4

Zagłębie Sosnowiec

1

• Dolcan zwycięża zasłużenie, przewaga ząbkowian w stu procentach zasłużona. Z mojej strony to tyle, ze stadionu w Ząbkach żegna się z Państwem Piotr Bernaciak.

• Koniec meczu w Ząbkach! Dolcan zwycięża Zagłębie 4:1, dobre spotkanie oglądaliśmy na boisku w Ząbkach!

• Sędzia dolicza 2 minuty.

• Ostatnia zmiana w Dolcanie - Antonio Calderon zastępuje Daniela Ferugę.

• Mocne podanie do Damiana Świerblewskiego, zawodnik gospodarzy nie dobiegł jednak do piłki i przejął ją Wojciech Fabisiak. Do zmiany gotowy jest już Antonio Calderon.

• Druga zmiana w zepsole gospodarzy - boiska opuszcza żegnany oklaskami Marcin Krzywicki, zastępuje go Daniel Gołębiewski.

• Klepka w polu karnym gości, jednak Paweł Tarnowski nie zdołał oddać strzału. Teraz to Dolcan poluje na kolejną bramkę.

• Adrian Paluchowski ładnie podaje piłkę piętą w polu karnym, jednak strzału nie zdołał oddać Fidziukiewicz.

• Feruga nieprzepisowo zatrzymał Sierczyńskiego, rzut wolny dla Zagłębia jednak zakończony niecelnym strzałem Matusiaka.

• Zmianę przeprowadza trener Dariusz Dźwigała - Damian Świerblewski zmienia strzelca czwartej bramki, Michała Bajdura.

• Żarko Udovicic dobrze zatrzymuje zawodnika gospodarzy w polu karnym.

• Dośrodkowywał w pole karne jeden z zawodników gości, piłka odbiła się od Szymona Matuszka i przelobowała Kryczkę! Dolcan wciąż prowadzi, ale już tylko 4:1!

• Leży na boisku po starciu z rywalem Marcin Krzywicki. Zawodnik Dolcanu wraca do gry, gospodarze mają rzut wolny.

• Długie podanie Pawła Tarnowskiego do Marcina Krzywickiego, który... nie ruszył do piłki.

• ...a niewidocznego dziś Jakuba Araka zastepuje Adrian Paluchowski. Tymczasem nad bramką po rzucie rożnym uderza Michał Fidziukiewicz.

• Dwie zmiany w drużynie gości. Dawid Ryndak zostaje zmieniony przez Huberta Tylca...

• Piotr Klepczarek ofiarnym wślizgiem wybija piłkę spod nóg wychodzącego na czystą pozycję Jakuba Araka! Ależ mamy mecz w Ząbkach!

• Coś niesamowitego! Michał Bajdur wykorzystał piękną akcję Dolcanu. Zawodnik gospodarzy minął jeszcze bramkarza i z ostrego kąta podwyższa prowadzenie!

• Marcin Krzywicki strzela swoją drugą bramkę, technicznym uderzeniem napastnik Dolcanu podwyższa prowadzenie gospodarzy!

• Szarżuje lewym skrzydłem Martin Pribula - Zagłębie będzie miało rzut rożny.

• Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy w wykonaniu Sebastiana Dudka - piłka nie została przez nikogo przyjęta i opuściła plac gry.

• Dobra wysoka piłka Piotra Petasza w kierunku Pawła Tarnowskiego, szybszy jednak był Wojciech Fabisiak.

• Sebastian Dudek uderza z około 20 metrów, piłka mija bramkę gospodarzy w bezpiecznej odległości.

• Drugą połowę obie drużyny rozpoczęły bez zmian w składach.

• Od środka rozpoczął Dolcan!

• Piłkarze już na murawie, za chwilę wznawiamy spotkanie.

• Mecz stoi na wysokim poziomie, oglądamy sporo okazji do zdobycia gola. Czekamy na drugie 45 minut!

• Sędzia Tomasz Musiał kończy pierwszą połowę. Gospodarze prowadzą w pełni zasłużenie, wydają się kontrolować wydarzenia na boisku.

• Zwolniło trochę tempo tego spotkania - cały czas Zagłębie stara sobie stworzyć sytuację, ale albo kończą się one niecelnym dośrodkowaniem, albo odgwizdaniem spalonego.

• Michał Bajdur dośrodkowuje w stronę Marcina Krzywickiego, dzięki dobrym zachowaniu stoperów futbolówkę przejął Wojciech Fabisiak.

• Dobre zachowanie obrońców Dolcanu - na spalonym skutecznie złapany Martin Pribula.

• Strzał Daniela Ferugi leciał w samo okienko, jednak Wojciech Fabisiak zdołał w świetnym stylu sparować strzał. Przy piłce już goście.

• Igor Sapała faulowany przez Sebastiana Dudka tuż przez polem karnym. Mamy rzut wolny, którego nie wykonuje jednak Marcin Krzywicki... :-)

• Piotr Petasz wybija dośrodkowanie Zagłębia na aut. Teraz przy inicjatywie są piłkarze gości, a Dolcan szuka swoich okazji w grze z kontry.

• Na spalonym Paweł Tarnowski.

• Rajd prawym skrzydłem przeprowadza Marcin Krzywicki, celne dośrodkowanie zostaje w ostatniej chwili wybite na rzut rożny. Piłka już w posiadaniu gości.

• Faulowany Sebastian Dudek przy linii środkowej boiska. Zagłębie stara się stworzyć sobie jakąś groźną akcję, ale brakuje tego ostatniego podania, które ma otworzyć drogę do bramki gospodarzy.

• Żarko Udovicic świetnie dośrodkowywał na głowę niekrytego Jakuba Araka - mocny strzał zawodnika drużyny przyjezdnych szybuje w okolicach poprzeczki. To była pierwsza klarowna akcja zawodników z Sosnowca.

• Indywidualna akcja Żarko Udovicicia, jednak sędzia uznał, że to piłkarz Zagłębia ostatni dotykał piłki, od bramki Mateusz Kryczka.

• I mamy kolejną bramkę! Igor Sapała strzałem z linii szesnastu metrów podwyższa prowadzenie gospodarzy!

• GOOOOL! Bramka dla Dolcanu! Marcin Krzywicki wykorzystuje dośrodkowanie Damiana Jakubika po kontrze gospodarzy, 1:0 prowadzi Dolcan Ząbki!

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Michała Bajdura trafia na głowę Igora Sapały, mocny strzał zawodnika gospodarzy zostaje jednak zablokowany. To była dobra okazja dla Dolcanu.

• Paweł Tarnowski głupio traci piłkę poprzez niecelne podanie. Gospodarze przejmują jednak piłkę.

• Piotr Klepczarek świetnie przejmuje długie podanie do Michała Fidziukiewicza.

• Daniel Feruga kolejny już raz faulowany pod polem karnym gości. Dośrodkowanie z rzutu wolnego mija jednak słupek bramki Zagłębia.

• Damian Jakubik świetnie odegrał do Piotra Klepczarka, mimo że sam już upadał. Akcja Dolcanu została jednak zakończona niecelnym dośrodkowaniem.

• Za mocne zagranie w kierunku Michała Bajdura i od bramki rozpoczyna Wojciech Fabisiak.

• Martin Pribula zdecydował się na indywidualną akcję, udało mu się przedostać w pole karne Dolcanu, ale jego podanie zostało w ostatniej chwili przejęte.

• Rzut wolny dla Zagłębia wykonywany przez Sebastiana Dudka. Piłkarz drużyny gości krótko rozegrał stały fragment gry, ale nic z tej akcji nie wyszło i od bramki rozpoczął Mateusz Kryczka.

• Faul w ataku, Martin Pribula faulowany przez jednego z gospodarzy. Kontra Zagłębia niegroźna dla Dolcanu.

• Michał Bajdur świetnym lobem pokonał bramkarza, jednak sędzia odgwizdał spalonego. Rzut wolny dla gości.

• Spotkanie rozpoczęło się od nieśmiałych ataków gospodarzy, jednak wciąż bez klarownych sytuacji.

• Od środka zaczęli piłkarze Zagłębia Sosnowiec!

• Piłkarze wychodzą już na murawę Dolcan Areny, za chwilę zaczynamy!

• Na stadion w Ząbkach wchodzą powoli kibice drużyny gości, trybuna gospodarzy również już się zapełnia. Za około 10 minut zaczynamy spotkanie.

• Ostatnie spotkanie tych drużyn mieliśmy okazję oglądać dawno, bo 14 lat temu. Dolcan zremisował wtedy z Zagłębiem 1:1. Co ciekawe, w spotkaniu obu drużyn z 15 lipca 2000 roku bramkę dla Zagłębia zdobył dzisiejszy szkoleniowiec drużyny z Sosnowca, Artur Derbin.

• Sędzią dzisiejszego meczu będzie Pan Tomasz Musiał.

• Krótka wiadomość od Marcina Krzywickiego :-)

• Ławka rezerwowych Zagłębia Sosnowiec: Matko Perdijic, Jovan Ninković, Grzegorz Fonfara, Tomasz Szatan, Hubert Tylec, Przemysław Mizgała i Adrian Paluchowski.

• Ławka rezerwowych Dolcanu Ząbki: Maciej Humerski, Antonio Calderon, Daniel Gołębiewski, Aleksander Jagiełło, Mateusz Wieteska, Damian Świerblewski i Damian Kądzior.

• Zachęcam do zapoznania się ze składami, które do boju posłali trenerzy Dariusz Dźwigała i Artur Derbin. Obaj trenerzy wystawili swoje optymalne jedenastki. Liczymy na ciekawe starcie!

• Witam ze słonecznych Ząbek, już za godzinę miejscowy Dolcan podejmie Zagłębie Sosnowiec. Na to spotkanie serdecznie zaprasza Państwa Piotr Bernaciak. Za chwilę składy.