Dolcan Ząbki

1

Chrobry Głogów

1

• Nie każde (sportowe) święto kończy się po myśli. Niemniej obie strony stworzyły bardzo dobre widowisko, w których emocji nie brakowało. Mecz w Ząbkach mógł się podobać tym, którzy przyszli (tłumnie) na Dolcan Arena oraz telewidzom.

Jeżeli mamy się do czegoś przyczepić, to tylko do nieskuteczności, głównie ze strony gospodarzy. Z trzech piłek meczowych w ostatnich minutach spotkania co najmniej powinna zostać wyrównana. Goście też mieli swoje okazje, ale remis wydaje się sprawiedliwym wynikiem.

To tyle z mojej strony, z Dolcan Arena żegna Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net

• Daniel Gołębiewski strzela głową tuż nad spojeniem. Po chwili sędzia kończy mecz. Dolcan remisuje z Chrobrym po golach z karnych Wołodymyra Hudymy oraz Pawła Tarnowskiego.

• 1300 kibiców na Dolcan Arena (przybliżona liczba)! Rekord frekwencji!

• Skoro wcześniej nie było piłki meczowej, to na pewno były w tych dwóch sytuacjach! Daniel Gołębiewski zgrywa piłkę do rozpędzonego Aleksandra Jagiełły, którego uderzenie z pola karnego broni Sławomir Janicki! Po chwili chwyta piłkę po strzale Damiana Kądziora!

• Paweł Pskit dolicza cztery minuty.

• Damian Byrtek ostro skosił Aleksandra Jagiełłę. Żółta kartka dla obrońcy Chrobrego.

• To była piłka meczowa! Daniel Gołębiewski efektownie opanował futbolówkę w polu karnym, ale za bardzo nie miał z czego uderzyć. Sławomir Janicki broni!

• Daniel Gołębiewski wygrał pojedynek główkowy z Michałem Malcem, ale raczej nie jest zadowolony - piłka wyszła poza linię końcową.

• Łukasz Bogusławski za Damiana Sędziaka. Ostatnia zmiana w Chrobrym.

• "Młynarze" do pozostałych kibiców

Niech tu każdy zapamięta, nie przychodźcie tylko święta
  • Atak głogowian prawą stroną. Defensywa Dolcanu w imponującym stylu wyszła z opresji i gospodarze mieli rzut rożny. Damian Kądzior powinien poćwiczyć nad dośrodkowaniami.

• Michał Ilków-Gołąb został zahaczony przez Daniela Gołębiewskiego. Za dużo szarpanej gry w ostatnich minutach.

• Michał Bednarski skosił Damian Kądziora w kole środkowym jak trawę na wiosnę. Żółta kartka.

• Ależ solową akcją popisał się Szymon Drewniak! Minął 3-4 zawodników Dolcanu jak slalomowe tyczki. Na jego nieszczęście piłka poplątała mu się między nogami i stracił ją!

• Michał Bednarski nie doczekał się podania w pole karne. Kontrę gości przerwał świeżo wprowadzony Aleksander Jagiełło.

• Dariusz Dźwigała przeprowadza drugą zmianę. Aleksander Jagiełło melduje się na murawie. W stronę ławki udaje się Daniel Feruga.

• Zrobiło się cieplej pod bramką Dolcanu. Defensorzy poradzili sobie z atakiem rywala.

• I mamy debiut u gości. Paweł Wojciechowski zmienia obandażowanego Macieja Górskiego.

• Niektórzy kibice podnieśli się z miejsc w momencie indywidualnej akcji Daniela Ferugi w stylu Arjena Robbena. Na wyrost - strzał zza pola karnego zablokowany.

• Szymon Drewniak przesadził z agresją w walce o piłkę w środku pola. Żółta kartka.

• Uderzenie z dystansu nie sprawiło problemów Mateuszowi Kryczce. Po chwili łapie bezpańską piłkę w swoim polu karnym.

• Łukasz Szczepaniak dobrze oskrzydlił akcję, więc dostał podanie. Zagrał w pole karne, lecz tam przytomnie znalazł się Mateusz Wieteska.

• Ten stały fragment gry zaskoczył defensywę gości, którzy spodziewali się dośrodkowania z rzutu wolnego. Piłka jednak poszła w okolice prawego narożnika do wbiegającego Pawła Tarnowskiego, którego uderzenie było dalekie od ideału.

• Centrostrzał Damiana Kądziora ma swój finał w siatce Chrobrego! Jednak pomocnik Dolcanu był na spalonym.

• Daniel Feruga strzela z dystansu wysoko nad poprzeczką.

• "Młodzieżowa" zmiana w ekipie gości. Michał Bednarski wchodzi za Dominika Kościelniaka.

• Atak za atak, cios za cios! Najpierw Sławomir Janicki piąstkowaniem przeciął podanie do niepilnowanego Pawła Tarnowskiego, a po chwili piłka o centymetry minęła bramkę Dolcanu!

• Danielowi Gołębiewskiemu zabrakło centymetrów by sięgnąć piłkę po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Miałby wejście smoka. Skończyło się na jęku zawodu.

• Nieprzepisowe zagranie Adama Samca nie pozostało bez "interwencji" sędziego. Obrońca został upomniany żółtą kartką.

• Zmiana w Dolcanie. Na murawie melduje się Daniel Gołębiewski. Zastępuje Michała Bajdura.

• Wołodymyr Hudyma nie podnosi się z murawy. Dopiero w asyście lekarza, wyraźnie kulejąc, przeszedł poza linię boczną.

• Mateusz Kryczka nie pierwszy raz uprzedza Macieja Górskiego, który popędził do prostopadłego podania.

• Ostro bita piłka przez Damian Kądziora. Daniel Feruga nie miał szans spożytkować to dośrodkowanie. Od bramki Sławomir Janicki.

• Damian Jakubik nieprzepisowo powstrzymany na prawej stronie. Będzie okazja do dośrodkowania.

• Kilku zawodników Dolcanu "posprzątało". Gra wznowiona.

• Przerwa w grze. Kibice Dolcanu rzucili na murawę serpentyny! W ruch poszły flagi, pojawiło się konfetti. dchdch

• Seria rzutów rożnych dla gospodarzy. Jeden z głogowian wybija piłkę po słabej centrze Daniela Ferugi.

• Nie milknie nawet na moment doping kibiców gospodarzy (przyjezdnych brak). "Młynarze" namawiają pozostałych kibiców do wspólnego dopingu.

Wszyscy wstają i śpiewają!

Skutecznie

• Faul Piotra Klepczarka 35 metrów od bramki Dolcanu. Miękka wrzutka w pole karne do Wołodymyra Hudymy, który jednak nie opanował piłki. Mateusz Kryczka z "piątki".

• Miękka wrzutka Pawła Tarnowskiego z lewej strony. Sławomir Janicki przechwytuje piłkę.

• Daniel Feruga z problemami przedarł się w pole karne i upadając uderzył nad poprzeczką! Z pięciu metrów!

• "Krzesełko" w wykonaniu napastnika Chrobrego. "Spadł" z niego Mateusz Wieteska.

• Wracamy na drugą odsłonę! Goście wznowili grę ze środka. Maciej Górski będzie grał w opatrunku na głowie!

• Jak na ząbkowskie realia, ponad 1000 kibiców ogląda całkiem niezłą pierwszą odsłonę. Dużo akcji oskrzydlających, strzałów oraz... rzutów karnych. Obie strony wykonały je bardzo pewnie. Kilka razy swoje zespoły ratowali bramkarze, także w sytuacjach beznadziejnych.

Jak będzie przebiegała druga odsłona? Przekonamy się niebawem.

• Sędzia kończy pierwszą połowę bez doliczania nawet minuty. A... medycy gości zajmują się Maciejem Górskim, który ucierpiał w polu karnym Dolcanu w walce o piłkę.

• Damian Kądzior ogląda żółtą kartkę za faul w środku pola.

• Daniel Feruga fatalnie uderzył z woleja z 18 metrów. W zamyśle zawodnika piłka miała polecieć w stronę bramki po łuku, a poleciała po cięciwie.

• Michał Michalec nie widział innego sposobu na powstrzymanie rozpędzonego Daniela Ferugę jak faulować przed prawym narożnikiem pola karnego. Paweł Pskit pierwszy raz sięga po kieszonkę po żółtą kartkę dla obrońcy Chrobrego.

• Jeden z zawodników gospodarzy widział daleko wysuniętego Sławomira Janickiego i zdecydował się na lob! Bramkarz zdołał jednak wrócić i złapać piłkę tuż przed linią bramkową!

• To mogła być zabójcza akcja Chrobrego! Wołodymyr Hudyma strzela z woleja tuż nad poprzeczką!

• Zadrżały serca kibiców. Intencję strzelca wyczuł bramkarz - piłka leciała w stronę prawego słupka! Jednak Sławomir Janicki puścił ją pod pachą.

• REMIS, PAWEŁ TARNOWSKI!!!

• Paweł Tarnowski po indywidualnej akcji lewą flanką znalazł się w polu karnym, po czym padł na murawę na skutek faulu obrońcy gości! Sędzia wskazuje na "wapno"!

• Dośrodkowanie w pole karne w stronę Szymona Matuszka. W ostatniej chwili jak spod ziemi wyrósł Damian Byrtek, który głowę skierował ją na rzut rożny.

• Dawno nie mieliśmy "Neuera" w wykonaniu Mateusz Kryczki. Wyjściem poza pole karne przeciął podanie adresowane do Wołodymyra Hudymy.

• Maciej Górski wyraźnie pociągany za koszulkę przez Piotra Klepczarka padł na murawę. Zdaniem Pawła Pskita rzut wolny mają... gospodarze.

• Szymon Matuszek strzela "nożycami" z kilku metrów minimalnie obok bramki! Sędzia jednak dopatrzył się faulu w ofensywie.

• Dobry przerzut na prawą stronę do Damiana Jakubika. Ten opanował piłkę i popędził z nią do linii końcowej, ale nogi mu się lekko poplątały nie nie zdążył dośrodkować.

• D Ch

• Dośrodkowanie Piotra Klepczarka z prawej strony w pole karne. Nikt nie poszedł za akcją. Piłkę łapie Sławomir Janicki.

• Damian Kądzior powstrzymany przed polem karnym gości przez Michała Samca. Gra będzie wznowiona od bramki.

• Drugi z rzędu korner dla Dolcanu! Mocne dośrodkowanie na dalszy słupek i Piotr Petasz, zamykając akcję, uderzył głową w stronę bramki. Sławomir Janicki paruje piłkę na rzut rożny!

• Składna akcja gospodarzy zakończona dośrodkowaniem w pole karne. Daniam Byrtek wybija piłkę na rzut rożny.

• Maciej Górski idealnie 'zabrał się" z piłką w pole karne Dolcanu! Szymon Matuszek czystym wślizgiem wygarnął mu ją spod nóg!

• Daniel Feruga strzela z półobrotu na bramkę. Anemiczne uderzenie nie sprawiło problemów Sławomirowi Janickiemu.

• Piłka w siatce gości! Damian Kądzior dostał świetną piłkę na 8. metr i kieruje ją do siatki! Radość gospodarzy nie trwała długo - spalony!

• Zupełnie zmylił Mateusza Kryczkę. Bramkarz rzucił się w swoją lewą stronę, a piłka poszła w przeciwległy róg

• GOL, WOŁODYMYR HUDYMA!!!

• Jeden z zawodników gości pada w polu karnym(?) (wydawało nam się, że przed "szesnastką). Sędzia nie ma wątpliwości - rzut karny. Kilku zawodników Dolcanu pobiegło do liniowego, ale decyzja nie została zmieniona.

• Kolejna akcja Chrobrego, po której Mateusz Kryczka przenosi piłkę nad poprzeczką!

• Wołodymy Hudyma posłał "rogala" z ok. lewego narożnika pola karnego w stronę dalszego słupka! Niewiele brakowało do szczęścia!

• Maciej Górski przez dłuższy czas nie podnosił się z murawy. Jednak może grać dalej.

• dz chb

• Prostopadłe podanie na wolne w stronę Macieja Górskiego! Ten ruszył w stronę bramki do piłki, ale od niego szybszy był wychodzący z bramki Mateusz Kryczka.

• Damian Kądzior musiał uznać wyższość Sławomira Janickiego w sytuacji sam na sam! Zawodnik Dolcanu chciał zagrywać przed bramkę do Michała Bajdura, lecz ten był skutecznie pilnowany. Z tego względu zdecydował się na strzał, który nogą obronił golkiper gości!

• Wołodymyr Hudyma chciał uciec lewym skrzydłem. Damian Jakubik na to nie pozwolił.

• Faul Daniela Ferugi w ataku na 25. metrze od bramki gości. Po chwili w pojedynku "trójek" Michał Michalec został skoszony przez w/w Ferugę.

• Dalekie podanie w stronę Wołodymyra Hudymy pada łupem Mateusza Kryczki.

• Paweł Tarnowski przedarł się lewą stroną w pole karne i uderzył w stronę dalszego słupka. Piłkę musnął Sławomir Janicki, która wyszła poza linię końcową. Po rzucie rożnym Daniel Feruga uderzył zza "szesnastki" wprost do koszyczka bramkarza Chrobrego.

• Piotr Klepczarek przerwał zagranie Macieja Górskiego w stronę Wołodymyra Hudymy. Dodatkowo był zahaczony przez napastnika gości.

• Rzut wolny dla "Dumy Warszawskiego Przedmieścia" na lewej stronie boiska. Za szybko wznowiona gra i "powtórka". Przerzut na prawą flankę nieskuteczny. Chrobry ruszył z atakiem, lecz poza linią środkową stracił piłkę.

• Michał Bajdur skutecznie powstrzymany na prawej stronie przez Damiana Sędziaka. Aut dla Dolcanu na wysokości pola karnego gości i szybka akcja środkiem. Daniel Feruga jednak stracił piłkę przed polem karnym.

• Gwizdek sędziego Pawła Pskita i gospodarze zaczynają spotkanie ze środka!

• Dolcan na biało-czarno, Chrobry pomarańczowo-czarno

• Obie "jedenastki wychodzą na murawę przy akompaniamencie hymnu Dolcanu oraz gromkimi brawami

• Ogromne oczekiwanie pierwszego gwizdka na trybunie głównej. Brakuje miejsc siedzących, więc blisko 30 osób będzie oglądać mecz na stojąco.

• Nowy transparent na trybunie: Kibicem się jest, a nie bywa. Przypadek?

Dolcan Arena dzisiaj rozbłyśnie! Przed meczem Dolcan - Chrobry

• Jest moc!

Jest moc!

• Dwadzieścia minut do rozpoczęcia spotkania. Na trybunie głównej jest coraz więcej kibiców oraz VIPów. Nowością są też "przypisane krzesełka". Za moimi plecami są miejsca m.in. dla Cezarego Kucharskiego czy Dariusza Banasika.

• Arbitrem głównym dzisiejszego spotkania jest Paweł Pskit. Na liniach będą mu pomagać Michał Gajda oraz Maciej Majewski. Sędzią technicznym jest za to Paweł Malec.

Delegatem PZPNu jest dzisiaj Michał Dołożenko, a obserwatorem - Michał Listkiewicz.

• Rozgrzewka Dolcanu i Chrobrego przed meczem

Dolcan Ząbki - Chrobry GłogówDolcan Ząbki - Chrobry Głogów

• Sięgając pamięcią, tak duże (nazwijmy to) „święto” na Słowackiego 21 ostatni raz miało miejsce 18 listopada 2012 r. Wówczas swój „chrzest” miała trybuna główna Dolcan Arena. Debiut wypadł okazale – „Duma Warszawskiego Przedmieścia” pokonała GKS Katowice 2:0 po dwóch golach Mateusza Piątkowskiego (czytaj relację LIVE z tego meczu)

Jak dzisiaj wypadnie inicjacja nowego przedsięwzięcia na tym obiekcie?

• Sprzedano ok. 1000 biletów! Będzie sporo VIPów. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że na Dolcan Arena zawita sam prezes PZPN-u, Zbigniew Boniek!