Dolcan Ząbki

4

Polonia Bytom

1

• Mika uprzedza Piątkowskiego. Sędzia kończy mecz. Dolcan wygrywa 4:1 z Polonią Bytom. Po dwie bramki dla gospodarzy strzelili Osolinski i Tataj, w tym jedną z karnego.

• Kontra Dolcanu. Osoliński strzela z "16" obok bramki!

• Dziesięciu zawodników stało na linii bramkowej. Piłka trafiła w liczny mur.

• Wolny pośredni dla Polonii z ok. 6 metrów. Zawodnik Dolcanu podał do Leszczyńskiego nogą

• Tataj precyzyjnie od słupka i 4:1 dla Dolcanu!

• Karny dla Dolcanu!

• Precyzyjny strzał Tataja głową i Mika bezradny. Wielkie brawa dla napastnika Dolcanu, który zdołał uderzyć mimo że był faulowany. Trzeci gol Tataja w sezonie.

• GOOOOOLLL! MACIEJ TATAJ!

• Spalony Polonii. Goście mimo gry w osłabieniu stwarzają sobie coraz klarowniejsze sytuacje!

• W polu karnym Dolcanu był taki bilard, że piłka mogla wpaść do bramki! Było gorąco przed bramką Leszczyńskiego.

• Polotyliuk faulowany na prawej stronie.

• Górkiewicz podaje za plecy kolegi z zespołu. Piłka pod nogami Leszczyńskiego.

• Żółta dla Jakubika. Polonia zagościła na połowie Dolcanu po raz pierwszy od kilku minut. Leszczyński łapie piłkę.

• Gol dla Dolcanu, ale nieuznany! Takie zamieszanie w polu karnym, że trudno powiedzieć, kto skierował piłkę do bramki.

• Tataj próbował przelobować Mikę! Trochę za nisko i korner, bo bramkarz zdołał sparować piłkę.

• Kolejna akcja Dolcanu, który przycisnął rywala. Centra w pole karne Piątkowski nie trafia w piłkę. Poprawka z dystansu Grzelaka i piłka poleciała na parking.

• Rajd Chwastka na prawym skrzydle przewany. O dziwo bez faulu. Ale Dolcan ma rzut rożny, po którym Mika łapie piłkę.

• Faul Polonii. Już straciłem rachubę który ;) Rożny dla Dolcanu. Grzelak głową obok bramki.

• Koziara wchodzi w miejsce Matuszka.

• Wykorzystał kapitalne podanie w pole karne i płaskim, mocnym uderzeniem na dalszy słupek strzela swoją drugą bramkę w tym meczu (i czwartą w sezonie).

• GOOOL!!!!! Bartosz Osoliński!

• I Michalak ukarany żółta kartką.

• Spalony Piątkowskiego.

• Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Barana za ostry faul.

• Faul Polonii. To już chyba dwudziesty.

• Ładna akcja Dolcanu. Piątkowski minął bramkarza, ale za mocno wypuścił sobie piłkę. Dobiegł do niej Świeblewski i zacentrował. Słabo.

• Kontra Dolcanu, za głębokie podanie w pole karne i Mika nie miał kłopotu ze złapaniem piłki.

• Białkowski na spalonym. Odezwali się kibice gości. Widać zimno im doskwiera. Kolejny spalony Polonii, a dokładniej Płókarz.

• Górkiewicz nie sięgnął piłki. Od bramki Leszczyński.

• Klepczarek dostaje żółtą kartkę za faul.

• Gamla zmienia Pietrychę.

• Mika rozgrzewany. Strzał z dystansu i pewnie chwyta piłkę.

• Piątkowski strzela obok słupka! Miałby wejście smoka. A tak... mamy remis.

• I Dolcan ma korner. Bez zagrożenia.

• Piątkowski zmienia Zjawińskiego.

• Grzelak wybijając piłkę nabił przeciwnika i piłka poleciała prosto w ręce Leszczyńskiego.

• Poloniści w szoku! Próbują się otrząsnąć, ale najpierw... faulują kilka razy pod rząd. I spalony gospodarzy.

• Kapitalnie wykonany rzut wolny. Piłka po drodze odbiła się od słupka i wpadła do siatki! Mika nawet nie drgnął.

• Gol Bartosza Osolińskiego z rzutu wolnego!

• Wolny dla Dolcanu. Do bramki Miki ok. 20 metrów.

• Żółta dla Zjawińskiego za dyskusje.

• Druga połowa rozpoczęta. Kilka sekund później wolny dla Polonii bez zagrożenia.

• Świerblewski od początku drugiej połowy za Dybca.

• I wracamy powoli na drugą połowę. Szybciej Dolcan, który ma poważna naradę na środku boiska.

• Dolcan Ząbki - Polonia BytomDolcan Ząbki - Polonia BytomDolcan Ząbki - Polonia BytomDolcan Ząbki - Polonia Bytom

• Dolcan bije głową w mur, Polonia "kosi". Cempa strzelił ładną bramkę, lecz nie dograł pierwszej połowy do końca z powodu urazu. Goście już po kilku minutach powinni prowadzić dwiema bramkami. Jacek Trzeciak dobrze debiutuje w roli trenera śląskiej drużyny, ale na ostateczną ocenę wstrzymajmy się do końca spotkania.

• Dybiec wślizgiem wybił piłkę spod nóg Białkowskiego. Kontra Dolcanu nieudana. Sędzia kończy pierwszą połowę. Dolcan 0, Polonia Bytom 1.

• Piłka podana bramkarzowi. Sędzia dolicza 2 minuty.

• Matuszek faulowany ok. 20 metrów od bramki Polonii.

• Pokotyluk zastępuje kontuzjowanego Cempę.

• Martin Baran dostaje żółtą kartkę za faul.

• Cempa na noszach opuszcza murawę. Polonia w "10", ale rozgrzewa się do wejścia rezerwowy. W międzyczasie ostro faulowany Białkowski.

• Zanosi się, że będzie zmiana. Teraz na murawie pojawiają się noszowi.

• Cempa nie podnosi się z murawy. Potrzebna jest pomoc medyczna.

• "Angielska" gra Polonistów: piłka może ich minąć, przeciwnik - nie.

• Chwastek strzela prawą nogą i Mika szczęśliwie paruje strzał! Dobitka Osolińskiego już mniej groźna. Polonia od bramki. "Obudzili się" kibice gości na kilka sekund skandując Polonia, Polonia.

• Cempa na spalonym.

• Matuszek ukarany żółtą kartką za faul.

• Dobra centra Chwastka w pole karne, ale nikt z jego partnerów nie "zamykał" akcji. Dolcan z uporem maniaka centruje raz z lewek, raz z prawej strony.

• Za mocne podanie do Tataja. Piłkę łapie Mika.

• Tataj zderzył się głowami z Gorkiewiczem po centrze z wolnego. Bramkarz Polonii wybił piłkę poza linię boczną. Obaj zawodnicy mogą grać dalej.

• Baran zagrywa mocno w pole karne ze środka i piłka pada łupem Leszczyńskiego. Akcja gospodarzy przerwana... faulem.

• Dolcan ma nad czym pracować na treningach. Nieudane rozegranie i od bramki bramkarz gości.

• Tataj szybko wrócił na murawę. A Polonia znowu fauluje. Do bramki prawie 30 metrów.

• Poloniści koszą rywala jak trawę na wiosnę. Na boisku leży Tataj i z pomocą medyków schodzi poza linię boczną.

• Żółta dla Broniewicza za niewyparzony język

• Kolejne dośrodkowanie Jakubika. Znowu górą obrońca gości. Próba wyjścia z kontrą przerwana faulem na środku boiska.

• Centra Chwastka z lewej strony bardzo mocne i Zjawiński ledwie zdołał opanować piłkę w narożniku boiska. Podał w pole karne do Jakubika, ale ten był umiejętnie blokowany przez stopera Polonii. Od bramki Mika.

• Centra Jakubika w pole karne i głową wybija piłkę Kulpaka.

• Polonia bez pardonu przerywa akcje przeciwnika. Wolny z ok. 30 metrów.

• Świeca w pole karne Polonii. Mika na raty łapie piłkę. Kolejna akcja Dolcanu spaliła na panewce.

• Zjawiński faulowany na środku boiska.

• Tataj zablokowany w polu karnym tak, że od bramki zacznie Mika.

• Odpowiedź Dolcanu. Piłka po strzale z dystansu otarła się o zawodnika gości i wyszła na korner.

• Po tej bramce dała o sobie znań ok. 100-osobowa grupa bytomskich kibiców. I ostatnio znane z Ząbek nic się nie stało...

• Ostre dośrodkowanie z lewego skrzydła i niepilnowany Dawid Cempa strzałem z powietrza pokonał Leszczyńskiego. To jego trzecia bramka w sezonie.

• Gol dla Polonii! Dawid Cempa

• Kopia kontry Polonii sprzed kilku minut. Znowu zawodnik nie trafił w piłkę kilka metrów przed bramką. Ostatecznie jest rzut rożny, ale bez zagrożenia.

• Donośny doping Dolcanu z dwóch sektorów. Do tego za bramką dołączyło kilka osób z trybuny południowej

• Próba bezpośredniego strzału nie sprawiła kłopotu Leszczyńskiemu.

• Wolny dla Polonii z ok. 30 metrów.

• Kolejny spalony Dolcanu.

• Michalak zagrywa płasko w pole karne, ale piłkę przejął Dybiec.

• Za mocne podanie do Banasia i piłka w rękach Leszczyńskiego.

• Faulowany Osoloński na środku boiska. Dolcan próbuje grać długą piłkę na napastników. Z mizernym skutkiem.

• Tataj na spalonym.

• Kontra Polonii powinna dać prowadzenie! Białkowski popędził na bramkę Dolcanu i podał na środek pola karnego do Płókarza. Ten... nie trafił w piłkę! A miał pustą bramkę!

• Jo się wos pytom, gdzie jest Polonia Bytom i Tylko zwycięstwo, hej Dolcan tylko zwycięstwo na trybunach

• Pierwsze przewinienie Dolcanu. Wolny dla Polonii z ok. ich pola karnego.

• Pierwsza akcja gospodarzy. Centra Chwastka z lewej strony zablokowana, ale piłka doleciała w pole karne. Daleko wybija Górkiewicz.

• Dolcan rozpoczął pierwszą połowę.

• Polonia Bytom zagra w "domowych" strojach. Dolcan w jasnozielonych koszulkach i czarnych koszulkach. Za moment minuta ciszy poświęcona Arkadiuszowi Sojce

• Obie drużyny są gotowe do wyjścia na murawę. Za kilka minut rozpocznie się pierwsza połowa spotkania.

• Rezerwowi Polonia: Juraj Balaż, Paweł Gamla, Damian Gołąb, Kacper Grzybek, Tomasz Kaczor, Dawid Krzemień, Maksym Pokotyluk.

• Rezerwowi Dolcan: Maciej Humerski, Marcin Hirsz, Patryk Koziara, Mateusz Piątkowski, Piotr Bazler, Damian Świerblewski, Rafał Wiśniowski.

• Na murawie trwa rozgrzewka zawodników obu zespołów, nad stadionie dosłownie zbierają się ciemne chmury.

• Polonia, która mimo spadku została w pierwszej lidze, musi zacząć wygrywać. Było blisko przełamania ze Stomilem, ale nie udało się wykorzystać gry w przewadze przez prawie całą drugą połowę.

• Ambicje tych drużyn sięgają znacznie wyżej niż wskazuje to ligowa tabela. Dolcan po dobrym rozpoczęciu rundy był nawet w czołówce. Ostatnie spotkania spowodowały jednak spadek na drugi biegun. Swoje piętno na dyspozycji zawodników mogą odcisnąć zawirowania związane z odejściem Roberta Podolińskiego do GKS Bełchatów. Jego następca, Marcin Sasal, nie doszedł do porozumienia z Dolcanem i temat został zakończony.

• Witamy w relacji na żywo z Ząbek, gdzie miejscowy Dolcan podejmuje Polonię Bytom.