GKS Katowice

2

Flota Świnoujście

1

• Koniec! Bramki oglądaliśmy tylko przed przerwą, ale w drugiej odsłonie było kilka niezłych sytuacji. Ostatecznie GKS dowiózł minimalne zwycięstwo z ambitnie grającą Flotą. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje.

• Z 25 metrów ze stojącej piłki wrzucał Daniel, ale poradzili sobie obrońcy GKS-u.

• Przed nami kilka końcowych minut. W ostatnich nie działo się nic ciekawego, więc może oba zespoły oszczędzały siły na ten fragment?

• Za Rafała Pietrzaka wchodzi do gry Aleksander Januszkiewicz.

• "Piłka nożna dla kibiców" - skandują przed stadionem sympatycy GKS-u.

• Na pustych trybunach wypatrzyliśmy sympatyczką maskotkę GKS-u, czyli GieKSika. Który dzisiaj wystylizowany jest na przysłowiowego dresa.

• Obraz gry nie zmienia się. Czyli cały czas Flota w natarciu, Flota konstruuje akcje w ataku pozycyjnym. GKS broni korzystnego wyniku.

• Karta dla Lisowskiego, za dobitne krytykowanie decyzji sędziego.

• W odpowiedzi z lewej strony wpadł w pole karne Kujawa, uderzył bardzo dobrze, po dalszym rogu, ale Sapela wyciągnął się jak długi! Nie ma gola.

• Piękne uderzenie z daleka jednego z graczy Floty, ale znakomitą paradą popisał się Rudnicki! Będzie korner.

• Z murawy schodzi zmęczony Pitry, a w jego miejsce melduje się Rafał Kujawa.

• Groźnie Flota. Lisowski szarżował prawą stroną, dograł w pole karne do Nwaogu, a ten uderzył nastrzelił w głowę jednego z obrońców.

• Sędzia pokazał żółtą kartkę Danielowi.

• 20 minut do końca. Czy Flota będzie w stanie wnieść się na wyżyny możliwości i doprowadzić do wyrównania w Katowicach?

• Poszła akcja katowiczan prawą stroną, ale dwa dośrodkowania w pole karne nie znalazły adresata.

• Warto wspomnieć, że po przerwie żywo sprzed stadionu dopingują kibice GKS-u.

• Piotr Ceglarz zastępuje bohatera ostatniej akcji, czyli Frańczaka.

• Perfekcyjnie położył obrońcę Frańczak, uderzył z lewej nogi z około jedenastu metrów, ale piłka trafiła w słupek!

• a

• W tym fragmencie całkowita dominacja zespołu ze Świnoujścia. GKS broni się dość rozpaczliwie, co i rusz ratując się dalekimi wybiciami.

• Ależ blisko Flota! Nwaogu szczupakiem uderzał piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego, po drodze odbiła się jeszcze od obrońcy i dosłownie o centymetry minęła bramkę! Będzie tylko rzut rożny.

• Schodzi z boiska Tomasz Margol. W jego miejsce Keon Daniel.

• W drugiej części Flota dłużej utrzymuje się przy piłce, ale nie ma zagrożenia pod polem karnym gospodarzy.

• Bardzo mocnym uderzeniem tuż nad ziemią popisał się Piotr Petasz, ale spokojnie interweniował Sapela.

• Będzie kolejny rzut wolny dla GKS-u przed polem karnym.

• Opanował piłkę w szesnastce Nwaogu, zrobił kółeczko, po czym uderzył celnie z lewej nogi. Na posterunku Rudnicki, który utrzymał to uderzenie.

• Ładnie na prawej stronie przerysował dwóch obrońców Daniel Bujok, potem zagrał piętą do kolegi.

• Indywidualna akcja Goncerza, w końcowe fazie strzał zablokowany przez ostatniego obrońcę przyjezdnych.

• Mocne uderzenie Goncerza sprzed pola karnego, na raty wyłapuje je Sapela.

• Wznawiamy spotkanie po przerwie. Flota przy piłce.

• Koniec pierwszej połowy. Było trochę emocji, a co najważniejsze - trzy gole. Uciekamy do schronu, bo jest naprawdę bardzo, bardzo zimno.

• Żółta kartka jeszcze dla Łukasza Sołowieja za faul przed polem karnym.

• Sędzia doliczył jedną minutę.

• To musiał być gol dla GieKSy! Znakomicie sam na sam wypuszczony Frańczak, ale uderzył beznadziejnie, prosto w nogi interweniującego Sapeli.

• Prawie gol samobójczy jednego z defensorów gości. Na rzut rożny wybił piłkę zgrywaną głową Sapela.

• W ostatnich minutach inicjatywa po stronie GieKSy, Flota z kolei nieco opadła z sił.

• Świetna akcja Goncerza z Frańczakiem, ten drugi wpadł z pole karne z prawej strony i uderzył płasko, lecz obok dalszego słupka. Okazja to była wyborna, ale jej finalizacja bardzo zła.

• Dość nieoczekiwanie piłka trafiła do Pitrego w polu karnym, ten ładnie uderzył, ale pofrunął w powietrzu Sapela i wyłapał ten strzał. Ładna akcja.

• Flota stara się rozgrywać piłkę w ataku pozycyjnym, GKS czeka na swoją szansę w kontrataku. Jeśli natomiast chodzi o pogodę, to mecz toczy się już w rzęsistych opadach. Kibice nawet zamilkli.

• Michał Stasiak wykosił równo z trawą Goncerza i obejrzał żółtą kartkę.

• Fatalnie piąstkował przy rzucie wolnym Rudnicki, piłka zmierzała do siatki, ale w ostatniej chwili wybił ją z linii na korner jeden z obrońców.

• Wysoki pressing świnoujścian przynosi efekty. Powoli zaczyna pachnieć wyrównaniem.

• a

• Dośrodkowanie z lewej stronę wprost na głowę Goncerz, lecz strzał przechodzi wysoko nad poprzeczką.

• Jeszcze ucierpiał przy straconym golu bramkarz GKS-u. Medycy wbiegają na murawę.

• Wypuszczony sam na sam Brud przelobował wychodzącego z bramki Rudnickiego. Jest więc trafienie kontaktowego zupełnie z niczego.

• GOOOOL!! 2:1!! Daniel Brud!

• Brutalnie faulowany na lewej stronie Lisowski. Ukarany kartką Adrian Frańczak.

• I pierwsza zmiana. Za Marka Opałacza wchodzi Charles Nwaogu. Tak więc Flota będzie miała pierwszego prawdziwego napastnika na boisku.

• Pełna kontrola ze strony gospodarzy. Trzeba przyznać, że mecz toczony jest w bardzo wolnym tempie. Na razie Flota nie jest w stanie stworzyć żadnej groźnej akcji ofensywnej.

• Pięknie na prawej stronie ograł obrońcę Pitry, pociągnął kilka metrów przy linii końcowej i wstrzelił piłkę. Tam czyhał "Gonzo" i wepchnął piłkę do siatki z najbliżej odległości.

• GOOOOOL!!! 2:0! Grzegorz Goncerz!

• Bardzo złe wybicie piłki przez Kamila Cholerzyńskiego, opanował ją na lewej stronie Arkadiusz Reca i uderzył, ale fatalnie.

• Teraz Flota stara się śmielej zaatakować i odpowiedzieć na straconą bramkę. Za strzelanie goli dla gości będą odpowiadać najbardziej wysunięty Dawid Kort i grający za jego plecami Lisowski.

• Piękne uderzenie Dudy wpadło tuż przy słupku, nawet nie drgnął w tej sytuacji doświadczony Łukasz Sapela.

• GOOOOL!!! Sławomir Duda z rzutu wolnego! 1:0 dla GKS-u.

• a

• Faulowany na 22. metrze Przemysław Pitry. Będzie dogodna sytuacja dla GieKSy.

• Dłuuugie zagrania z obrony Floty w kierunku Pawła Lisowskiego i dosłownie w ostatniej chwili sięgnął ją Krystian Rudnicki.

• Mocne uderzenie sprzed linii pola karnego w wykonaniu Tomasza Margola, ale zablokowane przez jednego z katowickich obrońców.

• Doszli przed stadion kibice i rozpoczęli głośny doping w 6. minucie. "Jesteśmy z wami, GSK jesteśmy z wami", "Piłka nożna dla kibiców" - śpiewają.

• Strata za stratę. Masa niedokładności w początkowej części spotkania.

• Fatalna strata prawego obrońcy Floty, piłkę przejął Grzegorz Goncarz, ale zagrywał już bardzo niedokładnie w stronę Przemysława Pitrego.

• Słyszymy tylko krzyki zawodników i ławek rezerwowych. Kibice zgromadzeni przed stadionem na razie milczą. Jest ich ok. 80.

• Spokojny początek. Oba zespoły próbują zawiązywać akcje długimi zagraniami z linii defensywnej.

• Rozpoczęli katowiczanie. Gramy!

• a

• Reflektory zapalone, tak więc nie powinniśmy drżeć o poziom spotkania. Za kilka minut pierwszy gwizdek sędziego Jacka Małyszka.

• Rezerwowi Flota: Marcin Skrzeszewski, Kacper Wróblewski, Charles Nwaogu, Keon Daniel.

• Rezerwowi GKS: Antonin Bucek, Jarosław Wieczorek, Kamil Bętkowski, Piotr Ceglarz, Rafał Kujawa, Aleksander Januszkiewicz, Adrian Jurkowski.

• gks katowicegks katowicegks katowice

• gks katowice

• Przypomnijmy, że wojewoda zamknął obiekt w Katowicach na dwa spotkania - dzisiejsze z Flotą i kolejne z Wisłą Płock. Na trybunach więc pustki, ale kibice na forum nawoływali do zbiórki przed stadionem. Na razie jest krucho - naliczyłem maksymalnie 20 osób.

• Witamy z Bukowej. Piękna piłkarska pogoda w Katowicach, termometry wskazują lekko ponad 20 kresek - nic, tylko grać w piłkę. Żartujemy. Tak naprawdę jest bardzo zimno (3 stopnie na plusie) i pada deszcz. Na relację live ze stadionu zaprasza Piotr Szymański.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA GKS KATOWICE - FLOTA ŚWINOUJŚCIE

Widzew Łódź - GKS Katowice

Katowiczanie z pewnością nie tak wyobrażali inaugurację wiosny w 1. lidze. Tydzień temu przegrali bowiem z liderującą Termaliką 0:1 i wylądowali na dziewiątym miejscu w tabeli, mający tyle samo (dwadzieścia siedem) punktów co ósma Chojniczanka.

W sobotę "GieKSa" zmierzy się z Flotą Świnoujście, która mimo licznych problemów między innymi także w trakcie okresu przygotowawczego jak na razie nie zawodzi swoich kibiców i zajmuje w pierwszoligowej tabeli wysokie, szóste miejsce.