Chojniczanka Chojnice 1 - 1 Olimpia Grudziądz

Chojniczanka Chojnice

1

Olimpia Grudziądz

1

• Koniec meczu! Olimpia uratowała punkt w meczu w Chojnicach. Gospodarzom niewiele zabrakło do zwycięstwa.

• Jest wyrównanie! Szczot dośrodkował w pole karne a tam Cieśliński, który wyraźnie zapracował na bramkę, zdobywa gola! Jest 1:1!

• Aż pięć minut doliczone do drugiej połowy! Olimpia ma jeszcze czas!

• Jeszcze zmiana taktyczna. Wojdyga w miejsce Ostalczyka.

• W ataku ciągle goście, ale brakuje im dokładności. Chojniczanka będzie wiceliderem, jeśli nic się już nie zmieni.

• Kolejny atak gości i Piter-Bucko głową posłał piłkę tuż obok słupka.

• Uderzenie Pisarczuka z dystansu w akcie desperacji. Piłka wysoko nad bramką.

• Ostatnia zmiana w Olimpii. Szczot za Rogalskiego.

• Gubi się Olimpia, kapitan gości niedokładnie zagrał teraz do Kowalczyka w pole karne. Mógł lepiej rozegrać tę akcję Kłus.

• Jałocha ciałem obronił uderzenie Kowalczyka z pola karnego! Dobra, ofiarna interwencja bramkarza Chojniczanki!

• Żółte kartki dla Ropiejki i Mazurkiewicza!

• Po dośrodkowaniu Rogalskiego niecelnie główkował Gawęcki.

• Zszedł strzelec bramki, Mikołajczyk. W jego miejsce Orłowski.

• Olimpia nie ma pomysłu na grę. Atakuje, ale rozbija się o broniących się gospodarzy. Minuty mijają, a czas ucieka.

• Druga zmiana w Olimpii. Bielawskiego zmienia Pisarczuk.

• Rzut wolny dla Chojniczanki, ale nie wynikło po nim nic groźnego. Olimpii zaczyna się spieszyć, gra ostro. Gospodarze z kolei starają się z każdą okazją kraść cenne sekundy.

• Ucierpiał Ikeagami i konieczna będzie zmiana. W jego miejsce Iwanicki.

• Z rzutu wolnego z około 30 metrów uderzył mocno Smoliński, ale z trudem wybronił to uderzenie Jałocha.

• Tak jak w pierwszej połowie Chojniczanka miała korner za kornerem, tak teraz goście. Po trzecim rzucie rożnym dla Olimpii ponownie nie było jednak zagrożenia.

• Interwencja służby medycznych postawiła Jałochę na nogi. Sytuacja Chojniczanki mocno się jednak skomplikowała, bo grając w "10" trudno będzie utrzymać gospodarzom prowadzenie.

• Po rzucie rożnym dla Olimpii uderzał Woźniak, ale interweniuje Jałocha, który przy okazji ucierpiał.

• Druga żółta i w efekcie czerwona kartka dla Feciucha za faul w środku pola!

• W odpowiedzi przed szansą gospodarze! Ropiejko uderzał z pola karnego, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Fabiniak!

• Smoliński zdecydował się na strzał sprzed pola karnego po podaniu Cieślińskiego, ale na jego drodze stanął piłkarz rywali.

• Wyraźnie rysuje się taktyka gospodarzy na drugą połowę. Głęboka defensywa i gra z kontry. Stara się to wykorzystać Olimpia, dominując od pierwszych minut po przerwie. Na razie jednak bez efektów.

• Pierwszy rzut rożny dla Olimpii w tym spotkaniu. Niestety dla gości wrzutka Smolińskiego za słaba, by stworzyć poważne zagrożenie.

• Wrzutka w pole karne Chojniczanki, ale piłka padła łupem Jałochy.

• Feciuch faulował i został ukarany żółtą kartką.

• Od pierwszych minut drugiej połowy aktywny wspomniany Cieśliński. Po faulu na nim Olimpia miała rzut wolny ponad 30 metrów od bramki, po którym piłka ponownie trafiła do poszkodowanego, który tym razem został zablokowany.

• Od razu akcja Cieślińskiego, który ma rozruszać ofensywę Olimpii. Po jego podaniu wrzucał w pole karne Rogalski, ale opanowali sytuację obrońcy.

• Wracamy do gry. Od środka gospodarze.

• W przerwie Cieśliński zmienił Ruszkula

• I już bez większych rewelacji, koniec pierwszej połowy. Zasłużone prowadzenie Chojniczanki!

• Niewiele dzieje się w końcowych minutach pierwszej połowy. Gra się wyraźnie uspokoiła.

• Pierwsza żółta kartka w spotkaniu. Ukarany Pląskowski.

• Chojniczanka wyszła z kontrą po złym zagraniu Mazurkiewicza, ale jego błąd naprawił dobrą interwencją Woźniak.

• Rzut rożny dla Chojniczanki po akcji Ostalczyka. Po niej trochę zamieszania w polu karnym, ale bez efektu.

• Po bramce rysuje się przewaga zespołu gospodarzy, których kibice domagają się z trybun kolejnej bramki!

• Mikołajczyk sam wywalczył rzut karny, faulowany w "szesnastce" i wziął ciężar odpowiedzialności na siebie. Trzeba przyznać, że zasłużył na tę bramkę!

• Do piłki podszedł Mikołajczyk i pokonał Fabiniaka! 1:0 dla gospodarzy!

• Rzut karny dla Chojniczanki!

• Po stracie piłki przez jednego z pomocników Olimpii z akcją wyszli gospodarze, ale pogubił się w niej Ropiejko i upiekło się gościom.

• Po okresie przewagi Olimpii, gra ponownie zaczyna się wyrównywać.

• Kolejne dwa kornery dla gospodarzy. Ponownie bez zagrożenia.

• Aktywny próbuje być Mikołajczak, ale radzą sobie z nim rywale. Teraz w ostatniej chwili wślizgiem zatrzymał go Woźniak.

• Przebojowa akcja Rogalskiego! Zawodnik Olimpii minął dwóch piłkarzy gospodarzy, ale ostatecznie źle odgrywał w polu karnym i piłka wybita daleko przez rywali.

• Rzut wolny dla Chojniczanki z ponad 30 metrów. Po wrzutce sytuację wyjaśnił Piter-Bucko.

• Nie umie sobie znaleźć miejsca w ataku dzisiaj Kowalczyk. Raz po raz albo fauluje, albo jest na spalonym.

• Sprzed pola karnego uderzył Ikegami, ale piłka minęła bramkę gości.

• Kolejna próba Olimpii, jednak strzał Ruszkula zablokowany i piłka ląduje w rękach Jałochy.

• Próbowała Olimpia, ale Kłus źle zagrywał w pole karne po podaniu Gawęckiego.

• Niewiele dzieje się w ostatnich minutach. Tempo meczu spadło. Olimpia próbowała oddać pierwszy strzał, ale słabo wyszło to Kowalczykowi.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę wypiąstkował Fabiniak.

• I mamy czwarty rzut rożny...

• Chojniczanka wywalczyła kolejny korner. To już trzeci w tym spotkaniu. Widać, kto atakuje.

• Chojniczanka ponownie w ataku. Po strzale Ostalczyka piłka poszybowała jednak nad bramką Olimpii.

• Rzut wolny dla gości. Po wrzutce faulowany bramkarz Chojniczanki.

• Bardzo dobrze prawą stroną gospodarze. Ostalczyk wrzucił piłkę w pole karne, ale po uderzeniu Pląskowskiego tylko rzut rożny dla Chojniczanki!

• Olimpia ma problemy z przedostaniem się w pole karne gospodarzy. Na razie nie zagroziła jeszcze bramce Jałochy.

• Ropiejko wywalczył rzut rożny, ale po wrzutce bez zagrożenia,. Od bramki golkiper Olimpii.

• Faul a ataku Olimpii. Rzut wolny dla gospodarzy.

• Radler powstrzymał atak Olimpii, po podaniu do Kowalczyka.

• Kolejny atak Chojniczanki, ale na spalonym złapany Pląskowski.

• Ostra gra od początku. Najpierw na boisku leżał Bielawski, teraz cierpi Woźniak.

• Dobra okazja Chojniczanki! Po zamieszaniu w polu karnym uderzał Ostalczyk, ale broni Fabniak!

• Od środka Olimpia i gramy!

• Chojniczanka dzisiaj w żółto-czerwonych strojach, Olimpia na biało-zielono.

• Zespoły już na murawie, niedługo początek spotkania.

• Frekwencja w Chojnicach ponownie bardzo dobra. Na trybunach zasiadło znowu około 3000 widzów. Są także goście z Grudziądza. Liczymy na dobry doping.

• Oba zespoły zeszły już z rozgrzewki, za 10 minut początek spotkania. Wcześniej władze klubu podziękują za wieloletnią współpracę kierownikowi zespołu Zdzisławowi Łasickiemu.

• Warunki pogodowe sprzyjają dzisiaj grze w piłkę. Nie jest już tak upalnie, jak bywało w ostatnim okresie. Niebo jest pochmurne, ale temperatura powietrza przekracza 20 stopni Celsjusza. Nie pada i oby tak zostało. Oba zespoły prowadzą już rozgrzewkę.

• Poznaliśmy już składy obu zespołów. Spójrzmy na ławki rezerwowych. Chojniczanka: Rafał Misztal, Paweł Iwanicki, Przemysław Laskowski, Marcin Orłowski, Grzegorz Wojdyga, Karol Ziąbski i Filipe Godinho. Olimpia: Daniel Osiecki, Adam Cieśliński, Robert Pisarczuk, Marcin Staniek, Robert Szczot, Jakub Zabłocki i Michał Łabędzki.

• Grudziądzanie zaczęli obecny sezon w kratkę; najpierw była spektakularna porażka z Dolcanem Ząbki (Olimpia przegrała na własnym boisku aż 0:5), potem wyjazdowe zwycięstwo 1:0 z Kolejarzem Stróże oraz wygrana u siebie z Puszczą Niepołomice 3:1. Tę passę przerwała jednak kolejna, dotkliwa przegrana – tym razem w Pucharze Polski z Miedzią Legnica 0:3.

• Witamy w relacji na żywo ze stadionu w Chojnicach, gdzie miejscowa Chojniczanka podejmie Olimpię Grudziądz! Mecz będzie szczególny dla trenera gospodarzy Mariusza Nowaka, ponieważ w Grudziądzu kończył on piłkarską karierę, przyczyniając się do awansu zespołu do I ligi.