0

Rozwój Katowice

2

• Koniec meczu! Beniaminek wygrał w Bełchatowie!

• 3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

• Dośrodkowanie Papikjana - strzelał głową Stanisławski, ale pewnie broni Soliński.

• Zmiana w ekipie gości - Adam Czerkas schodzi, za niego Filip Kozłowski.

• Gospodarze chyba nie zdołają już tu nic ugrać. Rozwój wygra drugi mecz z rzędu?

• Zmiana. Stanisławski za Flaszkę.

• Fantastyczne zagranie Wróbla, który długim płaskim prostopadłym podaniem stworzył świetną okazję do zdobycia bramki dla Tkocza, ale zmiennik w drużynie Rozwoju trafił w bramkarza. Tomasz Wróbel zdecydowanie najlepszym zawodnikiem tego spotkania.

• Ładny strzał Serafina sprzed pola karnego! Pewnie broni jednak Soliński.

• "Gałecka" zmiana - Przemysław schodzi, Michał wchodzi.

• Ładna akcja gospodarzy! Gierszewski otrzymał dobre prostopadłe podanie, ale z ostrego kąta mógł trafić tylko w wychodzącego bramkarza. Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia.

• Z narożnika pola karnego strzelał Raul - znów dobrze zachował się jednak Lenarcik, który wbił piłkę na rzut rożny. Po n-tym świetnie wykonanym przez Wróbla kornerze, do strzału głową doszedł Czerkas, ale uderzył minimalnie obok słupka.

• Zmiana u gości - Tkocz za Baloguna.

• Odnosimy wrażenie, że Bełchatów zaczął grać nieco lepiej w ofensywie. Rozwój jakby coraz mocniej cofnięty. W sumie - naturalna sytuacja. Przegrywający "cisną", wygrywający stawiają "autobus". Do końca meczu coraz mniej czasu.

• Chyba była ręka Winiarczyka we własnym polu karnym po dośrodkowaniu Kubana! Sędzia zarządził jednak rozegraniu rzutu rożnego po opuszczeniu przez piłkę boiska.

• Do tego Gierszewski za Bartosiaka.

• Tak jak się spodziewaliśmy - są zmiany! Serafin za Rachwała.

• Lukas Kuban brzydko sfaulował rywala - żółta kartka.

• Na razie wygląda to trochę tak jakby Bełchatów był zadowolony z wyniku. Gospodarze nie potrafią sobie wykreować okazji do zdobycia bramki. Chyba niezbędne będą zmiany personalne - w przerwie Rafał Ulatowski nie zdecydował się na żadną roszadę. A Rozwój? Wiadomo - czeka na kontry.

• Wracamy do gry! Czy gospodarze są w stanie odrobić straty?

• Koniec pierwszej połowy - Rozwój prowadzi z Bełchatowem 2:0!

• Sędzia doliczył minutę do regulaminowego czasu gry.

• Kolejne dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Wróbla i świetny strzał głową Jaroszka! Lenarcik bez szans!

• GOOOOL! 2:0 dla beniaminka! Jaroszek!

• Flis z wolnego! Niewiele brakowało - piłka przeleciała tuż przy spojeniu słupka z poprzeczką bramki Solińskiego!

• Żółtą kartką ukarany Kamil Cholerzyński.

• Demianiuk zmarnował świetną okazję na wyrównanie wyniku! Gracz gospodarzy otrzymał dobre prostopadłe podanie, ale w sytuacji sam na sam trafił prosto w bramkarza!

• Gościom udało się wyjść z groźną kontrą. Z piłką popędził Raul Gonzalez. Dograł futbolówkę w pole karne w stronę Czerkasa, ale zawodnik Rozwoju nie zdołał jej sięgnąć.

• Mecz znów wszedł w stan "uśpienia"... Pobudka!

• Gol podziałał mobilizująco na gości. Najpierw Balogun popędził prawą stroną i uderzył lewą nogą z 20 metrów. Lenarcik odbił piłkę na rzut rożny, który po chwili wykonał Tomasz Wróbel, a kolejną celną próbę dla Rozwoju zanotował Adam Czerkas. Lenarcik nie dał się jednak zaskoczyć i tym razem dobrze broniąc "strzał-szczur" rywala.

• Ostrzeżenie pod postacią żółtej kartki dla Flisa, który przewinił w starciu z Balogunem. Taki mały "rewanż" na agresywnie grającym rywalu.

• Uuuuuu, brzydkie zagranie Baloguna Kayode! Mogła być nawet czerwona kartka. Nigeryjczyk wyprostowanymi nogami zaatakował Bartłomieja Bartosiaka. Miał szczęście, że skończyło się na "żółtku"

• Mokra murawa sprzyja gościom! Seweryn Michalski poślizgnął się niezdarnie, a futbolówkę przejął Patryk Kun, który znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem Bełchatowa. Gracz gości obiegł Lenarcika i umieścił piłkę w bramce rywala!

• Ponarzekaliśmy, ponarzekaliśmy i jest efekt! GOOOOL DLA ROZWOJU! KUN!

• Szczerze mówiąc - niewiele się dzieje w Bełchatowie. Przed meczem życzyliśmy sobie dobrego widowiska. Na razie z tych naszych pragnień niewiele wychodzi. GKS próbuje grać atakiem pozycyjnym, Rozwój czeka na okazje do kontry. Gospodarzom udało się dwukrotnie dośrodkować piłkę w pole karne beniaminka, ale nic nawet trochę "bramkowego" z tego nie wyszło.

• Na razie żadna z drużyn nie forsuje tempa. Na pewno częściowo jest to związane z warunkami gry. Jest mgliście i mokro, piłka niekiedy nabiera dużej prędkości na śliskiej murawie.

• Szansa dla Rozwoju! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową strzelał Bartosz Jaroszek, ale zmierzającą pod poprzeczkę piłkę świetnie wybił Paweł Lenarcik.

• Pierwsze minuty bardzo uważne w wykonaniu obu drużyn. To, że żadna z ekip nie rzuciła się do ataku od pierwszych chwil to raczej nic zaskakującego.

• Mimo nie najlepszej pogody, można powiedzieć, że frekwencja w miarę dopisała. Na trybunach bełchatowskiego stadionu około 1500 osób.

• Gwizdek - piłka "ruszyła" ze środka boiska. Gramy!

• Przed spotkaniem odbyła się krótka uroczystość - za wieloletnią pracę podziękowano fizjoterapeucie i kierownikowi drużyny z Bełchatowa, którzy odchodzą na emeryturę.

• Już za kilka minut zaczynamy mecz spadkowicza z Ekstraklasy z beniaminkiem 1. ligi. Miejmy nadzieję, że nie zabraknie dziś emocji. Państwu, i sobie, życzymy dobrego widowiska.

• Znamy już składy obu zespołów na to spotkanie. Wyjściowe jedenastki można zobaczyć po lewej stronie. A oto lista rezerwowych:

• Bruchajzer, Zgarda, Zięba, Gierszewski, Serafin, Szymonek, Stanisławski

• Gocyk, Domański, Gałecki, Król, Tkocz, Kozłowski, Gielza
  • Witamy serdecznie z Bełchatowa, gdzie już o 17:00 rozpocznie się mecz 16. kolejki 1. ligi GKS Bełchatów - Rozwój Katowice.

• GKS Bełchatów - Rozwój Katowice LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Czy katowiczanie w końcu zaczną piąć się w górę tabeli?

Rozwój Katowice po spektakularnym zwycięstwie w ostatniej kolejce postara się zapunktować jeszcze raz. W Katowicach marzą o obfitej serii zwycięstw.

Rozwój Katowice - Pogoń Siedlce 2:3