Dolcan Ząbki

0

GKS Katowice

0

• Na szczęście koniec meczu. Akcji jak na lekarstwo, a obu stronom nie udało się znaleźć recepty na bramkarza przeciwnika. Tym sucharem żegnają się z państwem Mateusz Faderewski, Konrad Kryczka, Jakub Seweryn i Tomasz Górski.

• KONIEC.

• SIERPINA!!!! Wejście smoka w wykonaniu młodego pomocnika Dolcanu, piłka o centymetry minęła dłuższy słupek bramki Budziłka!

• Sędzia techniczny poinformował, że druga połowa potrwa o trzy minuty dłużej.

• Zjawiński zakręcił piłką, Budziłek wyciągnął się jak struna i powstrzymał Gieksę przed utratą gola!

• Wołkowicz również ukarany żółtym kartonikiem na wcześniejszą sytuację w polu karnym Dolcanu.

• Duda ukarany za faul na Mazku.

• Kapitan Dolcanu, Bartosz Wiśniewski zostaje zastąpiony przez młodego zawodnika Kamila Mazka.

• Mogło być 1:0 dla Dolcanu! Piesio zwiódł dwóch rywali, przełożył piłke na lewą nogę i oddał strzał, piłka odbiła się od poprzeczki!

• Grzegorz Fonfara w normalnych okolicznościach zapewne byłby w pierwszej jedenastce katowiczan, niemniej jednak drobny uraz w ostatnich dniach sprawił, że dzisiaj ten doświadczony zawodnik otrzymuje tylko około kwadransa.

• Fonfara w miejsce Sylwestrzaka.

• Zieliński długo opatrywany na murawie, ale już podniósł się. Gramy dalej.

• Piesio prostopadle do Wiśniewskiego, ten drugi nie zdołał okiełznać futbolówki.

• Zieliński zmienia Chwalibogowskiego.

• To mogła być bramka roku w Ząbkach. Grzelak POTĘŻNIE z ponad 30. metrów milimetry od słupka bramki Budziłka!

• Dolcan GKS Katowice

• TG: Wreszcie mamy "bitwę na głosy". Odezwali się kibice GieKSy, to z "kontrą" wyszli gospodarze.

• Jakubik schodzi, w jego miejsce Tarnowski.

• Humerski na posterunku.

• Grzelak brutalnie potraktował rywala. Rzut wolny.

• Gancarczyk doznał kontuzji mięśniowej po swojej akcji indywidualnej sprzed kilku minut. Prawdopodobnie naciągnął mięsień przy oddawaniu strzału.

• Sierpina minimalnie obok słupka!

• Wołkowicz za Gancarczyka.

• Gancarczyk wziął przykład z Piesio, szkoda że zły. Jak rywal, przebiegł z piłką połowe boiska, w między czasie minął zawodnika gospodarzy i uderzył w boczną siatkę.

• Boże!? Piesio!? Co ON zrobił!!!! Sędzia mimo faulu zastosował przywilej korzyści i puścił grę dalej. Piłkę przejął Piesio, przebiegł z nią 20. metrów, wbiegł w pole karne i zagrał.. no właśnie, do kogo!?

• TG: Był doping = Dolcan zaczął lepiej grać. Nie ma dopingu - "siły się wyrównały".

• Podanie Piesio do Jakubika, który "z pierwszej" wrzucił do nadbiegającego Zjawińskiego. Było blisko.!

• Druga połowa rozpoczęła się dokładnie tak samo jak pierwsza, czyli.. nijako. Jedynym wyjątkiem jest doping kibiców Dolcanu.

• Dolcan GKS K

• Gramy!

• TG: "Majówka tuż-tuż". Prawdopodobnie z takim hasłem przyjechali pod "stolycę" kibice GKSu. Nie ma dopingu z obu stron. Emocji też. Nie ma niczego jak mówił klasyk. Chociaż gole by się przydały.

• Od razu kilku piłkarzy Roberta Podolińskiego doskoczyło do arbitra. I nasłuchał się kilku epitetów z trybun.

• Sędzia kończy pierwszą połowę. Żeby było ciekawiej to w momencie akcji Dolcanu. Pierwsza centra Piesia była zablokowana, a drugie podejście pomocnika uprzedził... Artur Aluszyk

• Minuta doliczona do gry.

• Piesio pocelował w nie tę bramkę co trzeba.. Kolejny shot poza siatkę okalającą główną bramkę.

• Protopadła piłka do Zjawińskiego, ale po raz kolejny nic z tej sytuacji nie wynikło.

• Podoliński nie wytrzymuje przy linii i motywuje swoich piłkarzy do lepszej gry. Ma rację.

• Piesio faulowany przez Dudę. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie odezwa tego pierwszego do Arbitra: "No kur** mać, Panie Sędzio!?"

• TG: nieoficjalnie na Dolcan Arena jest w sumie 550 kibiców. A ja przypominam o pytaniu "konkursowym". Do tej pory nie było odpowiedzi...

• Wiśniewski na spalonym - po raz trzeci!

• Sierpina ograł trzech rywali, zszedł do środka i oddał strzał.. I na tym zakończmy. ;)

• No w końcu coś się działo! Przechwyt Piesia, zagranie do boku do wychodzącego Zjawińskiego, lecz piłka poszybowała w boczną siatkę!

• Wiśniewski na spalonym - po raz drugi.

• Reprezentant gospodarzy - Adrian Łuszkiewicz zaspał w tej sytuacji, sfaulował Dudę i dostał żółtą kartkę.

• Voila: Dolcan Ząbki - GKS katowice

• @MF: Z miłą wręcz chęcią napisałbym więcej nt. tego meczu, ale po prostu się nie da.. Miejmy nadzieję, że będzie tylko lepiej! ;)

• Daleka piłka do Zjawińskiego, ale znów niedokładnie. Dolcan nie ma pomysłu na grę, a GKS gra swoje..

• Pitry zza pola karnego - niecelnie.

• TG (ziewając): ale nudy na Dolcan Arena. Optyczna przewaga po stronie GKSu. Dolcan próbuje grać kombinacyjnie, ale coś stoi na przeszkodzie. A to za śliska murawa, a to... kolega z drużyny. Kibice gości powoli się instalują, więc niebawem pojawi się zdjęcie.

• Humerski ratuje Dolcan! Gancarczyk wszedł w pole karne jak nóż w masło, jego strzał z trudem wybronił bramkarz Dolcanu!

• Kibice Gieksy przyjechali do Ząbek. Za chwilę wrzucimy zdjęcie.

• Spotkanie nie porywa ani kibiców ani dziennikary i ekspertów zgromadzonych w Ząbkach. Czekamy na lepszą grę obydwu drużyn.

• Pitry próbował zagrać piłkę ręką w sposób taki, aby wtoczyła się do bramki. Arbiter nie miał skrupułów i z miejsca pokazał "żółtko".

• Pitry upomniany żółtą kartką.

• Długołęcki perfidnie potraktował Gancarczyka. Rzut wolny.

• Dobra, prostopadła piłka do Gancarczyka, który w ostatniej chwili został uprzedzony przez Klepczarka.

• Wiśniewski na spalonym.

• Zjawiński strzelał z rzutu wolnego, tuż obok słupka!

• Piesio faulowany 20 metrów od bramki Gieksy! Świetna okazja dla Dolcanu!

• Drybling Sierpiny, wrzutka do Zjawińskiego, strzał głową zablokowany przez obrońcę gości. Rzut rożny.

• Duda chciał zagrać w rugby, polecował w okienko.. pobliskiego domu. ;)

• Katowiczanie mądrze operują piłką, starają się zmusić gospodarzy do większego wysiłku.

• KS: Na trybunach obecni są dzisiaj między innymi Dariusz Dźwigała i Marek Jóźwiak.

• Zjawiński powrócił do gry. Piłka po stronie GKS-u.

• Starcie Zjawińskiego z Budziłkiem, piłkarz gospodarzy leży na murawie.

• Szybka piłka na skrzydło do Sierpiny, który wywalczył rzut rożny.

• Gramy!

• Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy. Za chwilę podamy więcej informacji.

• Przy linii rozmowa Kazimierza Moskala z Robertem Podolińskim. Trenerzy uścisnęli sobie dłonie.

• Spotkanie poprzedziła minuta ciszy poświęcona byłym zawodnikom Dolcanu oraz jednemu z fanów.

• Piłkarze wychodzą na murawę.

• W tle ostatnich świetnych występów zespołu Dolcanu pozostaje kwestia słabszej formy Rafała Leszczyńskiego. Pytanie do kibiców. Czy obecna sytuacja może poważnie zaszkodzić dalszej karierze golkipera z Ząbek? Odpowiedzi w komentarzach.

• Do rozpoczęcia spotkania dziesięć minut. Póki co piłkarze zeszli do szatni, a spiker intronizuje kibiców.

• "Panie redaktorze, można prosić zdjęcia kibiców gości?" @MF: Owszem, proszę bardzo. ;)Dolcan - GKS

• I gości.Dolcan - GKS

• Intensywna rozgrzewka gospodarzy.Dolcan - GKS

• Takie zainteresowanie dzisiejszym spotkaniem, że jeden z dziennikarzy miał własny... przedłużacz! Co ważne, przydał się!

• @MF: Jak już redaktor Górski wspomniał, dzisiaj silna obsada od Ekstraklasa.Net. Prężnie działamy. ;)Dolcan - GKS Katowice

• 35 minut do meczu drużyn, które w poprzedniej kolejce miały przełamanie. Dolcan wygrał aż 6:0 z Okocimskim Brzesko na wyjeździe pierwszy raz od... premierowej kolejki (w lipcu), a GKS - w Rybniku. Było to pierwsze zwycięstwo katowiczan na wiosnę.

• Rafał Leszczyński, nominalny pierwszy bramkarz Dolcanu, zdaje się być nieprzyzwyczajonym do obecnej sytuacji. Rozgrzewa się z trenerem Mariuszem Liberdą poza polem karnym. Gracze "z pola" gospodarzy pozostali w szatni.

• TG: Niemal tradycyjnie zadaję pytanie dla "rozgrzewki" (kto pierwszy, ten lepszy). Jakie wielkie dla Dolcanu wydarzenie poprzedziło ostatnie spotkanie obu drużyn w Ząbkach?

• Rezerwowi GKS Katowice: 40. Rafał Dobroliński, 3. Adrian Napierała, 4. Alan Czerwiński (M), 7. Grzegorz Goncerz, 8. Grzegorz Fonfara, 11. Michał Wołkowicz (M), 25. Michał Zieliński.

• Rezerwowi Dolcanu Ząbki: 1. Rafał Leszczyński, 3. Rafał Zembrowski, 5. Łukasz Matuszczyk, 7. Kamil Mazek (M), 9. Paweł Tarnowski, 20. Bartosz Osoliński, 24. Damian Świerblewski.

• Niebawem przekonamy się jak działa system odwadniania boiska. Zaczęła się ulewa, mimo której rozgrzewają się bramkarze gości.