociażby na wyrównanie

• Nieporozumienie w szeregach gości mógł wykorzystać Rybski, jednak z bliska strzelał niecelnie. Sytuacja nie była łatwa

• Czerwona kartka dla Jareckiego. Brutalne zagranie zawodnika Termaliki, który kopnął w głowę da Silvę. Wydaje się, że Jarecki nie miał złych intencji.

• Zmiana młodzieżowców. Za zdobywcę bramki Sobczaka wchodzi Ceglarz

• Rybski bliski wywalczenia rzutu rożnego. Nabił Krajanowskiego, ale piłka była już poza boiskiem i od bramki zacznie Miszczuk

• Grzelak ze środka podaje na lewą flankę do Tomasika, ten schodzi do środka na prawą nogę i oddaje strzał. Ponownie był to strzał celny, ale słaby i taki, który nie mógł zaskoczyć Nowaka

• Ofensywna zmiana z Arce. Kolejną szansę dostaje Zwoliński, który zastępuje Pruchnika

• Od momentu zdobycia bramki przez Termalicę, Arka praktycznie bez sytuacji bramkowej

• Lewym skrzydłem w pole karne próbował przedrzeć się Jarecki, jednak wyjechał poza linie końcową boiska

• Zmiana w środkowej formacji. Za Rzuchowskiego wchodzi będący ostatnio bez formy Szwoch. Być może Mateusz dziś pokaże swoje umiejętności, które są przecież niemałe

• Kiedy wchodził Rybski kibice nie omieszkali pozdrowić rywala zza miedzy... :)

• Surdykowski zastępuje na boisku rozgrywającego dziś 50 mecz w barwach Arki Kuklisa.

• Podanie Jareckiego do wchodzącego z lewego skrzydła Sobczaka. Młody napastnik Termaliki wychodzi sam na sam z Miszczukiem i pakuje piłkę do siatki między nogami bramkarza. Wydaje się, że Miszczuk powinien interweniować wcześniej i wyjść z bramki do piłki. Z perspektywy trybun wydaje się, że miał bliżej do piłki niż Sobczak. Bez winy nie pozostaje także "Jarza", który dał się ograć.

• 0-1 !!! Strzelcem gola Sobczak !!!

• W miejsce Lipeckiego, witany w Gdyni gwizdami Andrzej Rybski. To druga zmiana Termaliki w tym spotkaniu

• Osamotniony na prawym skrzydle da Silva wycisnął z tej akcji maksimum. Uwolnił się spod opieki obrońcy i oddał celny strzał. Nowak jednak na posterunku

• W świetnej sytuacji ponownie znalazł się Grzelak, znów nie zdecydował się na strzał. Zamiast tego podawał do wchodzącego na pełnym gazie Tomasika. Ten nie zdołał jednak opanować piłki i z groźnej akcji nic nie wyszło

• Ta akcja mogła mieć miejsce właśnie w 53 minucie meczu. Na strzał z dystansu zdecydował się da Silva. Nowak z trudem paruje piłkę, a Radzewiczowi zabrakło kilku centymetrów wzrostu aby dobić piłkę do pustej bramki. To był pierwszy celny strzał w tym spotkaniu

• Osobiście dzisiejszy mecz do złudzenia przypomina mi spotkanie obu drużyn sprzed roku. Wtedy do przerwy było również 0:0, a jedna akcja zadecydowała o losach meczu. Gola w 77' strzelił Jędrzejowski i Arka wygrała 1:0

• Oficjalna frekwencja na dzisiejszym spotkaniu to 4050 osób.

• A na trybunach głośne "Hej Arka gooool"

• Drugi z rzędu rzut rożny dla Termaliki. Oba stałe fragmenty bez zagrożenia pod bramką żółto- niebieskich

• Od początku drugiej połowy zobaczymy Jareckiego, który zastąpił Piotrowskiego

• Arka - Termalica

• Zaczynamy 2 połowę. Oby w tej części gry padło kilka goli

• Garść wyników z ligowych boisk: Dolcan 5:0 Bogdanka (koniec meczu)

Tychy 1:1 Sandecja (koniec meczu)

Miedź 1:0 Polonia (koniec meczu)

Warta 0:1 Olimpia (koniec meczu)

Stomil 2:2 Kolejarz (66 minuta)

• Pierwsza połowa nieco rozczarowała. Termalica w ostatnich pięciu meczach na wyjeździe strzeliła tylko 1 bramkę, dlatego nikt raczej nie spodziewał się ultra-ofensywnej gry gości. Arka jak na razie posiada inicjatywę i powinna udokumentować ten fakt zdobytą bramką. Najbliżej osiągnięcia tego celu gdynianie byli w 40 minucie, kiedy Kuklis trafił w słupek. W drugiej połowie liczymy przede wszystkim na bramki.

• Koniec pierwszej połowy. Po bardzo przeciętnej grze jak na razie 0:0

• Sędzia doliczył 1 minutę do pierwszej połowy

• Kaczmarczyk ukarany tylko żółtą kartką. Bardzo ostry faul bez piłki na Kuklisie. Pachniało czerwienią

• Powinno być 1:0. Da Silva pięknie dograł do Kuklisa, ten strzałem na wślizgu o mały włos nie pokonał bramkarza gości. Termalicę ratuje słupek

• Na dzisiejszym meczu jest m.in. Michał Listkiewicz. Wczoraj był również widziany na Bałtyku. Czy jutro odwiedzi Gdańsk? Wycieczka po Trójmieście... :)

• Radzewicz bardzo ładnie złamał do środka i oddał strzał z prawej nogi. Strzał słaby i niecelny, widać, że to jego słabsza noga

• Teraz fatalny błąd Pruchnika na własnej połowie, Termalica wyszła "3 na 3" jednak strzał pomocnika gości bardzo niecelny

• Bardzo bliski przejęcia piłki i wyjścia "sam na sam" Radzewicz, jednak ofiarna interwencja Czerwińskiego zapobiega tragedii

• Rzuchowski oddał strzał zza pola karnego. Uderzenie z serii "Panu Bogu w okno"

• Arka wyraźnie przejęła inicjatywę i dąży do zdobycia bramki. Termalica jak na razie gra dość zachowawczo

• W dogodnej sytuacji w polu karnym znalazł się Grzelak i aż prosiło się o strzał. Grzelak wdał się w drybling i stracił piłkę. Nie tak powinien zachować się tak doświadczony gracz

• Kolejne kapitalne dogranie Radzewicza. Płaska piłka odchodząca od bramkarza przemierzała pole karne i wystarczyło je przeciąć, jednak najpierw da Silva, a później Kuklis minęli się z piłką na wślizgu

• Za ostry faul w środku pola żółtą kartką ukarany Lipecki

• Ładnie na czystą pozycję wychodził da Silva, jednak Rzuchowski zagrał mu w drugie tempo i brazylijczyk złapany na spalonym

• Radzewicz dostał "kanał" i bezmyślnie faulował. Za to zagranie otrzymuje żółty kartonik

• Dobre wyjście Arkowców. Z piłką pociągnął Pruchnik, jednak źle podawał

• Kapitalne cross'owe podanie Rzuchowskiego na lewe skrzydło do Radzewicza. "Radza" jednak na minimalnym spalonym

• Po rzucie rożnym wykonywanym przez Radzewicza z piłką minął się Brodziński. A miał okazję oddać strzał. Zamiast tego zapachniało groźną kontrą dla Termaliki. Świetną interwencją popisał się jednak Rzuchowski

• Mimo, iż niezbyt liczna, to "Górka" daje radę. Kibice Arki zaczęli mocnym akcentem i trzymają dobry poziom. "Tory" pomagają.

• Krajanowski w swoim pierwszym rajdzie. Po kontuzji nie widać śladu. Na szybkości przemierzył całe boisko, zagrał klepkę z da Silvą, jednak sędzia uznał, że faulował w walce o pozycję

• Na prawym skrzydle indywidualnej akcji próbował da Silva, nie trafił jednak czysto w piłkę i wylądował na ... bandzie :)

• Paweł Sikora na konferencji przedmeczowej zastanawiał się nad zmianą pozycji dla Grzelaka. Dziś Rafał gra w środku, na prawe skrzydło został przesunięty Kuklis. Arka gra ustawieniem 4-2-3-1

• Kapitalny rajd Radzewicza lewym skrzydłem, mocna centra trafia do Kuklisa, jego strzał jednak bardzo niecelny. Wydaje się, że "Kuki" mógł odgrywać do Grzelaka, bądź da Silvy

• Niebezpieczne dośrodkowanie Kaczmarczyka z prawej strony boiska. Niezbyt pewnie piąstkuje Miszczuk

• Kibice gdyńskiej Arki zaczęli od minuty ciszy, ku pamięci kibica, który założył fanclub Arki w Czarsku

• No to zaczynamy, licząc na wielkie emocje

• Mimo dogodnego terminu spotkania, wymagającego rywala oraz wyśmienitej pogody, frekwencja jest bardzo słaba. Być może to efekt ulewy, która przeszła dziś nad Gdynią tuż przed meczem.

• Rezerwowi Arki: Szlaga, Kubowicz, Sobieraj, Brzuzy, Szwoch, Zwoliński, Surdykowski

Rezerwowi Termaliki: Budka, Ceglarz, Drozdowicz, Jarecki, Rybski, Skołorzyński, Wróbel

• Tymczasem Dolcan rozgromił Bogdankę 5:0 i notuje serię 8 zwycięstw z rzędu (wliczając walkower z ŁKS-em). Piękna seria !

• Przed godziną nad Gdynią przeszła soczysta ulewa. Jednak później przywitaliśmy wiosnę. Aktualnie świeci słońce i panuje idealna temperatura do gry (ok. 14 C). Nic tylko cieszyć się grą...Arka - Termalica

• OBIE EKIPY INTENSYWNIE SIĘ ROZGRZEWAJĄ Arka - TermalicaArka - Termalica

• W drużynie Termaliki występują znani w Trójmieście, aczkolwiek nie koniecznie lubiani w Gdyni- Karol Piątek, Jakub Biskup, Andrzej Rybski. Jest też Emil Drozdowicz, który miał kiedyś trafić do Gdyni, do transferu jednak nie doszło, a Emil już dwukrotnie karcił Arkę golami zdobywanymi przeciwko niej (raz strzelił grając w Polonii Bytom, raz dla Termaliki). W podstawowym składzie zobaczymy jednak tylko Piątka.

• Do dziś obie drużyny mierzyły się ze sobą trzykrotnie. W poprzednim sezonie w Niecieczy 2:1 zwyciężyli gospodarze (Rybski 25', Trafarski 57' - Radzewicz 45'), w rewanżu padł wynik 1:0, a punkty zostały w Gdyni (Jędrzejowski 77'). W rundzie jesiennej obecnych rozgrywek, po ciekawym widowisku, ponownie triumfowała Termalica 3:2 (Drozdowicz 12', Pawlusiński 2 (24', 72' k) - Krajanowski 40', Da Silva 86' k). Czy dziś również górą będzie gospodarz?

• To nie powinno się odbić na dyspozycji zespołu. Na kalendarz nie mamy wpływu. Osobiście uważam, że lepiej grać częściej niż długo pauzować. W Nowym Sączu graliśmy na ciężkim boisku. Okazję pokazania mieli piłkarze, którzy dotychczas mniej grali.

Ocenił sytuację Kazimierz Moskal, szkoleniowiec Termaliki.

• Zawodnicy z Niecieczy dodatkowo nadrabiali zaległości i w środę rozegrali w Nowym Sączu zaległe spotkanie 19. kolejki z Sandecją (0:0). Tym samym dzisiejszy pojedynek jest dla podopiecznych Kazimierza Moskala trzecim meczem rozgrywanym w ciągu 7 dni.

• W poprzedniej kolejce Arkowcy przywieźli szczęśliwy, ale i bardzo cenny punkt z Bydgoszczy, natomiast Termalica rozgromiła na własnym boisku Okocimski 4:0.

• Żółto- niebiescy zajmują aktualnie 9 miejsce w tabeli (32 pkt), „Słoniki” z dorobkiem 42 punktów są liderem rozgrywek.

• Witam z Gdyni, skąd będę dla Państwa relacjonował hitowe spotkanie 23. kolejki 1. ligi, w którym miejscowa Arka podejmuje Termalicę Bruk-Bet Nieciecza.