GKS Katowice

0

Bytovia Bytów

2

• Koniec spotkania w Katowicach. Bytovia Bytów zasłużenie wygrywa na wyjeździe z GKS-em Katowice 2:0 po dwóch bramkach Janusza Surdykowskiego.

• Ależ była okazja na przypieczętowanie zwycięstwa przez Bytovię! Po kolejnym koszmarnym błędzie obrony GKS-u sam na sam z Kuchtą wyszedł Jakub Serafin, ale trafił wprost w bramkarza gospodarzy.

• Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Boisko opuścił Omar, a w jego miejsce pojawił się Radosław Jasiński.

• Sędzia do drugiej połowy spotkania dolicza co najmniej trzy minuty.

• W końcówce nieco przycisnęli, przed momentem Grzegorz Goncerz oddał strzał głową, ale piłka minęła słupek bramki gości.

• Paweł Szołtys uderzył z woleja z dalszej odległości, piłka jeszcze po rykoszecie wylądowała na górnej siatce bramki Bytovii.

• No i była okazja dla GKS-u na zdobycie kontaktowej akcji. Po zamieszaniu w polu karnym Bytovii do piłki dopadł Maciej Bębenek i mocnym strzałem trafił w boczną siatkę bramki Gerarda Bieszczada.

• Druga zmiana w barwach Bytovii Bytów. Mariusz Kryszak pojawia się w miejsce Michała Rzuchowskiego.

• Żółtą kartką w drużynie GKS-u Katowice ukarany Tomasz Zahorski.

• Dopiero pierwsza zmiana w tym meczu w barwach Bytovii. Michał Jakóbowski zmienia Kamila Wacławczyka.

• Ależ była okazja dla GKS-u na zdobycie bramki! Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego przez Pawła Szołtysa piłka trafiła do Macieja Bębenka, od którego futbolówka odbiła się jednak jak od kawałka drewna i obrońcy gości mogli wybić tą piłkę.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Janusz Surdykowski najwyżej wyskoczył w polu karnym GKS-u i pewnym strzałem głową podwyższył wynik spotkania!

• GOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Janusz Surdykowski po uderzeniu głową podwyższa wynik spotkania na 2:0!

• Michał Rzuchowski pokusił się o uderzenie zza pola karnego GieKSy, ale pewną interwencją popisał się Mateusz Kuchta.

• Ostatnia zmiana w GKS-ie Katowice już teraz. Młody Paweł Szołtys pojawia się w miejsce Patryka Szymańskiego.

• I drug żółta kartka w tym spotkaniu, tym razem dla gracza gospodarzy. Napomnieniem ukarany Mateusz Kamiński.

• No wreszcie GKS stworzył sobie okazję do zdobycia bramki! Piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony boiska głową uderzył Tomasz Zahorski, jednak jego uderzenie z problemami, ale jednak wyłapał Gerard Bieszczad.

• Druga zmiana w zespole gospodarzy. Boisko opuścił Krzysztof Wołkowicz, a w jego miejsce pojawił się Tomasz Zahorski.

• Na początku drugiej części gry oglądamy typową 1. ligową rąbankę, którą ciężko się ogląda, ale nie odchodźcie jeszcze od monitorów, bo w powietrzu można już powoli wyczuwać grad bramek!

• Rozpoczynamy drugą połowę spotkania w Katowicach, oby nieco bardziej emocjonującą.

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu nastąpiła już w przerwie. W drużynie gospodarzy Povilas Leimonas zastąpił Sławomira Dudę.

• Obie jedenastki pojawiają się już na murawie stadionu miejskiego w Katowicach. Za moment zaczynamy drugą połowę spotkania 28. kolejki 1. ligi!

• Koniec pierwszej połowy meczu w Katowicach. Bytovia prowadzi z GKS-em 1:0 po bramce Janusza Surdykowskiego, która padła przed momentem. To zdarzenie było chyba jedynym godnym odnotowania w pierwszej części gry.

• Obrońca GKS-u będąc ostatnim zawodnikiem przed Mateuszem Kuchtą dograł do rywala, piłka od razu powędrowała do Janusza Surdykowskiego, który tylko się obrócił i skrzętnie wykorzystał koszmarny błąd obrony GieKSy!

• GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Janusz Surdykowski daje prowadzenie Bytovii po kompromitacyjnym zagraniu obrony GKS-u!

• Już niewiele zostało do zakończenia pierwszej części spotkania i wcale nie widać, żeby którejś z drużyn zależało na czymś więcej niż zdobyciu jednego punktu w tym spotkaniu.

• Na początku spotkanie było nieco bardziej żywe niż w ostatnich minutach, teraz oba zespoły nieco ostudzili swoje zapędy i chwilowo spotkanie przy Bukowej jest nudne jak kolejne odcinki "Mody na sukces".

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu, ukarany nią zawodnik Bytovii Bytów - Michał Rzuchowski.

• Sławomir Duda pokusił się teraz o strzał z dalszej odległości, jednak bardzo pewnie interweniował w tej sytuacji Gerard Bieszczad.

• Grzegorz Goncerz wpadł teraz w pole karne gości, ale snajper GKS-u w ostatniej chwili źle wypuścił sobie piłkę przez co obrońcy Bytovii mogli skutecznie interweniować.

• Dośrodkowanie z prawej strony boiska Alana Czerwińskiego, które strzałem głową zamknał Krzysztof Wołkowicz, jednak zawodnik GieKSy uderzył zbyt lekko i Gerard Bieszczad mógł pewnie interweniować.

• Wreszcie Katowiczanom udało się stworzyć zagrożenie pod bramką gości. Po rzucie rożnym do piłki dopadł Maciej Bębenek, jednak jego uderzenie zostało zablokowane przez defensorów Bytovii.

• Bytovia zdecydowanie przejęła inicjatywę w tych pierwszych minutach spotkania, jednak jak na razie nie są w stanie zdobyć bramki.

• Ależ była okazja dla Bytovii na zdobycie gola! Lewą stroną popędził Jakub Serafin, zagrał płasko w pole karne GieKSy, gdzie minęło się czterech piłkarzy, dopiero do piłki dopadł Michał Rzuchowski, który jednak fatalnie skiksował i nie trafił w bramkę w bardzo łatwej sytuacji.

• Pierwszy rzut rożny dla Bytovii mógł przynieść bramkę. Głową uderzał Krzysztof Bąk, ale zrobił to niecelnie.

• Krzysztof Wołkowicz uderzył na bramkę Bytovii, ta odbiła się od muru, bramkarz gości nie zdołał jej wyłapać i całe zagrożenie musieli oddalić obrońcy.

• Pierwszy faul na połowie gości i od razu szansa dla GieKSy na zdobycie bramki, bo stały fragment gry rozgrywany będzie tuż przed polem karnym Bytovii.

• Pierwszy gwizdek sędziego Piotra Idzika! Otwieramy 28. kolejkę 1. ligi!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie stadionu w Katowicach, za moment początek konfrontacji pomiędzy GKS-em i Bytovią!

• Ławka rezerwowych GKS-u: Dobroliński (Br.), Flis, Szołtys, Zahorski, Leimonas, Kochański, Iwan.

• Ławka rezerwowych Bytovii: Oszmaniec (Br.), Formela, Jakóbowski, Jasiński, Kichowicz, Kryszak, Wojach.

• GieKSa zajmuje obecnie szóste miejsce. Bytovia jest ósma, ale ciągle niepewna utrzymania. Ma tylko siedem punktów przewagi nad strefą spadkową. To mało, a jeszcze parę kolejek do rozegrania.

• Miedź Legnica - GKS Katowice 1:1 Korzystając z czasu odsyłamy was jeszcze do zapowiedzi spotkania. Przeczytacie ją w tym miejscu.

• Za nieco ponad 20 minut pierwszy gwizdek w meczu. Znamy już wyjściowe składy obu drużyn.