GKS Katowice

2

Flota Świnoujście

0

• Koniec spotkania. GKS Katowice łatwo pokonał Flotę Świnoujście po dwóch bramkach Denissa Rakelsa. To nie było ładne i obfitujące bramkowe okazje widowisko.

• Świnoujścianie wyraźnie czekają na końcowy gwizdek, przy piłce gracze GKS-u.

• Hiszpańskie "Ole!" przy Bukowej.

• Oklaski na stojąco dla Rakelsa. W jego miejsce Jewhen Radionow.

• Czerwiński strzela z bliska głową tuż obok słupka!

• Pachnie trzecią bramką dla GKS-u. Z prawej flanki posłał piłkę w pole bramkowe Czerwiński, obrońcy wybili na aut.

• Podanie z lewej strony w pole karne do nieobstawionego Czerwińskiego, który za długo składał się do strzału. Zablokował tę próbę na wślizgu obrońca.

• Flota nadal nie potrafi oddać celnego strzału na bramkę. Rzut wolny z koła środkowego egzekwował przed momentem... Kasprzik.

• Potężna bomba Sadzawickiego przechodzi nad poprzeczką.

• Alan Czerwiński wchodzi do gry. Kibice żegnają Gancarczyka gromkim "Dziękujemy!".

• Piłka z prawej strony trafiła do Łotysza, ten minął dwóch obrońców i strzelił pewnie w krótki róg. Asysta Sadzawickiego, który kilkanaście sekund wcześniej wpadł w pole karne i uderzył tuż obok słupka.

• GOOOOOOOL!!! RAKELS Z 5 METRÓW STRZELA DRUGĄ BRAMKĘ!

• W ostatnich kilku minutach piłka w posiadaniu katowiczan. Na spalonym złapany na lewej stronie Wołkowicz.

• aa

• Ofensywna zmiana Kafarskiego. Christian Nnamani za Kieruzela.

• Ostatni kwadrans przed nami. Katowiczanie coraz bardziej się cofają. Czy Flota będzie w stanie to wykorzystać?

• Nieprecyzyjnie rozegrany stały fragment przez gospodarzy w okolicach rzutu rożnego. Nikt nie nabiegał na płaską piłkę

• Pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy. Krzysztof Wołkowicz zastępuje Kowalczyka.

• Następna kartka. Obejrzał ją Stasiak.

• Kartonik dla Dudy za faul w środku pola.

• Na raty łapał teraz piłkę Budziłek. Najpierw futbolówka odbiła mu się od klatki piersiowej, bramkarz GieKSy popędził za nią i wyłapał ją na linii 16 metrów. Przy okazji ucierpiał Olszar.

• Coraz groźniejsza jest Flota. Podopieczni Tomasza Kafarskiego mają dużo swobody w rozgrywaniu piłki.

• Musiał piąstkować piłką Budziłek po wrzutce z kornera, a za chwilę obrońcy wybijali strzał z dalszej odległości.

• Dobra indywidualna akcja Gancarczyka, który zszedł do środka i uderzył z lewej nogi. Piłka w rękach golkipera Floty.

• I kolejna kartka. Tym razem upomniany Śpiączka.

• Aktywny jest Kasprzik, który przy stałych fragmentach wychodzi w okolice środka boiska i pokrzykuje na swoich kolegów.

• Źle wyprowadzili kontrę 3 na 2 katowiczanie. Obrońca Floty dobrze wybijał ostatnie podanie.

• Ładna akcja GKS-u. Wypuszczony lewą flanką Rakels popędził do linii końcowej i posłał płaskie podanie w pole bramkowe. Na posterunku Kasprzik.

• Ostry faul Niedzieli. Będzie kartka.

• Fatalne dośrodkowanie Dudy z wolnego. Niestety poziom spotkania nie zmienił się w drugiej połowie.

• Warta odnotować: pierwszy strzał Floty w meczu - niecelny. Próbował szczęścia Maciej Mysiak.

• Doping na "Blaszoku" wziął w swoje ręce kilkuletni chłopiec. Widzieliśmy już wcześniej takie posunięcie.

• Żółta kartka dla Kamila Cholerzyńskiego, który bez pardonu potraktował Olszara.

• Potężna bomba Sławomira Dudu z 30 metrów. Strzał na przedwczesny wiwat.

• Szybka decyzja i celny strzał Gancarczyka z dość dużego kąta.

• Zbyt mocne podanie do Śpiączki, piłka opuściła już plac gry.

• Potężne uderzenie Kowalczyka sprzed pola karnego, paruje piłkę do boku Kasprzik!

• Wycofanie Gancarczyka, piłka trafiła do Pitrego, który przymierzył lewą nogą, ale to uderzenie zginęło w gąszczu nóg.

• Po rzucie rożnym niecelne uderzenie główką Mateusza Kamińskiego.

• Początek drugiej połowy. Miejmy nadzieję, że zawodnicy obu ekip się obudzą.

• Będzie zmiana w ekipie Floty. Bartosz Śpiączka za Jasińskiego.

• Koniec pierwszej połowy. Bardzo, bardzo słabe widowisko przy Bukowej. Za podsumowanie niech posłużą statystyki. Strzały celne 1-0, strzały niecelne 1-0.

• Duże zamieszanie po rzucie wolnym dla Floty. Piłka dwukrotnie nieudolnie wybijana przez obrońców GKS-u. Skończyło się na kornerze.

• 2 minuty doliczone.

• aa

• Ogromną przewagą w posiadaniu piłki mają katowiczanie. Kompletnie nie przekłada się to jednak na sytuacje podbramkowe. Których de facto w ogóle nie oglądamy.

• W ostatniej chwili szarżę Cholerzyńskiego w polu karnym wybił obrońca świnoujścian.

• Do końca powalczył o zbyt mocno zagraną piłkę Gancarczyk, za co zebrał głośne brawa.

• GKS w pełni kontroluje sytuację na boisku. Flota gra wolno, bez elementu zaskoczenia.

• Gancarczyk z Kowalczykiem zamienili się stronami. Teraz to były zawodnik Śląska Wrocław jest na prawej stronie.

• W okolice koła środkowego zapędził się Napierała, stracił piłkę, ale po chwili naprawił swój błąd lekkim faulem.

• Szybkie wznowienie ze stojącej piłki gości, obrona GieKSy nieco przysnęła, ale wygrał pojedynek na skrzydle Gancarczyk.

• Jak pewnie zdołaliście przeczytać wcześniej, wykrakałem tego gola :)

• Wraca na boisko Pitry.

• Wyczuł intencje strzelca Kasprzik, ale piłka została posłana pewnie, pod poprzeczkę. Co ciekawe, był to pierwszy celny strzał w tym meczu.

• GOOOOOOOOOOL!! RAKELS Z KARNEGO!

• Pitry wpadł w pole karne, został wykoszony i będzie rzut karny! Najpierw pomoc medyczna dla gracza GKS-u.

• Ciekawie jak na razie wygląda formacja Floty: 3-5-2. W ofensywie jak na razie znakomicie prezentuje się Jasiński.

• Niestety, ale NIC się nie dzieje. Nie było nawet jednego celnego strzału. Jeśli ktoś myśli, żeby obstawić remis do przerwy - śmiało.

• Pewne wyłapanie przez Budziłka dośrodkowania z wolnego, następnie bramkarz GKS-u posłał długą piłkę do przodu. Rakels na spalonym.

• Dobra prostopadła piłka Mysiaka do aktywnego Jasińskiego. Piłka minęła linię końcową całym obwodem. Na szczęście w 1. lidze nie ma sędziów bramkowych.

• Ucierpiał tuż pod chorągiewką Jasiński. Służby medyczne wchodzą na boisko.

• Flota zamknięta na własnej połowie. GKS nie ma z kolei pomysłu na przyspieszenie akcji. Wreszcie dobra piłka posłana do Rakelsa, a ten został zablokowany na 10 metrze.

• aaa

• Nie dał rady Arkadiusz Kowalczyk w starciu bark w bark z jednym z defensorów Floty. Od bramki Kasprzik.

• Ostre wejście Bartłomieja Niedzieli w nogi Cholerzyńskiego. Nie ma kartki.

• Tempo na pewno nie zachwyca. Raz jedna, raz druga drużyna dosyć spokojnie rozgrywa piłkę, głównie na własnej połówce. Groźne były jedynie dośrodkowania, po których bramkarze musieli piąstkować.

• Pod nieobecność Grzegorza Fonfary (pauza za kartki) swoją szansę otrzymał Kamil Cholerzyński, który jak na razie poczyna sobie całkiem dobrze.

• Na trybuny dotarło ok. 1500 widzów.

• Rozkręcili się kibice na "Blaszoku", którzy zaczęli zdecydowanie głośniej dopingować swoją ekipę.

• Faulowany na lewym skrzydle Janusz Gancarczyk, który dostał dobrą piłkę od Pitrego.

• Lewą nogą dokręcany rzut rożny, piąstkuje Budziłek.

• Wreszcie miał styczność z futbolówką Łukasz Budziłek, który wybił ją szczupakiem przed polem karnym.

• Zablokowane uderzenie sprzed pola karnego Denissa Rakelsa. Będzie rzut rożny dla GieKSy.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przytomnie zachował się Grzegorz Kasprzik i wypiąstkował piłkę.

• Żółty kartonik dla Radosława Jasińskiego.

• Jak na razie spotkanie wyrównane, katowiczanie dłużej utrzymują się przy piłce. Miękkie dośrodkowanie z lewej strony wybijał głową jeden z obrońców Floty.

• Pierwszy strzał w tym spotkaniu. Po indywidualnej akcji Przemysław Pitry kropnął dobre 3 metry obok słupka.

• Sektor B na "Blaszoku" świeci wyjątkowo pustkami. Doping kibiców gospodarzy jest prowadzony, ale nieregularnie i nie na tym poziomie, co zwykle.

• Rozpoczęli katowiczanie. Czekamy na bramki.

• Zawodnicy już na murawie, przywitanie zespołów.

• Czekamy już na aktorów dzisiejszego widowiska. Na murawie szaleją póki co zraszacze.

• Co ciekawe, przed sektorem gości pojawiła się ogromna siatka, mająca go zabezpieczyć go przed resztą stadionu. Zaprojektowano to w stylu prosto z ligi włoskiej - ograniczającej widoczność.

• Nie da się ukryć, że kibice wybrali jednak spokojne oglądanie przed telewizorem meczu Borussii Dortmund z Realem Madryt...

• Pod stadionem podsłuchaliśmy rozmowę dwóch kibiców: - Środek tygodnia, k... kibiców będzie ze 100 tysięcy.

• Rezerwowi Flota: Łukasz Kupczanko, Marek Niewiada, Mateusz Wrzesień, Ensar Arifović, Ndubuisi Nnamani, Bartosz Śpiączka, Sebastian Zalepa.

• Rezerwowi GKS: Witold Sabela, Alan Czerwiński, Jacek Kowalczyk, Grzegorz Goncerz, Jewhen Radionow, Bartosz Sobotka, Krzysztof Wołkowicz.

• Na murawie trwa rozgrzewka, a na stadion docierają nieliczni, naprawdę nieliczni kibice. Łącznie na całym obiekcie jest ich może 100.

• aaaa

• Mimo tak dobrych warunków pogodowych, na stadionie póki co zaledwie garstka kibiców. Rozgrywanie meczu w środku tygodnia na pewno nie sprzyja frekwencji na trybunach. Możemy być pewni, że nie zostanie pobity wynik sprzed ponad tygodnia, kiedy to spotkanie pomiędzy GieKSą a Zawiszą Bydgoszcz obserwowało 5100 osób.

• Pogoda w stolicy Górnego Śląska piękna- około 20 stopni Celsjusza, powoli zachodzi słońce. Idealne warunki do gry.

• Ze stadionu przy ulicy Bukowej w Katowicach, gdzie już o godzinie 19. rozpocznie się mecz 25. kolejki 1. ligi pomiędzy miejscowym GKS-em i Flotą Świnoujście witają Piotr Szymański oraz Michał Kopciński.