5

4 1 połowa

Zawisza Bydgoszcz

2

• Kto by się spodziewał, że Arka rozgromi lidera 1. ligi? A jednak, futbol jest nieprzewidywalny. Arka odnosi zasłużone zwycięstwo. Arkowcy mogą z czystym sumieniem świętować razem ze swoimi kibicami! Za uwagę dziękuje Adam Kamiński.

• Sędzia Artur Radziszewski kończy spotkanie! Arka wygrywa z Zawiszą 5:2!

• Zawisza próbuje już tylko ataków rozpaczy.

• "Que sera sera... Areczka 3 punkty ma!" :)

• Na boisku leży jeden z zawodników Arki, potrzebne będą nosze.

• Sędzia dolicza 4 minuty do czasu gry drugiej połowy.

• Ilków-Gołąb bawił się z obrońcami Arki pod polem karnym jednak nic nie wywalczył.

• Bardzo niecelny strzał Błąda.

• Kibice z "Górki" są tak rozgrzani, że większość z nich ściągnęła koszulki i znakomicie się bawi!

• Fatalny kiks Surdykowskiego, napastnik Arki oddał bardzo niecelny strzał.

• Strzał Masłowskiego daleko obok bramki.

• Piłkarze obu drużyn walczą do końca, nikt nie odstawia nogi.

• Strzał Surdykowskiego wprost w ręce Witana.

• Ekwueme fauluje Szwocha.

• Boisko opuszcza bezsprzeczny man of the match- Bartosz Flis. W jego miejsce Mateusz Szwoch.

• Błażej Jankowski wybija długą piłkę w kierunku Janusza Surdykowskiego.

• Żółta kartka dla Cupera za faul na Kowalskim. Piłkarze Zawiszy wyładowują swoją frustrację na piłkarzach Arki.

• Sędzia przerywa grę, na boisku leży Jankowski.

• Druga zmiana w Arce, boisko opuszcza Jarzębowski, w jego miejsce Piotr Kasperkiewicz.

• Dośrodkowanie Ilków-Gołąba wprost w ręce Juszczyka.

• Tymczasem kibice Zawiszy już nie dopingują swoich piłkarzy, za to skupili się na okładaniu obelżywych w stosunku do Arki piosenek.

• Zmiana w drużynie gości, boisko opuszcza Klofik, w jego miejsce Masłowski.

• Kibice Arki już świętują :)

• Zmiana w drużynie Arki, boisko opuszcza strzelec drugiej bramki Ensar Arifović, w jego miejsce Janusz Surdykowski.

• Żółta kartka dla Jackiewicza za faul na Mazurkiewiczu.

• Kuriozalna sytuacja wydawałoby się, że obrońca Zawiszy podawał do bramkarza, jednak gwizdek sędziego milczy.

• GOOOOOOOOOOOL! 5:2 dla Arki! Znakomicie rozegrany rzut rożny! Arkowcy krótko rozegrali ten stały fragment gry, na krótki słupek dograł Kowalski a piłkę do bramki wpakował Flis!

• Uderzenie Radzewicza na głowę przyjął Cuper. Rzut rożny dla Arki.

• Dośrodkowanie Zawistowskiego z rzutu rożnego bardzo niecelne.

• Strzał Klofika zza pola karnego, rykoszet i rzut rożny dla Zawiszy.

• Dośrodkowanie Błąda wybija Mazurkiewicz.

• Kolejna znakomita okazja dla Zawiszy, niemal kopia poprzedniej sytuacji. Znowu sam na sam Wójcicki, tym razem nogami broni Juszczyk. Zawistowski dopadł do piłki jednak postanowił oddać ją jeszcze do Klofika, który z 20 metrów uderzył obok pustej bramki!

• Kolejny ostry wślizg tym razem Hrymowicza, jednak gwizdek sędziego milczy jak zaklęty.

• Dziwna decyzja sędziego, wyraźnie faulowany był Mazurkiewicz, ale sędzia pokazuje "grać dalej"

• Ale okazja dla Zawiszy! Najpierw sam na sam nie wykorzystał Wójcicki, a potem na pustą bramkę uderzał Zawistowski, niecelnie!

• Kibice Arki świetnie się bawią! "Górka" została podzielona na 2 części, a kibice rywalizują między sobą.

• Rzut wolny dla Zawiszy z okolic koła środkowego boiska. Dośrodkowanie wybijają obrońcy, a strzał po ponownym dograniu wysoko ponad bramką.

• Zmiana w drużynie gości, boisko opuszcza Majkowski w jego miejsce Jackiewicz.

• Żółtą kartką ukarany Hrymowicz.

• Faulowany blisko pola karnego Arifović przez Hrymowicza.

• Kolejna dobra akcja Flisa na prawej stronie, dośrodkowanie młodego napastnika wybija obrońca.

• Dobre dośrodkowanie Radzewicza, jeden z zawodników Arki przedłużył piłkę głową, jednak nie zdołał jej sięgnąć Mazurkiewcz.

• Krajanowski faulowany przez Błąda na prawej stronie boiska.

• Arka dobrze potrafi się utrzymać przy piłce, brakuje jednak dokładności w podaniach.

• Fantastyczna kontra Arki, jednak wszystko zaprzepaścił Arifović podając do bramkarza zamiast do Benata.

• Dośrodkowanie Zawistowskiego z rzutu wolnego wybite przez jednego z obrońców Arki.

• Mazurkiewicz fauluje Wójcickiego blisko pola karnego.

• Strzał Jarzębowskiego wysoko ponad bramką.

• Hrymowicz powstrzymuje Radzewicza na lewym skrzydle.

• Zawistowski fauluje Flisa.

• Obaj zawodnicy z trudem ale podnoszą się z murawy.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego i bardzo nieprzyjemne zderzenie Ekwueme i Mazurkiewicza. Obaj zawodnicy leżą i zwijają się z bólu. Potrzebna będzie interwencja fizjoterapeutów.

• Dośrodkowanie Arifovicia zablokowane przez obrońcę.

• Cuper fauluje Kowalskiego w środku pola.

• Słaby strzał Mazurkiewicza. Piłka przeleciała wysoko ponad bramką.

• Na spalonym jeden z zawodników Zawiszy.

• Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany Krajanowski.

• Znakomita szansa dla Zawiszy! Po dosrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową uderzył Wójcicki, jednak znakomitą interwencją popisał się Juszczyk!

• Rzut wolny dla Zawiszy blisko narożnika boiska.

• Drugą połowę rozpoczynają gospodarze.

• Piłkarze Arki mobilizują się przed drugą połową meczu.

• W przerwie meczu zostali nagrodzeni młodzi zawodnicy Arki za swoje fantastyczne wyniki w poprzednim sezonie. Oby tak dalej, to jest nadzieja nie tylko gdyńskiego, ale i polskiego futbolu.

• Zawodnicy udają się na zasłużony odpoczynek. Co za mecz! 6 bramek w ciągu 45 minut, jak tak dalej pójdzie mecz zakończy się iście hokejowym wynikiem. Jak na razie to Arka jest zespołem lepszym i prowadzi dwoma bramkami. Czy Zawiszy uda się doprowadzić do remisu, a być może nawet wygrać? A może to jednak Arka odniesie zwycięstwo w tym spotkaniu? Na drugą połowę zapraszam za około 15 minut!

• Sędzia Artur Radziszewski kończy pierwszą połowę spotkania.

• Dogranie Wójcickiego wzdłuż pola karnego Arki nie znalazło adresata, kontra Arki zatrzymana.

• Sędzia główny dolicza 2 minuty do czasu gry pierwszej połowy.

• Wójcicki faulowany w środku pola.

• Strzał Jankowskiego z około 25 metrów tuż nad bramką Arki.

• Rzut rożny dla Zawiszy.

• Faulowany Zawistowski przez Jarzębowskiego. Rzut wolny około 30 metrów od bramki.

• Rzut rożny dla Zawiszy. Dośrodkowanie mija jednak całe pole karne i ląduje za linią końcową boiska.

• Co za mecz w Gdyni! 6 bramek a to jeszcze nie koniec nawet pierwszej połowy!

• Faul na Wójcickim przy linii bocznej boiska.

• Dośrodkowanie Ilków-Gołąba ląduje poza bramką.

• Brzydki faul Klofika i zasłużona żółta kartka.

• GOOOOOOOL! Przepraszam bardzo ale aż nie nadążam pisać! 2:4, piękna bomba Klofika z 25 metrów i mamy bramkę dla gości!

• GOOOOOOOOOOOOL! 4:1 dla Arki! Znakomicie wyprowadzony kontratak przez Arkę. Flis otrzymał podanie od Kowalskiego i w sytuacji sam na sam nie dał szans Witanowi.

• Kolejna szansa dla Arki, Arifović zastawił się w polu karnym, odegrał do Jarzębowskiego, jednak strzał pomocnika Arki pewnie broni Witan.

• Arka znakomicie przycisnęła Zawiszę, Arkowcy grają wysokim pressingiem.

• GOOOOOOOOOOL! 3:1 dla ARKI! Co za mecz! 3 bramki w 3 minuty! Z rzutu wolnego z około 40 metrów dośrodkowywał Radzewicz, a na 11 metrze bez opieki znalazł się Jarzębowski, który głową skierował piłkę do bramki!

• Co za emocje w Gdyni! Jak na razie mamy świetne widowisko!

• GOOOOOOOL! 1:2! Adrian Błąd zdobywa bramkę! Błąd oddał słaby strzał jednak piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki! Szybka odpowiedź Zawiszy

• GOOOOOOOOOOOOL! 2:0 dla ARKI! Benat znakomicie wypatrzył Arifovicia, który oddał mocny strzał z około 16 metrów!

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego wybija Jarun, kontra dla Arki. Kowalski jednak źle zagrywa do Arifovicia i piłkę łapie Witan.

• Strzał zza pola karnego dość dziwnie broni Juszczyk, ale skutecznie, rzut rożny dla Zawiszy.

• Po nieudanym rzucie rożnym kontra dla Zawiszy. Znakomitym wślizgiem Zawistowskiego powstrzymał Krajanowski.

• Strzał Benata czubkami palców wybija Witan!

• Jarun zatrzymuje Wójcickiego przy linii bocznej boiska.

• Tym razem to Adrian Błąd stracił piłkę i szansa na kontrę dla Arki. Niestety nic z tego nie wyszło.

• Krajanowski traci piłkę. Kontra Zawiszy.

• Świetnie wślizgiem Majkowskiego powstrzymuje Krajanowski.

• Mazurkiewicz opatrywany poza boiskiem.

• Bardzo dobra okazja dla Zawiszy, Wójcicki zagrał piłkę wzdłuż bramki. Niewiele zabrakło by sięgnął ją któryś z piłkarzy gości.

• Dośrodkowanie Majkowskiego w pole karne wybite przez Jaruna.

• Arifović w dość ekwilibrystyczny sposób uderzał piłkę zza pola karnego, bardzo niecelnie.

• Paweł Zawistowski ukarany żółtą kartką za dyskusje z sędzią.

• Błażej Jankowski ukarany żółtą kartką za faul na Krajanowskim.

• Akcję gości na lewej stronie po raz kolejny wyjaśnia Mazurkiewicz.

• Znakomita okazja dla Arki. W pole karne dośrodkowywał Kowalski, jednak Kuklis nie zdołał sięgnąć piłki, zabrakło niewiele.

• Zaostrza nam się gra, oglądamy co raz więcej fauli.

• Dogranie Radzewicza z rzutu wolnego wprost w ręce Witana.

• Żółta kartka dla Ilków-Gołąba za faul na Benacie.

• Zagotowało się pod linią boczną, brutalnie faulowany był Benat przez Ilków-Gołąba.

• Hrymowicz, mógł zachować się lepiej w tej sytuacji.

• GOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla ARKI! Znakomicie w tej sytuacji zachował się Flis, który wpadł z piłką w pole karne i dograł do Benata na 11 metr, a ten płaskim strzałem wykończył sytuację!

• Hrymowicz znakomicie przecina podanie Kuklisa do Arifovicia. Mogła być groźna sytuacja gdyby to podanie doszło do napastnika Arki.

• Rzut wolny dla Zawiszy po faulu Benata.

• Z rzutu wolnego z połowy boiska w pole karne dogrywał Jarun, jednak Arifović słabo zgrał piłkę głową do Flisa.

• Ekwueme stracił piłkę w srodku pola jednak bez konsekwencji.

• Nieporozumienie Arifovicia i Flisa.

• Benat wybił piłkę wprost pod nogi Zawistowskiego. Dośrodkowanie byłego zawodnika Arki wybija Mazurkiewicz głową.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego wybite przez obrońców, a kontrę Zawiszy powstrzymuje Mazurkiewicz.

• Dośrodkowanie Kowalskiego z trudnej sytuacji zablokowane przez obrońcę. Rożny dla Arki.

• Ekwueme przeciął podanie Radzewicza do Flisa.

• Dobra interwencja Mazurkiewicza, który powstrzymuje atak Zawiszy.

• Dośrodkowanie Ilków-Gołąba mija bramkę strzeżoną przez Juszczyka.

• Dośrodkowanie Błąda w pole karne wybite przez Radzewicza.

• Arifović ostro atakuje Ilków-Gołąba i mamy pierwszy rzut wolny w meczu.

• Piłkarze wznowili grę.

• Kibice Arki wywiesili transparent "9 października wrzuć platformę do śmietnika".

• Kibice Arki przygotowali specjalną oprawę tego meczu! W Gdyni zapachniało Argentyną! Sędzia jednak musiał przerwać mecz w związku z zaśmieceniem boiska serpentynami.

• Mecz rozpoczynają goście- zawodnicy Zawiszy Bydgoszcz.

• Sędzia Artur Radziszewski wyprowadził obydwie jedenastki na murawę stadionu w Gdyni. Kibice Arki chóralnie odśpiewują "Rotę"- Za chwilę rozpocznie się widowisko!

• Kibiców przed meczem rozgrzewają Cheerleaderki Asseco Prokom Gdynia, które występują również podczas meczów piłkarskich.

• Piłkarze zakończyli już rozgrzewkę. Atmosfera pomiędzy kibicami obu drużyn zaczyna się robić co raz bardziej napięta.

• Piłkarze się rozgrzewają, a kibice powoli schodzą się na stadion. Do meczu pozostało około 25 minut. Mam nadzieję, że czekają nas wielkie emocje dzisiejszego wieczoru!

• Ławka rezerwowych Zawiszy Bydgoszcz: Łukasz Zapała, Kamil Jackiewicz, Rafał Leśniewski, Michał Markowski, Paweł Oleksy, Łukasz Skrzyński, Michał Masłowski.

• Ławka rezerwowych Arki: Maciej Szlaga, Bartłomiej Niedziela, Krzysztof Łągiewka, Piotr Kasperkiewicz, Fabian Słowiński, Mateusz Szwoch, Janusz Surdykowski.

• Chwilę później na murawie pojawili się dzisiejsi gospodarze- zawodnicy Arki Gdynia. Arkowcy zostali przywitani gromkimi oklaskami przez swoich fanów.

• Jako pierwsi na rozgrzewkę wyszli zawodnicy gości- Zawisza Bydgoszcz. Piłkarze zostali przywitani: gwizdami- ze strony "Górki" oraz głośnym "WKS" z sektora gości.

• Jak udało mi się ustalić, pomimo wcześniejszej zapowiedzi że kontuzjowany jest Łukasz Skrzyński, obrońcy Zawiszy udało się pojechać z drużyną go Gdyni.

• Piłkarze bydgoskiego Zawiszy wyszli na płytę boiska zapoznać się z murawą stadionu w Gdyni. Piłkarze zostali przywitani głośnymi okrzykami z sektora gości.

• Kibice Zawiszy stawili się w Gdyni w licznej grupie. Około 800 fanów zawitało do Gdyni z Bydgoszczy.

• Ze stadionu miejskiego w Gdyni wita Państwa, Adam Kamiński. Do meczu pozostało jeszcze sporo czasu, więc zapraszam do przeczytania materiałów dotyczących tego spotkania na naszym portalu. W Gdyni pogoda nie rozpieszcza kibiców, jednak padający deszcz, nie powinien wpłynąć na jakość tego widowiska. Szykuje się szlagierowy mecz na wysokim poziomie.