GKS Katowice

1

Arka Gdynia

2

• Arka grając praktycznie całą drugą połowę w 10. dowiozła 3 punkty do końca spotkania. GKS może sobie tylko pluć w brodę, za niewykorzystane sytuacje. Ten mecz to była naprawdę dobra reklama 1. ligi. Zapraszamy na inne nasze relacje. Do zobaczenia!

• Koniec meczu! Arka wygrywa 2:1 na terenie GKS Katowice!

• Centra w pole karne łapie piłkę Szromnik i to już chyba będzie koniec!

• Rzut rożny dla GKS chyba ostatnia szansa. Piłkę wybijają obrońcy, Gancarczyk uderza i kolejny rzut rożny.

• Jeśli nie teraz to już nigdy! Pitry dostał idealną piłkę w polu karnym i w sytuacji sam na sam znowu znakomicie interweniuje Szromnik!

• Rafał Grzelak założył siatkę jednemu z zawodników GKS, ale za chwilę stracił piłkę.

• Sobieraj znowu przyprawił kibiców Arki o palpitacje serca... chciał zastawić piłkę i cudem w ostatniej chwili nabił napastnika GKS.

• 5 minut nadziei dla GKS.

• Zwoliński z kolei chyba zapomniał, że istnieje coś takiego jak spalony i czekał na piłkę daleko za obrońcami.

• Szromnik chyba zapomniał jak się łapie piłkę! Fonfara dośrodkował z rzutu wolnego, ale łatwą piłkę zamiast łapać wypiąstkował bramkarz Arki.

• Grzelak jest na boisku kilkadziesiąt sekund i już dostał żółtą kartkę. Dużo teatru jednak ze strony Kowalczyka na co dał się nabrać sędzia.

• Tomasik miał okazję do dośrodkowania ale źle to zrobił. Piłka poza boiskiem.

• No i mamy ostatnią zmianę w meczu. Kuklisa zastępuje Grzelak.

• Kuklis leży na boisku ponownie, został uderzony w twarz łokciem. GKS grał dalej i miał niezłą okazję, ale strzał daleko od brami. Żeby było ciekawiej, to Kuklis za to że został uderzony dostał żółtą kartkę.

• Kuklis w pojedynku z Chwalibogowskim, jednak faul dla graczy GKS.

• Dośrodkowanie Chwalibogowskiego do niepilnowanego zawodnika GKS. Ten uderzył głową ale Szromnik obronił nogami. Na szczęście dla Arki był jeszcze spalony.

• Rzut wolny dla GKS po faulu na Fonfarze. Błąd Szwocha.

• Ależ miał szansę Kowalski! Wykorzystał błąd obrońcy i znalazł się w sytuacji sam na sam. Uderzył lewą nogą ale wysoko ponad bramką.

• Zmiana w Arce. Radzewicza zastępuje Dettlaff.

• Szromnik piąstkuje dośrodkowaną piłkę dwa razy pod rząd. Kamiński próbował piętką, ale nic z tego nie mogło wyjść.

• Ależ byłaby szansa dla Arki! Szwoch ze Zwolińskim przeciwko dwóm obrońcom GKS. Pomocnik Arki znakomicie ograł jednego z defensorów, po czym wystawił piłkę Zwolińskiemu, ale ten wywrócił się przy starcie do piłki.

• Ostatnia zmiana w GKSie. Rakelsa zmienia Radionow.

• Sadzawicki fauluje Tomasika, rzut wolny, ale bez kartki.

• Nic nie wyszło z tego rzutu wolnego, krótkie rozegranie i traci piłkę Tomasik.

• Gancarczyk fauluje Tomasika w środku pola, rzut wolny dla Arki.

• Fatalne uderzenie Fonfary z powietrza, piłka leciała daleko od bramki, ale złapał ją Szromnik.

• Dośrodkowywał Fonfara, wypiąstkował Szromnik, wprost pod nogi zawodnika GKS, który uderzył na pustą bramkę! Mnóstwo szczęścia i piłka ląduje za bramką!

• Żółta kartka dla Sobieraja za nieprzepisowe zatrzymanie Pitrego.

• Na Blaszoku pojawiły się także race, które wspierają transparenty trzymane przez kibiców.

• Druga zmiana w ekipie gospodarzy. Dudę zastępuje Cholerzyński.

• Radzewicz spróbował uderzenia z gorszej prawej nogi... cóż bez komentarza.

• Tymczasem kibice GKS zaprezentowali oprawę.

• Jarzębowski faulowany na połowie Arki przez Kowalczyka.

• Było bardzo niebezpiecznie dla Arki. Dośrodkowanie z rzutu wolnego minęło bramkę Szromnika bardzo blisko.

• Radosław Pruchnik nie może kontynuować gry i zmienia go Rzuchowski.

• Tomasik zatrzymał kontratak GKS faulując Pitrego za co obejrzał żółty kartonik.

• Dośrodkowanie Radzewicza z rzutu wolnego pewnie wyłapuje Budziłek.

• Brawa dla Radosława Pruchnika. Pognał prawą stroną i dał się sfaulować blisko pola karnego. Żółta kartka dla Kowalczyka.

• Sędzia Lizak zatrzymał akcję Arki gdyż przeciął podanie do Tomasika.

• Dośrodkowanie piłkarza GKS z rzutu rożnego wybijają obrońcy, po chwili poprawka i broni Szromnik. Dalej jednak przy piłce gospodarze.

• Ależ okazja dla GKS! Pitry sam na sam ze Szromnikiem! Górą bramkarz Arki!

• Krótko rozegrany rzut wolny, dośrodkowanie z lewej strony i wybija Kamiński. Kontra GKS zatrzymana bo Rakels rzekomo zagrał ręką. Nie było jednak o tym mowy i znowu gotują się trybuny.

• Sędzia zastosował przywilej korzyści po faulu na Szwochu, a gdy Radzewicz stracił piłkę, wrócił do poprzedniej akcji. Rzut wolny dla Arki.

• Rzut rożny dla GKS po dośrodkowaniu Gancarczyka. Dobra centra, ale wybijają piłkę obrońcy Arki, a do tego faulował Kamiński.

• Znowu się gotuje na boisku. Pojedynek Gancarczyka z Kuklisem, piłka wyszła za boisko jednak Gancarczyk kontynuował akcję. Sędzia gwizdnął a z ogromnymi pretensjami wyskoczył do niego trener GKS. Gancarczyk miałby całą wolną lewą stronę.

• Pitry z rzutu wolnego bardzo niecelnie, piłka przeleciała wysoko nad bramką.

• No i stało się, Krajanowski fauluje, kłóci się z sędzią i wylatuje z boiska za drugą żółtą kartkę.

• Pitry oddał mocny strzał z 20 metrów, powinien obronić to bez problemu Szromnik, ale odbił piłkę przed siebie.

• Faulowany Tomasik przez Fonfarę i akcja GKS przerwana.

• Krajanowski ostro dyskutuje z sędzią, a warto przypomnieć, że ma już na swoim koncie żółtą kartkę.

• Dobra próba lewą stroną Gancarczyka, wpadł w pole karne, ograł Kubowicza, ale nie starczyło mu boiska i wyszedł z piłką poza nie. Od bramki Szromnik.

• Pruchnik oddaje strzał ze znacznej odległości, bardzo niecelny.

• Zwoliński wziął się za rozegranie piłki, ale nie zauważył świetnie wychodzącego Kuklisa, zamiast tego zagrał do Krajanowskiego bardzo niecelnie i piłkę przejęli obrońcy.

• Akcja GKS, wydawało się że Kubowicz był faulowany przez Fonfarę, ale sędzia nie gwizdnął. Fonfara dośrodkował ale Kowalczyk nie sięgnął piłki głową.

• Drugą część gry rozpoczyna Arka!

• W przerwie zmiana w ekipie gospodarzy. Wołkowicza zastępuje Arkadiusz Kowalczyk.

• Znakomita końcówka pierwszej połowy, bardzo dramatyczna chociaż duża w tym zasługa sędziego. Do przerwy 2:1 dla Arki jednak bramka dla GKS niesłusznie uznana bo Duda zagrał ręką. W końcówce Kuklis zmarnował niesłusznie przyznany rzut karny dla Arki. Oj działo się! Nic tylko czekać na drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy! 2:1 do przerwy dla Arki!

• Kuklis marnuje jedenastkę!

• Kolejna fatalna decyzja sędziego! Rzut karny dla Arki! Ale nie było żadnego faulu na Radzewiczu!

• Duda zagrał ręką po dośrodkowaniu Chwalibogowskiego, ale wpakował piłkę do bramki! Fatalny błąd sędziego!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! GKS łapie kontakt 1:2! Strzelcem Duda!

• Wołkowicz otoczony przez zawodników Arki wypracował rzut wolny, sfaulował go Tomasik.

• Była szansa dla Arki, ba, nawet Kamiński już wybił piłkę na rzut rożny, sędzia orzekł faul dla GKS, po tym jak obrońca Katowic się przewrócił.

• Sadzawicki dośrodkowuje z prawej strony do Pitrego, ale nagle zza jego pleców wybiega Rakels i wyskakuje do piłki. Strzał głową Rakelsa bardzo zły.

• Dośrodkowanie Fonfary z narożnika boiska piąstkuje Szromnik.

• Jarzębowski wybija to dośrodkowanie z rzutu wolnego na rzut rożny.

• Żółtą kartkę ogląda kapitan Arki za faul na Chwalibogowskim. Krajanowski jest na tyle zły że jeszcze krzyczy coś w kierunku przeciwnika.

• Zakotłowało się w polu karnym Arki po pozornie złym dośrodkowaniu Wołkowicza. Ostatecznie w zamieszaniu wybija piłkę Kubowicz.

• Pitry zagrał ręką i mamy rzut wolny ze znacznej odległości dla Arki. Tomasik uderza prosto w mur.

• Dobra akcja Arki, Pruchnik odebrał piłkę na połowie GKS i zagrał ją do Szwocha, ten dośrodkował ale piłkę wybił obrońca.

• Zwoliński zszedł na lewe skrzydło, gdzie otrzymał zagranie od Radzewicza, następnie zszedł na prawą nogę i spróbował uderzenia. Zablokował je Kamiński.

• Złe dośrodkowanie Fonfary z rzutu rożnego piłka przelatuje wysoko nad polem karnym i od autu Arka.

• Szwoch faulował w ataku i kontra GKS. Dośrodkowanie Wołkowicza z prawej strony, Kubowicz wybija na rzut rożny.

• Ależ Krajanowski teraz powalczył z Gancarczykiem, spora ambicja kapitana Arki.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego, głową próbuje Pitry, ale łapie spokojnie Szromnik.

• Szansa dla GKS ale Fonfara nie miał z czego uderzyć rzut rożny dla GKS.

• Zwoliński padł na murawę po pojedynku z Napierałą. Szwoch grał dalej, ale sędzia przerwał grę gdyż nie podnosił się z murawy napastnik Arki.

• Rzut wolny dla Arki w narożniku boiska. Radzewicz znakomicie dośrodkował na krótki słupek, gdzie najwyżej wyskoczył Kubowicz i głową skierował piłkę do siatki.

• GOOOOOOOOOOOOOL! 2:0! Kubowicz znakomicie wykorzystuje dośrodkowanie Radzewicza!

• Ależ szansa dla Arki! Zwoliński po podaniu Pruchnika znalazł się w sytuacji sam na sam, jednak GKS uratowało szybkie wyjście Budziłka z bramki!

• Złe dośrodkowanie Krajanowskiego, piłkę łapie Budziłek.

• Kamiński sfaulował Kuklisa przy wyprowadzaniu kontrataku przez Arkę i obejrzał żółtą kartkę.

• Próba dośrodkowania Chwalibogowskiego z lewej strony, asekurują to wszystko obrońcy Arki, ostatecznie aut dla gospodarzy, po którym też nic nie wynika.

• Arka starała się utrzymać przy piłce, ale przeszkodził im w tym Duda, który sfaulował Kuklisa. Po rzucie wolnym dla Arki z akcją rusza GKS.

• Szwoch faulowany przez Fonfarę na połowie Arki przy wyprowadzaniu akcji. Przy piłce utrzymuje się Arka.

• Pitry spróbował szczęścia z około 30 metrów, pewnie łapie piłkę Szromnik. Nie musiał się zbytnio natrudzić.

• Krótko rozegrany rzut wolny i wymiana kilkunastu podań przez gospodarzy, ale kończy się to wszystko na fatalnym przerzucie Wołkowicza na lewo do Gancarczyka, gdyż piłka wylądowała poza boiskiem.

• Fonfara faulowany przez Pruchnika w środku pola i rzut wolny dla GKS.

• Lewą stroną próbował Radzewicz wypuszczając sobie piłkę, ale dobra asekuracja obrońcy GKS i piłkę łapie Budziłek.

• Sporo niedokładności w grze gospodarzy, znowu spróbowali zagrać długą piłkę, ale nic z tego bo sytuację kontroluje obrona Arki.

• Pretensje zawodników Arki, którzy domagali się rzutu rożnego, ale od bramki zacznie Budziłek.

• Tym razem w natarciu Arka, Szwoch chciał po raz drugi wypuścić piłkę partnerowi w polu karnym, ale nie zrozumiał się ze Zwolińskim, który pobiegł w drugą stronę.

• Ależ była szansa dla GKS! Dośrodkowanie z lewej strony, pogubili się zawodnicy Arki, futbolówka trafiła do Pitrego, a ten wystawił piłkę Rakelsowi, który z 11 metrów uderzył fatalnie ponad bramką.

• Byłaby szansa dla Arki, ale spalił Zwoliński.

• Sadzawicki na prawej stronie, spróbował dośrodkowania, ale było ono zbyt niskie i zatrzymał je pierwszy obrońca Arki.

• Arkowcy nie zwalniają tempa, tym razem rzut rożny, ale dośrodkowanie Radzewicza na krótki słupek po ziemi przejmują obrońcy.

• Wszystko zaczęło się od faulu na Szwochu w środku pola. Radzewicz krótko rozegrał rzut wolny, Arka wymieniła kilka podań, ostatecznie futbolówka trafiła do Szwocha, który zamarkował strzał i wypuścił prostopadłym podaniem Jarzębowskiego, a ten znakomicie wykończył sytuację sam na sam.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Arki! Tomasz Jarzębowski!

• Próba zagrania długiej piłki przez zawodników GKS, spokojnie łapie Szromnik i znowu akcję kreuje Arka.

• Dobre zagranie Zwolińskiego i Tomasika. Tomasik odebrał piłkę na połowie Arki i zagrał ją do napastnika Arki, ten znakomicie się zastawił i rozciągnął grę na lewo do Radzewicza, ostatecznie jednak nic z tej akcji nie wyszło.

• Pruchnik przejął piłkę w środku pola, zagrał długą piłkę do Zwolińskiego, jednak ten wypchnięty przez obrońcę poza linię boczną.

• Mecz od środka rozpoczął GKS! Zaczynamy pierwsze 45 minut!

• Rezerwa GKS: Sabela, Czerwiński, Cholerzyński, Radionov, Szołtys, Sobotka, Kowalczyk

• Rezerwa Arki: Szlaga, Marcjanik, Rzuchowski, Grzelak, Brzuzy, Dettlaff, Pietkiewicz.

• Jednak Radosław Pruchnik w wyjściowym składzie Arki. Spodziewano się, że usiądzie na ławce, ale zacisnął zęby i zobaczymy go dzisiaj na murawie.

• Wiadomo już, że "na szpicy" w zespole Arki wystartuje Łukasz Zwoliński. Będzie miał szansę strzelić pierwszego gola w żółto-niebieskich barwach.

• Kibice GKS Katowice mieli okazję sami "Zatopić Arkę" w dedykowanej aplikacji na facebooku. Nagrodami były gadżety i bilety na mecz. Jak będzie po meczu?

• Zwycięstwo Arki da jej 5. miejsce w tabeli, zależnie od wyniku meczu Dolcanu Ząbki. Piotr Tomasik, skrzydłowy Arki w nawiązaniu do jej znakomitej formy stwierdził: "Jeżeli na końcu zabraknie nam dwóch punktów, to nie przeżyję". Cóż trzeba przyznać, że gdyby nie fatalna jesień, to oba zespoły mogłyby walczyć o coś więcej niż górna połówka tabeli.

• Na początek garść informacji. Arka pojechała do Katowic bardzo osłabiona. Zabraknie przede wszystkim Marcusa da Silvy i Janusza Surdykowskiego, którzy pauzują za kartki. Kontuzja uniemożliwiła grę Radosławowi Pruchnikowi. Czy zdziesiątkowana Arka poradzi sobie w Katowicach? Jakie jest Wasze zdanie? Zapraszamy do komentowania!

• Arcyciekawe spotkanie czeka nas dzisiaj. Niepokonana od 6 meczów Arka zmierzy się z wiceliderem tabeli rundy wiosennej. Zapraszamy do śledzenia relacji z tego wydarzenia!