1

MKS Kluczbork

1

• SPROSTOWANIE

W związku z informacją zamieszczoną w relacji meczu Dolcan Ząbki - MKS Kluczbork z dn. 14 listopada 2015 r. wyjaśniam, co następuje:

Nieprawdą było stwierdzenie, że autorem wypowiedzi "U nas kiełbasa lepsza niż mecz" jest rzecznik prasowy Dolcanu Ząbku, p. Dariusz Dudkiewicz. W rzeczywistości chodziło o zajadającego kibica. Powyższy cytat był ironicznym komentarzem jednego z dziennikarzy obecnych na trybunie prasowej dot. pierwszej połowy i został omyłkowo przeze mnie podpięty do relacji wraz niefortunnym stwierdzeniem, jakoby jego autorem był p. Dariusz Dudkiewicz.

Przepraszam p. Dariusza Dudkiewicza za pomyłkę, która wprowadziła
    w błąd i spowodowała zamieszanie.

Tomasz Górski / Ekstraklasa.net

• Drugie trzy kwadranse były trochę lepsze, ale nie wpłynęło to na zmianę wyniku. Obie strony miały dogodne okazje by przechylić szalę na swoją korzyść. Zabrakło dokładności i skuteczności.

Z Dolcan Arena żegna Tomasz Górski.

• Koniec meczu. Grający w "dziewiątkę" Dolcan zremisował 1:1 z MKS Kluczborkiem po golach w pierwszej połowie.

• Szymon Matuszek fauluje i dostaje żółtą kartkę! To jego druga i schodzi trochę wcześniej do szatni przez czerwoną!

• Daniel Feruga fatalnie zagrał do Damiana Świerblewskiego. Grzegorz Wnuk zwlekał z wybiciem i dostaje żółtą kartkę

• Ktoś ucieszy się z piłki wykopanej przez Piotra Petasza - poleciała wysoko nad piłkołapem, a to jest 5 metrów.

• Daniel Gołębiewski faulowany 30 metrów od bramki gości. Sędzia zaś dolicza trzy minuty.

• Damian Gołębiewski melduje się na murawie. Zastępuje Atonio Calderona.

• Michał Kojder nie nagrał się w dzisiejszym meczu. Zmienił go Szymon Sobczak.

• Damian Jakubik wjechał z "biodra" Marcina Tomaszewskiego. Żółta kartka

• Tym razem strzał Marcina Nowackiego nie zaskoczył Macieja Humerskiego.

• Szymon Matuszek upomniany żółtą kartką. W sumie nie wiadomo za co - na pewno był faulowany.

• Grzegorz Wnuk broni anemiczny strzał Damiana Świerblewskiego zza pola karnego.

• To mogła być piłka meczowa dla... gości! Niepewne zachowanie Macieja Humerskiego, który nie wiedział czy wyjść do piłki. Dopadł do niej Marcin Nowacki, lecz jego strzał został podsumowany jękiem zawodu - uderzył 3 metry nad poprzeczką!

• Rafał Włodarczyk na murawie. Schodzi Aleksander Jagiełło.

• Paweł Tarnowski nie opanował górnej piłki zagranej przez Macieja Humerskiego. Aut dla gości.

• Zmiana w Dolcanie. Damian Świerblewski wchodzi za zmęczonego Marcina Krzywickiego.

• Piotr Klepczarek trafił łokciem Michała Kojdera! Przepychanka między zawodnikami obu drużyn. Czerwona kartka dla kapitana Dolcanu!

• Owacje grupki kibiców po każdym podaniu kierowanym do Macieja Humerskiego.

• Marcin Tomaszewski zmienia Roberta Brzęczka.

• Strzał Piotra Petasza z lewej strony z cyklu "kontry nie będzie".

• Dolcan pracuje na notę Grzegorza Wnuka. Najpierw Paweł Tarnowski zagrał piętką do Damiana Jakubika, który za bardzo wbiegł w pole karne i z ostrego kąta nie miał jak uderzyć. Po chwili Paweł Tarnowski zagrał na wprost bramki do Marcina Krzywickiego, którego strzał "raboną" został zablokowany.

• Ta kontra kluczborczan mogła okazać się zabójcza! Kamil Nitkiewicz poholował piłkę przez 30 metrów i zagrał na prawo do Michała Kojdera. Jego strzał zablokował wślizgiem Szymon Sawala!

• Marcin Krzywicki strzela z woleja i Grzegorz Wnuk instynktownie broni! Kapitalny strzał i jeszcze lepsza obrona!

• Rzut rożny dla Dolcanu. Strzał głową jednego z ząbczan był daleki od ideału. Grzegorz Wnuk z bramki.

• Grzegorz Wnuk broni strzał głową Szymona Matuszka. Pomocnik Dolcanu był jeszcze na spalonym.

• Marcin Krzywicki zwlekał z jakimkolwiek zagraniem. Mógł podać lub strzelać. Poholował piłkę i zagrał w stronę lewego narożnika pola karnego gości do Aleksandra Jagiełły, którego centrę przemilczę.

• Marcin Krzywicki padł w polu karnym gości, ale nie ma mowy o rzucie karnym.

• Niepotrzebna zabawa Piotra Klepczarka z piłka na własnej połowie. Wygarnął mu ją Kamil Nitkiewicz, ale kapitan gospodarzy zdołał uratować się wybiciem na aut.

• Daniel Feruga skoszony przez rywala. Po chwili Aleksander Jagiełło nie zrozumiał się z Piotrem Petaszem i ciekawie zapowiadająca się akcja Dolcanu spaliła na panewce.

• Antonio Calderon chciał wkręcić bezpośrednio z rzutu rożnego! Trafił w spojenie słupka z poprzeczką!

• Marcin Krzywicki dostał idealną dla siebie piłkę z lewego skrzydła. Grzegorz Wnuk zdołał ją złapać na linii bramkowej, ale uciekła mu poza boisko. Rzut rożny!

• Zakotłowało się w polu karnym po centrze. Ostatecznie Grzegorz Wnuk wznawia grę z "piątki".

• Szymon Matuszek strzelił z dystansu. Piłka po "obcierce" wyszła na rzut rożny.

• Prostopadłe podanie w pola karne adresowane do Damian Jakubika. Ten trochę za późno wystartował i wślizgiem chciał zagrać przed bramkę. Trafił w boczną siatkę.

• Atak Dolcanu lewą flanką nie przynosi zagrożenia. Zagranie na wolne pole do Michała Kojdera, który został sfaulowany na wysokości linii środkowej. Animusz z początkowych minut już znacznie opadł.

• Nieporozumienie na linii Paweł Tarnowski-Damian Jakubik. Piłka wyszła poza linię koncową - goście wznawiają z "piątki".

• Antonio Calderon huknął z dystansu i poprzeczka ratuje Grzegorza Wnuka przed wyciąganiem jej z siatki!

• Akcja Dolcanu przynosi trzeci rożny w tym spotkaniu (2:1 dla gospodarzy). Dośrodkowanie na dalszy słupek do Marcina Krzywickiego, który uderzył z woleja wzdłuż linii piątego metra. Nikt nie skierował piłki do siatki!

• Z wysokiego "C" zaczęli goście, którzy próbują atakować lewą stroną. Bezskutecznie.

• Druga połowa rozpoczęta. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Wracając do głównego wydarzenia na Dolcan Arena, pierwsze trzy kwadranse nie stały na wysokim poziomie. Dominowała wyspiarska gra z dalekimi podaniami na napastników. Potem Dolcan próbował grać technicznie, ale ciężko było przebić się przez 5-6 zawodników MKS-u stojących tuż przed linią 16. metra. Niespodziewanie jednak to goście wyszli na prowadzenie po ładnym uderzeniu Marcina Nowackiego z rzutu wolnego. Szybko wyrównał z rzutu karnego Antonio Calderon. Jak będzie po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• Miła uroczystość w przerwie - zespół UKS Ząbkovia Ząbki dziewcząt do lat 11 wygrały Puchar Premiera RP. Wyszły w asyście trenera, burmistrza |Ząbek i prezesa Dolcanu z okazałym pucharem za ten turniej

• Adam Orłowicz nie opanował prostego podania na prawej stronie. Dolcan wznowił grę z autu i sędzia kończy połowę. Dolcan remisuje z MKS-em Kluczbork po golach Marcina Nowackiego z rzutu wolnego i Antonio Calderona z rzutu karnego.

• Dominik Sulikowski dolicza jedną minutę do pierwszej odsłony.

• Antonio Calderon przechwycił piłkę w środku pola do Aleksandra Jagiełły. Uprzedził go Bartosz Brodziński. Po chwili Rafał Niziołek strzałem z dalszej odległości przenosi piłkę nad bramką Macieja Humerskiego.

• Marcin Krzywicki wywalczył rzut rożny. Dobra centra z narożnika Pawła Tarnowskiego spada idealnie na głowę... Adama Orłowicza.

• Kontra MKS-u i w polu karnym gospodarzy pada Michał Kojder. Sędzia nie widział znamion faulu Piotra Klepczarka.

• Strzelona bramka dodała skrzydeł Antonio Calderonowi. Ten zdecydował się na strzał zza pola karnego i trafił w lewy górny róg... tablicy wyników.

• Akcja Dolcanu prawą stroną. Aleksander Jagiełło tak podał do Damiana Jakubika, że nawet Usain Bolt nie dobiegłby do piłki.

• Szymon Sawala o mały włos nie stracił piłkę w linii środkowej. Bliski przechwytu był Piotr Kasperkiewicz. Ten jednak został nabity i aut dla gospodarzy.

• Wymuszona zmiana w MKS-ie Kluczbork. Trzymając się za bok opuszcza murawę Maciej Kowalczyk. Zmienia go Michał Kojder

• Efektowna "jedenastka" wykonana przez Hiszpana. Bramkarz rzucił się w swoją prawą stronę, a półgórna piłka poszła w środek bramki.

• REMIS, 'PANENKA" ANTONIO CALDERONA!!!

• Aleksander Jagiełło zagrał w pole karne do zawodnika Dolcanu, który został skoszony przez obrońcę MKS-u. Sędzia bez wahania wskazuje na "wapno"!

• Marcin Krzywicki zagrał z lewego skrzydła w pole karne do Pawła Tarnowskiego. Ten minął się z piłką stojąc 2-3 metry przed bramką gości!

• Dobre, choć wydawało się lekkie, uderzenie nad murem zaskoczyło Macieja Humerskiego. Piłka opadła przed bramkarzem Dolcanu i turlając się pod pachą wpadła do siaki.

• GOL, MARCIN NOWACKI!!!

• Składna akcja MKS-u prawą strona i Maciej Kowalczyk pada 25. metrów od bramki Macieja Humerskiego po faulu Piotra Petasza. Może być groźnie.

• Maciej Humerski łapie piłkę po centrze z rzutu wolnego. Szybko zaczął kontrę Dolcanu, którą zmarnował Marcin Krzywicki niedokładnym podaniem w polu karnym gości.

• Szybko wznowiona gra. Dolcan próbował przebić się przez biało-niebieski mur, ale bezskutecznie. Pressing Marcina Krzywickiego pozwolił wywalczyć piłkę na 25-30. metrze od bramki Grzegorza Wnuka, ale nic z tego potem nie wyszło.

• Aleksander Jagiełło staranował jednego z zawodników gości poza boiskiem. Krótka przerwa w grze.

• Grzegorz Wnuk paruje strzał Antonio Calderona do boku. Kilka centymetrów w lewo i byłby ładny gol z dystansu.

• Robert Brzęczek nie dał sobie rady z Piotrem Klepczarkiem, który pozwolił piłce opuścić murawę uniemożliwiając rywalowi w jej przyjęciu. Maciej Humerski z "piątki".

• Daniel Feruga skoszony przez Piotra Kasperkiewicza na prawej stronie jak trawa na wiosnę. Głośne "ała" ze strony gracza Dolcanu.

• Bartosz Brodziński uprzedził szarżującego Aleksandra Jagiełłę, który pędził do bezpańskiej piłki na skraju pola karnego gości.

• Szymon Sawala chciał zagrać w "uliczkę" do Pawła Tarnowskiego. Przesadził z mocą i piłka w posiadaniu Grzegorza Wnuka.

• Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia.

• Ponownie bramkarz MKS-u w roli głównej! W efektownym stylu przeniósł piłkę nad poprzeczką po strzale Pawła Tarnowskiego!

• Paweł Tarnowski złamał akcję z lewego skrzydła i podał do wbiegającego w "16" Daniela Ferugę. Ten wystawił ją Marcinowi Krzywickiego, którego anemiczne uderzenie w stronę dalszego słupka bez trudu obronił Grzegorz Wnuk.

• Sebastian Deja strzelił z dystansu z serii 'kontry nie będzie". Maciej Humerski od bramki.

• Grzegorz Wnuk lekko pomylił się w obliczeniach przy dośrodkowaniu Aleksandra Jagiełły z prawej strony. Zdołał jednak trącić ją w taki sposób, że nie dopadł do niej czyhający Marcin Krzywicki.

• "Klepka" Macieja Kowalczyka z Robertem Brzęczkiem na lewej stronie zastopowana przez Piotra Klepczarka za linią środkową.

• Robert Brzęczek zaatakował wślizgiem piłkę, która turlała się do Macieja Humerskiego. Póki co obie strony bez klarownej sytuacji. Dominuje gra w środku pola z elementami długich, niecelnych podań do napastników.

• Szymon Sawala chciał prostopadłym podaniem uruchomić Marcina Krzywickiego, ale piłkę "przeciął"Paweł Gierak.

• Podanie z pominięciem drugiej linii do Pawła Tarnowskiego w pole karne gości okazało się za mocne. Grzegorz Wnuk chwyta piłkę.

• Bardzo niedokładne zagranie w stronę Macieja Kowalczyka. Ostatecznie Maciej Humerski wznawia grę z "piątki".

• Akcja Dolcanu lewą stroną i centra w pole karne. Górą obrona MKS-u, która wybija piłkę.

• Gwizdek sędziego i Dolcan zaczyna ze środka!

• Rozpoczęcie spotkania poprzedziła minuta ciszy.

• Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasz MKS gra

swoją obecność w sektorze gości zaznaczyło 8 kluczborczan.

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Dolcan na zielono-czarno, MKS Kluczbork na biało-niebiesko!

• Dziesięć minut do rozpoczęcia spotkania. Jest ponad 500 widzów. W drugiej połowie dowiemy się ile wskazały ząbkowskie kołowrotki.

• Obie drużyny mierzyły się ze sobą czterokrotnie. Aż trzy potyczki kończyły się remisami 1:1. Jedno zwycięstwo jest po stronie dzisiejszych gospodarzy, którzy wygrali 2:0.

• Trybuna Dolcan Arena powoli zapełnia się kibicami i dziennikarzami. Dla Dolcanu to czwarte spotkanie u siebie, a trzecie ze sztucznym oświetleniem. Najpierw był bezbramkowy remis przy inicjacji świateł, potem porażka 0:1 w Derbach Mazowsza z Wisłą Płock. Z kolei dwa tygodnie, o 14, Dolcan rozbił 4:1 Zagłębie Sosnowiec.

Goście z kolei ponieśli ostatnio dwie porażki - w Olsztynie z przeżywającym problemy Stomilem (0:1) i u siebie z Chojniczanką (1:3).

• Do rozpoczęcia spotkania jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi, którą przygotował Konrad Kryczka: Dolcan - MKS LIVE! Krzywicki znów ustrzeli dublet?.

• Rezerwowi Dolcanu Ząbki: Mateusz Kryczka, Kamil Wiktorski, Rafał Włodarczyk, Michał Bajdur, Damian Kądzior, Damian Świerblewski, Daniel Gołębiewski.

• Rezerwowi MKS-u Kluczbork: Oskar Pogorzelec, Łukasz Uszalewski, Piotr Giel, Szymon Sobczak, Marcin Tomaszewski, Radosław Kursa, Michał Kojder.

• Znamy wyjściowe składy obu drużyn. W ekipie gospodarzy mamy dwie niespodzianki w postaci obecności Macieja Humerskiego między słupkami (za Mateusza Kryczkę) i Aleksandra Jagiełły.