Flota Świnoujście

2

Widzew Łódź

0

• Koniec spotkania! Flota zasłużenie pokonała Widzew 2:0. Gospodarze zdobyli dwie bramki po przerwie: najpierw z rzutu wolnego, a następnie po błyskawicznej kontrze. Dziękujemy za uwagę.

• Groźne uderzenie Bujoka i Krakowiak ratuje Widzew przed kompromitacją.

• Trzy minuty doliczone.

• Kacper Wróblewski zastępuje Nwaogu.

• Ładny zwód Batrovicia, podanie do Kwieka i broni Sapela!

• Kasperkiewicz w dziecinny sposób ograny przez Bruda, jednak uderzenie z 20 metrów bardzo niedokładne.

• Dobra interwencja Michała Stasiaka we własnej szesnastce, który zabrał piłkę Batroviciowi.

• Widzewiacy sparaliżowani, chyba już nie wierzą, że uda im się odmienić dzisiejsze spotkanie.

• Stuprocentowa sytuacja zmarnowana przez Batrovicia! Pomocnik Widzewa miał idealną sytuację, jednak uderzył nad poprzeczką!

• Zagubiony w polu karnym Floty Kwiek uderzył prosto w gąszcz nóg. Boją się podejmować ryzyko piłkarze Widzewa.

• Dwa podania Floty i Reca wyszedł sam na sam z bramkarzem, którego z łatwością minął i wpakował piłkę do siatki.

• GOOOOL!! 2:0 dla Floty! Szybka kontra świnoujścian i do pustej bramki strzelił Arkadiusz Reca.

• Najpierw nie trafił w piłkę przed polem karnym jeden z graczy Widzewa, a za moment starał się poprawić Lisowski, który jednak został zablokowany.

• Beznadziejne dośrodkowanie z kornera w wykonaniu Kasprzaka.

• Gospodarzom się nie spieszy i trudno się dziwić. Widzew stara się długo rozgrywać akcje, ale nie ma kompletnie pomysłu na grę przed polem karnym.

• Fatalny strzał Kwieka, który źle się do niego złożył.

• I jeszcze za Tsubasę wchodzi Lisowski. Komplet zmian w Widzewie.

• A także Bartłomiej Kasprzak wchodzi za Mrozińskiego.

• Rok Straus zastępuje Szymona Zgardę.

• Za długie zagranie w kierunku Rybickiego, ale najszybszy przy piłce Sapela.

• Za moment będzie podwójna zmiana w Widzewie. Musi coś zmienić w grze swojego zespołu Wojciech Stawowy, jeśli myśli o korzystnym rezultacie.

• Jakiejś kontuzji nabawił się Reca. Potrzebna jest interwencja służb medycznych.

• I Flota gra dalej swoje. Podopieczni Romualda Szukiełowicza kontrolują wydarzenia na boisku. Widzew teraz jeszcze mocniej odczuwa presję.

• Pachniało bramką dla Floty już w pierwszej połowie. Widzewiacy popełniają dramatyczne błędy w obronie i grzechem było ich w końcu nie wykorzystać.

• GOOOOL!!! 1:0 dla Floty! Bezpośrednio z rzutu wolnego gola zdobywa Dawid Kort!

• Kartka dla Piotra Mrozińskiego, który naprawił kolejne już fatalnie zagranie Nowaka.

• Za długo czekał z oddaniem strzału Batrović i ostatecznie lekkie uderzenie spokojnie wyłapał Sapela.

• Daniel Brud skorzystał z prezentu i kropnął bez zastanowienia. Niecelnie.

• Zaczynamy drugą połowę. Czekamy na bramki w Świnoujściu.

• Koniec pierwszej połowy. Bez bramek w Świnoujściu, mimo iż sytuacje miały oba zespoły. Widzew dłużej utrzymywał się przy piłce, ale popełniał fatalne błędy w defensywie.

• Ładny strzał Veljko Batrovicia, ale na wysokości zadania stanął Sapela!

• Festiwal błędów w obronie Widzewa. Wojciech Stawowy będzie miał o czym myśleć w przerwie.

• Kartką ukarany Reca, który przerwał groźną kontrę gości.

• To powinien być gol! Nwaogu strzelał z 10 metrów i Krakowiak broni! Ogromne szczęście Widzewa.

• Nieźle, naprawdę nieźle prezentuje się Flota, która czeka na sytuacje do kontrataków.

• Bezpardonowo potraktowany Kwiek, ale sędzia nie zdecydował się sięgnąć do kieszonki.

• No i proszę. Doigrał się Nowak, który prezentuje się bardzo niepewnie. Żółta kartka.

• Tracą łatwo widzewiacy piłki w środku pola, przed momentem nie popisał się Kosuke Kimura.

• Wyskoczyli zdenerwowani trenerzy Floty, po tym jak sędzia odgwizdał faul na Davidzie Kwieku.

• Ostre wejście w Pawła Lisowskiego, który po chwili podnosi się z murawy.

• Dobra interwencja kapitana Widzewa, który naprawił błąd w defensywie i wybił futbolówkę.

• Było groźnie po rzucie wolnym. Wrzucał Mariusz Rybicki, lecz Arkadiusz Kasperkiewicz przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• Nie można odmówić ambicji i aktywności Nwaogu, ale napastnikowi Floty brakuje skuteczności. Nigeryjczyk nie może się wyraźnie wstrzelić.

• Kolejna niewymuszona strata po stronie przyjezdnych. Z prezentu od Wrzesińskiego nie skorzystał Kort.

• Wymuszona zmiana u gospodarzy. Za kontuzjowanego Margola wchodzi Dawid Kort.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do strzału doszedł Tsubasa, lecz uderzył bardzo nieprecyzyjnie.

• Fatalna strata Tsubasy Nishi, który zagrał prosto do Charlesa Nwaogu, lecz Nigeryjczyk nie trafił w światło bramki!

• Po dwóch szalonych akcja uspokoiła się gra.

• Ogromne zamieszanie w polu karnym świnoujścian. Najpierw piłka trafiła w rękę jednego z obrońców Floty, a po chwili strzał Nowaka wybronił Łukasza Sapela!

• O mały włos strata Nowaka nie zakończyła się golem dla Floty! Zbyt daleko wysuniętego bramkarza Widzewa przelobował Tomasz Margol, ale trafił w poprzeczkę!

• Odważne wejście ze skrzydła zawodnika Floty, ale pewnie interweniował w polu karnym Krystian Nowak.

• Przeciwnicy wyraźnie badają się na murawie, na razie żaden z zespołów nie uzyskał wyraźnej przewagi.

• Dalekie wyjście przed pole karne Macieja Krakowiaka, który główką wybił piłkę.

• Pierwszy gwizdek sędziego Piotra Idzika z Poznania, zaczynamy!

• Bardzo słaba frekwencja w Świnoujściu. Na stadionie są też kibice Widzewa, którzy mają ze sobą flagę. Za moment zaczynamy.

• Jeszcze na początku tygodnia wydawało się, że mecz może się nie odbyć, bo utrzymujący drużynę inwestor domagał się od stowarzyszenia przekazania drużyny do założonej przez niego spółki. Choć do tego ostatecznie nie doszło, to jednak drużyna przystąpi do dzisiejszego spotkania. Nie ma jednak wątpliwości, że Flota powoli upada i jest mało prawdopodobne, że uda jej się uzyskać licencję na grę w pierwszej lidze w przyszłym sezonie.

• Widzewiacy są w takiej sytuacji, że dla nich każdy mecz jest niezwykle istotny, każde zwycięstwo daje nadzieję, a każda porażka je zmniejsza. Jeśli wyniki będą korzystne dla łodzian, to ta sytuacja na pewno nie zmieni się do końca sezonu. Na razie widzewiacy do bezpiecznej lokaty tracą dwanaście punktów, a do barażowej - osiem. Łodzianie zajmują ostatnie miejsce w tabeli i to po najbliższej kolejce na pewno się nie zmieni, bo do przedostatniej Pogoni Siedlce tracą cztery punkty.

• Rezerwowi Widzew: Matko Perdijić, Julien Tadrowski, Maksymilian Rozwandowicz, Bartłomiej Kasprzak, Tomasz Lisowski, Rok Straus, Marcin Kozłowski.

• Rezerwowi Flota: Marcin Skrzeszewski, Kacper Wróblewski, Dawid Kort, Michał Nowak, Sebastian Kwiatkowski.

• Znamy już wyjściowe składy na dzisiejszy pojedynek, za moment przedstawimy ławki rezerwowych obu klubów.

• Witamy ze Świnoujścia! Już za niespełna godzinę miejscowa Flota zagra z Widzewem Łódź. Zapraszamy na relację na żywo.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA FLOTA ŚWINOUJŚCIE - WIDZEW ŁÓDŹ

Widzew Łódź - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:1

Zimą, na czas budowy nowego stadionu, piłkarze Widzewa przenieśli się do Byczyny, ale najpierw oddali walkowerem spotkanie z Sandecją Nowy Sącz, a później zremisowali z Arką Gdynia 0:0. Wreszcie w sobotę zwyciężyli Termalicę Nieciecza 2:1, przez co w 1. lidze lidze nie ma już zespołu, który nie wygrał meczu w roli gospodarza.

Sytuacja łodzian w ligowej tabeli wciąż jest jednak beznadziejna. Piłkarze Wojciecha Stawowego zajmują ostatnie miejsce i mają na koncie tylko szesnaście punktów. W Widzewie wszyscy wierzą jednak w możliwość utrzymania się na zapleczu Ekstraklasy.

- Szanse na utrzymanie ciągle są, ale musimy to potwierdzać w następnych spotkaniach - mówi trener Wojciech Stawowy.

W środę minął termin składania dokumentów licencyjnych przez kluby pierwszej ligi. Wśród klubów, które chcą ubiegać się o pozwolenie na grę w przyszłym sezonie w pierwszej lidze jest Widzew. Łódzki klub w dokumentacji licencyjnej poinformował, że swoje mecze planuje rozgrywać w Grodzisku Wielkopolskim i dołączył umowę na wynajem tego obiektu.

O pozostanie w pierwszej lidze walczą nie tylko władze klubu, ale i piłkarze, którzy w sobotę mają zagrać w Świnoujściu z Flotą, w której trwa przepychanka pomiędzy klubem, a inwestorem utrzymującym drużynę. W środę Flota poinformowała, że rozegranie meczu nie jest zagrożone, ale nie jest to wcale pewne, bo decydować będzie inwestor, który zatrudnia piłkarzy i trenerów.

• RELACJA SMS

Aby zamówić relację na żywo na Twój telefon wyślij SMS o treści flowidz na numer 72355 (koszt 2,46 zł). W trakcie meczu dostaniesz informacje o bramkach, wyniku do przerwy i końcowym.