Chojniczanka Chojnice 2 - 1 Flota Świnoujście

• KONIEC MECZU! Chojniczanka wygrywa z Flotą Świnoujście 2:1!

• Żółtą kartką ukarany zostaje Jakub Mrozik.

• Tomasz Mikołajczak opuszcza plac gry w akompaniamencie gromkich braw kibiców. Zastąpi go jego imiennik, Tomasz Wypij.

• Sędzia spotkania doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

• Piłkarze Chojniczanki grają na czas. Krystian Feciuch popisał się czymś na zwór strzału, ale to zagrania raczej przypominało próbę wybicia piłki i zyskania kilku cennych sekund.

• Mikołajczak padł na murawę, prawdopodobnie złapał go jakiś skurcz.

• To mógł byc gwóźdź do trumny Floty, efektowny drybling Mikołajczaka mógł zakończyc się groźnym strzałem, ale strzelcowi pierwszej bramki zabrakło umiejętności precyzyjnego wykończenia tej akcji.

• Żółta kartka dla Roberta Bednarka.

• Zmiana w drużynie Floty, Śpiączka opuści plac gry, a zastąpi go Arifovic.

• Chojniczanka znów wychodzi na prowadzenie! Z rzutu wolnego dośrodkowywał Mrozik, w polu karnym Floty wytworzyło się małe zamieszanie. W tym wszystkim Brljak wybił piłkę do przodu, a tak w odpowiednim miejscu i czasie znalazł się Andrzej Rybski, który posłał piłkę prosto w okienko bramki gości.

• GOOOOOL! RYBSKI!!!!!!!! 2:1 DLA CHOJNICZANKI!!!!

• Zmiana. Z boiska schodzi Duda, zastąpi go Jędrzejczyk.

• Do końca spotkania pozostało nieco ponad piętnaście minut. Królują przede wszystkim górne podania, ale nic w tym dziwnego, fatalny stan murawy spowodowany obitymi opadami deszczu nie pozwala na inne warianty rozgrywania tego spotkania.

• Szansa Iwanickiego! Niewiele brakowało, a zawodnik Chojniczanki znalazłby się sam przed bramką Floty. W ostatecznej fazie swojej akcji zgubił jednak piłkę i nie zdołał nawet oddac strzału na bramkę Floty.

• Tempo spotkania nieco spada, obie wymieniają między sobą długie podania, dobrze spisują się jednak defensywy Chojniczanki i Floty, które skutecznie pilnują dostępu do własnych bramek.

• Faul w polu karnym Floty, grę wznowi Brljak.

• Żółtą kartką zostaje ukarany Błażej Jankowski.

• Ależ wejście Kamińskiego! Rezerwowy przebywa na placu gry kilkadziesiąt sekund, a już mógł zdobyc bramkę. Jego strzał nieznacznie mija bramkę Misztala.

• Drugiej zmiany w tym meczu dokonuje Bogusław Baniak. Hosek żegna się z murawę, na boisku pojawia się Kamiński.

• Groźnie wyglądającym, mocnym strzałem popisał się Feciuch, ale Flote przed stratą gola uchronił Darko Brljak.

• Efektowny rajd Tomasza Mokwy na bramkę Misztala w pore powstrzymał Paweł Iwanicki. Mamy rzut rożny dla Chojniczanki.

• Chojniczanka również nie daje za wygraną, gospodarze jak najszybciej starają się do ponownego objęcia prowadzenia, ale próby ich ataku są coraz bardziej chaotyczne i nieprzemyślane.

• Goście w drugiej części spotkania prezentują się z bardzo dobrej strony i zasłużenie zdobyli bramkę wyrównującą. Piłkarze Bogusława Baniaka poczuli wiatr w żaglach, a ich ataki na bramkę Chojniczanki są coraz bardziej śmiałe.

• Zmiana w drużynie Chojniczanki, z boiska schodzi Arkadiusz Mysona, a w jego miejsce pojawia się Paweł Iwanicki.

• To mogła byc błyskawiczna odpowiedź Chojniczanki! Duda znalazł się w sytuacji sam na sam z Brlajkiem., ale uderzył zbyt mocno i piła znalazła się tuż nad poprzeczką.

• Co za wejście Macieja Mysiaka, który zastąpił kontuzjowanego Sebastiana Olszara! Strzelec bramki dostał dobre podanie od Bodzionego, który pewnym strzałem pokonał Rafała Misztala. Mamy wyrównanie!

• GOOOOOL! MAMY WYRÓWNANIE!!!! MACIEJ MYSIAK!!!

• Kolejna żółta kartka, tym razem ukarany Daniel Chyła.

• Odważnie drugą połowę rozpoczęli piłkarze ze Świnoujścia. Kilka chwil temu dobrym dośrodkowaniem z rogu popisał się Grzelak, ale Misztal ofiarnie wybił futbolówkę w głąb pola.

• Świetne zagranie Bednarka! Wspaniałą wrzutką popisał się zawodnik Chojniczanki, który uderzał z rzutu wolnego w zastępstwie za opatrywanego z boku boiska Mrozika, To była szansa na kolejną bramkę dla gospodarzy.

• Jakub Mrozik doznał jakiegoś urazu i jest opatrywany przez klubowych lekarzy.

• Maciej Mysiak raptem kilka minut przebywa na murawie, a już został ukarany żółta kartką.

• Cień szansy na zdobycie bramki przez Śpiączkę, ale jego uderzenie z dystansu pozostawiała bardzo wiele do życzenia. Takimi próbami goście nie zdołają odrobic strat z pierwszej połowy.

• Próbował teraz zagrac do lepiej ustawionych kolegów Daniel Chyła, ale to podanie było bardzo niecelne i gospodarze nie zdołali wyjśc z piłką z o obrębu własnej połowy.

• Pierwszy stały fragment gry w drugiej połowie, Jakub Mrozik uderzał z rzutu wolnego w pole karne Floty, ale jego zagranie było nieudane.

• Mamy pierwszą zmiane. Kontuzjowany Sebastian Olszar nie jest w stanie dokoczyc meczu na boisku, zmieni go Maciej Mysiak.

• Wracamy po przerwie i rozpoczynamy drugą połowę spotkania!

• Pierwsza połowa na korzyśc Chojniczanki. Gospodarze na tyle, ile pozwoliły im na to warunki atmosferyczne dominowali na boisku, a Flota nie stworzyła sobie żadnej groźnej sytuacji bramkowej.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Chojniczanka Chojnice prowadzi z Flotą Świnoujście 1:0 po rzucie karnym, którego na gola zamienił Tomasz Mikołajczak.

• Sędzia przedłużył pierwszą połowę o dwie minuty.

• Niezła próba Bednarka, który ładnie złożył się do strzału, ale źle ocenił swoje możliwości i uderzył w środek bramki prosto w ręce Darko Brljaka.

• Starania Rybskiego na nic się zdały, piłkarz Chojniczanki nie zdołał opanowac futbolówki na placu gry w efekcie ta powędrowała na aut i od bramki rozpocznie Brljak.

• Znów Duda chciał się popisac dobrą akcją, ale przy próbie oddania strzału po raz kolejny został złapany na spalonym.

• Kolejny uraz, tym razem Bednarek leży na boisku. Zawodnikowi zostanie udzielona pomoc poza boiskiem.

• Gusocenko odpowiedział w podobnym stylu, uderzył mocno zza linii pola karnego, ale futbolówka pod wpływem wody obecnej na murawie z ledwością doleciała do bramki Misztala nie stwarzając golkiperowi Chojniczanki większych problemów.

• Kolejny strzał z dystansu w tym spotkaniu, kolejny niecelny. Tym razem swoje możliwości przecenił Mysona, który uderzał piłkę w ten sposób, że ta nawet nie zagroziła bramce Darko Brljaka.

• Chojniczanka wychodzi na prowadzenie! Tomasz Mikołajczak został sfaulowany w polu karnym i sędzia nie miał wątpliwości do do tego, czy należy się gospodarzom rzut karny. Do piłki podszedł Tomasz Mikołajczak i pewnym strzałem zamienił jedenastkę na gola.

• GOOOOOL! MIKOŁAJCZAK !!

• Rzut karny. Dla Chojniczanki!

• Chojniczanka znów w natarciu! Po raz kolejny w tym meczu Mikołajczak zabłysnął formą, zainicjował kontratak swojej drużyny, zagrał do Dudy, który jednak zniweczył jego starania i nieczysto trafił w piłkę. Trzeba powiedziec, że duży udział w tym miała niestety murawa, a raczej jej zły stan.

• Goście mimo przewagi Chojniczanki nie chcą się poddac, ale brakuje im dzisiaj skuteczności. Próba dośrodkowania Rafała Grzelaka bez problemu zostaje wybita na aut przez rywali.

• Flota grała w dziesiątkę tylko przez chwilę. Olszar po starciu z Feciuchem doszedł do siebie, wrócił na boisko i goście znów są w komplecie.

• Sebastian Olszar znów leży na murawie. Potrzebna jest interwencja sztabu medycznego.

• Jakub Mrozik chciał teraz popisac się indywidualną akcją, ale koniec końców próba jego strzału została zablokowana przez kilku piłkarzy Floty.

• Dwadzieścia pięc minut meczu za nami, póki co lepiej radzą sobie gospodarze, którzy stwarzają więcej sytuacji bramkowych i częściej utrzymują się przy piłce.

• Dobra wrzutka w pole karny floty, do piłki wbiegł Duda, ale czujni obrońcy Floty w porę opanowali zagrożenie pod własną bramką.

• Mocny strzał Jankowskiego, ale futbolówka wędruje tuż obok słupka golkipera Floty.

• Śpiączka ukarany kartką za faul na Mikołajczaku.

• Ładne zagranie Mikołajczaka, który popisowym zwodem zmylił dwóch defensorów rywali. To mogła byc dobra akcja Chojniczanki, ale przy próbie dośrodkowania Mikołajczak został sfaulowany przez Śpiączkę.

• Faul Bednarka na Śpiączce przy próbie wyprowadzenia kontrataku przez zawodnika Floty. Sędzia jest jednak pobłażliwy i nie pokazuje faulującemu kartki.

• Feciuch zdecydował się na oddanie strzały z dystansu. Próba ta pozostawiała jednak wiele do życzenia, ale biorąc pod uwagę warunki w jakich rozgrywany jest dzisiejszy mecz należy docenic starania zawodnika Chojniczanki.

• Duda faulowany był przez jednego z obrońców Floty, ale sędzia wyraźnie pokazuje, że rzutu karnego nie będzie.

• Sebastian Olszar utykał, ale po chwili przerwy wrócił do gry. Na szczęście obyło się bez kontuzji.

• Z bardzo dobrej strony prezentuje się jak na razie Tomasz Mikołajczak. Niezwykle aktywny ejst od pierwszych minut gracz Chojniczanki, przed chwilą szukał Dudy, a później Rybskiego. Przy próbie dośrodkowania do tego drugiego wywalczył rzut rożny.

• Groźna akcja Chojniczanki! Daniel Chyła strzałem z okolicy trzeciego metra trafia prosto w Brljaka!

• Chojniczanka stworzyła sobie dwie dobre sytuacje z rzędu. Najpierw po wrzutce Mrozika małe zamieszanie pod bramką Floty, a kilka chwil później po groźnym strzale dobrą interwencją popisał się Brljak.

• Jest pierwsza kartka w tym spotkaniu, ukarany Arkadiusz Mysona.

• To mógł byc fatalny błąd Brljaka, minął się bowiem z piłką, która stanęła w wodzie, ale w porę naprawił swój błąd.

• Piłka za sprawą fatalnego stanu murawy staje w miejscu, a piłkarze po wślizgach wypadają z murawy na bieżnie tak jak przed chwilą Bednarek i Śpiączka.

• Ponad pięć minut meczu za nami, a my wciąż nie oglądaliśmy w Chojnicach celnego strzału na bramkę.

• Adam Duda pędził na bramkę Brljaka, ale sędzia zasygnalizował, że znalazł się na pozycji spalonej.

• Mokra murawa sprawia, że piłkarze obu drużyn mają problem z rozgrywaniem piłki. Piłkarzom będzie dziś potrzebne wiele szczęścia.

• Ciężkie warunki panują dziś na boisku w Chojnicach. Bogusław Baniak co chwila z niezadowoleniem spogląda na murawę stadionu.

• Pierwsza akcja Chojniczanki, Mysona nie opanował jednak piłki i ta opuściła boisko. Grę od własnej bramki wznowi Brljak.

• Z małym opóźnieniem rozpoczynamy spotkanie w Chojnicach!

• Piłkarze Chojniczanki zagrają dziś w swoich tradycyjnych, żółto-czerwonych strojach, z kolei gracze Floty w biało-niebieskich trykotach.

• Zawodnicy po skończonej rozgrzewce i chwili w szatni wracają na murawę. Za chwile rozpoczynamy spotkanie.

• Burza słabnie, ale wciąż pada. Piłkarze wrócili jednak na rozgrzewkę.

• Jest decyzja. Mecz rozpocznie się z dziesięciominutowym opóźnieniem.

• Na meczu obecnych jest około pięćdziesięciu kibiców Floty.

• Burza trochę się uspokoiła, ale deszcz wciąż pada. Trwa narada sędziów z trenerami oraz sprawdzanie stanu murawy.

• Nad Chojnicami prawdziwe urwanie chmury. Burza, pioruny, ulewa. Mecz z pewnością rozpocznie się z opóźnieniem.

• Rezerwowi piłkarze Floty: Gąsiński, Zalepa, Kamiński, Mysiak, Pułka, Arifović, Kolendowicz.

• Rezerwowi piłkarze Chojniczanki: Szymański, Ikegami, Wypij, Iwanicki, Jędrzejczyk, Cysewski, Laskowski.

• Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Wojciech Krztoń z Olsztyna.

• Co ciekawe, gospodarze mają dziś szanse na przełamanie pewnej niechlubnej passy. Od piętnastu ligowych kolejek Chojniczance nie udało się odnieść zwycięstwa i zgarnąć kompletu trzech punktów na własnym stadionie. Dzisiejszy mecz z Flota będzie zatem dobrą okazją by przerwać złą serie.

• - Mieliśmy tylko jeden dzień wolnego. Dla nas to nic nowego i na pewno świętowanie nic nie zmieniło w naszych treningach. Każdy z nas jest profesjonalistą i wszyscy wiemy, jak ciężkie są przed nami mecze i o co walczymy. Nie było więc ani obżarstwa ani żadnego rozluźnienia. Wiemy o co gramy - ocenił Daniel Chyła, zawodnik Chojniczanki.

• Święta wielkanocne piłkarze Chojniczanki spędzili w dobrych nastrojach. W świąteczną sobotę udało im się ograć na wyjeździe Wisłę Płock 2:0. Tego samego nie można powiedzieć o graczach Floty, którzy również tego dnia dość niespodziewanie ulegli na własnym stadionie beniaminkowi z Niepołomic 0:1.

• W rundzie jesiennej mecz tych drużyn zakończył się zwycięstwem Floty, która pokonała Chojniczankę na własnym stadionie w Świnoujściu 2:0. Gole w tamtym meczu strzelał dla podopiecznych Bogusława Baniaka Bartosz Śpiączka.

• - To dla nas kolejny mecz o sześć punktów - mówi kapitan Floty, Marek Niewiada. - Musimy zagrać przede wszystkim dobrze z tyłu. I nastawić się na kontrę. Bardziej pasuje nam gra z kontry, niż w ataku pozycyjnym, co było widać w spotkaniu z Puszczą Niepołomice - dodaje.

• Gospodarze zajmują obecnie trzynaste miejsce w tabeli z dorobkiem dwudziestu dziewięciu punktów na swoim koncie. Z kolei goście plasują się o pozycję wyżej i o jedno "oczko" są lepsi niż Chojniczanka,

• Dzisiejsze spotkanie będzie niezmiernie ważne jeśli chodzi o sytuację w dolnych rejonach tabeli, obie ekipy walczą bowiem o utrzymanie. W lepszej sytuacji znajduje się Flota, która wyprzedza Chojniczankę o jeden punkt.

• Wyjątkowo w środę serdecznie witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu Chojniczanka Chojnice - Flota Świnoujście, który będzie jednym ze spotkań 26. kolejki 1. ligi.