Bytovia Bytów

0

GKS Katowice

3

• Koniec! GKS Katowice odniósł pewne wyjazdowe zwycięstwo nad Bytovią Bytów. Podopieczni Jerzego Brzęczka byli zespołem dojrzalszym, a gdyby bardziej skutecznym, to gospodarze mogli doznać prawdziwego pogromu. Dziękujemy za uwagę!

• Goncerz złapany na spalonym.

• Trzy minuty doliczone przez sędziego.

• GKS spokojnie utrzymuje się przy piłce, mecz jest już dawno rozstrzygnięty.

• Sergejs Kożans wchodzi za Bąka.

• Znowu Trochim w świetnej sytuacji i broni Bieszczad! Co wyprawia defensywa Bytovii, prawdziwy kryminał.

• Krzysztof Wołkowicz wchodzi za Bębenka.

• Goncerz znowu uderzył w słupek! Ależ szczęście Bytovii.

• Trochim sam na sam z bramkarzem Bytovii i przegrał ten pojedynek!

• Piękny, techniczny strzał Goncerza z okolicy narożnika pola karnego. Bramkarz nie miał szans.

• GOOOOOOOL!!! GONCERZ I JUŻ 3:0 DLA GKS-U!

• Ajjjj! Goncerz uderzył w słupek, piłka się odbiła w okolice linii, ale nie ma dobitki!

• Wojciech Trochim zastępuje Iwana.

• W zamieszaniu podbramkowym piłka trafiła pod nogi "Gonza", który nie pomylił się w tej sytuacji. Po drodze był jeszcze rykoszet.

• GOOOOOOL!!! GONCERZ NA 2:0!!

• Na noszach zniesiony Bębenek.

• Chris Jastrzembski wchodzi za Dawida Korta. A więc defensywny za ofensywnego....

• Bębenek zwiódł łatwo Chomiuka, oddał celny strzał, ale spokojnie interweniował bramkarz Bytovii.

• Bytowianie starają się stworzyć jakąś składną akcję, ale graniczy to niemal z cudem. Nie jest to dzień podopiecznych Tomasza Kafarskiego.

• Uderzenie Burkhardta sprzed pola karnego, ale spokojnie asekurował piłkę Bieszczad.

• GKS już kwadrans gra w przewadze, ale na boisku tego nie widać.

• A w miejsce Mandrysza pojawia się Radosław Jasiński.

• Na plac gry wchodzi Filip Burkhardt. Zastępuje Frańczaka.

• Już miałem pisać, że mecz świetnie ułożył się dla GKS-u, który ma komplet punktów na wyciągnięcie ręki. Ale jak pokazała kolejne sytuacja, Bytovia potrafi być jeszcze groźna. Wynik jest zatem nadal sprawą otwartą.

• Fura szczęścia po stronie GKS-u Katowice! Mateusz Kuchta uratował gości po strzale Bąka po rzucie rożnym!

• "Będziesz jeszcze brzęczał!" - krzyczą zatwardziali fani Bytovii, którym powoli puszczają nerwy.

• Pietrzak uderzył po ziemi z rzutu wolnego i pomylił się minimalnie!

• Opałacz ratował Bytovię i sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Bębenka! Czerwona kartka!

• Dodajmy, że bez zmian w obu zespołach po przerwie.

• Drugą odsłonę rozpoczęła GieKSa.

• Koniec pierwszej połowy. Lepiej w kopaninie odnalazł się GKS, który przycinsnął Bytovię i objął zasłużone prowadzenie. Wracamy za kwadrans.

• Teraz kartka dla Formeli.

• Atak od tyłu Bartosza Iwana i to musi być żółta kartka.

• Mariusz Kryszak ukarany żółtą kartką.

• Pietrzak dośrodkował z kornera, minął się z futbolówką Bieszczad i Praznovsky wpakował piłkę do sieci. W ostatnich minutach wyraźnie pachniało trafieniem dla katowiczan.

• GOOOOOOOOOOL!! GKS DOPIĄŁ SWEGO! PRAZNOVSKY!

• Ogromne zamieszanie po rzucie rożnym i Bieszczad ratuje Bytovię!

• I jest pierwszy celny strzał! Pietrzak uderzył kąśliwie, ale Bieszczad wybił uderzenie na rzut rożny.

• Bardzo asekurancko prezentują się kibicom oba zespoły. Na razie zanosi się na murowany wynik 0:0. Nie mieliśmy jeszcze żadnego celnego strzału.

• Bardzo łatwo tracą co chwilę piłkę gracze Bytovii. Nie wygląda to dla nich zbyt dobrze.

• Czerwiński zakończył strzałem swój rajd, ale zabrakło siły i precyzji.

• Śmielej poczynają sobie teraz katowiczanie, który wytrzymali trudny moment i teraz długo wymieniają piłkę.

• Po raz pierwszy groźnie GKS! Po podaniu od Bartosza Iwana strzelał Grzegorz Goncerz i zabrakło naprawdę niewiele!

• Była okazja do kontry dla Bytovii, ale w kluczowym momencie Adrian Chomiuk podał beznadziejnie.

• Brzydki faul Marka Opałacza na Bębenku. Sędzia nie zdecydował się na wyciągnięcie kartki.

• Nie jest na pewno ładne spotkanie. Twarda, szarpana walka o ligowe punkty. Dominuje niedokładność.

• Błąd Mateusza Kamińskiego przy wyprowadzaniu piłki. Obrońca gości jeszcze musiał ratować się faulem.

• Najaktywniejszy w Bytovii na razie Formela, który stara się coś stworzyć w boiskowym chaosie.

• Nieco śmielej poczyna sobie w ofensywie Bytovia, nawet kibice zaczęli mocniej dopingować. GKS teraz mocno cofnięty.

• Uderzenie Artura Formeli z ponad 25 metrów, ale dobre kilka metrów obok słupka.

• Pociągał za koszulkę rywala Adrian Frańczak. Będzie żółta kartka.

• Ależ proste błędy popełnia Krzysztof Bąk. Na razie nie wynika z nich zagrożenie, ale wyraźnie zdenerwowany jest były defensor Lechii Gdańsk.

• Bardzo dobry wślizg Bartłomieja Poczobuta, który przerwał kontrę GieKSy.

• Dłużej przy piłce utrzymują się gracze z Katowic. Po dośrodkowaniu Rafała Pietrzaka jeden z obrońców Bytovii wybił piłkę na róg.

• Sporo niedokładności w pierwszych kilkudziesięciu sekundach. Piłkarze na razie nieco spięci.

• Rozpoczęli gospodarze.

• Zawodnicy obu zespołów wrócili już na murawę. Za chwilę nastąpi przywitanie i zaczynamy.

• Do Bytowa przyjeżdża GKS Katowice, przechodzący w tygodniu poprzedzającym spotkanie spore zawirowania. Do najważniejszej zmiany doszło na stanowisku trenera, w miejsce Piotra Piekarczyka pojawił się zwolniony nie tak dawno z Lechii Gdańsk Jerzy Brzęczek. Po 10 seriach gier katowicki zespół plasuje się na miejscu barażowym, z dorobkiem 10 punktów. Biorąc pod uwagę przedsezonowe zapowiedzi katowiczan jest to wynik daleki od zamierzonego. W ostatniej ligowej kolejce GKS mierzył się w derbach z Rozwojem Katowice, a spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

• Bytovia zgromadziła po 10 kolejkach 14 punktów, ale tylko 3 z nich udało zdobyć się na własnym stadionie. Do tej pory bytowianie rozegrali 4 domowe spotkania, 3 z nich zremisowali i raz oddali przyjezdnym pełną pulę. A zespołem, który wywiózł z Bytowa komplet punktów był liderujący Dolcan (4:1). W ostatniej ligowej kolejce podopieczni Kafarskiego mierzyli się na wyjeździe z mającą aspirację do awansu Wisłą Płock. Ulegli oni zespołowi dowodzonemu przez Marcina Kaczmarka 1:2. Zespół Drutexu jest w tym sezonie drużyną, która najczęściej dzieli się punktami z rywalami, do tej pory wynik remisowy padał w ich spotkaniach aż pięciokrotnie.

• Rezerwowi GKS: Rafał Dobroliński, Adrian Jurkowski, Sławomir Duda, Wojciech Trochim, Filip Burkhardt, Krzysztof Wołkowicz, Paweł Szołtys.

• Rezerwowi Bytovia: Mateusz Oszmaniec, Sergejs Kożans, Radosław Jasiński, Chris Jastrzembski, Paweł Lisowski, Daniel Mąka, Artur Wojach.

• Witamy z Bytowa! Przed nami mecz miejscowej Bytovii z GKS-em Katowice. Na ławce trenerskiej gości zadebiutuje nowy trener, Jerzy Brzęczek. Zapraszamy na relację na żywo!

• Drutex-Bytovia - GKS Katowice LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Debiut Brzęczka w GieKSie

Znajdujący się po dziesięciu kolejkach na miejscu barażowym GKS Katowice udaje się na wyjazdowe spotkanie z Drutexem-Bytovią Bytów. W Katowicach doszło do zmiany trenera i stanowisko piastuje teraz zwolniony niedawno z Lechii Gdańsk Jerzy Brzęczek. Czy efekt nowej miotły przyniesie zamierzone skutki? A może to podopieczni Tomasza Kafarskiego doskoczą po tej serii gier do ligowej czołówki? Na razie znajdują się na ósmej pozycji, ze stratą trzech punktów do Stomilu Olsztyn, który zajmuje czwartą lokatę.

Arka Gdynia - Bytovia Bytów 0:1