0 dogrywka 1 połowap.

GKS Katowice

4

- 2 połowa

• Sędzia Paweł Gil gwiżdże po raz ostatni. GKS Katowice gromi Energetyka ROW Rybnik 4:0.

• GOOOOOL!!! 0:4! WRÓBEL! Pogrom! Chwalibogowski zauważył Wróbla w polu karnym i zagrał mu piłkę. Ten w sytuacji sam na sam umieszcza piłkę w bramce!

• Sylwestrzak uderzał z dystansu. Piłka mija prawy słupek bramki.

• GOOOOOL!!! 0:3! WRÓBEL! Zieliński był w polu karnym, znalazł tam Wróbla i podał mu piłkę. Ten nie zmarnował tej sytuacji i pokonał Bucka!

• Cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

• Czerwona kartka dla Maxima Potirniche, który brutalnie faulował jednego z piłkarzy Energetyka.

• Zieliński minął kilku obrońców w polu karnym i chciał uderzać, ale ci przerwali mu akcję.

• GOOOOOL!!! 0:2! ZIELIŃSKI! Wróbel dośrodkował w pole karne do Zielińskiego, który głową umieścił piłkę w bramce.

• W polu karnym z piłką znalazł się Muszalik, ale odebrali mu ją obrońcy GKS-u.

• Ostatnia zmiana w GKS-ie. Michał Zieliński zastępuje Grzegorza Goncerza.

• Kibice GKS-u prezentują oprawę w asyście środków pirotechnicznych. Kilka stroboskopów ląduje na murawie.

• Po dośrodkowaniu Cisse uderza głową w polu karnym. Piłka przelatuje daleko obok bramki.

• Sobczak pobiegł lewą stroną boiska, ale uciekła mu piłka i od bramki Budziłek.

• Wymuszona zmiana w GKS-ie. Grzegorza Fonfarę zmienia Radosław Sylwestrzak.

• Przy linii bocznej boiska opatrywany Kostecki, który ucierpiał uderzając na bramkę Budziłka.

• Krotofil dośrodkowywał w pole karne do Kosteckiego, który głową uderzył na bramkę Budziłka. Piłka minimalnie mija bramkę.

• Chaos w polu karnym i próbował uderzać Goncerz. Piłka trafia w obrońców Energetyka, którzy są teraz przy piłce.

• Fonfara dograł w pole karne, gdzie sam znalazł się Pitry, który zamknął akcję. Broni Bucek!

• Jary próbował wypuścić Cisse, który był przed polem karnym. Zbyt mocne zagranie i przy piłce GKS.

• Ostatnia zmiana w Energetyku. Z boiska schodzi Daniel Feruga, a zastępuje go Michał Płonka.

• Chwalibogowski popędził lewą stroną boiska i dośrodkował w pole karne. Wybijają obrońcy.

• Zmiana w GKS-ie Katowice. Tomasz Wróbel zastępuje Janusza Gancarczyka.

• Chwalibogowski popędził do końca lewą stroną boiska, a następnie dośrodkował w pole karne. Tam znalazł się Goncerz, który zamykał strzałem głową. Piłka mija bramkę.

• Muszalik po dośrodkowaniu w pole karne zamykał akcję swojego zespołu. Piłka trafiła w poprzeczkę! Było blisko.

• Piłkę w pole karne dostał Kostecki, który następnie chciał uderzyć na bramkę. Piłka w rękach Budziłka.

• Pietrzak przebiegł spory kawałek, a następnie dograł do Gancarczyka. Łapie Bucek.

• Raz po raz próbują atakować gospodarze, ale przytomnie interweniują obrońcy GKS-u.

• Druga zmiana w drużynie Energetyka. Idrissa Cisse zmienia Jarosława Wieczorka.

• Piłka w środkowej strefie boiska.

• GOOOOOL!!! 0:1! FONFARA! Zawodnik GKS-u dostał piłkę, zgasił, a następnie wpakował ją do bramki!

• Lewą stroną boiska popędził Chwalibogowski, który dośrodkował w pole karne. Zbyt mocne zagranie i przy piłce gospodarze.

• Muszalik zagrał w pole karne, a tam przypadkiem znalazł się Feruga, który został nabity. Od bramki Budziłek.

• Gancarczyk uderzał z przed pola karnego. Piłka odbija się od obrońców i przy piłce Energetyk.

• Duda próbował dogrywać do Goncerza. Zbyt mocne zagranie i piłka odbija się od jego klatki piersiowej.

• Sędzia rozpoczął drugą część spotkania. Od środka gospodarze.

• W przerwie meczu jeden z kibiców Energetyka oświadczył się swojej wybrance serca. Oczywiście ta się zgodziła, a klub zafundował kibicowi karnet do końca sezonu. Oświadczyny

• Już na początku spotkania kibice Energetyka ROW Rybnik zaprezentowali oprawę: Oprawa

• Pitry uderzał na bramkę Bucka z rzutu wolnego, piłką odbija się od obrońców i sędzia kończy pierwszą część spotkania!

• Muszalik ukarany żółtą kartką za faul na Dudzie przed polem karnym.

• Kontratak Energetyka. Staniczek zagrał długą piłkę do Sobczaka, jednak uciekła mu piłka i w posiadaniu futbolówki po raz kolejny gospodarze.

• Piłkę przed polem karnym dostał Sobczak, który przepychał się, żeby podejść bliżej i oddać strzał. Faulował jednak rybniczanin i przy piłce GKS.

• Fonfara przewraca się przed polem karnym, ale sędzia nie używa gwizdka.

• Fonfara uderzył na bramkę Bucka z przed pola karnego. Piłka trafiła jednak w obrońców.

• Z prawej strony boiska w pole karne próbował dogrywać Duda. Przejmują obrońcy Energetyka.

• Feruga uderzał z rzutu wolnego. Piłka trafiła w obrońców i dobijać próbował Feruga. Niecelny strzał.

• Pierwsza zmiana w Energetyku. Schodzi Grolik, a w jego miejsce pojawia się Potirniche.

• Muszalik dogrywał w pole karne, gdzie znalazł się Feruga, który zamknął tą akcję. Piłka przeleciała obok bramki.

• Szary próbował kilka razy minąć piłkarzy GKS-u, aż w końcu postanowił dograć w pole karne. Nikogo tam nie było i od bramki goście.

• Feruga dośrodkowywał w pole karne z rzutu wolnego. Piłkę po raz kolejny łapie Budziłek.

• Feruga faulowany niedaleko pola karnego GKS-u i rzut wolny dla gospodarzy.

• Szary popędził lewą stroną boiska i dograł wysoko w pole karne. Piłkę łapie Budziłek.

• Pietrzak próbował dośrodkowywał w pole karne. Głową wybijają gospodarze.

• Feruga dośrodkowywał w pole karne z lewej strony. Do piłki próbował wyskakiwać Kostecki, jednak piłka przeleciała mu nad głową.

• Duda próbował dośrodkowywać w pole karne z rzutu wolnego. Piłką ląduje na głowię Pitrego, a następnie pod nogami obrońców Energetyka.

• Dwadzieścia metrów od bramki Bucka faulowany Gancarczyk i mamy rzut wolny dla GKS-u.

• Groźnie z przed pola karnego uderzał Chwalibogowski. Piłka minimalnie mija prawy słupek bramki!

• Mocno z przed pola karnego uderzał Pitry. Piłka odbiła się od jednego z obrońców i próbował dobijać Duda, przestrzelił.

• Lewą stroną do końca pobiegł Kostecki, ale piłka była szybsza i od bramki kolejny raz Budziłek.

• Piłkę od Szarego w pole karne dostał Sobczak. Niecelnie po przyjęciu uderzał zawodnik Energetyka i od bramki Budziłek.

• Gancarczyk próbował popędzić z piłką w pole karne, ale przerwali mu obrońcy Energetyka.

• Pietrzyk dośrodkowywał w pole karne z rzutu rożnego. Piłka ląduje w rękach Bucka.

• Długą piłkę przed pole karne dostał Gancarczyk. Zbyt mocne zagranie, a do tego z bramki wyszedł Bucek, który wybił piłkę.

• Muszalik próbował dogrywać w stronę bramki Budziałka. Piłka trafia w jednego z obrońcó i mamy rzut rożny. Piłka po dośrodkowaniu z narożnika boiska ląduje w rękach bramkarza.

• Pietrzak próbował płasko dogrywać w pole karne, przytomnie rybniczanie.

• Pitry zagrał do Gancarczyka, a ten próbował popędzić z futbolówką w stronę pola karnego. Kolejny raz przerywają gospodarze.

• Kostecki próbował zagrać do przodu. Nie było tam nikogo i przy piłce goście.

• Prawym skrzydłem próbował popędzić Pietrzak, przerywają obrońcy Energetyka.

• Gospodarze rozgrywają piłkę na własnej połowie boiska.

• Próbują atakować goście, ale dobrze bronią się piłkarze Energetyka.

• Już od początku głośno na trybunach, gdzie zasiadają fanatycy ROW-u, GKS-u i Górnika.

• Sędzia Paweł Gil gwiżdże po raz pierwszy i gramy! Od środka rozpoczęli goście.

• Sędzia główny wraz z asystentami wyprowadza obie jedenastki na murawę Stadionu MOSiR w Rybniku.

• Piłkarze obu drużyn udali się już do szatni. Do rozpoczęcia spotkania pozostało niecałe 10 minut.

3 Mariusz Muszalik

• " (...) Spotkanie z GKS-em będzie kluczowe. Ponadto jest to mecz derbowy. Dla nas jak i dla przeciwnika będzie to ważna potyczka. GKS przegrał w ostatniej kolejce w Gdyni, więc potraktują to spotkanie jak starcie o wszystko. W żadnym meczu nikt się nie położy, nikt nie odda trzech punktów i trzeba będzie o nie walczyć" - powiedział kilka dni przed dzisiejszym spotkaniem zawodnik Energetyka, Szymon Sobczak.

• Dzisiejszy rywal rybniczan - GKS Katowice notuje obecnie spadek formy. Jeszcze niedawno zespół z Katowic walczył o awans do T-Mobile Ekstraklasa, a obecnie nie zdobył kompletu punktów od siedmiu spotkań. Po porażce z Arką Gdynia do dymisji podał się Kazimierz Moskal. Władze klubu nie przejęły jednak rezygnacji i Moskal nadal jest trenerem GKS-u Katowice.

• Energetyk ROW Rybnik przystąpi do dzisiejszego spotkania jako przedostatni zespół 1 ligi. Podopieczni Jana Furlepy po siedmiu miesiącach przerwali passę bez zwycięstwa, wygrywając na własnym stadionie z Okocimskim KS Brzesko 3:0. Z pewnością gospodarze będą chcieli sięgnąć dziś po kolejne 3 punkty, a zwłaszcza grając przed własną publicznością.

• Już od kilkunastu minut na płycie głównej boiska rozgrzewają się piłkarze obu drużyn. Rozgrzewka

• Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Paweł Gil. Do tej pory arbiter z Lublina sędziował mecze w ekstraklasie, natomiast trzykrotnie poprowadził spotkania Ligi Europy.

• Zapowiedzi dzisiejszych derbów Śląska w wykonaniu kibiców:

• Ciekawostką ze strony kibicowskiej jest natomiast fakt, że kibice Energetyka i GKS-u mają "sztamę" z Górnikiem Zabrze. Możemy więc spodziewać się, że na trybunach Stadionu MOSiR w Rybniku zasiądą dziś kibice trzech śląskich klubów; Energetyka ROW Rybnik, GKS-u Katowice i Górnika Zabrze. Tak było w Katowicach:

• Jedną z ciekawostek przed dzisiejszymi derbami Śląska, jest fakt, że oba kluby w tym roku świętują 50-lecie istnienia. Zarówno Energetyk ROW Rybnik, jak i GKS Katowice powstały w 1964 roku.

• Do rozpoczęcia spotkania pozostało jeszcze 60 minut Stadion MOSiR w Rybniku godzinę przed meczem.

• Bilans bezpośrednich spotkań pomiędzy obiema drużynami ze Śląska jest korzystny dla GKS-u Katowice. Zespół z Katowic zwyciężył pięciokrotnie, sześć razy mecz zakończył się remisem.

• Ostatnie spotkanie pomiędzy Energetykiem ROW Rybnik, a GKS-em Katowice zostało rozegrane 14 września 2013. Wówczas lepszy okazał się zespół z Katowic, który pokonał Energetyk 2:1. Strzelcami obu bramek dla GieKSy był Przemysław Pitry, gola dla Energetyka zdobył natomiast Idrissa Cisse.

• Witam państwa prosto ze Stadionu MOSiR w Rybniku, gdzie o 18:45 zostaną rozegrane derby Śląska, w których Energetyk ROW Rybnik podejmie GKS Katowice. Na relację LIVE z tego spotkania zaprasza Wojciech Grzegorzyca.