GKS Bełchatów 1 - 1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

GKS Bełchatów

1

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

1

• Za uwagę dziękuje Mariusz Roksela, zapraszając równocześnie do aktywnego śledzenia wyników spotkań w Ekstraklasa.net. Do usłyszenia.

• I koniec meczu w Bełchatowie. Mamuty tylko zremisowały na własnym obiekcie ze Słonikami. Oba gole padały na początku każdej z połów. Najpierw w 7. minucie na listę strzelców wpisał się Czerwiński. W 51. wyrównał Michał Mak.

• Na trybunach słychać chóralne "pajace" na widok nieudolny prób gry na czas ze strony gości.

• GKS bije głową w mur. Goście cofnęli się i bronią wyniku wybijając na oślep wszystkie piłki.

• Do II połowy doliczone 3 minuty.

• I Renusz już znalazł się w zeszycie arbitra. Karta za faul w środku pola.

• Ostatnia zmiana w GKS. Za Michała Maka wchodzi Renusz.

• Kartka również dla Drozdowicza za dyskusje z arbitrem.

• Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Ceglarza za brutalny faul na Baście.

• Żółta kartka dla Ceglarza za próbę wymuszenia rzutu karnego. Jest to pierwsze indywidualne upomnienie w tym meczu.

• Niestety zamiast gola tylko rzut rożny dla GKS.

• Mateusz Mak faulowany w narożniku pola karnego gości. Będzie okazja na podwyższenie wyniku.

• Powinno być 2:1 dla GKS. Potężne uderzenie w poprzeczkę bramki Nowaka.

• Mamy jakieś problemy techniczne i nie możemy wprowadzić w naszym systemie zmiany. Awizowany Piekarski zmienił Sołdeckiego.

• Do wejścia w zespole gości szykuje się Piekarski.

• Biskup wypracował sobie dogodną okazję do strzału. Jednak z około 16 metrów fatalnie przestrzelił.

• Mateusz Mak sprytnie wywalczył rzut rożny.

• I kolejna fantastyczna interwencja Malarza po wznowieniu gry z rogu.

• Rożny dla gości. Piłkę do gry wprowadzać będzie Jarecki.

• Drozdowicz wpada w interweniującego Malarza. Bramkarz GKS ucierpiał w tej sytuacji i sędzie przerywa grę.

• Kolejny rajd Mateusza Maka, kolejna centra w pole karne w jego wykonaniu. Tam akcję zamykał głową Kirovski, jednak jego uderzenie prosto w Nowaka.

• I podobnie jak w I połowie. Po chwilowym zrywie po golu obecnie tempo gry nieco siadło. GKS rozgrywa teraz piłkę na swojej połowie szykując atak pozycyjny.

• Od zdobycia bramki GKS praktycznie nie opuszcza z piłką połowy gości.

• I znowu GKS w natarciu. Tym razem wprowadzony w przerwie Turkovs uderzał głową na bramkę Nowaka.

• Zawodnicy Termaliki nie radzą sobie z rajdami Mateusza Maka, które starają się przerywać delikatnymi faulami.

• Mateusz Mak po rajdzie pod pole karne gości zagrywa do Turkovsa. Ten ostatni niestety gubi piłkę, którą bez problemu łapie Nowak.

• GKS złapał wiatr w żagle po zdobyciu bramki. Ożywili się również niezbyt licznie zgromadzeni kibice.

• Basta nakładką atakuje Ceglarza.

• I mamy wyrównanie w Bełchatowie!!! Po rozegraniu piłki przez Mateusza Maka i Adriana Bastę, piłkę głową do siatki kieruje Michał Mak!!!

• I zaczynamy II połowę. Relacja wraca z małym poślizgiem ze względu na kłopoty techniczne.

• I Flis za Poźniaka.

• Oraz druga zmiana.

• Zmiana w zespole gości w przerwie

• Koniec I części meczu. Do przerwy gości z Niecieczy prowadzą 0:1. Do usłyszenia za około 15 minut.

• Do I połowy doliczona została 1 minuta.

• Baran w akcji ofensywnej fauluje Czerwińskiego. Raczej nic nie zapowiada aby przed przerwa wynik miał ulec zmianie ...

• Michał Mak szarżuje lewą stronę jednak za daleko wypuszcza sobie piłkę i ją traci.

• Zachodzi słońce, w Bełchatowie robi się chłodniej, a teraz dodatkowo zmrożone zostały serca fanów GKS po akcji gości. Dwiema fenomenalnymi interwencjami popisał się jednak Malarz i Termalika musiała obejść się smakiem z drugiego gola.

• Alexis centruje prosto w ręce Nowaka ...

• Jeden z braci Maków leży w okolicach pola karnego gości. Gra przerwana ponieważ niezbędna jest interwencja medyków.

• GKS gra dzisiaj piłkę kombinacyjną, szybką, z akcjami prowadzonymi skrzydłami. Niestety całe zagrożenie kończy się w okolicach 16 metra od bramki Nowaka. Goście natomiast czyhają na błędy Torfiorzy grając z kontry.

• Alexis ładnie wypuścił Kirovskiego. Piłka niestety odrobinę za mocna pada łupem interweniującego poza polem karnym Nowaka.

• I znowu akcja przenosi się pod drugą bramkę, ale i tutaj obrona staje na wysokości zadania.

• A jednak się coś ciekawego pojawiło. Faul w narożniku pola karnego gości. Centra Mateusza Maka, ale goście bez trudu wybijają piłkę wgłąb pola.

• Trochę nudniejszy i brzydszy fragment meczu. Sporo niedokładności w obu ekipach, którą piłkarze starają się nadrabiać faulami. Niestety brak ciekawszych akcji.

• I akcja pod drugą bramką. Rożny dla gości.

• Kirovski "sam na sam" z Nowakiem. Uderza prosto w bramkarza Termaliki!

• I po raz kolejny Mak w akcji. Po akcji lewą stroną centruje w pole karne. Tam z piłką rozmijają się wszyscy zawodnicy, a ona sama przelatuje obok słupka bramki Nowaka.

• GKS z kolejnymi atakami. Raz po raz w pole karne gości szarżują Norambuena, Mak, a nawet Baran.

• Michał Mak złapany na spalonym. Gdyby nie to mogło być bardzo groźnie!

• Trochę przypadkowa akcja GKS po którym Torfiorze mają rzut rożny.

• Foszmańczyk wyraźnie ucierpiał w starciu z 5. minuty. Obecnie gra z opatrunkiem na głowie.

• GKS wyraźnie podrażniony stratą bramki zaczął grać szybciej i agresywniej. Niestety wraz z tym spadła dokładność.

• I mamy otwarcie wyniku w Bełchatowie. Po rzucie rożnym spore zamieszanie w polu karnym. Ostatecznie Czerwiński z około 4 metrów wpycha piłkę do siatki.

• Dobre uderzenie na bramę GKS. Malarz z wyciągnięty jak struna piąstkuje na rzut rożny.

• W okolicach narożnika pola karnego faulowany Foszmańczyk. Będzie okazja dla gości. Do piłki podchodzi Jarecki i Biskup.

• Drozdowicz złapany na spalonym. Jak na razie oba zespołu spokojnie starają się wyczuć rywala. Nie ma mocnego parcia w przód.

• Kirovski faulowany w walce o górną piłkę w środku boiska.

• Centra w pole karne, uderzenie głową Kirovskiego mija spojenie słupka z poprzeczką.

• Poźniak faulowany na połowie gości. Będziemy mieli pierwszy stały fragment gry.

• Bełchatowianie spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie.

• Rozpoczynają gospodarze.

• Niestety tak jak mogliśmy się spodziewać - sektor gości na stadionie w Bełchatowie świeci pustką ...

• Mecz poprowadzą arbitrzy z pomorskiego ZPN: Dominik Sulikowski, Maciej Wierzbowski oraz Marek Szerszeń.

• Piłkarze wychodzą już na murawę. Asystują im dzieci z Towarzystwa Osób Niepełnosprawnych "Przystań" z Bełchatowa oraz piłkarze rocznika 2005.

• Zapraszamy również do śledzenia rozpoczynających się o 18 spotkań ostatniej kolejki rundy zasadniczej w Ekstraklasie. Relacje ze wszystkich meczy znajdziecie w naszym serwisie.

• Piłkarze udają się powoli do szatni. Za kilka minut początek meczu. Tymczasem z głośników rozbrzmiewa hymn GKS.

• Piłkarze obu zespołów intensywnie rozgrzewają się na murawie, a na trybunach z wolna przybywa widowni. Mamy dzisiaj przy ul. Sportowej idealną wręcz pogodę do rozgrywania meczu i jego oglądania. Jest około 14 stopni ciepła oraz odczuwalne są delikatne powiewy wiatru.

• Jak widać na ławce rezerwowych gości zasiada dwóch piłkarzy występujących wcześniej w GKS. Są to Darek Pawlusiński oraz Piotr Piekarski. Czy przypomną się oni bełchatowskim fanom podczas dzisiejszego spotkania?

• Za moment w oknie po lewej stronie pojawią się składy wyjściowe. A tymczasem w rezerwie zagrają:

GKS Bełchatów: Damian Podleśny, Marcin Flis, Szymon Sawala, Patryk Rachwał, Łukasz Wroński, Michał Renusz, Danils Turkovs

Termalica: Maciej Pochroń, Jakub Kiełb, Rafał Kujawa, Dariusz Pawlusiński, Piotr Piekarski, Łukasz Pielorz, Damian Piotrowski

• Bełchatowianie zmierzą się na własnym stadionie ze Słonikami z Niecieczy.

• Za moment przedstawimy składu obu zespołów.

• Witamy ze stadionu w Bełchatowie, gdzie już za około pół godziny rozpocznie się ostatnie sobotnie spotkanie 24. kolejki I ligi.