Arka Gdynia 2 - 4 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Arka Gdynia

2

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

4

• Arka wciąż bez zwycięstwa u siebie, a Termalica wciąż niepokonana. Można jedynie gdybać co by się stało gdyby nie fatalny błąd Miszczuka, gdyż Arka wtedy cisnęła i grała lepiej, ale taka bramka to gwóźdź do trumny, po którym ciężko się podnieść. Arkę po raz kolejny karci Drozdowicz, a dzisiaj nawet dwukrotnie, pomyśleć, że mógł kiedyś grać w Gdyni. Kończymy relację, do usłyszenia!

• Koniec meczu! Termalica wygrywa 4:2 w Gdyni!

• Dośrodkowanie Ławy z wolnego wybite głową i będzie rzut rożny.

• Rzut wolny dla Arki w środku pola, będzie długa piłka w pole karne.

• 3 minuty doliczone

• Dośrodkowanie Calderona z rzutu rożnego, ale strzał głową zbyt słaby.

• Paluchowski zalicza asystę, wystawia piłkę Drozdowiczowi na 11 metr, a ten podcinką przenosi futbolówkę nad Miszczukiem i strzela swojego drugiego gola.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 4:2, Termalica już chyba nie odda 3 punktów!

• A kibice Arki już nie wytrzymali: "Biegać, walczyć i się starać, w Arce trzeba zapier..."

• Centrostrzał z lewej strony boiska, Miszczuk wydawałoby się, że spokojnie złapie piłkę, ale ta prześlizgnęła mu się między rękoma, odbiła od jego klatki piersiowej, a Paluchowski z dwóch metrów wpakował piłkę głową do siatki. Co za błąd bramkarza Arki...

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 3:2 dla Termalici!

• Sobieraj się teraz wziął za rozegranie, ale jego prostopadła piłka do Marcusa przejęta przez obronę Termalici.

• Zmiana w drużynie gości. Za Foszmańczyka wchodzi Paluchowski.

• Znowu Szubert po dośrodkowaniu Calderona, tym razem głową trafia w boczną siatkę.

• Calderon dośrodkowuje z rzutu rożnego, bardzo niebezpiecznie uderzył Szubert, instynktownie, ale piłka minimalnie mija słupek. trącona jeszcze przez bramkarza.

• Szubert już wywalczył rzut rożny.

• Lech opuszcza boisko, na którym melduje się Szubert, który ma predyspozycje by strzelić decydującą bramkę.

• Glauber dośrodkowuje do Lecha przed pole karne, ale ten nie miał szans nic z nią zrobić, łapie Nowak po odegraniu od obrońcy gości.

• Akcja za akcję! Tym razem Kaczmarczyk oko w oko z Miszczukiem, który znakomicie odbija piłkę do boku!

• Ależ szansa na 3:2 dla Arki! Calderon znakomicie uderzył, Nowak odbił przed siebie, ale do dobitki dopadł Jagiełło i Lech, z tym że drugi z nich był na spalonym.

• Calderon ze stoickim spokojem wykorzystuje ten rzut karny. Spokojnie, w środek bramki, podczas gdy bramkarz rzucił się w swoją lewą stronę.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Calderon z rzutu karnego!

• RZUT KARNY DLA ARKI! Ręką zagrał Czerwiński.

• Rzut rożny dla Arki po błędzie Kopacza.

• Calderon dośrodkował z tego rzutu wolnego, ale piłkę głową wybija obrona.

• Kupczak ogląda żółtą kartkę za faul na Warcholaku na lewej stronie.

• Trener Arki robi zmianę ofensywną, za Łukasiewicza wchodzi Marcus da Silva.

• Rzut wolny dla Arki w środku pola bliżej prawej strony.

• Nalepa znowu fauluje Foszmańczyka, wymuszając trochę faul, ale bez kartki dla młodego pomocnika Arki.

• Dwójkowa akcja Lech - Jagiełło, prostopadłe podanie pierwszego do drugiego, ale Czerwiński je znakomicie przeciął.

• Uciekła nam jedna zmiana, tuż po stracie gola, Wojowski zszedł, a w jego miejsce Calderon.

• Znowu dziwna decyzja sedziego, Sobieraj ma straszne pretensje o kolejny dziwny rzut wolny i ogląda żółtą kartkę. Sędzia ewidentnie nie panuje nad tym co dzieje się na boisku, a piłkarze mają już dość tej nerwowości którą wprowadza.

• Krótko rozegrany rzut rożny, dośrodkowanie Biskupa na głowę Drozdowicza, a niechciany niegdyś w Gdyni napastnik znowu karci Arkę. Co ciekawe, rzut rożny wziął się z rzutu wolnego niesłusznie podyktowanego, tak samo nie było faulu przy rzucie wolnym po którym padła bramka na 1:1.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Termalica obejmuje prowadzenie w Gdyni!

• Po dośrodkowaniu Biskupa z rzutu wolnego będzie rzut rożny.

• Wojowski ukarany żółtą kartką za protesty gdyż nie było faulu na zawodniku Termalici.

• Zmiana w Termalice, schodzi Sołdecki, a wchodzi Kaczmarczyk.

• Tym razem błąd Łukasiewicza, który zbyt długo czekał by podać piłkę do kolegi z drużyny, a ostatecznie zupełnie bez sensu zagrał piłkę nad głowami obrońców, a padła ona łupem nie Jagiełły a bramkarza gości.

• Łukasiewicz znakomicie odzyskał straconą przez Jagiełłę piłkę, odegrał ją do młodego skrzydłowego, ten chciał minąć obrońcę i wyłożył się pod polem karnym gości, a sędzia nie po jego myśli, faulu nie odgwizdał.

• Ależ teraz groźna kontra gości 3 na 2. Drozdowicz na lewo do Biskupa, a ten przerzuca piłkę na prawą stronę do Smuczyńskiego, który nie zdołał dojść do piłki.

• Jagiełło uderza zza pola karnego, ale piłka odbija się od obrońcy i ląduje na rzucie rożnym, z którego nic nie wychodzi przez złe dośrodkowanie Nalepy.

• Dośrodkowanie Nalepy z tego rzutu wolnego zatrzymuje się na pierwszym obrońcy.

• Wojowski dostał piłkę na lewym skrzydle, a Peter Maslo zagrywa piłkę ręką i ogląda żółtą kartkę, a dodatkowo rzut wolny dla Arki na wysokości pola karnego

• Znakomicie przedarł się Ława! Minął 3 obrońców Termalici, ale czwarty wybił piłkę na rzut rożny. To właśnie doświadczony pomocnik Arki dośrodkował z tego rzutu rożnego, ale Arka nic nie wywalczyła poza kolejnym rzutem rożnym.

• 3212 widzów na stadionie w Gdyni.

• Niepopularna decyzja sędziego Rynkiewicza, który uznaje, że Łukasiewicz faulował w środku pola.

• Dobre dośrodkowanie Biskupa, Czerwiński doszedł do strzału głową, ale z 5 metrów uderza niecelnie!

• Fryc faulowany na lewej stronie przez Wojowskiego, będzie rzut wolny dla gości na wysokości pola karnego.

• Marcjanik do Nalepy, ten do Glaubera, ale uprzedza go obrońca i wybija w aut na prawej stronie.

• A teraz po drugiej stronie dobrze blokuje Sobieraj i od bramki Miszczuk.

• Lech piętą zagrywa do Jagiełły na lewej stronie, jednak obrońca gości dobrze blokuje piłkę i od bramki zacznie Nowak.

• Zdaniem sedziego Lech faulował Kopacza w walce o górną piłkę, rzut wolny krótko rozegrany przez Termalicę, która spokojnie buduje akcję, ale po chwili traci piłkę gdy jeden z jej zawodników podaje w aut.

• Rozpoczęła Arka, ale okazję miała Termalica, błąd Marcjanika, Biskup uderza zza pola karnego, ale pewnie łapie Miszczuk.

• Drugą połowę rozpoczęła Arka.

• Dobry mecz w Gdyni, do przerwy 1:1, ale lepsze wrażenie sprawia Arka. Jednak trzeba pamiętać, że za wrażenia artystyczne punktów się nie przyznaje, a Arka musi jeszcze strzelić bramkę jeśli chce wygrać to spotkanie, no i przede wszystkim obrońcy powinni się obudzić, bo momentami wyglądają jak dzieci we mgle.

• Sołdecki przyblokował Ławę i nic z akcji Arki nie wyszło. Sędzia kończy pierwszą połowę, 1:1.

• Jedna minuta doliczona. Piłkę wciąż ma Arka.

• Smuczyński dostał piłkę, na lewej stronie, podnieśli ręce obrońcy Arki, a sędzia odgwizdał spalonego.

• Mocne dośrodkowanie Warcholaka z granicy pola karnego, minimalnie z piłką minął się Lech.

• Piłkarze Termalici domagają się faulu, tylko, że... zderzyli się sami ze sobą. Komiczna sytuacja.

• Co teraz zrobili piłkarze Arki?! Foszmańczyk wpadł w pole karne, jego dogranie zostało zablokowane, ale piłkarze Arki stoją i patrzą się na piłkę zamiast ją wybić! O mały włos, a ktoś doszedłby do tej piłki i uderzył na bramkę z 2-3 metrów!

• Daleki wrzut Warcholaka w pole karne, ale znowu wybija obrona i nie doszło do żadnego strzału.

• Jagiełło dośrodkowuje z lewej strony boiska, a Czerwiński wybija piłkę w aut.

• Foszmańczyk znakomicie wypatrzył Biskupa na prawej stronie, ten wpadł w pole karne i w sytuacji sam na sam uderzył prosto w Miszczuka, który broni nogami!

• Ława dośrodkował z narożnika boiska, ale piłkę wybiła obrona gości.

• Lech dostał znakomite podanie z prawej strony uderzył z ostrego kąta ale strzał zablokowany i będzie rzut rożny.

• Wścieka się teraz Nalepa na prawej stronie domagając się rzutu rożnego, ale sędzia uznał inaczej. Moim zdaniem obrońca Termalici blokując Nalepę trącił piłkę nogą.

• Ława dośrodkował w pole karne, ale Wojowski nie zdołał oddać strzału, wciąż jednak przy piłce Arka, która spokojnie konstruuje akcję.

• Kolejne dobre dośrodkowanie Warcholaka z lewej strony, ale nikt w polu karnym gości nie powalczył o piłkę.

• Glauber chyba pozazdrościł Nalepie i też chciał spróbować uderzenia, niestety piłka zeszła mu z nogi i zatrzymała się na obrońcy Termalici.

• Smuczyński wystawił piłkę Foszmańczykowi przed pole karne, ale jego uderzenie wysoko ponad bramką.

• Ależ znakomite uderzenie Nalepy z 30 metrów! Piękne uderzenie lewą nogą, ale minimalnie nad poprzeczką!

• Dośrodkował Glauber z prawej strony, ale piłkę wybił obrońca. Brazylijski obrońca przejął ją jeszcze dobrym powrotem i z akcja rusza Arka.

• Biskup dośrodkował z rzutu wolnego, Warcholak fatalnie, za krótko, wybił piłkę pod nogi zawodnika Termalici w polu karnym, a Kupczak do niej dopadł i z pięciu metrów wpakował futbolówkę do siatki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Mamy wyrównanie!

• Nalepa zdaniem sędziego fauluje Foszmańczyka, na jego szczęście bez żółtej kartki.

• Nic nie wyszło z tego rzutu rożnego, głową uderzył jeden z zawodników gości, ale nie trafił w bramkę i z piątego metra zacznie Miszczuk.

• Po dośrodkowaniu Biskupa z tego rzutu wolnego, będzie jeszcze rzut rożny dla gości. Piłkę głową wybił jeden z obrońców Arki.

• Nalepa zagrał teraz piłkę ręką na prawej stronie i będzie rzut wolny dla gości. Wykonawcą Biskup.

• Ława teraz sfaulował Biskupa, który odbił się od pomocnika Arki jak od ściany, rzut wolny w środku pola.

• Rzut rożny dla gości krótko rozegrany, ale zupełnie bez sensu, bo następnie strata i z kontrą ruszyła Arka. Fryc uratował gości zatrzymując Lecha.

• Glauber dośrodkował z prawej strony, głową uderzył Lech, ale piłka trafiła w poprzeczkę, a Jagiełło bardzo mocnym strzałem dobił piłkę z kilku metrów i umieścił ją w siatce.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 Jagiełło!

• Znakomite uderzenie Warcholaka po ziemi z tego rzutu wolnego! Nowak broni tę piłkę z najwyższym trudem!

• Wojowski faulowany przez Kupczaka około 25 metrów od bramki, do piłki podchodzi Warcholak.

• Sporo niedokładności w grze Arki, może nie strat, ale podań, które powinny być dograne znacznie celniej.

• Sobieraj świetnie wypatrzył Lecha, ten minął obrońcę i oddał strzał zza pola karnego, ale zbyt słaby by zaskoczyć bramkarza Termalici.

• Świetna centra Warcholaka z lewej strony, a w polu karnym do strzału dochodzi Wojowski, ale trafia w obrońcę!

• Nalepa ogląda żółtą kartkę za faul taktyczny na Foszmańczyku.

• Lech naciska na Czerwińskiego i ten wybija w aut, kolejna szansa dla Warcholaka, który tym razem krótko wrzucił z autu i stracił piłkę.

• Daleki wrzut z autu przez Warcholaka, ale Nowak łapie piłkę.

• Jagiełło traci piłkę na lewej stronie, aut dla Arki i szansa dla Warcholaka na daleki wrzut.

• Nalepa dośrodkowuje z rzutu wolnego, ale Nowak piąstkuje piłkę.

• Lech faulowany na lewej stronie, będzie szansa na dośrodkowanie w pole karne przez zawodników Arki.

• Kolejny faul w środku pola, tym razem kazania od sedziego wysłuchuje Glauber.

• Biskup minął Glaubera na lewej stronie i oddał strzał z ostrego kąta, Miszczuk odbił piłkę przed siebie ale był tam obrońca Arki.

• Glauber z autu do Ławy, ten dośrodkowuje z prawej strony, ale wprost w ręce Nowaka.

• Kopacz fatalnie traci piłkę na wysokości pola karnego Termalici, powalczył chyba Nalepa, wydaje się że był faulowany, ale sędzia wskazał tylko aut.

• Lech teraz powalczył w środku pola, stracił piłkę, chwile później ją odzyskał, ale było już "gorąco" i dużo zawodników gości, którzy ostatecznie przejęli futbolówkę.

• Biskup ruszył lewą stroną, minął Marcjanika, ale dośrodkował wprost na głowę obrońcy Arki, Krzysztofa Sobieraja, który wybija piłkę z pola karnego.

• Ława z tego rzutu wolnego uderza nad murem, technicznie, ale prosto w bramkę i Nowak łapie, chociaż z problemami.

• Ława chciał teraz zagrać prostopadłą piłkę, ale przejął ją obrońca. Chwilę później Ława faulowany przez Kupczaka i będzie rzut wolny około 30 metrów od bramki gości.

• Termalica się gubi, podanie do środka pola od obrony, a środkowy pomocnik wybija ją w aut.

• Arka naciska wysokim pressingiem, piłka trafia do bramkarza gości, który spokojnie wybija piłkę do przodu.

• Faul w środku pola, rzut wolny dla Termalici, krótko rozegrany i próbują budować akcję goście spokojnie od tyłu.

• Losowanie wygrał kapitan Arki, a więc od środka mecz rozpoczęli goście grający dzisiaj w pomarańczowych koszulkach. Arka dzisiaj w pasiakach.

• Jeszcze nie zaczął się mecz, na razie kapitanowie obu drużyn odczytują i zobowiązują się do grania zgodnie z zasadami Fair Play.

• Sędzia meczu to źle wspominany przez kibiców Arki Jarosław Rynkiewicz, który w zeszłym sezonie był arbitrem meczu Arka - Miedź w Pucharze Polski, podjął kilka dziwnych decyzji, a także wyrzucił obrońcę Arki Sławomira Cienciałę z boiska.

• Obie ekipy już meldują się na murawie przy akompaniamencie Roty, czyli hymnu kibiców Arki.

• Na ławce Termalici piłkarski diament Wiktor Płaneta, który od kilku meczów nie podniósł się z ławki, jego debiut stoi pod dużym znakiem zapytania i małe są szanse, że wystąpi w Gdyni. Chociaż z historii wynika, że ciężej o łatwiejsze miejsce do debiutu niż Gdynia.

• Skład Arki bez większych niespodzianek, jedynie kontuzja wykluczyła Łukasza Skowrona, który nie zagra przez 2-3 tygodnie. Paweł Abbott stracił miejsce w jedenastce już w Legnicy, ale dzisiaj nie siedzi nawet na ławce z powodu problemów mięśniowych. Taktyka Arki to 4-2-3-1 i prezentuje się tak:

• Wspominałem już o tym w zapowiedzi spotkania, że Arka podniosła się z kolan i pokonała niepokonanego lidera w 2011 roku. Wtedy do Gdyni przyjechał bydgoski Zawisza i musiał przełknąć porażkę 2:5.

• Dariusz Dźwigała z kolei podkreśla, że Arka potrzebuje 3 punktów i nie chce zawieść kibiców, którzy wspomagają swój zespół. Arka według niego gra nieźle i ładnie dla oka, ale to nie ma znaczenia dla kibiców, którzy oczekują zwycięstw.

• Piotr Mandrysz ma receptę na sukces, jak sam mówi to dobry kontakt z zespołem, ale podkreśla, że luzu nie ma. Arka to według niego uznana marka i ma piękny stadion, chociaż był trenerem Arki mówi, że czas leczy rany i nie wspomina już o tym jak został zwolniony przez Jacka Milewskiego, a raczej Jacka M. jak się o nim teraz mówi.

• Do meczu pozostało 15 minut, czy lider dalej będzie niepokonany po tej kolejce?