Flota Świnoujście

0

GKS Katowice

1

• W końcówce meczu gospodarze zdecydowanie odpadli z sił i GKS dość szczęśliwie to wykorzystał. Piłka po strzale Bodzionego prawdopodobnie nie leciała nawet w światło bramki, ale po odbiciu się od Stasiaka całkowicie zmyliła Brljaka. Przez nieodpowiedzialne zachowanie Goncerza Flota mogła jeszcze wyrównać i remis byłby dzisiaj chyba najbardziej sprawiedliwym wynikiem. Katowiczanie wywożą jednak ze Świnoujścia pierwsze zwycięstwo w historii, a uwagę dziękuje już dziś Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu, GKS po raz pierwszy w historii wygrywa w Świnoujściu!

• I mógł Zalepa doprowadzić do wyrównania! Fatalny kiks Pielorza po dośrodkowaniu Korta i Zalepa z bliska nie trafia czysto w piłkę!

• Za Lisowskiego pojawia się jeszcze Zalepa.

• Zupełnie niepotrzebny faul Goncerza, druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka!

• Po wrzucie z autu piłka trafia przed pole karne do Bodzionego, ten oddaje mocny strzał, a piłka trafia w Michała Stasiaka i ląduje w siatce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA GKS-U!

• Dobry rajd Ceglarza prawą stroną, mija dwóch rywali, ale dobrze zaasekurował kolegów Stasiak, wybijając piłkę na aut.

• Bardzo blisko gola GKS! Świetny strzał z dystansu oddał Cholerzyński, a po interwencji Brljaka piłka trafia w słupek!

• Ostatnia zmiana w drużynie gości, w miejsce Bętkowskiego wchodzi Krzysztof Wołkowicz.

• Nieco zbyt mocne podanie w kierunku Retlewskiego i Bucek spokojnie łapie piłkę.

• Mamy druga zmianę we Flocie, Olszara zastępuje Dawid Retlewski.

• Znakomita akcja Floty, Lisowski świetnie odgrywa do Bruda ale sytuację wślizgiem ratuje Cholerzyński!

• Indywidualna akcja Lisowskiego, który najpierw zwlekał z podjęciem decyzji, a później oddał niezły strzał, który obronił pewnie Bucek.

• W efekcie kartonik ujrzał też Michał Stasiak.

• Żółta kartka dla Goncerza, który niepotrzebnie zahacza nogą o głowę Brljaka. Zagotowało się na boisku, piłkarze obu drużyn rzucili się sobie do gardeł...

• Dwójkowa akcja Recy i Bruda, ten ostatni dogrywa w pole karne do Olszara, napastnik Floty nie poradził sobie jednak z obrońcami.

• Druga roszada w składzie gości, na murawie zamiast Nawrota pojawia się Piotr Ceglarz.

• Dobrze powalczył o piłkę z Bętkowskim Kort, lecz jego podanie do Olszara przecięli obrońcy gości.

• Długie podanie do Goncerza, ten uderza z ostrego kąta, ale Brljak nie dał się zaskoczyć.

• Zdecydowanie zbyt mocne dośrodkowanie Recy z lewej strony, piłka ląduje na aucie.

• Mamy pierwszą zmianę w drużynie Floty, Dawid Kort zastępuje Rafała Grzelaka.

• Ostre starcie Recy z Pielorzem i obaj zawodnicy leżą na boisku.

• Pierwsza próba Bodzionego, lecz jego strzał z pierwszej piłki przelatuje wiele metrów nad bramką.

• Sprytne zagranie Recy do Grzelaka, ten dośrodkowuje w pole karne, lecz Olszar był dobrze pilnowany przez rywali i od bramki zacznie Bucek.

• Mamy zapowiadaną zmianę, Bodziony zastępuje Sławomira Dudę. Były piłkarz Floty przywitany został brawami.

• W ostatnich minutach aktywniejsza "Gieksa", ale niewiele z tego wynika. Cholerzyński atakuje lewą stroną, za daleko wypuszcza sobie jednak piłkę.

• Akcja "Wyspiarzy" prawą stroną, lecz po dośrodkowaniu piłka ląduje w rękach Bucka.

• Rozgrzewa się Krzysztof Bodziony, który przez ostatnie lata reprezentował Flotę. Dzisiaj będzie miał prawdopodobnie okazję do gry przeciwko swojemu byłemu klubowi.

• Akcja Recy lewą stroną boiska, ale Nawrot do spółki z Pielorzem radzą sobie z pomocnikiem Floty.

• Przewraca się w polu karnym Sebastian Olszar, gospodarze domagają się karnego, ale gwizdek sędziego milczy.

• Grzelak atakuje prawym skrzydłem, ale fauluje w ofensywie Cholerzyńskiego.

• Po intensywnym początku drugiej połowy mamy teraz nieco spokojniejszy fragment gry. Flota spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie.

• Odpowiedź Floty, Grzelak dobrze zagrywa do Olszara, lecz napastnika Floty świetnym wejściem uprzedza Jurkowski.

• Bardzo dobre podanie Bętkowskiego w pole karne, Goncerz w dobrej sytuacji uderza jednak wysoko nad poprzeczką!

• Lisowski uderza z rzutu wolnego, ale trafia tylko w mur, a potem piłka odbija się jeszcze od jednego z piłkarzy Floty i nie będzie nawet rzutu rożnego.

• Wysoko podniesiona noga Nawrota, Reca leży na boisku. Dziwne, że zawodnik GKS-u nie dostał za to wejście żółtej kartki.

• Indywidualna akcja Recy, który z lewej strony zszedł do środka i zdecydował się na strzał zza pola karnego, lecz piłkę pewnie łapie Bucek.

• Od środka rozpoczął GKS. Oba zespoły na razie bez żadnych zmian.

• Znów gramy!

• Wracamy do Świnoujścia. Jako pierwsi na boisko wrócili gospodarze, tuż za nimi GKS.

• Choć do przerwy nie mamy bramek, to w Świnoujściu emocji nie brakuje. Na początku meczu swoje sytuacje mieli goście, Mateusz Kamiński trafił w poprzeczkę, ale druga część meczu należała do Floty. "Wyspiarze" mieli trzy stuprocentowe sytuacje do zdobycia gola, dwukrotnie Bucka ratowali obrońcy. Na drugą część spotkania zapraszamy za około kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Pitry próbuje odpowiedzieć strzałem z dystansu, ale piłka przelatuje daleko obok bramki.

• Kolejna świetna sytuacja dla Floty! Fatalnie myli się Bucek, który nie trafia w piłkę przy wyjściu z bramki, ale ratuje go Pielorz, który wybija piłkę z linii bramkowej!

• Znów aktywny na lewej stronie Reca, dostał świetną piłkę od Grzelaka, będzie jeszcze rzut rożny.

• Sebastian Kamiński dobrze wyprzedza Nawrota i zgrywa piłkę do Brljaka.

• Jurkowski fatalnie zagrywa do Bucka i Flota ma rzut rożny. Gdyby piłka leciała w światło bramki, mielibyśmy jednego z najgłupszych goli sezonu.

• JAK TO NIE WPADŁO! Świetnie zauważył Olszar Recę, ten ruszył lewą stroną, dograł w pole karne, na trzecim metrze Lisowski zgrał piłkę do Sebastiana Kamińskiego, ale jego strzał z najbliższej odległości zablokował jeden z rywali!

• Zagranie Nawrota do Bętkowskiego było zdecydowanie za mocne i piłkę z łatwością złapał Brljak.

• Zdecydowanie za długo czekał z lewej strony Pietrzak i w efekcie stracił piłkę na rzecz rywali.

• Brud dogrywał do Olszara, lecz ten złapany przez obrońców GKS-u na spalonym.

• Pitry podaje przed pole karne do Bętkowskiego, ten uderza z dystansu, a piłka przelatuje tuż obok słupka!

• Sporo chaosu mamy ostatnio w środku pola. Obu zespołom zdecydowanie bakuje dokładności.

• Ratuje swój zespół teraz Bucek! Po znakomitym podaniu Bruda w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Olszar, ale Bucek wychodzi na 30. metr i wślizgiem wybija piłkę spod nóg rywala!

• Bętkowski tym razem uderza w mur.

• Niepotrzebny faul Sołowieja na Pitrym, będzie dobra okazja dla GKS-u z rzutu wolnego.

• Olszar przechwycił piłkę, zobaczyć wysuniętego przed bramkę Bucka i próbował uderzenia z dystansu, lecz piłka przeleciała daleko obok słupka.

• Złe zagranie Bętkowskiego, strata młodego zawodnika gości, Grzelak stara się dograć do Olszara, lecz z bramki znów dobrze wychodzi Bucek.

• Obaj zawodnicy wrócili już na boisko, atak konstruuje GKS.

• Zderzenie Olszara i Mateusza Kamińskiego, obaj leżą na boisku. Mamy przerwę w grze.

• Dobra akcja GKS-u, Pitry podał do Nawrota, ten zgrał piłkę do Goncerza, lecz jego strzał został zablokowany.

• Dobre wyjście Bucka przed pole karne, golkiper GKS-u uprzedza napastnika Floty.

• Tym razem Bętkowski dośrodkowywał z rzutu wolnego po faulu na Goncerzu, lecz w polu karnym najwyżej wyskoczył Niewiada, który oddalił zagrożenie.

• W dobrej sytuacji znalazł się Rafał Grzelak, lecz za daleko wypuścił sobie piłkę u musiał podawać do Olszara. Było to zagranie niedokładne.

• Po drugiej stronie Sebastian Kamiński wywalczył rzut rożny dla Floty, ale po dośrodkowaniu z kornera piłkę pewnie złapał Bucek.

• Dwie znakomite sytuacje dla GKS-u! Świetnie w pole karne dośrodkowywał Bętkowski, najpierw po strzale jednego z jego partnerów piłka trafiła w obrońcę, a po chwili Kamiński trafił w poprzeczkę!

• Nie odpuścił Olszar Buckowi i faulował golkipera rywali, gdy ten miał już piłkę w rękach.

• Z trybun mecz obserwuje m. in. były szkoleniowiec Floty, Bogusław Baniak.

• Przewraca się Goncerz przed polem karnym Floty, lecz arbiter nie użył gwizdka.

• Niefrasobliwe zachowanie pomocników Floty, piłkę przejmuje Bętkowski, dogrywa do Goncerza, ale ten uderza bardzo słabo i obok bramki.

• Po niemrawym początku po raz pierwszy zaatakowali goście. Dobra akcja prawą stroną Nawrota, na rzut rożny wybija piłkę jeden z defensorów Floty.

• Pierwsza dobra akcja Floty prawą stroną boiska, urwał się Kamiński, dośrodkował w pole karne, tam Sebastian Olszar zgrał piłkę przed szesnastkę, a strzał Pawła Lisowskiego bez problemu obronił Bucek.

• Od środka rozpoczęła ubrana na niebiesko Flota. GKS w żółtych koszulkach i czarnych spodenkach.

• Zaczynamy!

• Rezerwowi GKS-u: Maciej Wierzbicki, Alan Czerwiński, Jarosław Wieczorek, Krzysztof Wołkowicz, Piotr Ceglarz, Aleksander Januszkiewicz, Krzysztof Bodziony

• Piłkarze obu drużyn wychodzą właśnie na boisko.

• Rezerwowi Floty: Marcin Skrzeszewski, Kamil Zieliński, Nenad Erić, Sławomir Cienciała, Dawid Retlewski, Dawid Kort, Sebastian Zalepa

• Sędzią głównym dzisiejszego pojedynku będzie Dominik Sulikowski. Na liniach pomagać mu będą Marek Szerszeń i Bartosz Heinig.

• Po lewej stronie możecie już zobaczyć wyjściowe składy obu drużyn. W ekipie gości po raz pierwszy w lidze zagra dziś Kamil Bętkowski.

• GKS miał natomiast walczyć o awans, a sezon zaczął fatalnie - od dwóch ligowych porażek i odpadnięcia z Pucharu Polski. Po przegranym meczu z Termaliką pod szatnią pojawili się kibice. W ostatnim meczu z Widzewem katowiczanie zdołali wygrać. Jak będzie dziś?

• O przedsezonowych zawirowaniach wokół Floty wie cała piłkarska Polska. Sprzedaż licencji do Rzeszowa, zablokowanie transakcji przez PZPN i ostateczny start w pierwszej lidze. Zarząd klubu ze Świnoujścia podał się ostatnio do dymisji, wybrano już nowe władze. Czy oznacza to nowy, lepszy start dla "Wyspiarzy"?

• W ostatnim meczu 4. kolejki 1. ligi Flota Świnoujście podejmuje na własnym boisku GKS Katowice. Początek tego spotkania już za 20 minut, a my zapraszamy na naszą relację na żywo.