Chrobry Głogów

3

Zawisza Bydgoszcz

1

• Chrobry Głogów zwycięża w dzisiejszym spotkaniu 3:1. Choć ekipa z Dolnego Śląska przegrywała po pierwszej połowie, to w drugiej pokazali kawał dobrego futbolu i po golach Górskiego, Ilków - Gołębia i Bogusławskiego pewnie zwycięża w meczu u siebie. Trzy punkty zostają w Głogowie, co powoduje, iż drużyna Ireneusza Mamrota zrównuje się dorobkiem punktowym ze swoim przeciwnikiem. Dziękujemy za śledzenie relacji LIVE i zapraszamy na relacje z kolejnych spotkań 1. ligi.

• Nykiel świetne zagrywa w pole karne do Lewickiego, ten oddaje piłkę Smektale. Napastnik Zawiszy przekłada piłke na druga nogę i strzela w okienko bramki. Świetnie broni Janicki.

• 3 minuty doliczone!

• Maciej Górski dostał świetną, długą piłkę za plecy obronców od Szczepaniaka. Wyszedł niemal sam na sam, jednak uderzył bardzo słabo i wprost w ręce Węglarza.

• Szymon Lewicki wreszcie pokazał co potrafi. Przyjął piłkę na skraju pola karnego, obrócił się i oddał mocny strzał - jak okazało się jednak zbyt mocny, by znalazł się w świetle bramki.

• Hudyma kolejnym z zawodników Chrobrego, który kartkuje w dzisiejszym spotkaniu.

• Ilków-Gołąb ostro potraktował Panayotova, za co sędzie ukarał go żółta kartką.

• Dominik Kościelniak schodzi z boiska. W jego miejsce Karol Hodowany. Gracz, który opuścił boisko może być z pewnością zadowolony ze swoich poczynań.

• Rzut rożny dla Zawiszy. Strzał głową Stawarczyka chciał jeszcze przeciąć Lewicki, jednak nie udało mu się skierować piłki w stronę bramki Sławomira Janickiego.

• Zawisza totalnie nie może się otrząsnąć po trzech bramkach Chrobrego. Jedynym pomysłem póki co wydaje się posyłanie długich piłek na Patejuka, który szuka zgraniem Smektały lub Lewickiego.

• Arkadiusz Gajewski zastąpi Jakuba Łukowskiego - trener Bartoszek wprowadza do gry kolejnego napastnika stawiając wszystko na jedną kartę!

• Zawisza wydaje się być totalnie rozbity. Goście od samewgo początku drugiej połowy nie przeprowadzili żadnej skutecznej akcji pod bramką Chrobrego.

• Co za comeback Chrobrego! Drewniak wrzuca piłkę z wolnego ze skraju pola karnego na dalszy słupek, a tam Bogusławski szczupakiem pokonuje Węglarza! Chrobry prowadzi już 3:1! A kibice chcą kolejnych bramek...

• Bramka dla Chrobrego! Dośrodkowanie z rzutu rożnego Drewniaka, piłkę strąca w polu karnym Górski, a tam dopadł do niej Ilków - Gołąb, który wbija piłkę do siatki ! 2:1!

• Zmiana także w Zawiszy - Nawotczyński za Wełnickiego!

• Gąsior znów pokazuje się ze świetnej strony. Przejmuje piłkę na 30 metrze od bramki, mija dwóch rywali i oddaje bardzo groźny strzał. Piłka minimalnie mija prawy słupek bramki Węglarza.

• Chrobry raz po raz atakuje bramkę gości. Najpierw kolejne dwa strzały oddał Górski, potem fenomenalną sytuację miał Kościelniak, jednak ani jednemu, ani drugiemu nie udało sie pokonać bramkarza Zawiszy.

• Rzu wolny z około 20 metrów przed polem karnym Zawiszy. Drewniak podchodzi do piłki i minimalnie przestrzelił obok słupka.

• Chrobry szuka kolejnych szans na bramkę. Niezwykle aktywny jest dziś Kościelniak, akcjami próbuje sterować Drewniak. Swoje w ataku robi Górski.

• FE-NO-ME-NAL-NA akcja Zawiszy. Gąsior zrobił klasycznego Zidean'a mijając dwóch zawodników Zawiszy. Podaje prostopadle do Górskiego na lewą stronę pola karnego, który z ostrego kąta oddaje potężny strzał pod poprzeczkę. Bramkarz Zawiszy bez szans!

• Faul Łukowskiego. Z rzutu wolnego znów Drewniak.Wrzutka jednak odbita przez obrońców Zawiszy. Sprzed pola karnego uderzał jeszcze Kościelniak, ale bezskutecznie.

• Świetna akcja Łukowskiego, Smektały i Nykiela na skrzydle. Ci zawodniy współpracują ze sobą dziś fenomenalnie. Nie udaje im się jednak zagrać piłki w taki sposób, aby zagroziła bramce Chrobrego.

• Chrobry zaczyna drugą połowę od środka boiska!

• Sędzia kończy pierwszą połowę spotkania. Zawodnicy Zawiszy są z pewnością bardziej zadowoleni ze swojej postawy - to oni prowadzą i to oni mieli przewagę przez pierwszych 45 minut. Chrobry dominował... przez pierwszych 5 minut. Potem do roboty wzięli się piłkarze Zawiszy. Świetne sytuacja mieli Mica i Lewicki. Pogromcą Slawomira Janickiego okazał się jednak Panayotov, który wykorzystał chaos w obronie głogowian. Po pierwszej połowie 0:1 dla gości. Czekamy na emocje w 2. połowie

• Gol w samej końcówce spotkania. Wrzutka Nykiela z prawej strony, piłkę strąca Lewicki do Panayotova. Ten oddaje strzał, jednak obrońcy go blikują. Dobitka jednak nie pozostawia złudzeń. Zawisza kończy połowe z prowadzeniem 1:0!

• Doliczona minuta!

• Świetna akcja Zawiszy! Nykiel rozegrał klepkę ze Smektałą, który wrzucił piłkę na głowę Panayotova. Ten minimalnie przestrzelił strzałem głową.

• Panayotov popisuje się świetnym podaniem między dwóch obrońców do Smetkały - w porę jednak zainterweniował Janicki.

• Niezłe próby ataku lewym skrzydłem w wykonaniu gości. Najpierw jednak wrzutka Igumanovicia zablokowana prze Byrtka, później, po podaniu Nykiela szczęścia spróbował Patejuk, jednak przegrał pojedynek z obrońcą.

• Żółta kartka dla Stawarczyka za faul na Szczepaniaku. Rzut wolny wykonany przez Drewniaka, ale dośrodkowanie niecelne.

• Chrobry próbuje ataku lewą stroną boiska - niedokładne podanie Drewniaka powoduje jednak, iż akcja zwalnia. Z racji tego, iż atak pozycyjny nie jest domeną Chrobrego w dzisiejszym meczu - traca piłkę.

• Jakyb Smetkała melduje się w miejsce Mici, który doznał urazu w starciu z Byrtkiem.

• Szymon Lewicki, napastnik Zawiszy, jest bardzo często brutalnie faulowany przez zawodników gości - widać, że strzelec ośmiu goli w tym sezonie jest dla zawodników gospodarzy bardzo niebezpiecznym napastnikiem.

• Igumanović dośrodkowuje z rzutu wolnego, jednak wrzutka była zbyt głęboka - piłkę próbował ratować Nykiel, jednak nie udało mu się.

• Chrobry w ataku! Dwukrotnie z lewej strony boiska wrzutki w pole karne gości były jednak nieskuteczne.

• Jakub Łukowski ukarany żółtym kartonikiem za niecelny wślizg w nogi Kościelniaka. Tym sposobem załatwił sobie wolne w następnej kolejce.

• Świetna kontra Zawiszy. Łukowski urwał się prawym skrzydłem, podał do środka do Mici. Ten pociągnął akcję do przodu, następnie oddał piłke na lewe skrzydło do Patejuka. Ten dośrodkował piłkę zwrotną do Mici w pole karne, jednak świetnie interweniuje Byrtek.

• Tym razem faul zawodnika Zawiszy - Stawarczyk otrzymuje reprymendę od sędziego za faul na Górskim.

• Faul Drewniaka na Patejuku przy przy polu karnym gości.

• Patejuk przejmuje piłkę w środku pola i posyła długie podanie do Lewickiego. Ten próbuje przelobować bramkarza, jednak robi to zbyt niecelnie.

• Patejuk przed bardzo dobrą szansą. Fatalne rozegranie piłki przez piłkarzy Chrobrego, piłka trafiła pod nogi Patejuka, który minął dwóch rywali, jednak próbując minął trzeciego stracił piłkę. Miał spore szanse na wyjście sam na sam.

• Kona fauluje Kościielniaka, ten zwija się z bólu, jednak po chwili wstaje.

• Akcja za akcję - najpierw Łukowski prawym skrzydłem przedarł się i podał do środka pola, gdzie Zawisza stracił piłkę. Kontra gospodarzy zakończona fatalnym podaniem do bramkarza gości.

• Pierwsza akcja Zawiszy lewą stroną boiska, Chrobry skutecznie jednak broni się przed atakami gości.

• Faul Patejuka w środkowej strefie boiska.

• Zawisza, po początkowej przewadze Chrobrego próbuje grać wysokim pressingiem. To zmusza gospodarzy do gry wyłącznie w środku pola.

• Zawisza spróbował ataku pozycyjnego, jednak piłkarze Chrobrego szybko odbierają im piłkę. Kontratak gospodarzy środkiem pola, zakończony niecelnym strzałem Ilków - Gołębia.

• Zespół gospodarzy od samego początku próbuje narzucić swój styl gry - kilka dośrodkowań, które wprowadziły zamieszanie w szyki obronne Zawiszy, jednak bez strzału.

• Od środka zaczynają goście z Bydgoszczy, a konkretnie Panayotov!

• Zawodnicy wychodza już na boisko w Głogowie. Gospodarze w tradycyjnych, miedziowych koszulkach i czarnych spodenkach. Zawisza w biało - niebieskich trykotach.

• W zespole gospodarzy wszyscy zawodnicy są gotowi na dzisiejesze spotkanie. Zawisza z kolei musi obejść się bez lidera swojej drugiej linii - Kamila Drygasa.

• Przed spotkaniem w Głogowie obie drużuny znajdują się w górnej połówce tabeli - gospodarze przystępują do spotkania z ósmej pozycji w tabeli z dorobkiem 18 punktów. Goście z Bydgoszczy, którzy są faworytem tego spotkania mają na koncie 21 punktów i zajmują piąte miejsce. W ostatniej kolejce Chrobry pokonał Wugry Suwałki na wyjeździe 2:1, z kolei Zawisza przegrał u siebie z Dolcanem 0:3.

• Na zegarach minęło południe, a w Głogowie zawodnicy przygotowują się do ostatniego w 13. kolejce meczu 1. ligi. Miejscowy Chrobry zmierzy się dziś z ekipą Zawiszy Bydgoszcz. Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji!