Dolcan Ząbki

1

Rozwój Katowice

0

• Styl się nie liczy, liczą się punkty. A trzy wędrują na konto Dolcanu. Czy zasłużenie? Po pierwszej połowie można było odnieść wrażenie, że bardziej zależało Rozwojowi, który mógł prowadzić nawet dwiema bramkami. Po zmianie stron Dolcan wykorzystał jedną sytuację i to wystarczyło na beniaminka, Jednak nie ulega wątpliwości, że obie strony zagrały bardzo przeciętnie.

To tyle z mojej strony, kłania się Tomasz Górski i zapraszam na kolejne tekstowe relacje w Ekstraklasa.net.

• Uff, koniec spotkania. Dolcan wygrywa skromnie z Rozwojem Katowice i zdobywa drugi raz komplet punktów w meczu rozgrywanym w Pruszkowie

• Dolcanowi udało się zyskać rzut rożny, którego nie udało się wykorzystać. Bartosz Soliński łapie piłkę.

• Jeszcze trzy minuty pomęczą się obie drużyny na murawie i kibice, którzy oglądają ten mecz z trybuny

• Sebastian Gielza ostro skosił Szymona Matuszka. Sędzia nie wahał się nawet przez chwilę - żółta kartka.

• Asystę miałby na koncie Paweł Tarnowski.

• Damian Kądzior strzela z pola karnego tuż obok lewego słupka! Mogło być już "po meczu"!

• Damian Kądzior miał przed sobą jedynie Bartosza Solińskiego, ale był na spalonym.

• Mateusz Kryczka zderzył się z Joshuą Bialogunem! Sądząc po torze lotu piłki, pierwszy trącił ją zawodnik Rozwoju, więc powinien być rzut karny! Sędzia jednak nakazał wznowić grę z "piątki".

• Uderzenie Damian Kądziora z prawego narożnika pola karnego zostało zablokowane przez Łukasza Winiarczyka. Pomocnik Dolcanu zbyt długo składał się do strzału.

• Kontra Dolcanu straciła na tempie po kontakcie z piłką Szymona Matuszka. Gospodarze zaczynają szanować piłkę w środkowej strefie. Do momentu faulu Damiana Kądziora na Raulu Gonzalezie.

• Przebojowa akcja Damiana Mielnika prawą stroną zakończona płaskim zagraniem w pole karne Dolcanu. Piłka nie znalazła katowickiego adresata.

• Zamykający akcję Bartosz Osoliński strzela z ostrego kąta. Bartosz Soliński pewnie chwyta piłkę.

• "Wyspiarka gra" w ostatnich minutach. Szkoda, że chodzi o poziom czy tempo akcji, a poprzez grę dalekimi podaniami z pominięciem drugiej linii. Dolcanowi taka gra przyniosła rzut rożny.

• Raul Gonzalez zabrał piłkę Szymonowi Matuszkowi w środku pola, ale uczynił to niezgodnie z przepisami.

• Damian Kądzior centruje z rzutu wolnego w pole karne, ale górą w walce o piłkę byli obrońcy Rozwoju.

• Tym razem Filip Kozłowski dostał dobre dośrodkowanie od Łukasza Winiarczyka z lewej strony i strzelił głową metr obok dalszego słupka!

• Raul Gonzalez "szukał" podaniem w polu karnym Filipa Kozłowskiego. Piłka w posiadaniu Mateusza Kryczki.

• Spóźniona interwencja Daniela Gołębiewskiego, który niemal zrównał z ziemią Łukasza Winiarczyka. "Żółtko" dla napastnika Dolcanu.

• Joshua Bialogun pokazał się na lewej stronie w akcji ofensywnej. "Poklepał" z kolegą w środku pola, ale nie zdołał zatrzymać piłkę w boisku. Z "piątki" Mateusz Kryczka.

• 35-letni Sebastian Gielza wchodzi na murawę. Zmienia Patryka Kuna.

• Robert Tkocz centruje ze skrzydła w pole karne "gospodarzy", ale sytuację wyjaśnił Damian Jakubik.

• Po dośrodkowaniu Michała Bajdura z prawej strony Damian Świerblewski świetnie zbiegł na bliższy słupek i uderzył z woleja obok prawego bliższego słupka bramki Rozwoju! Pomylił się o ok. metr!

• Przechwyt na 25. metrze Szymona Matuszka, któremu odskoczyła piłka i chciał ją odzyskać zawodnik Rozwoju. Pomocnik Dolcanu ucierpiał w tej sytuacji, ale może grać dalej. Tym bardziej, że Dolcan nie ma pola manewru w postaci zmian.

• Jednak występ Antonio Calderona w dzisiejszym meczu został zakończony. Na murawie pojawia się Bartosz Osoliński. Dariusz Dźwigała przeprowadził trzecią, ostatnią zmianę.

• Składna akcja Dolcanu i wypuszczony w pole karne Damian Jakubik widząc wychodzącego z bramki Bartosza Solińskiego chciał zagrać przed bramkę do niepilnowanego Daniela Gołębiewskiego. W ostatniej chwili uprzedził go obrońca Rozwoju, który wślizgiem wybił piłkę poza "16".

• Do wejścia szykuje się Bartosz Osoliński. Prawdopodobnie zastąpi kogoś z "linii" defensywnych pomocników, czyli Antonio Calderon-Szymon Matuszek.

• Dobrą interwencją popisał się Paweł Tarnowski, który może zostać bohaterem Dolcanu.

• Filip Kozłowski dostał piłkę w polu karnym od kolegi z zespołu, ale był na tyle dobrze kryty, ze nie zdołał wykorzystać okazji.

• Goście próbują szybko wyrównać, ale bezskutecznie - Mateusz Kryczka pewnie chwyta piłkę po strzale Raula Gonzaleza.

• Po zamieszaniu przed linią 16. metra piłka trafiła pod nogi Daniela Gołębiewskiego, który strzelił w poprzeczkę. Do piłki dopadł jednak Paweł Tarnowski, który "szczupakiem" skierował piłkę do siatki!

• GOL PAWEŁ TARNOWSKI!!!

• Akcja Rozwoju Dolcanu przerwana w środku pola - faulowany Raul Gonzalez.

• Filip Kozłowski melduje się na murawie. Zastępuje Adama Czerkasa, który - jak się dowiedzieliśmy - ma stłuczone biodro.

• Mimo że Paweł Tarnowski gra na boku obrony, to z jego strony jest największe zagrożenie! Uderzył prawą nogą zza pola karnego i Bartosz Soliński z problemami paruje piłkę do boku.

• Wydaje się, że z Mateuszem Wieteską jest wszystko w porządku. Ale Adam Czerkas nie będzie mógł grać dalej - opuścił boisko trzymając się za obolałe biodro.

• Damian Kądzior strzela zza pola karnego metr nad poprzeczką.

• Za słabe podanie Piotra Klepczarka do Mateusza Wieteski i o mały włos Adam Czerkas przejąłby piłkę! W tej stykowej sytuacji ucierpieli zawodnicy. Potrzebna jest pomoc medyczna.

• Od razu z wysokiego "C" zaczął Dolcan, który wywalczył rzut rożny. Dobre dośrodkowanie, ale nikt nie zamknął akcji.

• Drugą połowę rozpoczął Rozwój. Liczmy, że będzie ciekawsza niż pierwsza bo "gorzej być nie może".

• ... natomiast za Aleksandra Jagiełłę będzie grał na skrzydle Damian Świerblewski.

• Damian Jakubik wejdzie za Kamila Wiktorskiego...

• Powracamy do Pruszkowa, gdzie w ramach 6. kolejki Dolcan podejmuje Rozwój. W ekipie "Dumy Warszawskiego Przedmieścia" są dwie zmiany.

• Trudno napisać coś wartego uwagi po tych trzech kwadransach. Obie strony zaczęły dość niemrawo, ale w miarę upływu czasu do głosu zaczęli dochodzić piłkarze Marka Motyki. Niewykorzystane 2-3 klarowne okazje mogą zemścić się po zmianie stron, ale jeżeli Dolcan będzie grał równie ospale jak w pierwszej połowie, to nie jest to takie pewne. Jedna dobra okazja Pawła Tarnowskiego to zdecydowanie za mało.

Ja będzie w drugiej połowie? Przekonamy się niebawem.

• Koniec pierwszej polowy. Dolcan bezbramkowo remisuje z Rozwojem Katowice.

• Jedna minuta doliczona do pierwszej (nudnej) odsłony.

• Adam Czerkas wychodził sam na sam z bramkarzem Dolcanu! Minął go na 20. metrze, ale rajd przerwał sędzia, który odgwizdał spalonego.

• Mateusz Kryczka zdecydowanym wyjściem za "16" przeciął podanie w stronę zawodnika Rozwoju.

• Szymon Matuszek zagrywa na lewą stronę do Michała Bajdura, ale ten nie zdołał opanować piłki na boisku - została zagrana za wysoko. To nieudane podanie poprzedziła seria 15-20 celnych podań...

• Najlepsza okazja Dolcanu i świetna obrona Bartosza Solińskiego! Paweł Tarnowski ograł rywala w pobliżu lewego narożnika pola karnego i uderzył w stronę bliższego słupka. Bramkarz Rozwoju z niemałym trudem paruje strzał!

• Dawno okazji do interwencji nie miał Bartosz Soliński. Bez trudu chwycił piłkę po anemicznym uderzeniu z woleja Mateusza Wieteski.

• Robert Tkocz nie monitorował ustawienia obrońców Dolcanu i po zagraniu z głębi pola znalazł się na spalonym.

• Przycisnął Dolcan, ale akcje są kasowane tuż przed polem karnym Rozwoju. Obrońcy gości nie bawią się w rozgrywanie piłki a od razu zagrają z pominięciem drugiej linii w stronę Adama Czerkasa. Ten osamotniony z przodu, przeciwko trzem-czterem obrońcom, jest z góry skazany na porażkę.

• Przeciągnięte dośrodkowanie Joshuy Bialoguna i Mateusz Kryczka wznawia grę z "piątki". Dolcan ruszył do ataku, ale nikt nie wykorzystał dobrego dośrodkowania Mateusza Wieteski z prawej strony.

• Goście coraz śmielej atakują bramkę Dolcanu. Seria rzutów rożnych i Piotr Klepczarek wybija piłkę sprzed linii bramkowej. Rzut rożny

• Kolejna okazja Rozwoju! Lepszej chyba nie będzie - górą w sytuacji sam na sam był Mateusz Kryczka!

• Ten kontratak powinien dać Rozwojowi prowadzenie! Raul Gonzalez podłączył się prawą stroną i zagrał za mocno w pole karne do Patryka Kuna. Ten nie zdołał opanować futbolówki

• Niepotrzebnie zaostrzyło się to spotkanie. Raul Gonzalez skosił w środku pola Michała Bajdura. Żółta kartka dla Wenezuelczyka

• Szymon Matuszek również upomniany przez arbitra za spóźniony wślizg.

• Łukasz Winiarczyk zdecydował się na bezpośrednie uderzenie. Odległość do tego sprzyjała - nieco ponad 20 metrów. Najpierw trafił w mur, poprawka poszybowała wysoko nad bramką Mateusza Kryczki.

• Zdaniem sędziego Piotr Klepczarek "zwiększył powierzchnię" i został trafiony piłką w łokieć. (Trochę na wyrost) żółta kartka dla kapitana Dolcanu.

• Joshua Bialogun otrzymał piłkę od Adama Czerkasa i mógł zakończyć akcję strzałem! Mógł, ale uprzedził go wychodzący z bramki Mateusz Kryczka!

• Kamil Wiktorski podaniem po linii chciał uruchomić Aleksandra Jagiełłę na lewej stronie, ale uprzedził go Łukasz Kopczyk. Pozwolił piłce opuścić murawę.

• Antonio Calderon, po szybkim rozegraniu rzutu wolnego, zagrał górną piłkę w pole karne do Aleksandra Jagiełły. Ten nie sięgnął piłki, ale też był na spalonym, którego nie zasygnalizował liniowy, widząc, że skrzydłowy Dolcanu nie zakończy tej akcji strzałem.

• Jest też grupka kibiców "Dumy Warszawskiego Przedmieścia". Na oko 20 osób

• Wszyscy obrońcy Dolcanu są na połowie rywala. Goście zamknięci w hokejowym zamku mają problem także w konstruowaniu akcji. Czasami udaje się wymienić kilka podań

• Próba prostopadłego zagrania do Daniela Gołębiewskiego, lecz piłka została zagrana daleko od niego i nie miał by dojść do podania.

• Bartosz Soliński pewnie chwyta piłkę po wrzutce.

• Adam Czerkas znowu w roli głównej na pozycji prawoskrzydłowego. Lepszy od niego był Mateusz Wieteska.

• Szymon Matuszek fauluje w środku pola. Dolcan niemrawo rozgrywa piłkę. Rozwój przyczajony na kontry.

• Dolcan próbował przedrzeć się środkiem boiska ale akcja została umiejętnie zastopowana przed polem karnym Bartosza Solińskiego. Szybko piłka zaadresowana do Adama Czerkasa, ale również on został zatrzymany przed "16".

• ... "gospodarze", którzy grają w czerwonych strojach. Rozwój w białych strojach.

• Losowanie stron. Górą...

• Obie drużyny wychodzą na murawę i z głośników rozbrzmiał... hymn Dolcanu. Prawie jak "gramy u siebie.

• W ekipie gości z powodu na pewno nie zobaczymy Piotra Petasza. Z kolei Marek Motyka nie będzie mógł skorzystać z Tomasza Wróbla.

• U "jedenastce" beniaminka też doszło kilka zmian w porównaniu z ostatnim przegranym meczu z Chojniczanką. Do składu "wskoczył Damian Mielnik, Robert Tkocz, Patryk Kun oraz Adam Czerkas.

• W wyjściowym składzie "gospodarzy" jest mocno przemeblowana obrona. Nie ma etatowego prawego obrońcy, którym jest Damian Jakubik (jest na ławce rezerwowych). Na środku obrony kapitanowi, Piotrowi Klepczarkowi, partneruje Kamil Wiktorski. Pewne miejsce miał do tej pory Szymon Sawala. Z kolei Piotra Petasza zastępuje Mateusz Wieteska.