Arka Gdynia

1

Widzew Łódź

2

• Arka Widzew "My dwa lata czekaliśmy, dzisiaj w końcy wygraliśmy" To niesamowite ile zespołów przełamuje się na Arce. 2 lata czekali kibice Widzewa na to zwycięstwo. Na koniec ładny obrazek "Arka Gdynia dziękujemy" śpiewają kibice Widzewa nie wiemy tylko czy za przełamanie czy za wpuszczenie ich na trybuny. W Gdyni rozpacz, i ciche "walczyć trenowac Areczka musi panować" ale bez przekonania. Piłkarze nawet nie zatrzymali się przed Górką, chyba jest im wstyd. Za relacje dziękuje Adam Kamiński.

• KONIEC! Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Widzewa od 2012 roku stało się faktem.

• Duda wykorzystuje sytuację sam na sam i Widzew jest bliski pierwszego zwycięstwa na wyjeździe od października 2012!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:1 Duda!

• Dośrodkowanie Marcusa z rzutu wolnego, przedłużył Marcjanik i nic z tego nie wyszło.

• Kusiak faulowany na lewej stronie, a Czapliński ogląda żółtą kartkę

• Doliczone 4 minuty.

• Sulewski dośrodkowuje z prawej strony lewą nogą ale nikogo nie było w polu karnym i piłkę łapie bramkarz.

• Czapliński zmienia Wrzesińskiego.

• Znowu fatalny błąd Marcjanika musi naprawiać Sobieraj! Marcjanik dał się łatwo ograć na lewej stronie, dośrodkowanie w pole karne ale był tam na szczęście ostatni zawodnik Arki, Sobieraj i wybił piłkę.

• Kviek doszedł do sytuacji strzeleckiej po podaniu Dudy i błędzie Marcjanika, ale uderzył obok bramki z ostrego kąta.

• Nic z tego rzutu rożnego nie wyszło, ale chwilę później było ciekawie, Marcus zagrał prostopadle do Abbotta, ten przegrał pojedynek z bramkarzem który wybił piłkę, a jeden z zawodników Arki zamiast uderzyć i wykorzystać to że nikogo nie ma w bramce, stracił piłkę.

• Znakomita wrzutka Marcusa i będzie jeszcze będzie rzut rożny.

• Marcus wywalczył rzut wolny z lewej strony na wysokości pola karnego, znowu będzie groźnie.

• Prostopadłe podanie od Ławy do Marcusa ale przecina je obrońca Widzewa.

• Abbott otrzymuje żółtą kartkę za faul na Wrzesińskim.

• Patryk Stępiński zmienia Mrozińskiego.

• Sobieraj uratował teraz Arkę, po zamieszaniu w polu karnym Duda znalazł się oko w oko ze Skowronem, ale kapitan Arki wybił piłkę w ostatniej chwili.

• Kviek ruszył lewą stroną dośrodkował ale Warcholak dość niepewnie wybił na aut bramkowy.

• Ława wywarł presję na bramkarzu, a ten kopnął prosto w niego, na szczęście dla Widzewa, piłka ląduje na aucie.

• Ława zagrał znakomitą długą piłkę na lewą stronę do Warcholaka, ale ten źle ją przyjął i aut bramkowy dla Widzewa.

• 4263 kibiców dzisiaj na stadionie

• Kwiek zmienia Rybickiego, pierwsza zmiana w Widzewie.

• Ostatnia zmiana w Arce Kusiak zmienia Wojowskiego i tym samym debiutuje w Arce.

• Dośrodkowanie Marcusa z rzutu rożnego wprost w ręce bramkarza.

• Warcholak prostopadle do Wojowskiego, wybija obrona, będzie rzut rożny dla Arki.

• Długa piłka do Glaubera, ale nie zdołał do niej dobiec. Aut dla gości.

• Znakomite dogranie Warcholaka na piąty metr gdzie był Abbott ale minął się z piłką!

• Marcus już miałby świetną asystę, znakomicie dograł do Wojowskiego, ten źle ją przyjął i uderzył tylko w boczną siatkę w idealnej sytuacji.

• Rzut rożny dla Widzewa.

• Na boisku wchodzi Marcus da Silva po 5 miesiącach przerwy. Zmienia Nalepę.

• Abbott faulowany w środku pola.

• Nalepa kompletnie nieudanie z tego rzutu wolnego, piłka ląduje na aucie bramkowym, chciał to chyba dokręcić w okienko.

• Wojowski wywalczył rzut wolny na lewej stronie na wysokości pola karnego, będzie bardzo groźnie.

• Warcholak chciał dośrodkować, ale zeszła mu piłka z nogi i w efekcie wyszedł z tego bardzo nieudany strzał z około 30 metrów.

• Glauber zapoczątkował świetną kontrę Arki, ale Del Toro zatrzymał Nalepę faulem i obejrzał żółtą kartkę.

• Piłka wstrzelona z tego rzutu wolnego, ale nie dał się zaskoczyć Skowron i mamy rzut rożny.

• Sulewski fauluje gracza Widzewa na lewej stronie, na wysokości pola karnego, będzie groźny rzut wolny.

• Dośrodkowanie Mrozińskiego z prawej strony, piłkę głową wybija Glauber, a poprawia piąstkując Skowron.

• Mroziński faulował Wojowskiego 40 metrów od bramki, do piłki podszedł Nalepa i świetnie dośrodkował, ale strzał Warcholaka zablokowany.

• Arka A tak prezentują się Tory

• Glauber dostał długie podanie od Marcjanika, stracił piłkę, ale próbując ją odzyskać faulował obrońcę Widzewa.

• Akcja Arki lewą stroną, dośrodkowanie, piłka odbija się przypadkowo od Nowaka, ale ostatecznie łapie piłkę Hamzić.

• Kompletnie teraz nieudane dośrodkowanie Warcholaka z lewej strony, od bramki Hamzić.

• Wojowski minął Kozłowskiego i zagrał na 13 metr, ale tam był tylko obrońca Widzewa.

• Spore zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu Ławy, ale ostatecznie od bramki zacznie Hamzić.

• Dośrodkowanie Sulewskiego z prawej strony zablokowany i będzie rzut rożny.

• Teraz odpowiada Widzew, z lewej strony dośrodkowuje zawodnik gości, a do strzału głową doszedł Wrzesiński ale uderzył nad bramką.

• Nalepa wpada w pole karne i uderza z lewej nogi minimalnie nad poprzeczką!

• Ława dorzuca w pole karne, wybija obrona Widzewa, ale do strzału dochodzi Warcholak. Uderzona przez niego piłka po ziemi trafia wprost w bramkarza.

• Dobra próba uderzenia Sulewskiego z woleja, ale broni Hamzić i mamy rzut rożny dla Arki.

• Dośrodkowanie Warcholaka mija całe pole karne, trafia na prawe skrzydło do Sulewskiego, ale jego dośrodkowanie wyłapuje Hamzić.

• Wrzesiński chciał zagrać prostopadłą piłkę w pole karne ale na posterunku był obrońca Arki Marcjanik, który wybił piłkę.

• Problemy z internetem ale już wracamy do relacji

• Drugą połowę od środka rozpoczął Widzew.

• W przerwie zmiana w Arce. Sulewski zastąpił Jagiełłę

• Do przerwy 1:1. Lepsze wrażenie sprawia jednak Widzew, który stara się grać piłką, Arka trochę bez pomysłu, długimi piłkami, ale mało z tego zagrożenia. Największą kontrowersją było starcie z 40 minuty po którym mógł być rzut karny dla Arki. Jeśli Widzew dalej będzie tak grał, to kto wie, może nawet przełamie swoją passę meczów bez zwycięstwa na wyjeździe.

• Nowak dośrodkował zza pola karnego po rzucie rożnym, piłkę wybiła obrona i sędzia kończy pierwszą połowę.

• Kolejna szansa dla Widzewa, tym razem po rzucie rożnym który wywalczył Mroziński.

• Jedna minuta doliczona

• Nalepa z rzutu wolnego, wprost w okienko, ale za lekko by zaskoczyć bramkarza.

• Ręką zagrał obrońca Widzewa tuż przed swoim polem karnym. Rzut wolny dla Arki z około 30 metrów.

• Augustyniak ogląda żółtą kartkę za faul w środku pola.

• Ależ teraz błąd obrony Arki. Nalepa zagrał pod nogi Rybickiego, Ten wykorzystał, że Warcholak poszedł do przodu i zagrał w pole karne do Mrozińskiego, który przełożył sobie piłkę na lewą nogę i uderzył po długim słupku.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Mamy wyrównanie! Mroziński!

• Ława znakomicie zagrał do Jagiełły prostopadłą piłkę a ten jest ewidentnie faulowany w polu karnym. Sędzia jednak karnego nie dyktuje!

• WidzewA tutaj zdjęcie kibiców Widzewa

• Sobieraj znalazł się pod polem karnym Widzewa ale zamiast uderzać, bezpiecznie podał na lewo do Jagiełły, a ten stracił.

• Dośrodkowanie Glaubera z prawej strony wybija Priwirnyj na aut.

• Ależ szansa dla Widzewa! Toro doszedł do strzału głową po kornerze, Skowron obronił, ale Hiszpan jeszcze doszedł do dobitki, jednak z 5 metrów uderzył wysoko ponad bramką!

• Łukasiewicz dopadł do piłki wybitej przed pole karne przez obronę Widzewa, ale uderzył fatalnie i piłka wylądowała na trybunach.

• Uaktywnili się kibice Widzewa. Najpierw "Jesteśmy zawsze tam", a teraz wyrażają swoją opinię o pracy trenera Widzewa.

• Znowu szansa dla Arki, Ława wpadł w pole karne, podał do Abbotta, a ten uderzył, chociaż to za dużo powiedziane...

• Warcholak wrzucił w pole karne z autu, piłka odbiła się od Abbotta i wpadła pod nogi Nalepy, ten odepchnął obrońcę i uderzył z narożnika pola karnego wprost nie do obrony! Piłka idealnie wpadła po długim słupku i zatrzepotała w siatce.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Arki, a strzelcem Nalepa!

• Warcholak prostopadle do Jagiełły na lewym skrzydle, ale umiejętnie przyblokował go obrońca i od bramki Hamzić.

• Nalepa zagrał krótko do Jagiełły, ten minął obrońcę i dośrodkował ale niestety dla Arki wprost pod nogi obrońców.

• Po tym rzucie wolnym Arka wywalczyła rzut rożny, znowu spróbuje dośrodkować Nalepa.

• Fighter Sobieraj! 3 razy odbierał piłkę pod rząd, aż w końcu dał się sfaulować. Rzut wolny dla Arki z lewej strony boiska.

• Warcholak dośrodkował po ziemi z lewej strony ale wybił piłkę Nowak.

• Rzut rożny dla Widzewa, ale piłkę dośrodkowaną wybija Warcholak.

• Na boisku leżał Pidwirnyj ale już się podniósł, na szczęście to nic groźnego.

• Co dzisiaj robią obrońcy Arki... znowu było blisko, Warcholak zgrał piłkę do Skowrona a Sobieraj nie wiedział czy ją blokować czy wybić. Ostatecznie łapie Skowron.

• Dośrodkowanie Wojowskiego z lewej strony ale pewnie wybija obrońca. Piłka kierowana była do Abbotta na 11 metr.

• ArkaA tak prezentuje się dzisiaj Górka.

• Arka gra zupełnie inaczej niż chciałby tego trener i kibice. To Widzew gra piłką, Arka wymienia podania w obronie, a następnie Sobieraj lub Marcjanik grają długą piłkę na Abbotta, zupełnie bez sensu.

• Warcholak świetnie odebrał piłkę Rybickiemu na prawej stronie, kontra Arki zatrzymana gdy Abbott piętką chciał prostopadle zagrać do Nalepy, ale połapał się w tym obrońca.

• Po rzucie rożnym Del Toro uderza głową na bramkę Arki, ale pewnie łapie Skowron.

• Reklamowali teraz gracze Widzewa rękę w polu karnym, ale sędzia pokazuje tylko rzut rożny. Prawdopodobnie piłka leciała ze zbyt małej odległości i zbyt mocno by orzec o karnym.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego wybija Abbott, po chwili piłka ląduje na aucie.

• Wojowski fauluje gracza Widzewa na prawej stronie, rzut wolny dla gości.

• Duda prostopadle do Rybickiego, ale na posterunku jest Sobieraj, który wybija piłkę. Mogła być okazja sam na sam!

• Sobieraj dzisiaj się wziął za rozgrywanie, tym razem świetna długa piłka w pole karne do Jagielły, ale temu zabrakło centymetrów by ją skleić i uderzyć na bramkę.

• Kasprzak ogląda żółtą kartkę za faul taktyczny na Wojowskim w środku polu.

• Niedokładność Łukasiewicza w podaniu do Nalepy, przejął piłkę obrońca, ale doświadczony gracz Arki od razu ruszył by naprawić swój błąd i przy okazji faulował.

• Marcjanik zagrywa długą piłkę w pole karne, w kierunku Abbotta, ale wprost na głowę Pydvyrnyia.

• Mroziński fauluje Jagiełłę w środku pola.

• Sobieraj zagrał długą piłkę do Wojowskiego, ale ten nie zdołał jej opanować na lewym skrzydle, od bramki Hamzić.

• Znowu Duda wychodził sam na sam, tym razem po podaniu Del Toro, ale sędzia odgwizdał spalonego.

• Rzut wolny dla Widzewa tuż przy linii środkowej.

• Co teraz zrobił Marcjanik?! Chciał chyba podać do tyłu, do Sobieraja albo do Skowrona, ale zagrał idealną prostopadłą piłkę do Dudy, a ten w sytuacji sam na sam strzelił obok bramki!

• Widzew w strasznych opałach, Arka bardzo wysoko podchodzi. Toro ratuje się długim podaniem do Dudy, ale Marcjanik świetnie go przyblokował i Sobieraj dopadł do piłki.

• Znakomity pressing Arki na połowie Widzewa i obrońca stracił piłkę. Arka szybko chciała rozegrać, ale Kozłowski wybił w aut.

• Łukasiewicz zagrał dobrą prostopadłą piłkę do Glaubera na prawą stronę, ale obrońca Arki zbyt wolno biegł by mógł ją złapać.

• Sobieraj zapuścił się teraz z piłką na połowę Widzewa, ale powstrzymała go obrona i aut dla Arki.

• świetna kombinacyjna akcja Arki. Abbott do Ławy, a ten wypuścił w pole karne Nalepę, ale dobrze przyblokował go obrońca i piłkę łapie Hamzić.

• Od środka rozpoczęła Arka.

• ArkaObie jedenastki już na murawie!

• Bardzo słabo wygląda dzisiaj frekwencja, około 2-3 tysięcy kibiców maksymalnie, dzisiaj na trybunach.

• Do 18 meczowej po 5 miesiącach przerwy powraca Marcus da Silva, który w weekend zagrał w meczu rezerw i strzelił nawet bramkę. Dzisiaj jeżeli dostanie szansę, to raczej na kilka minut.

• Będzie to ważny mecz dla Adama Dudy, wychowanka Lechii Gdańsk. Na pewno nie ma co liczyć na cieple przyjęcie przez kibiców Arki.

• Widzew nie wygrał na wyjeździe od 20 października 2012 roku i kibice Arki liczą, że ta passa się nie zmieni. Szczerze mówiąc, na Arce przełamywało się już tyle drużyn, że niewiele może zdziwić kibiców.

• Widzew jak na razie zdobył tylko dwa punkty, ale trener Tylak... jest dumny. Kuriozalna wypowiedź trenera Widzewa, ale dalej rozwija swoją myśl, że jest dumny z tego jak zawodnicy pracują. Cóż, na ten moment punktów Widzew ma jak na lekarstwo i raczej nie ma z czego być dumnym.

• Arka - WidzewArka - Widzew A tak rozgrzewają się piłkarze Arki i Widzewa

• Na meczu zasiądzie około 200 kibiców Widzewa, którzy pomimo zakazu wyjazdowego wybrali się do Gdyni. Właśnie wyrabiają profile kibica pod stadionem.

• Ławka rezerwowych Widzewa: Krakowiak, Czapliński, Kasperkiewicz, Kwiek, Rozwandowicz, Warchoł, Stępiński

• Ławka rezerwowych Arki: Miszczuk, Sulewski, Da Silva, Calderon, Kusiak, Lech, Fialho

• Arka - Widzew Piłkarze Arki i Widzewa są już na rozgrzewce.

• Łukasz Skowron bramkarz Arki chwalił się wczoraj na twitterze że oglądał mecz Manchesteru City z Liverpoolem, kibice Arki życzą mu pewnie żeby bronił bardziej jak Joe Hart, który wpuścił tylko jedną bramkę niż jak Mignolet bramkarz Liverpoolu który wpuścił ich aż 3.

• Jako pierwszy na murawie pojawił się Łukasz Skowron, który najprawdopodobniej stanie między słupkami w Arce. Tuż za nim Jakub Miszczuk, rezerwowy bramkarz i Jarosław Krupski trener bramkarzy, który będzie ich przygotowywał do dzisiejszego występu

• Arka - Widzew Trochę popadało w Gdyni, ale na ten moment nie ma deszczu. Do meczu wciąż prawie godzina, a stadion wypełniło jak na razie około 100 kibiców. Wciąż jest dużo czasu a i pod kasami ustawiają się kolejki. Dzisiaj będziemy mieli hit czy kit kolejki? To się okaże. Ze stadionu w Gdyni witają się Adam Kamiński i Andrzej Rukść.