2

Dolcan Ząbki

3

3 1 połowa

• Koniec! GKS walczył do końca, ale dwie bramki Grzegorza Goncerza na nic się zdały. Trzybramkowa przewaga Dolcanu uzyskana na początku spotkania okazała się decydująca. Dziękujemy za uwagę!

• Grzegorz Piesio ukarany indywidualnym upomnieniem.

• Pietrzak również dostał żółty kartonik.

• Czerwiński ukarany żółtą kartką.

• Ależ przepychanka przy linii bocznej boiska. Zawodnicy oraz sztaby szkoleniowe obu drużyn skoczyły sobie do gardeł!

• Adrian Łuszkiewicz leży kontuzjowany na murawie.

• Sędzia główny dolicza trzy minuty!

• Rafał Zembrowski zmienia Damiana Jakubika.

• Bramka dla GKS-u!!! Będą emocje do samego końca! Grzegorz Goncerz strzela swojego drugiego gola w tym meczu, wykorzystując zamieszanie w polu karnym Dolcanu.

• Grzegorz Gonczerz strzela głową wprost w Rafała Leszczyńskiego. Golkiper gości bez problemu wyłapuje uderzenie napastnika GKS-u.

• Tomasz Prejs w miejsce autora pierwszego gola dla Dolcanu - Kamila Mazka.

• Uderzył Rafał Pietrzak, ale piłka po rykoszecie minimalnie minęła bramkę Dolcanu.

• ''Wolny'' dla GieKSy niemalże z linii pola karnego Dolcanu, idealnie na wprost bramki Rafała Leszczyńskiego.

• GieKSa zamiast pójść za ciosem, oddała pole gry rywalowi, tak więc ciężko upatrywać w tej taktyce pozytywnego zakończenia w dzisiejszym meczu.

• Strzał Tarnowskiego z narożnika pola karnego minimalnie przeleciał nad poprzeczką bramki GKS-u.

• W miejsce Krzysztofa Wołkowicza na boisku pojawił się bohater ostatniego meczu przy Bukowej - Dariusz Zapotoczny, który strzelił gola dającego GieKSie zwycięstwo w ostatnich sekundach w pojedynku ze Stomilem Olsztyn.

• Na murawie leży zawodnik Dolcanu - Szymon Matuszek, który przypadkowo zderzył się z rywalem.

• Wołkowicz ukarany żółtym kartonikiem.

• Adrian Łuszkiewicz niecelnie zza pola karnego.

• Grzegorz Piesio na spalonym!

• Paweł Tarnowski wchodzi za Tomasza Chałasa.

• aaa

• Rafał Kujawa melduje się na murawie w miejsce Przemysława Pitrego.

• Bramkarz Dolcanu ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

• Bramka dla GieKSy!!! Autorem trafienia na 1:3 nikt inny jak Grzegorz Goncerz, który uderzeniem głową strzela swoją 12. bramkę w tym sezonie!

• Mogło być 4:0 dla gości, ale uderzenie Grzegorza Piesio zatrzymało się na poprzeczce bramki Antonina Bucka.

• Rzut rożny dla gospodarzy. Głową strzela Nawrot. Uderzenie blokuje plecami Mateusz Cichocki.

• Kontra GKS-u w fatalnym stylu wykończona przez Rafała Pietrzaka, który dośrodkował ''Panu Bogu w okno"...

• Grzegorz Piesio wpadł w pole karne GiekSy, nie pilnowany przez nikogo dobiegł pod samą bramkę, ale w ostatniej chwili uprzedził go obrońca gospodarzy.

• Za Kamila Cholerzyńskiego w barwach GieKSy na boisku pojawił się Piotr Ceglarz.

• GKS rozpoczyna ostatnie 45 minut w tym spotkaniu. Czekamy na lepszą postawę gospodarzy w tym meczu oraz emocje do ostatnich sekund!

• Czekamy na drużynę Dolcanu, którą zapewne jeszcze w szatni uczula trener Sasal, aby nie stracili jego podopieczni głowy i dowieźli wynik do końca meczu.

• Piłkarze GieKSy zmobilizowani do walki są już na murawie.

• Czy trener Moskal puści swoim zawodnikom skrót drugiej połowy historycznego finału Ligi Mistrzów z 2005 roku, w którym to jak wszyscy wiemy AC Milan prowadził do przerwy z Liverpool'em 3:0, aby w ostatniej odsłonie stracić trzy bramki oraz przegrać w rzutach karnych. Dzisiaj karnych nie będzie, ale być może GieKSa uwierzy we własne możliwości i odwróci wynik spotkania.

• Na murawie stadionu przy Bukowej trwa konkurs rzutów karnych dla kibiców. W bramce drugi golkiper GKS-u Rafał Dobroliński.

• Dla gości tak naprawdę ten mecz mógłby się już zakończyć. Dolcan strzelił trzy gole, demolując gospodarzy oraz nie pozostawiając GieKSie złudzeń na kolejne 45 minut gry.

• Przy gwizdach kibiców gospodarzy arbiter główny kończy pierwszą połowę spotkania w Katowicach. Do przerwy Dolcan Ząbki prowadzi z GieKSą 3:0!

• Sędzia Krasny przedłużył pierwszą odsłonę o jedną minutę.

• Sławomir Duda z podobnym skutkiem jak jego przeciwnik w poprzedniej akcji.

• Strzał jednego z zawodników Dolcanu przelatuje obok prawego słupka bramki strzeżonej przez Bucka.

• Żółty kartonik dla popularnego ''Kufla'' za faul na Grzegorzu Piesio.

• GKS ruszył z kontrą po prawej stronie boiska. Goncerz dośrodkował po ziemi do wbiegającego Dudy, pomocnik GieKSy nie doszedł do piłki, którą złapał bez problemu Leszczyński.

• Grzegorz Goncerz na minimalnym spalonym.

• Na stadionie rozbrzmiały się gwizdy... Kibice GKS-u są zdegustowani dzisiejszą postawą swoich ulubieńców.

• Przewinienie Jakubika na Pietrzaku pod linią boczną boiska.

• Kamil Cholerzyński z dystansu, z pół woleja, ale uderzenie wyłapuje Rafał Leszczyński.

• Zawodnicy trenera Moskala nie potrafią jak na razie otrząsnąć się po łomocie jaki spuścili im piłkarze Dolcanu. GieKSa próbuje, ale nic z tego nie wynika, natomiast goście nie mają na co narzekać.

• Dolcan staną przed kolejną szansą na zdobycie gola. Tym razem po rzucie rożnym strzelał Grzegorz Piesio oraz Tadrowski , ale w tej sytuacji górą okazał się golkiper GKS-u.

• aa

• Dolcan gra jak natchniony! Podopieczni trenera Sasala, wykorzystują każdy, nawet minimalny błąd GKS-u, który nie potrafi sobie poradzić z bezbłędnie grającymi zawodnikami drużyny gości.

• Gospodarze ponownie próbuje przejąć inicjatywę, ale chyba żaden zawodników Trójkolorowych nie wierzy już w zwycięstwo...

• Coś nieprawdopodobnego! Rafał Grzelak najlepiej odnajduje się w zamieszaniu w polu karnym GieKSy i pakuje piłkę do bramki Bucka! Dolcan prowadzi już 3:0! Tego w Katowicach jeszcze nikt nie widział... GKS przegrywa 0:3 po niecałych 20 minutach!

• GKS ruszył do ataku. Po rzucie rożnym z dystansu strzelał Duda, ale uderzenie było zbyt mocne i futbolówka przeleciała nad poprzeczką.

• Cóż za nieprawdopodobny obrót spraw w stolicy Górnego Śląska! GKS dobrze rozpoczął mecz, ale to Dolcan strzelił pierwszy gola, po czym zaraz ponownie piłka znalazła się w siatce bramki GieKSy. Tego gospodarze na pewno się nie spodziewali!

• 2:0 dla gości!!! Dolcan wyprowadza kolejną akcję uwieńczoną golem, tym razem Antonina Bucka pokonał Tomasz Chałas.

• Gooool dla Dolcanu! Kamil Mazek wyprowadza gości na jednobramkowe prowadzenie, dobijając strzał jednego z kolegów z zespołu.

• Kolejna dobra sytuacja dla GieKSy. Tym razem Przemysław Pitry wypuścił swoim podaniem na wole pole nikogo innego jak Grzegorza Goncerza, którego w ostatniej chwili ubiegł jeden z defensorów drużyny gości.

• Kibice Dolcanu są dzisiaj wspierani przez szalikowców drużyny CKS Czeladź.

• Faul Łukasza Pielorza w środkowej części boiska. Rzut wolny dla gości.

• Kontratak gospodarzy zatrzymali zawodnicy z Ząbek.

• Na trybunach zameldowała się grupa ok. 80 kibiców z Ząbek i trwa dość wyrównany pojedynek na doping. Na Bukowej szału frekwencyjnego nie ma - na oko na całym stadionie jest z 600 osób.

• Pierwsza akcja gospodarzy. Z lewej strony na głowę Goncerza dośrodkował Wołkowicz, ale strzał napastnika GKS-u zablokował obrońca Dolcanu.

• GKS na złoto-czarno, Dolcan w jednolitych czerwonych strojach. Od środka goście! Zaczynamy spotkanie w Katowicach!

• aa

• Minuta ciszy w związku z tragedią w kopalni "Wesoła" w Mysłowicach.

• Piłkarze obu zespołów już na murawie. Szybkie przywitanie i za chwilę zaczynamy mecz!

• Blaszok natomiast, jak na razie świeci pustakami. Miejmy nadzieję, że fanatycy GieKSy wkrótce zasiądą na swojej słynnej trybunie w większej liczbie.

• Na stadionie w Katowicach pojawiła się grupa sympatyków z Ząbek w ok. 40 osobowej grupie.

• W składzie GKS-u od pierwszej minuty zagra najlepszy strzelec aktualnego sezonu I ligi - Grzegorz Goncerz, który ma już na swoim koncie jedenaście trafień.

• Asystentami sędziego głównego w dzisiejszym spotkaniu będą Arkadiusz Śpiewak i Jacek Tokarski, natomiast arbitrem technicznym będzie Grzegorz Jabłoński.

• aaa

• Ławka rezerwowych Dolcanu: Humerski, Długołęcki, Osoliński, Prejs, Tarnowski, Sierpina, Zembrowski.

• Rezerwowi GieKSy: Dobroliński, Ceglarz, Januszkiewicz, Zapotoczny, Wieczorek, Kujawa, Bodziony.

• Witamy serdecznie z Katowic. Już za niespełna pół godziny na stadionie przy Bukowej miejscowy GKS Katowice podejmie drużynę Dolcanu Ząbki. Relację live z tego meczu poprowadzi dla Państwa Tytus Daniluk!