Dolcan Ząbki

6

Pogoń Siedlce

1

• Koniec meczu! Manita Dolcanu w drugiej połowie i wygrywa w Derbach Mazowsza z Pogonią Siedlce aż 6:1!

• Ekstraklasy już czas, o tym wie każdy z nas

świętują kibice Dolcanu.

• Sebastian Jarzębak dolicza co najmniej dwie minuty.

• Ernest Dzięcioł poszedł środkiem i podał do Dawida Dzięgielewskiego, lecz ten był na spalonym.

• Żółta kartka dla Daniela Chyły.

• Strzelanina w Ząbkach! Kontra Dolcanu, po której Paweł Tarnowski zagrał na prawe skrzydło do Damiana Jakubika, który zagrał idealnie na wprost bramki do Damiana Świerblewskiego. Ten dołożył tylko nogę i Dolcan trafił "szóstkę"!

• GOL, DAMIAN ŚWIERBLEWSKI!!!

• Adrian Ligienza wchodzi za Damiana Kądziora.

• Rezerwowy napastnik Dolcanu wyskoczył najwyżej do dośrodkowania Damiana Kądziora z narożnika boiska i uprzedzając wychodzącego z bramk Rafała Misztala musnął piłkę tak, że ta wpadła do siatki!!!

• GOL, DANIEL GOŁĘBIEWSKI PO RAZ DRUGI!!!

• Antonio Calderon uderzył w poprzeczkę po strzale z lewego narożnika pola karnego! Po chwili Paweł Tarnowski zwlekał ze strzałem i "tylko" rzut rożny!

• Zrobiło się groźnie w polu karnym gości! Rafał Misztal szczęśliwie obronił centrostrzał Damiana Świerblewskiego, a dobitka Igora Sapały zza pola karnego otarła się od siedlczanina, po czym wyszła na rzut rożny.

• Pojedynek Konrada Wrzesińskiego z Damianem Świerblewskim. Piłka odbiła się od drugiego i rzut rożny. Bez zagrożenia.

• Mateusz Kryczka broni strzał Adama Dudy. Po chwili akcja przeniosła się w pole karne gości, lecz Daniel Gołębiewski był na spalonym.

• Piotr Krawczyk zmienia Marcina Paczkowskiego

• Podanie na wolne do Jakubika, który wpadł z piłką w pole karne i strzałem po dalszym słupku podwyższa prowadzenie!

• GOL, DAMIAN JAKUBIK!!!

• Fatalne zagranie Rafała Zembrowskiego wykorzystał Daniel Gołębiewski, który po szczęśliwym "objechaniu" Rafała Misztala kieruje piłkę do pustej siatki!

• GOL, DANIEL GOŁĘBIEWSKI!!!

• Damian Świerblewski wchodzi za Michała Bajdura.

• Kibice gospodarzy skandują Pogoń Siedlce, Pogoń Siedlce

• Bez zagrożenia pod bramką Dolcanu po rzucie rożnym wykonywanym przez Mariusza Rybickiego.

• Adam Duda strzelał dwukrotnie na bramkę Dolcanu, ale przegrywał pojedynki z Mateuszem Kryczką!

• Daniel Gołębiewski również obejrzał "żółtko".

• Żółta kartka dla Konrada Wrzesińskiego za faul.

• Jak to uratował Konrad Wrzesiński! Daniel Gołębiewski objechał Rafała Misztala i strzelił z ostrego kąta w stronę bramki! Jednak Konrad Wrzesiński zablokował strzał tuż przed linią bramkową!

• Kontra Dolcanu, po której anemiczny strzał Damiana Kądziora broni Rafał Misztal.

• ... a za Kamila Dmowskiego melduje się Ernest Dzięcioł.

• Podwójna zmiana w Pogoni: Krzysztof Bodziony wchodzi za Dawida Dzięgielewskiego...

• Atak za atak, szkoda, że strzały obu stron nie są kierowane w światło bramki. Ale ci, którzy wybrali się na Dolcan Arena, raczej nie powinni narzekać.

• Daniel Gołębiewski przed kolejną szansą. Tym razem w "16" nie poradził sobie z Rafałem Zembrowskim.

• Daniel Gołębiewski miałby prawdziwe wejście smoka! Dostał świetne podanie i strzelił z 20 metrów.... Rafał Misztal broni nogami!

• Zmiana w Dolcanie. Za Marcina Krzywickiego na murawie pojawia się Daniel Gołębiewski

• Dwójkowa akcja Damiana Jakubika z Igorem Sapałą. Podanie tego pierwszego w pole karne było przecięte przez Daniela Dybca.

• Mariusz Rybicki strzela z ok. lewego narożnika pola karnego. Mateusz Kryczka pewnie chwyta piłkę.

• Piotr Petasz w roli lewoskrzydłowego. Dobrze zacentrował, ale Marcia Krzywickiego uprzedził Rafał Zembrowski.

• Antonio Calderon przerzucił piłkę na prawe skrzydło do Damiana Jakubika, który zagrał w stylu Łukasza Piszczka przed pole karne do Damiana Kądziora. Jego płaski strzał przy prawym słupku był poza zasięgiem Rafała Misztala.

• GOL, DAMIAN KĄDZIOR!!!

• Dolcan zaczyna ze środka.

• I wychodzą zawodnicy Dolcanu. Nie widać zmian w obu ekipach

• Powracamy na Dolcan Arena na drugą odsłonę. Jako pierwsi pojawili się piłkarze Pogoni.

• Po doliczeniu minuty sędzia kończy pierwszą odsłonę Derbów Mazowsza. Dolcan remisuje z Pogonią Siedlce po pięknych golach Mariusza Rybickiego oraz Kamila Wiktorskiego.

• Rafał Misztal broni nogami strzał Pawła Tarnowskiego z 8 metrów!

• Szymon Sawala dostaje żółtą kartkę. Walczył o piłkę w bramce z Rafałem Misztalem. Przegrał podwójnie.

• Niepewna interwencja Rafała Misztala po dośrodkowaniu Antonio Calderona z rzutu wolnego. Piłka spadła pod nogi Kamila Wiktorskiego, który lobem doprowadza do remisu!!!

• REMIS, KAMIL WIKTORSKI!!!

• Mariusz Rybicki upomniany żółtą kartkę przez sędziego za faul.

• Mateusz Kryczka na raty broni strzał Adama Dudy z ostrego kąta!

• Antono Calderon zamienił się rolą z Damianem Jakubikiem w postaci centry w kierunku Marcina Krzywickiego. Rafał Misztal chwyta piłkę.

• Antonio Calderon zagrał kapitalnie do Michała Bajdura, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem.... nie trafił w piłkę! Ta odbiła się od nóg Konrada Wrzesińskiego i wyszła na rzut rożny tuż obok słupka!

• Rzut rożny dla Pogoni. Anemiczny strzał Adama Dudy nie sprawił kłopotów Mateuszowi Kryczce.

• Czyste wejście Kamila WIktorskiego, który wybił piłkę spod nóg Mariusza Rybickiego przed polem karnym Dolcanu.

• Damian Jakubik "szuka" centrami Marcina Krzywickiego w polu karnym. Idealne wyjście zanotował Rafał Misztal, który skutecznie wypiąstkował piłkę przed nabiegającym rosłym napastnikiem gospodarzy.

• Rafał Misztal broni nogą strzał Michała Bajdura!

• Murawa nie pozwala żadnej ze stron na grę "dołem".

• Rafał Misztal broni na raty strzał Pawła Tarnowskiego z 18 metrów.

• Będący przed polem karnym Antonio Calderon zagrał na prawą stronę "16" do Damiana Jakubika, który zagrał płasko na 5. metr do Marcina Krzywickiego. W ostatniej chwili uprzedził go Konrad Wrzesiński wybiciem na rzut rożny!

• Atak Pogoni prawą stroną zakończył się fiaskiem. Od bramki Mateusz Kryczka.

• Gospodarze próbują szybko wyrównać. Jednak nikt nie sięgnął piłki zagranej przez Antonio Calderona z rzutu wolnego. Rafał Misztal.

• Najpierw górą w sytuacji sam na sam z Kamilem Dmowskim był Mateusz Kryczka, ale piłka trafiła przed pole karne do Mariusza Rybickiego, którego strzał zatrzymał się w dopiero w siatce!

• GOL, MARIUSZ RYBICKI!!!

• Daniel Chyła skosił na prawej stronie Michała Bajdura. Trener Dolcanu domagał się żółtej kartki. Bezskutecznie.

• Rzut rożny dla Dolcanu. Piotr Petasz traci piłkę w polu karnym.

• Kamil Wiktorski blokuje strzał Kamila Dmowskiego. Po chwili ten drugi chciał zagrać w "uliczkę" do Mariusza Rybickiego, ale znowu wmieszał się w to obrońca Dolcanu.

• Piotr Ceglarz strzela płasko z 20 metrów - Mateusz Kryczka skutecznie paruje piłkę do boku! Najgroźniejsza sytuacja gości!

• Składna akcja Dolcanu na prawej stronie. Damian Jakubik centruje w pole karne, ale zagrał zza linii końcowej.

• Aut dla Pogoni na wysokości pola karnego gospodarzy. Piłka trafiła do Adama Dudy, który zgrał ją do Mariusza Rybickiego. Jego strzał był bardzo niecelny.

• Sędzia szybko sięga do kieszonki by pokazać żółtą kartkę Damianowi Jakubikowi za faul na Mariuszu Rybickim. Obrońca Dolcanu uciekł z "miejsca zbrodni" i chwilę zajęło sędziemu by upomnieć zawodnika.

• Początek spotkania z lekkim wskazaniem na gospodarzy. Kamil Wiktorski strzela głową po centrze z rzutu wolnego. Rafał Misztal.

• Rafał Misztal miał problemy z obroną strzału Damiana Kądziora. Na jego szczęście bez większych konsekwencji poza rzutem rożnym. Antonio Calderon wrzucił piłkę na 11. metr, a w polu karnym sędzia dopatrzył się faulu.

• Mariusz Rybicki opanował piłkę na 30. metrze i chciał zagrać na lewą stronę do Adama Dudy, ale uczynił to bardzo niedokładnie. Mateusz Kryczka chwyta piłkę.

• Strzał Piotra Petasza zza pola karnego zablokował Daniel Dybiec. Zdołał jeszcze uratować swój zespół przed rzutem rożnym.

• W odpowiedzi dalekie zagranie do Adama Dudy. Udany "Neuer" w wykonaniu Mateusza Kryczki poza polem karnym.

• Damian Jakubik podaje z prawego skrzydła w pole karne do Marcina Krzywickiego, ale ten nie opanował piłkę. Tę do "koszyczka" chwyta Rafał Misztal.

• Atak Dolcanu lewą stroną przynosi rzut wolny za linią środkową. Niedokładne zagranie i kontra Pogoni nie przeszła poza linię

• Adam Duda i Krzysztof Bodziony zaczynają ze środka!

• Legia - Wisła w Ząbkach? Nie, to Dolcan na biało-czarno, Pogoń w czerwonych strojach

Derby Mazowsza

• Obie strony zakończyły rozgrzewkę. Z niecierpliwością czekamy na mecz. Coraz więcej VIPów pojawia się w sektorze.

• Ok. dziesięciu minut do rozpoczęcia Derbów. Trybuna główna powoli zapełnia się kibicami. Póki co jest ich ok. 300.

• Na inaugurację obecnych rozgrywek Pogoń Siedlce grająca w roli gospodarza w Pruszkowie, przegrała z Dolcanem aż 0:4. Na listę strzelców wpisali się Michał Bajdur (dwukrotnie), Bartosz Osoliński oraz Daniel Gołębiewski.

• Do pierwszego gwizdka sędziego jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi przygotowanej przez Sebastiana Chmielaka: Dolcan - Pogoń Siedlce LIVE! Derby Mazowsza z podtekstami

• Rozgrzewka Dolcanu i Pogoni przed Derbami Mazowsza.

Dolcan Ząbki - Pogoń SiedlceDolcan Ząbki - Pogoń Siedlce

• Rezerwowi Dolcanu Ząbki: Maciej Humerski, Daniel Feruga, Aleksander Jagiełło, Damian Świerblewski, Daniel Gołębiewski, Mateusz Wieteska, Adrian Ligienza.

• Od kilku minut znamy podstawowe "jedenastki" obu drużyn. Pora przedstawić zmienników. Zacznijmy od rezerwowych Pogoni Siedlce: Przemysław Frąckowiak, Łukasz Wójcik Przemysław Rodak, Ernest Dzięcioł, Krystian Wójcik, Dawid Dzięgielewski, Piotr Krawczyk.

• Wiosna, wiosna / Wiosna, ach to ty - tym wstępem można zacząć inaugurację rundy wiosennej na zapleczu Ekstraklasy. Za 40 minut godziny Dolcan zmierzy się przed własną publicznością z Pogonią Siedlce.

• Dolcan Ząbki - Pogoń Siedlce LIVE!

Zapowiedź: Dolcan - Pogoń LIVE! Derby Mazowsza z podtekstami

Piątkowy pojedynek Dolcanu z Pogonią Siedlce w Ząbkach rozpocznie 18. serię spotkań zaplecza Ekstraklasy. Jest to pierwsza kolejka rewanżowa. Przypomnijmy, że na inaugurację kampanii 2015/16 ząbkowianie rozbili w Pruszkowie biało-niebieskich 4:0. Obecnie Dolcan z dorobkiem 27 punktów zajmuje piątą lokatę w tabeli i traci pięć oczek do drugiej Arki Gdynia.

Kolejne porażki z Bytovią Bytów, Stomilem Olsztyn oraz Chojniczanką Chojnice zepchnęły podopiecznych Marcina Sasala na piętnaste, barażowe miejsce. Siedlczanie mają zaledwie dwa punkty więcej od suwalskich Wigier, które okupują czerwoną strefę tabeli.