Chojniczanka Chojnice 1 - 1 Chrobry Głogów

1

Chrobry Głogów

1

• Koniec meczu. Kartki, kartki i dwa gole - tak było dziś w Chojnicach.

• Sędziak dośrodkował z rzutu wolnego, a w polu karnym najlepiej zachował się Tomasz Zając, który z bliska umieścił piłkę w siatce.

• Jest remis! Nieprawdopodobne!

• Sędzia dolicza 5 minut.

• Ziemniak ukarany drugą żółtą kartką - mamy więc "okrągłe" 10 kartek w tym meczu. Oba zespoły grają w dziesiątkę.

• Gancarczyk schodzi - za niego Iwanicki.

• Markowski... Pooooleciała hen daleko futbolówka. Od bramki Prus.

• 20-letni Igor Szopa zastępuje Kościelniaka. Trener Mamrot liczy, że młody zawodnik odmieni losy meczu.

• Mrozik dopadł do futbolówki na 25. metrze i uderzył tuż obok słupka. Nie było to mocne uderzenie, ale Prus stał, jak to mówią komentatorzy, "jak słup soli". Gospodarze prowadzą.

• Grająca w dziesiątkę Chojniczanka zdobywa bramkę! Mrozik!

• No wreszcie jakiś strzał - niestety niecelny. Próbował Chyła.

• Cóż za emocje. 1. połowa 5 kartek - 2. połowa 4 kartki. Patrząc z perspektywy zespołów Chojniczanka prowadzi 6:3. Ukarany Pietruszka. Sędzia być może nieco przesadza z tymi kartonikami.

• Druga połowa goni pierwszą - już tylko 5:3 w kartkach. Tym razem za dyskusje upomniany Daniel Chyła.

• Mikołajczak osłabił swoją drużynę w tym spotkaniu, ale nie zagra także w kolejnym meczu przeciwko Olimpii w Grudziądzu, bowiem była to jego ósma kartka w bieżących rozgrywkach.

• No i stało się w końcu to, co było nieuniknione - czerwona kartka dla napastnika Chojniczanki. Tomasz Mikołajczak ukarany za próbę wymuszenia rzutu karnego. Gospodarze ostatnie pół godziny będą grać w dziesiątkę. Kartki: 1 połowa (5) - 2 połowa (2).

• Błysnął Gancarczyk, który ograł dwóch przeciwników i poklepał z Mikołajczakiem. Akcję zakończył jednak kopnięciem, po którym piłka przeleciała wysoko nad bramką.

• Trzecia zmiana w tym spotkania: Czerwiński zmienia Gałązkę.

• Jak zawodowi piłkarze mogą tak zagrywać? Markowski podał zbyt krótko do bramkarza, a futbolówkę przejął Zając. Golkiper Chojniczanki błyskawicznie ruszył jednak do piłki i zażegnał niebezpieczeństwo.

• Zawistowski dogrywał z rożnego, ale piłka po uderzeniu Rafała Siemaszki trafiła w... Markowskiego. Od bramki Prus.

• Pierwsza kartka w drugiej połowie - jeszcze cztery i będzie kartkowy remis w porównaniu z pierwszą odsłoną. Panowie, nie grajcie w taki sposób, bo zrobicie krzywdę sobie, rywalowi i swojej drużynie. Ukarany Michał Michalec.

• Zmiana nie będzie konieczna - Mikołajczak już z powrotem na murawie.

• Mikołajc]zak ucierpiał w starciu z jednym rywali. Napastnik Chojniczanki musi zejść z boiska.

• Jak to się teraz modnie mówi Misztal "zagrał w stylu Neuera", czyli wyszedł poza pole karne i wybił piłkę głową. Zrobiło się efektownie, przynajmniej na chwilę.

• Jedna zmiana - Siemaszko zmienia Grzelaka.

• I wracamy do gry w drugiej połowie.

• Minuta minęła... Koniec pierwszej połowy. Nikt nie spodziewał się, że to będzie hit i... nie jest. Ale jak to mówią - póki piłka grze... Czekamy na więcej emocji, tych pozytywnych, ostra gra i kartki nas nie satysfakcjonują.

• Minuta doliczona...

• Mateusz Hałambiec - kartka numer 5. Jedni i drudzy przesadzają z agresywnością w grze w pierwszej połowie.

• Powoli zbliżamy się do końca pierwszej, niezbyt fascynującej, połowy. Liczymy na więcej w drugiej odsłonie.

• Błąd Prusa! Golkiper gości źle ocenił tor lotu piłki, a prawie wykorzystał to Mikołajczak. "Prawie robi wielką różnicę".

• Zawodników zaczyna ewidentnie ponosić, a sędzia Piotr Idzik próbuje uspokoić atmosferę pokazując kolejną żółtą kartkę - tym razem dla drugiego ze środkowych obrońców Chojniczanki Michała Markowskiego.

• I kolejna - tym razem dla Wojciecha Lisowskiego za faul na Tomaszu Zającu.

• a po chwili Tomasz Mikołajczak.

• Zrobiło się ostro, czego efektem dwie żółte kartki - najpierw ukarany Damian Sędziak...

• Teraz przez kilka minut jedni i drudzy dosyć szybko tracili piłkę. Żadna z drużyn nie potrafiła dłużej pograć futbolówką. Generalnie, zgodnie z przewidywaniami, nieco lepsze wrażenie sprawiają gospodarze. Nie udało im się jednak stworzyć akcji, która mogłaby dać bramkę.

• Piłka znów wraca pod kole karne Chrobrego. Gospodarze wykonywali rzut rożny, do piłki dopadł Paweł Zawistowski, ale jego strzał zablokowali obrońcy gości.

• Próbował odpowiedzieć Chrobry, ale po akcji Ziemniaka i Dominika Kościelniaka spokojnie interweniował Misztal.

• Chojniczanka nie ustępuje w atakach. Po dośrodkowaniu jednego z graczy gospodarzy futbolówkę chwycił jednak golkiper Chrobrego.

• Konieczna jest zmiana w ekipie gości. Michał Ilków-Gołąb doznał urazu - wejdzie za niego wypożyczony z Legii Warszawa 22-latek Marcel Gąsior.

• Przemysław Pietruszka został sfaulowany 20 metrów od bramki gości, ale Paweł Zawistowski ze stojącej piłki trafił w mur.

• Rafał Misztal dobrze zachował się przy dośrodkowaniu Krzysztofa Ziemniaka łapiąc futbolówkę.

• Blisko pomyłki w strefie defensywnej był Mrozik, ale obrona Chojniczanki zdołała zażegnać niebezpieczeństwo.

• Zaiskrzyło pomiędzy Przemysławem Pietruszką i kapitanem Chrobrego. Faulował zawodnik gości.

• Marek Gancarczyk świetnie wypatrzył Gałązkę na lewej stronie boiska, a ten wywalczył rzut rożny. Strzał Michała Markowskiego głową był jednak niecelny.

• Goście dosyć nerwowo bronili się we własnym polu karnym, ale gospodarzom nie udało się oddać celnego strzału.

• Jakub Mrozik zagrał w stronę aktywnego od pierwszych minut Mikołajczaka. Napastnik Chojniczanki był nieprzepisowo zatrzymywany. Wolny dla gospodarzy.

• Mikołajczak faulował Damiana Byrtka, rzut wolny dla gości, których kibice właśnie zaczęli głośno dopingować. Dobra atmosfera w Chojnicach.

• Dobra akcja gospodarzy! Rafał Grzelak dostrzegł dobrze ustawionego Daniela Chyłę i zagrał mu długą piłkę. Ten zagrał futbolówkę w stronę Tomasza Mikołajczaka, który nie zdołał jednak precyzyjnie uderzyć głowa. Piłka minęła bramkę Mateusza Prusa.

• Pierwsi piłkę dotknęli gospodarze, uważani za faworytów tego meczu.

• Zaczęli!

• Nie oszukiwaliśmy! Zawodnicy już wychodzą na plac gry. Zaraz zaczynamy.

• Będziemy mieli delikatne opóźnienie jeśli chodzi o wznowienie pierwszoligowych zmagań w Chojnicach. Minęła godzina 15:00, a piłkarzy nie ma jeszcze na boisku. Ale proszę się nie martwić - za kilka chwil powinni się zameldować na murawie.

• W pierwszym meczu tych drużyn, w rundzie jesiennej, Chojniczanka pokonała Chrobrego 2:1.

• Witamy z Chojnic. Już za chwilę rozpocznie się spotkanie 20. kolejki 1. ligi pomiędzy Chojniczanką i Chrobrym Głogów.