ROW 1964 Rybnik

0

Miedź Legnica

3

• Sędzia Zbigniew Dobrynin kończy spotkanie po bramce Łobodzińskiego. Miedź Legnica pokonuje Energetyk ROW Rybnik 3:0.

• GOOOOOL!!! 0:3! ŁOBODZIŃSKI! Piłkarz Miedzi po akcji swojego zespołu znalazł się z futbolówką w polu karnym. Oddał strzał, ale obronił Bucek. Z dobitki Łobodziński już się nie pomylił i piłka wylądowała w bramce.

• Szary wbiegł w pole karne z lewej strony i oddał strzał na bramkę Bledzewskiego. Niecelne uderzenie.

• 4 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

• Szczepaniak z przed pola karnego uderzał na bramkę. Bucek broni "na kolanach".

• Szymański zagrał do Cierpki przed polem karnym, a ten uderza na bramkę. Efektowną interwencją popisał się Bucek.

• Rybniczanie próbują jeszcze atakować, ale nie zanosi się na zmianę rezultatu. Pozostały dwie minuty.

• Żółtym kartonikiem ukarany Roland Buchała.

• Bałuszyński z prawej strony zagrał długą piłkę na lewą stronę. Tam znalazł się Feruga, który zamykał. Piłka minęła prawy słupek bramki. Było groźnie!

• Ostatnia zmiana w Miedzi. Piotra Kasperkiewicza zastępuje Adrian Cierpka.

• Kolega z drużyny chciał dograć do Burkharta przed polem karnym. Nie zrozumieli się zawodnicy Miedzi i ten nawet nie ruszył do piłki.

• Z lewej strony w pole karne do Szczepaniaka dogrywał Zasada. Zapowiadało się na kolejną bramkę, ale piłka trafiła prosto w bramkarza Energetyka.

• Łobodziński dostał piłkę z rzutu z autu od Zasady. Zawodnik Miedzi chciał zagrać w pole karne do Szczepaniaka, jednak ten nie doszedł nawet do tej piłki i od bramki Bucek.

• GOOOOOL!!! 0:2! SZYMAŃSKI! Kolejne podanie w pole karne dostał Szymański. Piłkarz Miedzi przyjął przyjął piłkę i ze spokojem wpakował ją do bramki Bucka.

• Za faul żółtą kartką ukarany kapitan Energetyka, Kamil Kostecki.

• Ostatnia zmiana w Energetyku. Szymon Sobczak schodzi, wchodzi Roland Buchała.

• Po dośrodkowaniu Zasady akcję zamykał Szczepaniak. Piłka mija bramkę Bucka.

• Druga zmiana w Miedzi Legnica. Piotra Madejskiego zmienia Marcin Burkhart.

• Kolejna sytuacja Energetyka! Piłkę po dośrodkowaniu w pole karne dostał Sobczak, który postanowił uderzyć na bramkę Bledzewskiego. Bramkarz Miedzi broni ten strzał!

• Jeden z piłkarzy Miedzi zagrał wysoką piłkę z prawej strony do Szczepaniaka. Piłkę wyłapuje Bucek.

• Szary wstrzelił piłkę w pole karne, ta odbiła się od obrońców Miedzi i trafiła do Płonki, który groźnie uderzył na bramkę Bledzewskiego. Dobra interwencja bramkarza.

• Wymuszona zmiana w drużynie gospodarzy. Marka Krotofila zastępuje Łukasz Bałuszyński.

• Z lewej strony piłkę w pole karne wrzucił Łobodziński, a tam wyskakiwał Szymański. Futbolówkę z głowy zawodnika Miedzi zgarnął obrońca Energetyka.

• Dziwny zbieg okoliczności i piłka wylądowała pod nogami Patryka Szymańskiego, który z daleka uderzył na bramkę Bucka. Piłka minęła lewy słupek bramki.

• Szymański powalczył z obrońcą Energetyka, odebrał mu piłkę i popędził lewą stroną boiska, a następnie płasko zagrał do Szczepaniaka. Ten nie doszedł jednak do piłki.

• Pierwsza zmiana w Energetyku. Boisko opuszcza Jarosław Wieczorek, a w jego miejsce pojawia się Daniel Feruga.

• Szczepaniak z prawej strony chciał płasko zagrać w pole karne do Szymańskiego. Wybijają obrońcy Energetyka.

• Pogubili się rybniczanie i piłkę przejęła Miedź. Długą piłkę na połowę Energetyka dostał Szymański. Zawodnik Miedzi był jednak na spalonym i akcja została przerwana.

• Wieczorek zagrał w pole karne do Cisse, a ten oddał strzał. Nogą zablokował jeden z obrońców Miedzi.

• Z przed pole karnego niecelnie huknął Szczepaniak.

• Za ostry faul żółtym kartonikiem ukarany Radosław Bartoszewicz.

• Cisse znalazł w polu karnym Sobczaka i zagrał mu piłkę. Dobrze w tej sytuacji odnalazł się jednak bramkarz Medzi, który przerwał tą akcję.

• Łobodziński uderzał z rzutu wolnego. Piłka mija lewy słupek bramki Bucka.

• Łobodziński chciał popędzić w pole karne, ale przerwali mu obrońcy Energetyka.

• Sędzia rozpoczyna drugą część spotkania. Tym razem od środka goście.

• W przerwie zmiana w drużynie gości. Grzegorza Bartczaka zastępuje Ireneusz Brożyna.

• Sędzia kończy pierwszą część spotkania! Miedź Legnica prowadzi z Energetykiem ROW Rybnik 0:1 po bramce Patryka Szymańskiego.

• Cisse wykorzystał błąd jednego z obrońców i popędził prawym skrzydłem w stronę pola karnego. Piłkarz Energetyka dostrzegł kogoś w polu karnym i zagrał tam piłkę. Nikogo tam jednak nie było i od bramki Bledzewski.

• Jeden z piłkarzy Miedzi dośrodkowywał w pole karne z rzutu rożnego. W polu karnym faulowany był interweniujący Bucek i rzut wolny dla gospodarzy.

• Szary popędził lewą stroną boiska i dośrodkował w pole karne. Na rzut rożny wybili obrońcy. Po wznowieniu z narożnika boiska wybili legniczanie i to oni są teraz przy piłce.

• Znów próbuje atakować Miedź. Tym razem gościom się nie udało i w posiadaniu futbolówki Energetyk.

• Gospodarze łatwo się jednak nie poddają. Cisse zagrał do Wieczorka przed polem karnym, a ten oddał strzał na bramkę Bledzewskiego. Niecelne uderzenie.

• Wydawało się, że Szymański podczas podania był na pozycji spalonej. Sędzia liniowy nie podniósł jednak chorągiewki i akcja poszła dalej. Kibice niezadowoleni.

• GOOOOOL!!! 0:1! SZYMAŃSKI! Doczekali się legniczanie. Szymański dostał piłkę przed polem karnym i znalazł się w sytuacji sam na sam z Buckiem. Piłkarz Miedzi popędził do przodu, minął kilku obrońców w polu karnym i wpakował piłkę do bramki.

• Miedź chciała rozegrać atak pozycyjny. Jedno niecelne zagranie spowodowało, że przy piłce jest Energetyk.

• Kolejna próba gości. Z przed pola karnego uderzał Szymański. Piłka mija lewy słupek bramki.

• Zasada próbował zaskoczyć Bucka strzałem z daleka. Na posterunku bramkarz Energetyka.

• Żółtą kartką ukarany Grzegorz Bartczak.

• Kolejny raz w pole karne wbiegał Sobczak, który kolejny raz dośrodkował na środek pola karnego. Nikt nie zamknął tej akcji i przy piłce Miedź.

• W pole karne popędził Sobczak, który następnie postanowił oddać strzał. Odbija Bledzewski, ale na dobitkę znalazł się Muszalik. Piłka po jego strzale mija bramkę.

• Z rzutu wolnego uderzał Muszalik. Piąstkuje Bledzewski.

• Sobczak efektownie upada z lewej strony pola karnego. Rzut wolny dla gospodarzy.

• Kolejny raz sam na sam wychodził Szczepaniak, jednak z bramki wyszedł Bucek, który wybił piłkę z przed pola karnego.

• Madejski z dobrych kilkudziesięciu metrów dośrodkował w pole karne do Szczepaniaka, a ten głową uderzył na bramkę Bucka. Kolejny raz piłka ląduje w rękach bramkarza.

• Łobodziński wykonał zwód w lewą stronę i minął obrońcę, a następnie uderzył na bramkę. Piłka minimalnie mija prawy słupek bramki!

• Szczepaniak wywalczył piłkę w starciu z obrońcą Energetyka i zagrał ją w pole karne do Zasady, który zamknął akcję uderzeniem na bramkę Bucka. Było groźnie, ale przytomnie golkiper Energetyka.

• Z niecałych dziesięciu metrów uderzał Bartoszewicz. Dobrą interwencją popisuje się Bucek.

• Muszalik dośrodkowywał z rzutu wolnego. Futbolówka w rękach Bledzewskiego.

• Kolejna dwójkowa akcja Szymański-Szczepaniak. Szymański dośrodkował do Szczepaniaka na piąty metr. Ten miał zamykać akcję, jednak nie udało mu się przeciąć piłki i od bramki Bucek.

• Madejski długim zagraniem chciał uruchomić kolegów z drużyny. Żaden piłkarz Miedzi nie ruszył jednak do piłki, bo zagranie było zbyt mocne.

• Cisse dostał podanie przed polem karnym i po raz kolejny wbiegł w pole karne. Pogubił się rybniczanin i przy piłce goście.

• Szczepaniak zagraniem głową chciał uruchomić Szymańskiego. Ten wiedział, że jest na spalonym i nawet nie startował do tej piłki.

• Szary głową zagrywał do swojego bramkarza. Próbował naciskać Szymański, ale piłka ląduje w rękawicach Bucka.

• "Piłka nożna dla kibiców!" w wykonaniu kibiców Energetyka ROW Rybnik.

• Cisse popędził z futbolówką w pole karne, a następnie oddał strzał. Piłka ląduje w rękach Bledzewskiego.

• Pierwszy strzał na bramkę Bucka w wykonaniu Szczepaniaka.

• Piłkarze z Legnicy popędzili z pierwszą akcją. W polu karnym piłkę do kolegi z drużyny chciał zagrywać Łobodziński. Niecelne podanie i przy piłce gospodarze.

• Sędzia Zbigniew Dobrynin gwiżdże po raz pierwszy i od środka rozpoczęli gospodarze!

• Sędzia główny wraz z asystentami wyprowadza obie jedenastki na murawę Stadionu MOSiR w Rybniku.

• Piłkarze obu drużyn udali się już do szatni, za niecałe 10 minut początek spotkania.

• W znacznie lepszej sytuacji jest dzisiejszy rywal Energetyka - Miedź Legnica. Legniczanie mają na swoim koncie 33 punkty, co daje im 10 miejsce w tabeli. Zespół z Legnicy o utrzymanie może być bardziej spokojny. Podopieczni Adama Fedoruka w ostatnim ligowym spotkaniu pokonali walczącą o awans Arkę Gdynia 2:1.

• Energetyk ROW Rybnik obecnie ma na koncie 22 punkty. Rybnicki zespół już od dłuższego czasu jest jednym z najgorszych zespołów w lidze. W ostatnim spotkaniu podopieczni Jana Furlepy przegrali na własnym stadionie z GKS-em Katowice aż 4:0. Do końca sezonu pozostało już tylko dziewięć kolejek, a więc sytuacja rybniczan jest nie do pozazdroszczenia.

• Dzisiejszego spotkania z perspektywy trybun nie zobaczą kibice z Legnicy. Taką decyzję na wniosek rybnickiej policji podjął prezydent Rybnika, Adam Fudali. Kara jest pokłosiem zachowania kibiców obu drużyn podczas derbów Śląska. Podczas meczu na murawie wylądowało kilka rac.

• Pełną zapowiedź spotkania możecie przeczytać tutaj

• Ostatnie spotkanie pomiędzy Energetykiem ROW Rybnik, a Miedzią Legnica zostało rozegrane 21 września 2013 na Stadionie Miejskim w Legnicy. Wówczas mecz zakończył się jednobramkowym remisem. Strzelcem bramki dla rybnickiego zespołu był Mariusz Muszalik (19'). Do wyrównania w 88. minucie doprowadził Wojciech Łobodziński.

• Witam państwa prosto ze Stadionu MOSiR w Rybniku, gdzie za niecałe 30 minut Energetyk ROW Rybnik podejmie drużynę Miedzi Legnica w ramach 26. kolejki I ligi. Na relację LIVE z tego spotkania zaprasza Wojciech Grzegorzyca.