2

GKS Tychy

2

• Koniec meczu. W Chojnicach miejscowa Chojniczanka zremisowała z GKS-em Tychy.

• Jeszcze raz Jakub Mrozik dogrywał piłkę z bocznej strefy boiska. Zakotłowało się w polu karnym, ale od bramki zacznie Marek Igaz.

• Arbiter doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

• Po raz kolejny było niebezpiecznie po wrzutce Jauba Mrozika. Z futbolówką po jego zagraniu minął się Marek Igaz. A ta zatrzymała się na poprzeczce.

• Faulowany był Andrzej Rybski, a przewinił Damian Szczęsny. Bedzie rzut wolny dla gospodarzy.

• Piłkarze Chojniczanki przez dłuższy fragment utrzymują się przy piłce, ich rywale skupili się na obronie i czają się na szanse wyprowadzenia decydującej kontry

• Dawid Dzięgielewski wchodzi za Roberta Dymowskiego.

• Tomas Docekal ucierpiał w jednym ze starć. Nie obędzie się bez pomocy medycznej.

• Zmiana w szeregach gospodarzy. Za Marka Gancarczyka wchodzi Adam Duda.

• Dawid Dzielęgiewski już szykuje się do gry. To będzie już ostatnia zmiana, którą przeprowadzi Jan Żurek.

• Za Denisa Popovicia wchodzi Łukasz Kopczyk.

• Bardzo groźnie dogrywał piłkę Marek Gancarczyk wzdłuż bramki Marka Igaza, ale w polu karny zabrakło piłkarza, który mógłby wykończyć tą akcję.

• Dobra sytuacja dla tyszan. Popović chciał chytrym strzałem przenieść piłkę nad poprzeczką, ale przeniósł ją minimalnie nad poprzeczką.

• Za Mysonę wchodzi Błażej Jankowski.

• Teraz na idywidualną szarzę zdecydował się Krystian Feciuch. Jego strzał przeszedł nieznacznie obok słupka bramki strzeżonej przez Marka Igaza.

• Jakub Mrozik ukarany żółtą kartką.

• Zespół z Chojnic chce pójść za ciosem. Robert Bednarek wrzucił futbolówkę w pole karne, ale Mączyński wybił ją na rzut rożny

• Od razu chciał z dobrej strony pokazać się Marcin Wodecki. Pomocnik tyszan minął dwóch zawodników gospodarzy, ale trzeci powstrzymał go w sposób nieprzepisowy.

• Pierwsza zmiana. Za Ruskovsky'ego wchodzi Wodecki.

• Wyróżniający się piłkarz meczu Jakub Mrozik zdecydował się na strzał. Uderzenie zawodnika gospodarzy zmierzało w środek bramki i wyłapał je Igaz

• Żółta kartka dla Marka Igaza za dyskusje z sędzią Lyczmańskim.

• Bardzo dobre dośrodkowanie Jakuba Mrozika, futbolówkę wybił Marek Igaz, ale dopadł do niej Tomasz Mikołajczak, który wpakował piłkę do siatki.

• GOOOOOOL! 2:2

• Opatrywany poza boiskiem Damian Szczęsny wrócił już na plac gry.

• Ostre wejście w nogi Damiana Szczęsnego, ale arbiter nie wyjął żółtej kartki.

• Jeden z obrońców GKS Tychy przeciął podanie Iwanickiego. Od rzutu rożnego rozpoczęli gospodarze. Po chwili kolejny, jednak wrzutka Bednarka wyłapana przez Marka Igaza.

• Uderzenie Roberta Dymowskiego zostało odbite przez Rafała Misztala na rzut rożny.

• Mateusz Mączyński obejrzał żółty kartonik.

• Jakub Mrozik dogrywał ze stałego fragmentu gry, jednak futbolówka była zagrana przez niego nieprecyzyjnie i opuściła plac gry

• Pavol Ruskovsky doszedł do piłki, z którą minął się jeden z defensorów Chojniczanki i silnym strzałem pokonał Misztala.

• GOOOOOL! 1:2 dla GKS Tychy

• Składna akcja tyskiego GKS. Denis Popović wycofał piłkę tuż przed pole karne do Pavola Ruskovsky'iego, Zawodnik tyszan strzelił obok bramki.

• Arbiter użył gwizdka. Faulowany przez defensorów Chojniczanki był Denis Popović

• Rozpoczynamy drugą połowę. Od środka Tyszanie!

• Koniec pierwszej odsłony. Sędzia Lyczmański nie doliczył ani jednej minuty do pierwszej połowy.

• Mączyński dośrodkował w pole karne gospodarzy, Docekal zgrał piłkę z powrotem do Małkowskiego, a ten wykończył akcję celnym strzałem.

• GOOOOOL! 1:1

• Bardzo ładne, otwierające podanie do Arkadiusza Mysony, Czujnie jednak zachował się Marek Igaz który uprzedził zawodnika Chojniczanki

• Łukasz Małkowski dogrywał w pole karne w kierunku Damiana Szczęsnego, ale pewnie interweniował Piotr Misztal

• Tomasz Mikołajczak.leży na boisku. Zawodnik ucierpiał w starciu z jednym z rywali

• Jakub Mrozik dograł piłkę z rzutu wolnego w okolice 5 metra. W polu karnym doszło do sporego zamieszania i wyaje się, że Popović był tym piłkarzem, który ostatni miał kontakt z piłką.

• GOOOOOL! 1:0 dla Chojniczanki

• Łukasz Małkowski dogrywał do Damiana Szczęsnego, ale arbiter liniowy odgwizdał pozycję spaloną.

• Mrozik rozegrał krótko stały fragment gry z Iwanickim. Ten drugi dośrodkował na głowę do Tomasza Mikołajczaka. Zawodnik gospodarzy nie wykazał się jednak skutecznością. Po tym uderzeniu piłka po raz kolejny minęła słupek.

• Na strzał z dystansu zdecydował się Jakub Mrozik, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez tyskiego defensora.

• W dalszym ciagu po stronie Chojniczanki utrzymuje się przewaga w utrzymaniu piłki. Piłkarze gospodarzy jak na razie nie oddali jeszcze celnego uderzenia, podobnie zresztą jak ich rywale.

• Marek Gancarczyk był faulowany przez Mateusza Mączyńskiego. Nie umknęło to uwadze arbitra Lyczmańśkiego.

• Rzut wolny dla GKS Tychy. Do piłki ustawionej 21 metrów od bramki poszedł Denis Popović, jednak trafił w mur.

• Iwanicki nie najlepiej dograł piłkę w pole karne z rzutu wolnego. Do futbolówki doskoczył jeszcze Mrozik, i kolejny raz wrzucił ją w szesnastkę, ale golkiper gości Marek Igaz wyjaśnił sytuację i przy okazji staranował jeszcze Tomasza Mikołaczaka. Zawodnik Chojniczanki przez dłuższy czas nie podnosił się z murawy.

• Teraz poważnie zakotłowało się pod bramką tyszan. Gospodarze wrzucili piłki na pole karne, tam strącił ją Tomasz Mikołajczak, a następnie do futbolówki dopadł Arkadiusz Mysona, który jednak uderzył niecelnie.

• Tomasz Mysona próbował zaskoczyć Marka Igaza uderzeniem z dystansu. Płaski strzał zawodnika Chojniczanki minął bramkę golkipera GKS-u Tychy.

• Tomas Docekal wywalczył kolejny rzut rożny dla tyszan. Piotr Misztal bez problemu złapał piłkę po dośrodkowaniu z kornera.

• Akcja gospodarzy. Robert Bednarek zagrywał do Andrzeja Rybskiego. Sędzia odgwizdał jednak przewinienie w ataku i to goście ropoczną od rzutu wolnego.

• Pierwsze 12 minut pod lekkie dyktando Chojniczanki. Gospodarze stosują wysoki pressing, ale GKS Tychy raz po raz próbuje się odgryźć szybką kontrą.

• Teraz gra przeniosła się pod pole karne Chojniczanki Chojnice. Na próbę indywidualnej akcji zdecydował się Ruskovsky. Jego próba zakończyła się rzutem rożnym dla GKS-u Tychy.

• Dośrodkowanie na szesnasty metr, a tam do futbolówki doskoczył Marek Gancarczyk. Jego śmiała próba uderzenia z powietrza z tej odległości była wyraźnie niecelna.

• Szybko próbowali odpowiedzieć gospodarze, Arkadiusz Mysona wyprowadzał atak Chojniczanki, ale został powstrzymany przez ofiarnie interweniującego Ivicę Żunicia.

• Dymowski był faulowany tuż przed polem karnym. Do piłki ustawionej na 17. metrze podszedł Denis Popović, jednak huknął nad poprzeczką.

• Odrobine więcej z gry w pierwszych minutach meczu ma Chojniczanka. Przed chwilą z kontrą wychodzili goście, ale Paweł Iwanicki skutecznym wślizgiem przerwał akcję tyszan

• Tomas Docekal nieprawidłowo powstrzymywany w środkowej strefie boiska. Grę przerwał gwizdek arbitra Lyczmańskiego.

• Spotkanie rozpoczęło się małym opóźnieniem. Rozpoczęli je gracze Chojniczanki

• Pierwszy gwizdek sędziego Adama Lyczmańskiego i zaczynamy spotkanie

• Obie drużyny juz na placu gry. Zawodnicy wyszli w towarzystwie wychowanków Środowiskowego Domu Samopomocy. Za moment początek spotkania.

• Piłkarze i kibice nie powinni narzekać na pogodę. Ta jest wprost idealna do gry. W Chojnicach jest ciepło i słonecznie.

• - W I lidze jest tak wyrównany poziom, że o wynikach decydują detale. Bardzo dobrze, że GKS Tychy wygrał, bo u nas grałby ostateczny mecz. Mogą odetchnąć i może im się zapalić lampka, że już jest dobrze. Pewnie zechcą nas zaatakować od początku, a my postaramy się to wykorzystać. Czas pokaże jak będzie - mówił przed meczem Krystian Feciuch z Chojniczanki.

• Jeśli Chojniczanka ma z kimś wygrywać w drodze po utrzymanie, to właśnie z takim rywalem. Tyszanie są słabo uzbrojeni - ich ofensywa wcale nie jest groźniejsza, a linia defensywna należy do najgorszych w lidze. Zresztą na wyjazdach GKS regularnie przyjmuje ciosy - w jedenastu meczach uzbierał zaledwie osiem punktów.

• Rezerwowi GKS Tychy: Piotr Misztal, Łukasz Kopczyk, Dawid Dzięgielewski, Mateusz Grzybek, Marcin Wodecki, Daniel Maka, Adrian Chomiuk.

• Ławka rezerwowych Chojniczanki: Karol, Szymański, Kosuke Ikegami, Błażej Jankowski, Tomasz Wypij, Adam Adam, Krzysztof Cysewski, Przemysław Laskowski Przemysław

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu Chojniczanka Chojnice - GKS Tychy. Chojniczanka przed tygodniem wygrała ze Stomilem i pokazała, że jeszcze walczy o utrzymanie. Aby tak się stało, potrzebuje kolejnych zdobyczy punktowych.