Dolcan Ząbki

2

Olimpia Grudziądz

2

• Zdecydowana lepsza druga odsłona. Otwarta gra z obu stron i aż 3 bramki, co rzadko zdarza się na Dolcan Arena. Za spędzony czas dziękują Mateusz Faderewski oraz Tomasz Górski. W tym miejscu zachęcamy do śledzenia kolejnych relacji NA ŻYWO w Ekstraklasa.net

• Koniec meczu! Dolcan zdołał nawet prowadzić z Olimpią, ale ostatecznie wrócił na remisową ścieżkę. Bramki strzelili Denis Popović oraz rezerwowy Oskar Trzepacz, a dla gospodarzy Tomasz Chałas i Grzegorz Piesio

• Denis Popović strzela nad murem i bramką Dolcanu.

• "Tylko" żółta kartka dla Rafała Leszczyńskiego za faul poza polem karnym. Mogła być czerwona!

• Tomasz Prejs na murawie. Schodzi Kamil Mazek.

• Trzy minuty doliczone

• Adam Cieśliński za Arkadiusza Aleksandra

• Faul Pawła Tarnowskiego zakwalifikowany przez sędziego na żółtą kartkę.

• Kamil Mazek wychodził sam na sam z bramkrzem! Łukasz Sapela wślizgiem wybija piłkę poza boisko!!!

• Wysoka, na ok. 5-6 piętro Łukasza Sierpiny w stronę Tomasza Chałasa. Lepszy od niego był Michał Łabędzki, który głową zgrywa piłkę bramkarza.

• Łukasz Sierpina zmienia Rafała Grzelaka.

• Adam Banasiak zmienia Roberta Szczota.

• Rafał Grzelak strzela z lewej strony i Łukasz Sapela "wypluwa" piłkę przed siebie. Żaden z piłkarzy Dolcanu nie ruszył do dobitki.

• Piłka po strzale z dystansu piłkarza Olimpii przelatuje nad poprzeczką bramki Dolcanu.

• Rzut wolny dla Dolcanu z prawej strony. Centra Bartosza Osolińskiego daleka od ideału, ale i tak znacznie lepsze rozegranie niż Daniela Łukasika z wczoraj.

• Dzieje się! Najpierw Tomasz Chałas centruje na głowę Kamila Mazka a ten posyła piłkę głową w słupek! Po chwili Rafał Leszczyński górą w sytuacji sam na sam z Arkadiuszem Aleksandrem, który chciał "objechać" bramkarza Dolcanu! Bezskutecznie.

• Maciej Rogalski sprytnie oszukał na lewej stronie Pawła Tarnowskiego. Zagrywa w "uliczkę" do Denisa Popovicia za mocno. Odpowiedź Dolcanu i Bartosz Osoliński strzela z woleja w sam środek bramki. Łukasz Sapela broni.

• Dośrodkowanie z linii końcowej z prawej strony i niepewną interwencję Rafała Leszczyńskiego wykorzystuje Oskar Trzepacz głową doprowadza do remisu. Wejście smoka grudziądzkiego zawodnika

• GOL DLA OLIMPII, OSKAR TRZEPACZ!!!

• ... a w ekipie Olimpii na murawie melduje się Oskar Trzepacz. W stronę ławki rezerwowych udaje się Bartosz Jaroch.

• Zmiany, zmiany. Najpierw w Dolcanie: Paweł Tarnowski zastępuje kulejącego Damiana Jakubika...

• Żółta kartka dla Rafała Grzelaka. Rzut wolny Olimpii nic nie daje.

• Piłkarz Olimpii pada w polu karnym gospodarzy! Oczekiwanie na gwizdek sędziego i jest! Rafał Leszczyński wznawia grę.

• Rafał Zembrowski zagrywa z pominięciem drugiej linii w pole karne do Rafała Grzelaka. Ten przyjmuje piłkę, ale nie miał "z czego" uderzyć". Łukasz Sapela przechwytuje piłkę.

• Bez zagrożenia w polu karnym gospodarzy.

• Faul taktyczny Szymona Matuszka skutkuje upomnieniem żółtą kartką. Do bramki Dolcanu ok. 30 metrów...

• Sędzia dopatrzył się faulu na Rafale Leszczyńskim w momencie piąstkowania piłki po centrze z prawej flanki.

• Kamil Mazek... Znajduje się w lewym narożniku pola karnego Olimpii i 'przekładaniec' nad piłką. Tak kręcił, że... stracił równowagę.

• Damian Jakubik zagrywa na lewą stronę do Rafała Grzelaka. Pomysł dobry, ale wykonanie trochę słabe i Łukasz Sapela łapie piłkę.

• Maciej Rogalski próbował szczęścia, strzelając z ostrego kąta. Trafia w boczną siatkę.

• Atak bez wiary Olimpii. Centra w pole karne na Arkadiusza Aleksandra nie znajduje adresata. Ostatecznie od bramki grę wznawia Rafał Leszczyński.

• Daleka piłka Rafała Leszczyńskiego do Grzegorza Piesio, ale ten był na spalonym.

• Ależ odpowiedź gospodarzy! Damian Jakubik kapitalnie zagrywa do Grzegorza Piesio, a ten strzela po dalszym słupku. Łukasz Sapela, który wyciągnął się jak struna, nie sięgnął piłki!

• GOL, GRZEGORZ PIESIO!!!

• Atak Olimpii po centrze z lewej strony Szczot strzela z woleja. Leszczyński z trudem broni na raty

• Piesio był nieprzepisowo zatrzymywany przez Woźniaka przed polem karnym Olimpii. Sędzia, o dziwo, puścił grę i dobrze zrobił - piłka przeszła w "16" do Chałasa, a ten strzela tuż przy prawym słupku.

• GOL, TOMASZ CHAŁAS

• Zdaniem sędziego, który nie puszcza nawet drobnych przewinień, fauluje w środku pola Piesio.

• Dwójkowa akcja prawą stroną Piesio z Zembrowskim przerwana przez Woźniaka.

• Dolcan zaczyna drugie trzy kwadranse. Obie ekipy przystępują do niej bez zmian.

• Piłkarze Dolcanu wychodzą na murawę. Czekamy na gości. A że będzie zmiana połów, to będzie też i prowadzącego relację - drugą połowę poprowadzi Tomasz Górski

• Pierwsze 45 minut spotkania odbyło się na przeciętnym poziomie, bo choć na walkę nie mogliśmy narzekać, to jednak brakowało akcji podbramkowych. Jedyna strzelona bramka, nawiążmy że z rzutu wolnego, fałszywie zamazuje obraz tego spotkania. Czekamy z niecierpliwością na większą ilość sytuacji i moment, gdy gospodarze poderwą się i nawiąże się konkretne widowisko! :)

• KONIEC PIERWSZEJ CZĘŚCI MECZU!

• Dogranie z lewej strony do Kaczmarka, który "nożycami" chciał zaskoczyć Leszczyńskiego. Z marnym skutkiem.

• Dobra piłka do Grzelaka lecz sędzia liniowy odgwizduje pozycję spaloną.

• Olimpia w natarciu. Kolejno po sobie rzut wolny i rzut rożny. Cały zespół Dolcanu na własnej połowie.

• Rzut wolny, tak jak już podałem wcześniej, z około 20 metrów. Popović przy piłce, uderzenie na długi róg, futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do bramki!

• GOOOOOOOOOL!!!! DENIS POPOVIĆ WYPROWADZA OLIMPIĘ NA PROWADZENIE!!!

• Rzut wolny dla Olimpii. Doskonała pozycja, około 20 metrów do bramki Leszczyńskiego. Może być groźnie!

• Ostatnie minuty rozczarowują, praktycznie nic poza wybijaniem piłki się nie dzieje.

• Jarosz wysoko nad bramką.

• Ostre wejście Mazka w Woźniaka. Żółty kartonik.

• Popovic na spalonym.

• Świetna "klepka" Grzelaka i Piesio, ten pierwszy podbiegł kilka metrów i zagrał piłkę na długi słupek gdzie czekał już Jakubik. Strzał z woleja pierwsza klasa, lecz zabrakło milimetrów!

• Niedokładność podań przez ostatnie trzy minuty aż razi w oczy.

• Nasz fotoreporter chyba ma wolne, stąd liczę, że coś widać.

Olimpia goście

• Sprytny strzał Woźniaka zza pola karnego. Leszczyński co prawda wyciągnął się jak struna, lecz to nie mogło zagrozić Jego bramce.

• Pierwszy rzut rożny dla Olimpii.

• Wszyscy piłkarze minęli się z piłką. Futbolówka w rękach Sapeli.

• Rzut wolny dla Dolcanu. Przy piłce Osoliński.

• Dolcan Olimpia

• Dobre tempo spotkania, akcje przenoszą się z jednej bramki do drugiej.

• @MF: 17 kibiców gości na trybunie. ;)

• Było groźnie! Ogranie przez Grzelaka dwóch obrońców i przypadkowe dogranie piłki do Chałasa, który niestety znajdował się na pozycji spalonej. Od bramki golkiper Olimpii.

• Strzał Szczota tuż przy słupku.

• Ależ katastrofalny błąd Jarosza! Paskudne zgranie piłkarza Olimpii do bramkarza, do piłki dobiegł Chałas lecz piłka o centymetry minęła słupek bramki Sapeli!

• Groźną akcję przeprowadziła Olimpia, lecz nie było nikogo z graczy gości, kto mógłby wbić piłkę do pustej bramki!

• Dolcan - Olimpia.

• Bardzo dobre zachowanie Mazka, który przebiegł pół boiska mimo asysty dwóch obrońców. Do dośrodkowania dobiegł Chałas, lecz Jego strzał okazał się zbyt słaby aby zaskoczyć Sapelę.

• Płaskie dośrodkowanie Popovicia i wybicie piłki na aut przez Mazka.

• Faul Grzelaka przy linii bocznej. Piłka po stronie Olimpii.

• Gramy! :)

• Piłkarze wychodzą na murawę!

• Pierwszą połowę spotkania poprowadzi Mateusz Faderewski. Witam Was! :)

• Zachęcamy do aktywności w komentarzach - pisania swoich typów jakim wynikiem zakończy się to spotkanie oraz dzielenia się swoimi spostrzeżeniami. "Podczepiamy" też prośbę spikera o kulturalne wpisy.

• Obie drużyny prowadziły rozgrzewkę, a że pogoda nie jest zbytnio odpowiednia do grania, to zeszły do szatni na herbatę.

• Marcinowi Szczerbowiczowi na liniach będą pomagać Arkadiusz Śpiewak oraz Mariusz Cebulski. Sędzią technicznym jest za to Paweł Malec, a delegatem PZPN - Zbigniew Związko.

• Rezerwowi Olimpii Grudządzi: Michał Wróbel (Br), Adrian Bielawski (M), Milan Andelković, Adam Banasiak, Bartosz Śmietanko (M), Oskar Trzepacz, Adam Cieśliński

• Rezerwowi Dolcanu Ząbki: Maciej Humerski (Br), Mateusz Długołęcki, Tomasz Prejs (M), Norbert Neumann (M), Łukasz Sierpina, Paweł Tarnowski, Julien Tadrowski.

• Każda seria kiedyś się kończy. Przekonał się o tym Dolcan, który w poprzedniej kolejce przegrał wysoko z Głogowie aż 0:3. Na pocieszenie jest to, że w 1. lidze nie ma już niepokonanych drużyn (Termalica też przegrała w Chojnicach). Jak zagrają piłkarze Marcina Sasala z trzecią siłą zaplecza Ekstraklasy? Z Dolcan Arena witają Państwa Mateusz Faderewski oraz Tomasz Górski