GKS Katowice

2

Dolcan Ząbki

0

• Dolcan próbował jeszcze w końcówce zaatakować, ale robił to bezskutecznie - sędzia Opaliński kończy spotkanie! GKS Katowice pokonuje 2:0 Dolcan Ząbki i rozpoczyna swój marsz w górę tabeli! Dwie bramki Goncerza w 17' i 69 minucie spotkania są zarazem jego ósmą i dziewiątą bramką w sezonie. Dziękujemy za uwagę i zaprzaszamy na kolejne relacje z meczów 1.ligi.

• Sędzie dolicza 5 minut!

• Szołtys zastąpi na ostatnie minuty Bębenka.

• Akcja gości w końcówce. Świerblewski wcszedł w pole karne, zagrał do Tarnowskiego, ale Kamiński skutecznie przerywa akcję. Rzu rożny dla gości spowodował... zagrożenie pod ich bramką, gdyż GieKSa ruszyała z kontrą. Piłka do Bębenka była jednak za mocna i przechwycił ją w środku pola Kryczka.

• Fenomenalną formą błysnął dziś z pewnością Alan Czerwiński. Prawy obronca GieKSy świetnie przerywa akcję rywali, a do tego jest wartością mocno dodatnią w szeregach ofensywnych ekipy Brzęczka.

• Dobra akcja gości. Długa piłka do Krzywickiego, ten wchodzi w pole karne wzdłuż linii końcowej, ale został zablokowany.Piłka z rzutu roznego zostaje wybita przez piłkarzy gospodarzy.

• Goncerz żegnany brawami przez niewielką publiczność zgromadzoną na trybunach. W jego miejsce wchodzi Burkhardt.

• Dwa rzuty wolne dla Dolcanu z lewej strony boiska. Do obu podszedł Petasz. Oba dośrodkowania nie pokonują pierwszej przeszkody złożonej z zawodników GieKSy.

• Za Calderona na boisku Bajdur. To ostatnia zmiana gości!

• Schodzi Iwan, w jego miejce Trochi.m

• Goncerz po raz drugi! Kapitalna akcja GKS-u. Czerwiński fenomenalnie wychodzi na czystą pozycję gdzie dostaje ze skrzydła piłkę.Zagrywa do środka pola karnego, gdzie "Gonzo" podwyższa na 2:0!

• Nieprawdopodobna akcja gospodarzy. Pielorz przejmuje piłkę w śroku i zagrywa do Iwana. Ten wypuszcza na wolne pole Czerwińskiego, który dostrzegł w polu karnym Goncerza. Napastnik GKS-u w doskonałej sytuacji uderzył jednak zbyt niecelnie.

• Okres lepszej gry gości. Dolcan co chwilę próbuje ataku pozycyjnego, zamyka gospodarzy w hokejowym zamku, natychmiastowo próbuje kontrataku po przejęciu piłki.

• Zmiana w zespole gości. Za Daniela Ferugę na boisku melduje się gracz z numerem 19, Marcin Krzywicki.

• Sawala ukarany za faul przy linii bocznej na zawodniku gospodarzy, Alanie Czerwinskim.

• Chwila oddechu Dolcanu, który rozgrywa akcje, ale głównie w swojej formacji obronnej.

• Co za GieKSy! Świetnie wykonany rzu rozny. Zagranie Bębenka po ziemi w pole karne do Goncerza, a ten potężnym strzałem trafia w słupek! GKS napiera z minuty na minutę...

• Kartka dla Mateusza Kamińskiego za faul na Ferudze.

• Dwie dobre akcje GKS-u. Najpierw rajd Bębenka skrzydłem, który w wybornej sytacji zakończył się niecelnym strzałem. Potem po rzucie rożnym minimalnie głową przestrzelił Praznovsky.

• GKS bez zmian, w ekipie gości Mateusza Wieteskę zastąpił Świerblewski. Zawodnik Dolcanu od razu dał się we znaki - znalazł się z piłką, ale strzelił obok.

• Zaczynamy od środka drugą połowę. A konkretnie zaczyna Goncerz i Iwan!

• Koniec pierwszej połowy! Jak narazie GKS wygląda zdecydowanie lepiej. Gospodarze prowadzą grę, tworzą groźne sytuacje i pewnie wykorzystują błędy rywali, jak ten z 19' minuty, który przyniósł brakmę po strzale Goncerza. Teraz 15 minut przerwy. Czekamy na emocje w II połowie!

• Faul Petasza na s=prawym skrzydle. Rzu wolny dla GieKSy. Bębenek wrzuca piłkę w pole karne, tam przedłuża ją Czerwinski, ale trafia w ręce Kryczki.

• Marek Opaliński przedłuża pierwszą połowę o 2 minuty.

• Dolcan atakuje w koncówce. Wieteska zagrywa długą piłkę za plecy obronców, tam przechwycił ją Calderon, który miał spore szanse by wyjść sam na sam z Kuchtą. Jego strzał, a właściwie podanie do bramkarza gospodarzy wciąż nie zmienia wyniku spotkania.

• Goncerz dziś gra po profesosrku - napastnik GKS-u dostał piłkę w środku pola i świetnie wypatrzył niepilnowanego Wołkowicza. Ten uderzył ze skraju pola karnego minimalnie nad bramką Kryczki.

• Pierwsza kartka dla gospodarzy. Za brutalny faul na Ferudze przy linii bocznej ukarany Frańczak.

• Kolejna dobra akcja GKS-u. Zaczęło się od złego wybicia Kryczki - po jego zagraniu piłka trafiła do Goncerza. Ten zagrał do Bębenka, który udanie wszedł w pole karne gości. Tam piłkę wybił Sawala, jednak na tyle nieskutecznie, że ta trafiła do Leimonasa. Pomocnik GieKSy znów próbował swoich sił z dystansu, ale znów niecelnie. Dolcan próbował kontorować, jednak cały czas skutecznie dostępu do bramki bronia Kamński i Praznovsky. Póki co bardzo dobry występ defensywy z Bukowej.

• Faul Kaminskiego przed polem karnym gospodarzy. Do rzutu wolnego podchodzi Petasz, który uderza o mur, a piłka spokojnie wpada w "koszyczek" Kuchty.

• Żółta kartka dla Calderona. Piłkarz Dolcanu bardzo agresywnie wszedł w nogi Bartosza Iweana. Konieczna była interwencja lekarzy. Na szczęście były gracz Górnika może kontynuować grę.

• GKS cięgle w ataku - tym razem z lewej strony boiska wrzucał Wołkowicz, a piłke w polu karnym w pojedynku głowkowym wygarnął Goncerz. Strzelec bramki próbował opanowac ją na ziemi, oddał strzał z woleja, jednak zbyt niecelnie.

• Świetna akcja gospodarzy. Zaczęło się od zagrania Bębenka do środka boiska. Tam znalazł się Iwan, który wyłozył piłkę przed pole karne Leimonasowi. Ten huknął mocno w dośc komfortowej sytuacji, około metr nad bramką.

• Akcja gości na lewym skrzydle. Dolcan zaczął z autu. Piłkę otrzymał Petasz, który próbował dośrodkować - piłka znalazła się jednak daleko, daleko po przeciwnej stronie boiska, a sam Petasz głosnym krzykiem skrzętnie skomentował swój upadek po zagraniu.

• Nieliczni kibice zgromadzeni przy bramie wejściowej próbują wesprzeć swój zespół. Póki co wychodzi im to skutecznie.

• Dolcan przed dobrą szansą. Goście mieli piłke na wysokości pola karnego po faulu Frańczaka. Dośrodkowanie zostało jednak skutecznie wybite przez obronców gospodarzy.

• Grzegorz Goncerz! Fatalny błąd Wieteski, który próbował wycofac piłkę do środka pola. Tam przejął ja Goncerz, który minął dwóch rywali, wpadł w pole karne i wpakował strzałem po ziemi piłke w lewy, dolny róg bramki. Gospodarze na prowadzeniu.

• Goście próbują ataków pozycyjnych, szczególnie prawą stroną, gdzie sporo zamieszania wprowadza Daniel Feruga. Jego dośrodkowania w pole karne nie trafiają jednak do kolegów.

• Pierwszy strzał gospodarzy. Goncerz otrzymał na skrzydło piłke od obronców, przełośył piłke w polu karnym na prawa noge i strzelił na krótki słupek. Kryczka skutecznie obronił. Rzut rożny dla GieKSy nie przyniósł powodzenia.

• Obaj trenerzy cały czas przy linii bocznej wspierają swoich podopiecznych. Brzęczkowi udaje sie to lepiej. Gospodarze cały czas napierają, nie dając odpocząć gościom z Ząbek. Gorzej jednak jest pod bramką rywali, gdzie Dolcan potrafi skutecznie się bronić.

• Dolcan czeka na skuteczny kontratak, GieKSa chętnie korzysta z szybkości swoich skrzydłowych.

• Pierwsza akcja gości! Tarnowski urwał się skrzydłem i wrzucił w pole karne, jednak nie udało mu się podać do kolegi z drużyny. Kontra GKS-u zakończxona faulem na Goncerzu.

• GieKSa od razu próbuje atakować wysokim pressingiem, póki co Dolcan nie umie wyjść z piłką na połowę przeciwnika, często cofa także piłkę do bramkarza.

• Goście zaczęli od środka boiska!

• Zawodnicy uczcili minutą pamięc jednego z kibiców.

• Obie ekipy już na boisku - GKS tradycyjnie na żółto - czarno, goście w białych koszulkach i czarnych spodenkach.

• GieKSa w dziiejszym zestawieniu zagra ofensywanie - w ataku wystąpią Iwan i Goncerz, bardzo ważny jest także powrót do pierwszego składu Frańczaka. W ekipie gości zabraknie z kolei ważnego ogniwa z formacji ofensywnej - Daniela Gołębiewskiego.

• Równocześnie z dzisiejszym meczem w Katowicach rozegrane zostanie także spotkanie pomiędzy Wisłą Płock, a Chrobrym Głogów. Będą to ostatnie mecze w tej kolejce 1. ligi.

• Zawodnicy rozgrzewają się już od dłuższej chwili. Warunki pogodowe do grania dość dobre - chłodno, rześko, bezwietrznie. Miejmy nadzieję, że to zmobilizuje zawodników do biegania!

• Słońce skryło się głeboko za chmurami, lokale wyborcze pracują pełna parą, a na boiskach 1. ligi kolejne niezwykle ważne spotkanie - GKS Katowice zmierzy się dziś z Dolcanem Ząbki. Pojedynek drużyn, które aspirują do walki o Ekstraklasę, ale póki co to goście robią w tym celu odpowiednie kroki. Na Bukowej znów będzie cicho. I nie jest to wina wyborów, ale decyzji wojewody, który stadion dla kibiców uczynił zamkniętym. Mimo to mamy nadzieje na gorącą atmosferę na boisku. Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji!