Dolcan Ząbki

3

Miedź Legnica

4

• Kontra Miedzi przerwana faulem taktycznym, ale sędzia nakazał grać dalej. Jeszcze Dolcanowi udało się oddać strzał, ale wysoko nad bramką.

Po tym sędzia kończy szalony mecz! Dolcan przegrał 3:4 z Miedzią Legnica

• Antonio Calderon faulowany w środku pola. Mateusz Kryczka biegnie w pole karne Miedzi!

• Pierwsza (!) zmiana w Miedzi. Łukasza Gargułę zastępuje Marcin Garuch.

• Sędzia techniczny poinformował, że druga połowa będzie przedłużona o co najmniej 3 minuty.

• Dawid Smug upomniany żółtą kartkę za grę na czas.

• Po rzucie rożnym zrobiło się zamieszanie przed bramką Mateusza Kryczki. Najprzytomniej zachował się Keon Daniel, który uderzeniem z kilku metrów skierował piłkę do siatki!

• GOL, KEON DANIEL!!!

• Jak to nie wpadło?! Ostre dośrodkowanie z prawej strony i chyba Mateusz Kryczka zdołał pchnąć piłkę z dala od bramki i dwóch pędzących zawodników Miedzi.

• Kamil Wiktorski ogląda drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę za faul taktyczny! Siły wyrównane!

• Dawid Smug znowu górą! Broni strzał Pawła Tarnowskiego. Piłka wyszła na rzut rożny.

• Próba zaczepnej akcji legniczan. Będący na prawej stronie Tadas Labukas zagrał zbyt mocno do Łukasza Garguły. Ten spodziewał się podania "do nogi", a nie na dobieg.

• Ależ okazja Dolcanu! Paweł Tarnowski opanował piłkę w narożniku pola bramkowego i huknął z woleja! Piłka po drodze odbiła się od kilku zawodników Miedzi stojących przed bramką przez co nie wpadła do siatki!

• Złe, niedopieszczone podanie na wolne pole do Damiana Jakubika. Nie udała się akcja prawą stroną, to ruszyli lewą. Marcin Krzywicki przegrał pojedynek jeden na jeden z Michałem Stasiakiem. Goście wznawiają grę od bramki.

• Bez zagrożenia.

• Gospodarze poszli za ciosem! Dawid Smug z wielkimi problemami sparował strzał Igora Sapały z dystansu! Futbolówka jeszcze podskoczyła na nierówności. Rzut rożny!

• Fenomenalne uderzenie Damian Kądziora z rzutu wolnego! Do bramki było ok. 25 metrów - uderzył nad murem i piłka wpadła do siatki tuż obok prawego słupka. Dawid Smug, mimo ze wyciągnął się jak struna, nie sięgnął piłki!

• CO ZA GOL, DAMIAN KĄDZIOR!!!

• Cisza na Dolcan Arena jak po zakończonym koncercie. Trzecia bramka Miedzi zbiła gospodarzy z tropu.

• Pewne uderzenie Łukasza Garguły z rzutu karnego. Posłał piłkę w środek, pod poprzeczkę. Zmylony Mateusz Kryczka rzucił się w swoją prawą stronę,

• GOL, ŁUKASZ GARGUŁA!!!

• Żółta kartka dla kapitana Dolcanu...

• Po rzucie wolnym z prawej strony Szymon Matuszek fauluje rywala. Sędzia wskazuje na "jedenastkę"!

• Wojciech Łobodziński ruszył z kontrą prawą stroną i zahaczył go Piotr Petasz. Zawodnik Miedzi domagał się żółtej kartki dla rywala. Sam dostał za dyskusje

• Paweł Tarnowski próbował przedrzeć się lewą stroną, ale piłkę wślizgiem wybił Rumen Trifonov. Żadnego zagrożenia po rzucie rożnym.

• Gramy 4-5, 4-5!!!

Krzyczy Ryszard Tarasiewicz do swoich zawodników

• Za głębokie i wysokie dośrodkowanie Marka Gancarczyka z lewej strony. Mateusz Kryczka łapie piłkę. Szybko rozpoczął kontrę, po której Damian Kądzior trafia w boczną siatkę! Był bliski wykorzystania nieporozumienia między Dawidem Smugiem a Michałem Stasiakiem!

• Hiszpan po interwencji medycznej wrócił na boisko.

• Grzegorz Bartczak skosił Antonio Calderona jak trawę na wiosnę! Ten zwija się z bólu! Sędzia bez wahania pokazuje najpierw żółtą, a potem czerwoną kartkę!

• Marcin Krzywicki melduje się na murawie. Zmienia Damiana Świerblewskiego

• Rumen Trifonov padł na murawę jak rażony piorunem. Przyczynił się do tego... Dawid Smug, który po złapaniu piłki wytrącił z równowagi kolegę z drużyny. Szybko z miejsca zdarzenia "uciekł" Paweł Tarnowski. Jeszcze jakby dostał kartkę. to musiałby opuścić murawę :)

• Niepotrzebnie zaostrzyło się spotkanie. Grzegorz Bartczak ostro walczył o piłkę. Powalił rywala i sędzia sięga po kartkę.

• ... i Adrian Cierpka.

• Upomniany został Paweł Tarnowski...

• Przepychanka Adriana Cierpki z Pawłem Tarnowskim rodem z zapasów. Sędzia wezwał ich do siebie...

• Mateusz Kryczka łapie piłkę na 14. metrze po zagraniu z głębi pola.

• Dalekie podanie Piotra Petasza do Damiana Świerblewskiego przypadkowo przedłużył obrońca Miedzi. Do bezpańskiej piłki ruszył Paweł Tarnowski, ale uprzedził go Tomasz Midzierski.

• Damian Jakubik w decydującym momencie wybił piłkę spod nóg rozpędzonemu Łukaszowie Gargule w polu karnym Dolcanu.

• Faul taktyczny Kamila Wiktorskiego skutkuje upomnieniem żółtą kartką.

• Zdaniem sędziego Damian Świerblewski był na spalonym. Słuszne pretensje zawodnika Dolcanu, piłka była adresowana do Damiana Kądziora, który nie "palił" w tej sytuacji.

• Goście szybko chcą wrócić na prowadzenia. Wojciech Łobodziński został skutecznie powstrzymany przez Kamila Wiktorskiego. Piłkę łapie Mateusz Kryczka.

• Ostre dośrodkowanie Damiana Kądziora, najwyżej w polu karnym wyskoczył Mateusz Wieteska, który strzałem głową doprowadza do remisu!

• GOL, MATEUSZ WIETESKA!!!

• Damian Kądzior zakręcił na lewej stronie Adrianem Cierpką i posłał piłkę w stronę bliższego słupka. Bliska odbiła się od klatki piersiowej Dawida Smuga. Rzut rozny.

• Miedź zaczyna drugą połowę!!!

• Wracamy na Dolcan Arena na drugą odsłonę meczu Dolcan - Miedź. Nie zanosi się na zmiany w obu "jedenastkach".

• Jeżeli mielibyśmy przypisać pierwsze trzy kwadranse do filmu, to wzięlibyśmy początek z Alfreda Hitchcocka, a dalszy ciąg... z polskich produkcji. Na początku było trzęsienie ziemi w postaci trzech bramek (dwie bramki Labukasa przedzieliło trafienie Kądziora), a potem... niewiele się działo. Kilka strzałów, kilka rajdów i parę efektownych interwencji bramkarzy.

Liczmy więc na to, by po zmianie stron emocji nie zabrakło.

• Bez doliczania nawet minuty sędzia Artur Aluszyk zakończył pierwszą połowę. Dolcan przegrywa z Miedzią 1:2,a wszystkie bramki padły a pierwszych... dziewięciu minutach.

• Seria rzutów rożnych dla Miedzi. Najpierw wybił piłkę Szymon Matuszek, a po chwili Wojciech Łobodziński dał się złapać na spalonego.

• Atak Miedzi lewą flanką zakończony dośrodkowaniem Rumena Trifonova. Przeciął je Kami. Wiktorski wybiciem na aut. Chwilę później, po akcji "Miedzianki", Mateusz Kryczka wznawia grę od bramki.

• Przeciągnięte dośrodkowanie Hiszpana. Piłka wyszła poza linię końcową.

• Damian Jakubik faulowany ok. 30 metrów od bramki Dawida Smuga. Piłkę ustawił Antonio Calderon...

• Gra na dwa kontakty w wykonaniu obu drużyn. Podanie i strata. Naprzemiennie. Gospodarze zyskali aut na własnej połowie po dalekim wybiciu głową Rumena Trifonova.

• Damian Kądzior przez kilkanaście sekund nie podnosił się z murawy. Podbiegł do niego sędzia i po chwili zawodnik Dolcanu wstał.

Zagranie Szymona Matuszka było zbyt słabe i o mały włos by Marek Gancarczyk nie przechwyciłby piłki.

• Nieudany atak Dolcanu prawą stroną. Dawid Smug z "piątki".

• TO powinna być trzecia bramka dla Miedzi! Adrian Cierpka ograł z "siatką" Mateusza Wieteską i uderzył z linii 16. metra tuż obok lewego słupka bramki Mateusza Kryczki!

• Rzut rożny dla Dolcanu z lewego narożnika. Piłkę dostaje Piotr Petasz, który... posłał świecę w stronę dalszego słupka. Do nikogo.

• Piotr Petasz powalczył w ofensywie. Zdaniem sędziego ciut za bardzo agresywnie. Obrońca Dolcanu został upomniany żółtą kartką.

• Kontra Dolcanu... zamieniła się w atak pozycyjny. Zapędzony Damian Świerblewski wywalczył rzut rożny. Miedź skutecznie wybroniła się.

• Przechwyt piłki przez gospodarzy ok. 30 metrów od bramki Miedzi. Antonio Calderon wmieszał się w akcję Damiana Świerblewskiego. Hiszpan chciał zagrać prostopadle do Pawła Tarnowskiego, ale zagranie przerwał Tomasz Midzierski.

W odpowiedzi Mateusz Kryczka paruje strzał Łukasza Garguły na rzut rożny.

• Atak za atak! Paweł Tarnowski dostał świetną piłkę od Damian Świerblewskiego, ale nieczysto trafił w futbolówkę. Poszła kontra gości, ale Tadas Labukas nie doszedł do zbyt głębokiego zagrania Wojciecha Łobodzińskiego.

• Kontra Dolcanu lewą stroną. Za mocne dośrodkowanie Pawła Tarnowskiego, ale sędzia zauważył faul na zawodniku gospodarzy. Szybkie rozegranie stałego fragmentu gry w postaci zagrania w ok. lewego narożnika "szesnastki" do Antonio Calderona. Jego centrostrzał został zablokowany.

• Łukasz Garguła "wypuścił" prostopadłym podaniem Wojciecha Łobodzińskiego! Jego strzał z pola karnego broni Mateusz Kryczka w dość efektowny sposób!

• Lekko spóźniony liniowy podnosi chorągiewkę po kilkumetrowym spalonym Damiana Świerblewskiego. Dawid Smug zdołał wypiąstkować. Szaleńcze tempo gry znacznie opadło. Przeważa chaos dzięki nierównej murawie.

• Jęk zachwytu nad zagraniem Antonio Calderona, który świetnie "skleił" piłkę. Po chwili o mały włos nie wywrócił się na przysypanej piaskiem murawie.

Damian Jakubik za bardzo wypuścił sobie piłkę. Skutecznie przyblokował Rumen Trifonov.

• Podanie w stronę Pawła Tarnowskiego było dalekie od ideału. Dawid Smug poczekał na "pressing" zawodnika Dolcanu, po czym złapał piłkę.

• Dawid Smug wyjściem na 14. metr uprzedził szarżującego Damiana Świerblewskiego, którego podaniem z głębi za bardzo "wyrzucił" Szymon Matuszek.

• Damian Świerblewski nie obserwował ustawienia obrony legniczan. Dał się złapać na spalonego. Dariusz Dźwigała w lekkim szoku co się dzieje na murawie.

• Futbol na tak w Ząbkach. Atak Miedzi prawą stroną i zagranie przed pole karne do Adriana Cierpki. Ten od razu "uruchomił" Tadasa Labukasa a jemu pozostała tylko formalność

• GOL, TADAS LABUKAS!!!

• Dwójkowa akcja Damianów Kądziora ze Świerblewskim przynosi aut w pobliżu pola karnego Miedzi. Szybkie rozegranie, po którym strzał Pawła Tarnowskiego zza "szesnastki" broni Dawid Smug.

• Kontra gospodarzy lewą stroną. Damian Świerblewski wbiegał w pole karne i mimo pressingu obrońcy oraz wychodzącego bramkarza zagrał do Damiana Kądziora, który uderzeniem tuż przy prawym słupku doprowadził do remisu!!!

• REMIS, DAMIAN KĄDZIOR!!!

• Dolcan próbuje szybko odpowiedź. Atak nie przyniósł powodzenia. Ostatecznie grę wznawia Dawid Smug z "piątki".

• Za spikerem:

I mamy pierwszą bramkie

Prostopadłe podanie z głębi pola do Tadasa Labukasa, który wparował z piłką w pole karne i strzałem w stronę dalszego słupka pokonał wychodzącego z bramki Mateusza Kryczkę!

• Ciężar gry szybko przeniesiony na drugą flankę. Górne zagranie w ok. prawego narożnika pola karnego gości do Pawła Tarnowskiego, który był na spalonym.

• Atak gospodarzy lewą stroną. Prostopadłe podanie Antonio Calderona do Pawła Tarnowskiego przeciął jednak Michał Stasiak ok. 30 metrów od własnej bramki.

• Gwizdek sędziego! Ze środka zaczynają Damian Świerblewski i Antonio Calderon!!!

• Coraz większe oczekiwanie. Obie "jedenastki" już są na murawie! Dolcan zagra w biało-czarnych strojach, Miedź na niebiesko.

Losowanie stron: Szymon Matuszek i Wojciech Łobodziński przy arbitrze głównym.

• Loża VIP również wypełnia się kibicami. W sumie może będzie "setka". A ja zachęcam do aktywności w komentarzach. Jakim wynikiem zakończy się dzisiejsze spotkanie?

• Do rozpoczęcia spotkania pozostał tylko kwadrans. Obie drużyny udały się do szatni. Pora na ostatnie ustalenia od trenerów i gorącą herbatę z cytryną ;)

• Trójka sędziowska udała się do szatni. Dolcan i "Miedzianka' na lżejszych obrotach ćwiczą strzały po bocznych dośrodkowaniach z bocznych sektorów. Liczmy, że najlepsze zostawią na samo spotkanie.

• Mix przebojów na Dolcan Arena. Najpierw Sen o Warszawie w wykonaniu Czesława Niemena, a teraz Live is life zespołu Opus. Płyta cały czas ta sama, z małą odmianą na przełączenie na radio.

Kibiców powoli przybywa. Frekwencja raczej nie będzie powalająca, ale warto aktywniej spędzić dzień gdy ma się dzień wolny niż przed telewizorem oglądając aktualne wydarzenia polityczne. Po co denerwować się jak można ponieść piłkarskim emocjom? ;).

• Arbitrem głównym dzisiejszego spotkania jest Artur Aluszyk ze Szczecina. Na liniach będą mu pomagali Marcin Lis oraz Marcin Czerwiński. Sędzią technicznym jest Kamil Chmielewski. Z ramienia PZPNu delegowano do Ząbek Dariusza Kępę.

• Czwartkowe spotkanie rozgrywane o tej porze nie sprzyja frekwencji. Na trybunie głównej jest ok. 20 osób. Średnią podnoszą dziennikarze.

• Lekko statystycznie

• Najlepsi strzelcy: Daniel Gołębiewski (6), Damian Świerblewski i Marcin Krzywicki (po 5) - Marquitos, Łukasz Gargułam Valerijs Salaba (po 3),
    • bilans ligowy: 5 miejsce w tabeli, 8 zwycięstw, 6 remisów, 4 porażki, bramki 34:18 (najlepsza ofensywa ex eaquo z Arką Gdynia) - 13. miejsce w tabeli, 6 zwycięstw, 5 remisów, 7 porażek, bramki 23:24
    • Dolcan: bilans meczów u siebie: 4 zwycięstwa, 2 remisy, 1 porażka, bramki 14:5 (6. miejsce) - Miedź: bilans meczów na wyjeździe: 2 zwycięstwa, 0 remisów, 5 porażek, bramki 6:12 (17. miejsce w tabeli)
  • Piłkarze Dolcanu prowadzą intensywną rozgrzewkę na jednej z "połówek". Z Miedzi rozgrzewają się jedynie bramkarze.

Na pogodę raczej nie ma co narzekać. Jest kilka stopni na plusie, ale wiaterek dodaje swoje.

• Obie drużyny zagrają ze sobą 8. raz (biorąc pod uwagę mecze ligowe). Dolcan wygrał trzykrotnie, a Miedź dwa razy cieszyła cieszyła się z kompletu punktów. Ostatnio Dolcan zagrał z Miedzią 8 sierpnia. W Legnicy było 1:1 po golach Błażeja Telichowskiego oraz Aleksandra Jagiełły.

Skrót sierpniowego spotkania

• I rezerwowi Dolcanu Ząbki

• 85. Maciej Humerski (bramkarz)
    • 4. Aleksander Jagiełło (młodzieżowiec)
    • 7. Michał Bajdur
    • 13. Adrian Ligienza
    • 17. Jakub Cesarek
    • 19. Marcin Krzywicki
    • 20. Bartosz Osoliński
  • Znamy wyjściowe składy obu drużyn, więc pora przedstawić rezerwowych. Zacznijmy od gości, czyli Miedzi Legnica

• 33. Mateusz Lis (bramkarz, młodzieżowiec)
    • 6. Błażej Telichowski
    • 11. Valerijs Sabala
    • 18. Bartosz Ślusarski
    • 20. Adrian Łuszkiewicz
    • 25. Szymon Kuźma (młodzieżowiec)
    • 29. Marcin Garuch
  • Wiele wskazuje na to, że dzisiaj zostanie dokończona 19. kolejka I ligi. A na bezpośrednią relację z Dolcan Arena zaprasza Tomasz Górski.

• Lepiej późno niż wcale - to znane przysłowie chyba na stałe wpisze się w mecze rundy wiosennej rozgrywane w listopadzie w Ząbkach. Nie pierwszy raz spotkanie zostało przełożone z powodu zamarzniętej murawy.

Nie inaczej było też w sobotę, kiedy to pierwotnie Dolcan miał zagrać z Miedzią Legnicą. Ale wyszło jak (nie) wyszło.

• Dolcan Ząbki - Miedź Legnica LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Spotkanie przedsezonowych faworytów

Już dziś o 13.00 na Stadionie Miejskim w Ząbkach miejscowy Dolcan podejmie drużynę Miedzi Legnica. Spotkanie to niesie ze sobą wiele ciekawych smaczków. Początkowo mecz ten miał się odbyć 28 listopada, ale został odwołany z powodu złego stanu boiska.

Miedź Legnica - Dolcan Ząbki 1:1