2

Stomil Olsztyn

2

• Za wspólnie spędzony czas oraz nadwyraz aktywność z Waszej strony w komentarzach dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklas.net!

• Brawa dla gości, którzy mimo że do 89. przegrywali 0:2, to zdołali "wyciągnąć" stan meczu na remis! Dolcan może pluć sobie w brodę. Szósty remis z rzędu na Dolcan Arena staje się faktem.

• KONIEC SPOTKANIA! STOMIL ODROBIŁ DWUBRAMKOWĄ STRATĘ, RZUTEM NA TAŚMĘ ZDOBYWA GOLA NA WAGĘ REMISU!

• Piotr Głowacki wrzuca z narożnika, tam głową zgrywa piłkę na 2. metr Michał Trzeciakiewicz, a z najbliższej odległości piłkę do siatki skierował Igor Skoba!

• REMIS, IGOR SKOBA!!!

• Kompilacja rzutów rożnych dla Stomilu. Trzeci z rzędu...

• Piotr Głowacki centruje i górą Piotr Klepczarek. Do piłki dopada Piotr Darmochwał, który strzela z woleja nad poprzeczką

• Trzy minuty doliczone. A Stomil ma rzut rożny.

• "Młodzieżowa" zmiana w Dolcanie, czyli Norbert Neumann za Kamila Mazka.

• GOL, WITALIJ BEREZOWSKI!!!

• Cezary Sobolewski zmienia Karola Żwira.

• Lekko przybity Stomil próbuje atakować. Centrostrzał z lewej strony nie znajduje adresata w polu karnym Dolcanu. Bramki też.

• Tomasz Chałas mógł znowu wpisać się na listę strzelców! Po rzucie rożnym strzela głową Szymon Matuszek, a piłkę paruje Piotr Skiba w taki sposób, że spada na woleja strzelca drugiej bramki dla Dolcanu! Huknął wysoko nad poprzeczką!

• Bramka wisiała w powietrzu, ale raczej dla gości! Prostopadłe podanie Damiana Świerblewskiego do Tomasza Chałasa, który strzelił pod poprzeczkę, nie dając Piotrowi Skibie żadnych szans! Trzeci gol w trzecim kolejnym meczu tego napastnika!

• GOL, TOMASZ CHAŁAS!!!

• Kamil Mazek strzela z ostrego w boczną siatkę!

• Damian Jakubik wrzuca z rożnego idealnie do dobrze ustawionego... Piotra Skiby, który pewnie chwyta piłkę.

• Walka w parterze Pawła Głowackiego z Kamilem Mazkiem w polu karnym Stomilu. Górą obrońca gości.

• Piłka w siatce Dolcanu! Strzelcem Paweł Głowacki, ale w momencie przyjmowania piłki pomagał sobie ręką! Wychwycił to sędzia główny, gol dla Stomilu NIEUZNANY!

• Prostopadłe podanie do Tomasza Chałasa, który bez wiary potruchtał do piłki. Zdecydowane wyjście Piotra Skiby zażegnało "niebezpieczeństwo" pod własną bramką.

• Kwadrans gry do zakończenia regulaminowego czasu gry. "Połówka" należy do Stomilu, ale brakuje jej celnych strzałów.

• Arkadiusz Czarnecki przejął piłkę na własnej połowie i ruszył do przodu. 20 metrów za linią środkową został zahaczony przez Pawła Tarnowskiego. Bez konsekwencji kartkowej.

• Pojedynek "24" na prawym skrzydle. Górą Damian Świerblewski, który wrócił się za Karolem Żwirem, nie dając mu dojść do piłki. Łapie ją Rafał Leszczyński.

• Panie redaktorze tyle błędów w jednym zdaniu!!! Wstrzela nie wstrzeliwuje i Żwir ma na imię Karol nie Kamil!!! Od razu po wpisaniu zaktualizowałem wpis. To zależy od odświeżania w niektórych nośnikach i łącza.

• Damian Jakubik wchodzi za Bartosza Osolińskiego.

• Kamil Mazek w roli prawoskrzydłowego centruje w pole karne do niepilnowanego Damiana Świerblewskiego. Ten strzela głową po koźle i fatalnie pudłuje.

• Miałem pisać o kibicach Stomilu, to aktualizuję wpis: populacja fanów z Olsztyna zwiększyła się. Na oko jest 70.

• I drugą roszadę przeprowadza Mirosław Jabłoński. Roman Maczułenko na murawie. Paweł Łukasik udaje się w stronę ławki.

• Zmiana w ekipie gospodarzy. Damian Świerblewski wchodzi za Rafała Grzelaka.

• Faul taktyczny Adriana Łuszkiewicza skutkuje upomnieniem żółtą kartką.

• Paweł Tarnowski posadził Rafała Leszczyńskiego zbyt krótkim podaniem głową do bramkarza! Rafał Leszczyński uratował piłkę przed rogiem i atakującym go Piotrem Głowackim wybiciem wślizgiem na aut!

• Piotr Darmochwał strzela z ponad 25 metrów. Uderzenie zablokowane. Więcej z tej akcji mógłby osiągnąć, gdyby podał do boku do niepilnowanego kolegi.

• Bezpośrednie uderzenie i Piotr Skiba paruje piłkę na rzut rożny! To mogło zaskoczyć, ale bramkarz Stomilu był czujny!

• Rafał Grzelak dostaje piłkę na skraju pola karnego Stomilu i po indywidualnej akcji do linii końcowej. Jego centra zablokowana - piłkę w narożniku ustawia Adrian Łuszkiewicz...

• Piotr Klepczarek przyblokował przy linii końcowej Igora Skobę. Korner, po którym Skoba oraz Michał Trzeciakiewicz mijają się z piłką.

• Rzut rożny dla Dolcanu, który pierwszy raz (?) od zmiany stron pojawił się w polu karnym rywala. Centra Bartosza Osolińskiego i nieczyste uderzenie z woleja Szymona Matuszka.

• Igor Skoba przez kilkanaście sekund nie podnosił się z murawy. Po "interwencji" sędziego momentalnie jest w pionie. Stomil w komplecie.

• Paweł Głowacki wstrzelił piłkę w pole karne do Karola Żwira. Szybszy od niego Mateusz Cichocki.

• Rzut wolny dla Stomilu. Piłka blisko lewego narożnika pola karnego Dolcanu. Dobra centra Piotra Głowackiego, lecz ciut za głęboko, więc Rafał Leszczyński piąstkuje.

• Rafał Grzelak ruszył na bramkę Stomilu. Zwlekał z podaniem, co wykorzystał jeden z pomocników gości, zabierając mu piłkę.

• Sporo żywienia wniosło wprowadzenie Piotra Głowackiego. Najpierw jego centrę przeciął Piotr Klepczarek, a uderzenie z linii 16. metra broni Rafał Leszczyński. Dolcan przyczajony, albo jak kto woli - zepchnięty do głębokiej defensywy.

• Kolejny rzut wolny dla Stomilu. Górą obrońcy Dolcanu, a z kontrą ruszył Kamil Mazek. Minął jednego rywala, ale Piotr Darmochwał złapał napastnika Dolcanu za koszulkę, powodując jego upadek. Żółta kartka.

• Gospodarze mają chwilę oddechu po faulu Pawła Tarnowskiego. Stomil zaczął z większym animuszem. Centra z lewej strony Piotra Głowackiego i Piotr Klepczarek wybija piłkę na uwolnienie.

• Stomil Olsztyn zaczyna ze środka!

• Piotr Glowacki od początku drugiej połowy w miejsce Łukasz Jamróza.

• Wracamy na Dolcan Arena. Obie drużyny na murawie, w ekipie gości jest jedna zmiana.

• Mała ciekawostka vol. 3: Adrian Łuszkiewicz czekał 27 spotkań by wpisać się na listę strzelców w barwach Dolcanu (w poprzednim sezonie zanotował 15 występów w ząbkowskim zespole).

• Taka ciekawostka vol. 2: Dolcan wygrał ze Stomilem trzy razy na cztery rozegrane spotkania (11 sierpnia 2013 r. był remis). Dwukrotnie miało to miejsce na Dolcan Arena... (Spodziewam się nawałnicy... w komentarzach:))

• Piłkarze Mirosława Jabłońskiego nie miel klarownej okazji do strzelania bramki stąd "0" po ich stronie. Nawiązując do jednego z komentarzy, ta sama liczba nie pojawi się po stronie gospodarzy ;) W ekipie Dolcanu brakuje wyraźnie pauzującego za kartki Grzegorza Piesio, ale ustawienie w środku pola trzech "przecinaków" zdało egzamin w pierwszej połowie. Z 4-5 okazji udało się (uwaga!) Dumie Warszawskiego Przedmieścia jedną wykorzystać. Wracamy za kilka minut, "po herbacie" :)

• Paweł Pskit nie doliczył nawet minuty i po upływie trzech kwadransów kończy pierwszą połowę. Dolcan prowadzi ze Stomilem po ładnym uderzeniu Adriana Łuszkiewicza

• Przerzut Rafała Grzelaka przez połowę boiska do Pawła Tarnowskiego. Arkadiusz Czarnecki trącił piłkę i Paweł Tarnowski pozwolił by ta wyszła na aut na wysokości pola karnego Stomilu. Po wyrzucie... kontra gości zakończona tuż za linią środkową.

• Dobra wrzutka Karola Żwira w "16" i Łukasz Jamróz uprzedzony przez Piotra Klepczarka.

• Rzut rożny dla gospodarzy. Szymon Matuszek wyskakuje najwyżej i strzela głową nad bramką.

• Kolejny atak piłkarzy Marcina Sasala, którzy w ostatnich minutach mocno przycisnęli. Centra z lewej flanki Mateusz Cichockiego w pole karne do Mateusza Długołęckiego. Ten przyjmuje piłkę na klatkę piersiową i strzela z powietrza nad poprzeczką.

• Kamil Mazek wychodził sam na sam z bramkarzem i strzela po dalszym słupku. Piotr Skiba zdołał obronić! Na dodatek napastnik Dolcanu był na spalonym. Ta akcja mogła się podobać!

• Mateusz Długołęcki huknął z ponad 25 metrów i Piotr Skiba piąstkuje. Dobitka Bartosza Osolińskiego mija lewy słupek o metr!

• Paweł Łukasik przytrzymywał za koszulkę za koszulkę i sędzia słusznie upomina pomocnika Stomilu żółtą kartką.

• Taka ciekawostka: Dolcan zremisował pięć ostatnich meczów przed własną publicznością.

• Rafał Grzelak urwał się na 8. metrze pilnującemu go obrońcy i celnie strzela głową po dośrodkowaniu z prawej flanki. Piotr Skiba łapie piłkę, która leciała w jego kierunku.

• Podanie Pawła Tarnowskiego w pole karne do Tomasza Chałasa za krotkie i piłkę przejmuje Arkadiusz Głowacki.

• W polu karnym Dolcanu pada na murawę Łukasz Jamróz. Zdaniem łódzkiego arbitra napastnik Stomilu chciał wymusić "jedenastkę". Jeżeli tak, to mógłby pokazać żółtą kartkę.

• Panie redaktorze troszkę wolno ;c. Do poprawy :) Domyślam się, że chodzi o wpisy dot. kibiców Stomilu. Przyjmijmy, że jak coś się zmieni, to pojawi się wpis. Do tego momentu wszystko pozostaje bez zmian, jeżeli chodzi o frekwencję.

• Rafał Leszczyński bez wysiłku broni strzał z dystansu. Kontra Dolcanu szybko przerwana faulem i Adrian Łuszkiewicz... tym razem został sfaulowany. Posyła piłkę w "16" i Kamil Mazek zablokowany.

• Próba dwójkowej akcji Dolcanu na prawej flance. Paweł Tarnowski zagrywa bliżej środka do Bartosza Osolińskiego. Ten ostatni chciał uruchomić skrzydłowego gospodarzy prostopadłym podaniem, lecz ten w ogóle nie "poszedł" za akcją.

• Jeszcze raz Tomasz Chałas. Strzela zza pola karnego w stronę dalszego słupka. Brakowało ok. metra.

• Jęk drwin na trybunie po "uderzeniu" Tomasza Chałasa. Zaczęło się od główkowego bilarda przed polem karnym Stomilu. Wybicie na uwolnienie na połowę Dolcanu i Piotr Klepczarek zagrywa z powrotem do Kamila Mazka. Ten podaje w "16" do Tomasza Chałasa. Jego strzał z woleja skwitowany na początku wpisu.

• Centra z prawej strony Pawła Łukasika i pewna interwencja Rafała Leszczyńskiego. Szybkie wznowienie dalekim wykopem do Tomasza Chałasa, ale ten nie zdołał opanować futbolówki.

• Jeszcze jeden wolej, tym razem Karola Żwira. Piłkę trzeba było zabierać z parkingu za bramką Rafała Leszczyńskiego.

• Stomil próbuje szybko odpowiedzieć. Po rzucie rożnym z rożnym z woleja strzelał Łukasz Jamróz. Piłka szybuje metr nad poprzeczką.

• Szyba kontra Dolcanu po przechwycie Szymona Matuszka. Zza pola karnego uderzył płasko Adrian Łuszkiewicz i piłka poleciała tuż przy słupku! Piotr Skiba bez szans.

• ... i GOL, ADRIAN ŁUSZKIEWICZ!!!

• Fatalny przerzut na prawą stronę Mateusza Cichockiego. Przejęta piłka przez Łukasza Jeglińskiego, lecz czysto powstrzymuje go Szymon Matuszek...

• Kwadrans gry za nami. Gra toczy się głównie w środku pola, nie ma płynności - albo faule, albo niecelne podania. Dolcan miał do tej pory jeden celny strzał, goście -0.

• Rafał Leszczyński pewnie interweniuje we własnym polu karnym. Na dodatek był faulowany. Atak gospodarzy lewą stroną i efektowne podanie piętką Rafała Grzelaka do Mateusza Cichockiego przecięte przez Karola Żwira.

• Panie redaktorze powinno być trochę powyżej 80 fanów z Olsztyna. "Powinno" - wierzę. Jak dotąd jest ok. 50 - reszta prawdopodobnie czeka na wpuszczenie przez służby porządkowe.

• Bardzo aktywny jest w środku pola Adrian Łuszkiewicz. Piłka może go minąć, ale przeciwnik już nie. 2-3 faul środkowego pomocnika Dolcanu.

• Składna akcja Dolcanu na lewej stronie zakończona uderzeniem Kamila Mazka z ponad 25 metrów. Bliżej mu było bocznej chorągiewki niż bramki gości.

• "Apel" kibiców Dolcanu i Stomilu do policjantów by wpuścili więcej kibiców. Piłka nożna dla kibiców.

• Piotr Klepczarek zagrywa z głębi pola do Kamila Mazka. Ten dobrze "przyjmuje" piłkę głową, ale ta za daleko mu odskoczyła w "16" Stomilu, więc Piotr Skiba łapie piłkę.

• Górne podanie w stronę Pawła Łukasika w ok. 20 metra od bramki Dolcanu. Szybszy od niego był Mateusz Cichocki, który głową zgrał piłkę do bramkarza.

• Kibice Stomilu sa juz na trybunie? Tak, grupa nawet podwoiła się ;).

• Zza pola karnego strzela Bartosz Osoliński. Piłka leciała w sam środek bramki, ale Piotr Skiba broni na raty.

• Dwa ataki gości. Najpierw przerwany faulem Adriana Łuszkiewicza w środku pola, potem na spalonym Łukasz Jamróz.

• Gwizdek łódzkiego arbitra, po którym - za drugim podejściem - Dolcan zaczyna spotkanie!

• Z Olsztyna przyjechała także 20-osobowa grupka kibiców Stomilu.

• Hymn Dolcanu i na murawę wychodzą obie drużyny!

• Blisko 400 kibiców oczekuje na pierwszy gwizdek Pawła Pskita. W loży VIP są m.in. Michał Listkiewicz oraz Dariusz Dźwigała, który niedawno został trenerem trzecioligowej Polonii Warszawa. Sądząc po wyżelowanej fryzurze jest też Michał Żewłakow.

• Zachęcam do aktywności w komentarzach - pisania swoich pytań (z przykrością zawiadamiam, że w relacji nie pojawią się zdjęcia...) oraz swoich typów jakim wynikiem zakończy się to spotkanie (oby nie remisem;)).

• Rzut oka na tabelę: przed niedzielnymi spotkaniami Stomil jest na szóstej pozycji z dorobkiem 22 punktów. Na ten wynik wpłynęło 5 zwycięstw, 7 remisów i dwie porażki. Piętro niżej jest Dolcan, który do drużyny z Warmii i Mazur traci "oczko" (4 zwycięstwa, 9 remisów, 1 porażka).

• Rezerwowi Stomilu Olsztyn: Dawid Mieczkowski (Br), Arkadiusz Koprucki, Bartosz Musiał (M), Naoya Shibamura, Piotr Głowacki, Roman Machulenko, Cezary Sobolewski (M)

• Zanim pojawią się wyjściowe składy obu drużyn, to zobaczmy kogo Marcin Sasal oraz Mirosław Jabłoński mają w obwodzie. Rezerwowi Dolcanu Ząbki: Maciej Humerski (Br), Łukasz Sierpina, Damian Jakubik, Norbert Neumann (M), Tomasz Prejs (M), Damian Świerblewski, Rafał Zembrowski