GKS Katowice

0

Olimpia Grudziądz

2

• To koniec relacji. Olimpia pokonuje GKS na Bukowej 2:0 po bramkach Szarpaka i Smolińskiego. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje z meczów 1. ligi w naszym serwisie.

• Piłkarze GieKSy podchodza do "Blaszoka", gdzie otrzymują sporo gorzkich słów. Niestety nie mieli dziś argumentów by pokonać Olimpii. "Zejdźcie z boiska, nie róbcie nam pośmiewiska" - tak żegnani sa dziś piłkarze GKS-u przez kibiców.

• Koniec meczu!

• Goooooolll! Smoliński wychodzi z kontra, strzela z 40 metrów do zupełnie pustej bramki. GKS dobity w ostatniej minucie!

• Teraz sedziemu podpadda za faul Bartlewski. Gieksa gra na aferę! Kuchta w polu karnym!!!

• Kłus za faul w środku pola otrzymuje kartonik.

• Goncerz dostaje piłkę od Czerwińskiego na 20 metrze, ale ta odskakuje mu i zostaje wyekspediowana daleko od bramki Olimpii.

• Czerwiński wrzuca piłkę w pole karne, ale ta mija jego kolegów. Po chwili z lewej dośrodkowuje Pielorz - tym razem piłka w rękach Fabiniaka.

• Sędzia dolicza aż 5 minut!

• Szymański gubi piłkę na 30. metrze na rzecz Smolińskiego. Ten zagrywa prostopadle do Nildo, ale Brazylijczyk nie zdołał dojśc do piłki.

• Piłkarze GKS-u śpieszą się - to już ostatnie, decydujące minuty. Tymczasem Nildo leży na murawie po starciu z jednym z defensorów. Po chwili bez problemu wstaje.

• Iwan ruszył środkiem, zagrał na lewo do Pielorza. Piłkarz GKS-u wrzuca w pole karne, ale... zbyt mocno. Kibice nie ukrywają konsternacji.

• Goncerz ruszył lewą stroną i zagrał piłkę w pole karne do Szołtysa - ta jednak do niego nie trafiła po dobrej interwencji stopera Olimpii.

• Kibice domagają się lepszej gry - "GieKSa grać, k...a mać" - to chyba najlepsza puenta kibiców w obliczu bezradności, z jaką zmaga się GKS...

• Bućko wchodzi na boisko za strzelca bramki, Szarpaka.

• Darmochwał otrzymuje żółta kartkę.

• Strzał Darmochwała z 23. metrów, piłka kozłuje przed Kuchtą i bramkarz GKS-u ma problemy. Łapie na raty.

• Smoliński przyjął piłkę na prawym skrzydle, wypuścił niepilnowanego Darmochwała, ale zawodnik Olimpii w dogodnej sytuacji traci futbolówkę przy linii końcowej. Kuchta od bramki.

• Prostopadła piłka do Bębenka, ale ten znajduje się na minimalnym spalonym.

• Nildo kapitalnie wrzuca w pole karne, jeden z graczy Olimpii zgrywa piłkę do Kaczmarka, a ten uderza z 14. metrów. Zostaje zablokowany.

• Bebenek kapitalnie zagrywa w pole karne do wychodzącego Goncerza, ten z pierwszej piłki uderza, ale Fabiniak wybija na rzut rożny. Ten rozegrany tym razem krótko. Piłka trafia do Dudy, który ze skraju pola karnego wrzuca bardzo niecenie. Fabiniak od bramki.

• Praznovski kapitalnie zagrał ze swojej połowy do wychodzącego sam na sam Bębenka, ale zawodnik GKS-u nie opanował wysokiej piłki.

• Szymański zmienia Wołkowicza.

• Za chwilę na boisku pojawi się w ekipie gospodarzy Patryk Szymański.

• Powinno być 2:0! Darmochwał całkiem przypadkowo kopnął piłkę za plecy obrońców, a ta trafia do Nildo. Brazylijczyk wychodzi sam na sam z Kuchtą, ale bramkarz GieKSy zatrzymuje silny strzał z ostrego kąta. Rzut rożny Kaczmarka wybity ponownie, tym razem przez Praznovskiego.

• Szarpak za faul na Bębenku ukarany kartonikiem.

• Kłus odważnie ruszył prawym skrzydłem i niemal wyszedł sam na sam, ale Pielorz powstrzymał go wślizgiem.

• Żitko ukarany za faul na Dudzie. Jak pierwszy w meczu kartkuje.

• Kurowski schodzi, w jego miejsce pojawia się Smoliński.

• Bartlewski fauluje około 40 metrów od bramki Goncerza. Duda wrzucił piłkę, ale Żitko wybija ją.

• Szołtys zagrywa w pole karne do Iwana, ten robi kółko, ale nie ma wsparcia od nikogo. Wycofuje piłkę podaniem, które przerywa Malec.

• Nildo fauluje Dudę. Piłkarz GKS-u wyraźnie jest tym zirytowany i wypowiada kilka gorzkich słów czarnoskóremu graczowi gości. Sędzia przerywa ich "rozmówki" i obu uspokaja.

• Ależ akcja Olmpii. Nildo ruszył prawym skrzydłem, zagrał na 10. metr do Darmochwała, a ten strzelił mocno pod poprzeczkę. Kuchta wybija z trudem na korner. Wrzutka Kaczmarka wybita przez Czerwińskiego głową.

• Dość absurdalna decyzja sędziego. Pan Złotnicki zauważa faul Czerwińskiego, który, jedynie pchnął lekko barkiem jednego z zawodników Olimpii. Ta decyzja wywołuje falę gwizdów, kłótnię z Goncerzem i głosną reakcję Brzęczka.

• Zmiana także w ekipie gości. Za Banasiaka wchodzi Piotr Darmochwał.

• Międzyczasie Bartosz Iwan zastępuje na boisku Flisa.

• Praznovsky fauluje przed polem karnym Kurowskiego. Dogodna sytuacja dla gości. Kaczmarek strzela z 25 metrów, ale w mur. Po chwili Nildo strzela potężnie z 30 metrów z dystansu, ale Kuchta kapitalnie paruje piłkę do boku. Korner.

• Co za akcja GKS-u! Goncerz dogania piłkę przy linii końcowej, zagrywa do Szołtysa, ten wykłada piłkę Bębenkowi przed pole karne. Skrzydłowy GKS-u bierze na zamach dwóch zawodników i strzela, ale Fabiniak paruje strzał do boku!

• Wołkowicz kapitalnie zagrywa ze środka pola na skraj pola karnego do Czerwińskiego, ten wychodzi niemal sam na sam, długo się zastanawia, strzela... nad bramka Fabiniaka.

• Czerwiński wpada w pole karne, zagrywa do środka do Goncerza, ale piłkarze Olimpii na raty, lecz skutecznie wybijają piłkę.

• Wspomniana zmiana - za Leimonasa wszedł Duda.

• Olimpia zaczyna od środka druga połowę.

• Piłkarze GKS-u wychodzą jako pierwsi, chwilę po nich wchodzą goście. W ekipie gospodarzy będzie szykowana za chwilę zmiana...

• Inna sprawa, że Olimpia gra bardzo skutecznie w defensywie - piłkarze gości trzymają bardzo blisko linię defensywy i pomocy, czym zagęszczają pole gry i zawężają możliwości ofensywne ekipy Brzęczka. Do tego nie boją się ostrych starć, często faulują. Tym sposobem wystraszyli nieco zdominowanych gospodarzy. Zobaczymy, czy w przerwie Jerzy Brzęczek zdoła cokolwiek zmienić w grze zespołu z Bukowej.

• W przerwie Rafał Dobroliński broni strzały kibiców, w ramach konkursu dla fanów GieKSy. To chyba jedyna póki co forma wesołej rozrywki dla miejscowych kibiców, którzy mają pełne prawo czuć złość na swoich graczy.

• GKS wyraźnie nie miał już pomysłu na rozegranie dodatkowych dwóch minut, jak i całej pierwszej połowy. Gwizdy kibiców świadczą o tym najlepiej. Koniec 1. połowy!

• Kibice GKS-u zniesmaczeni kolejnym niecelnym zagraniem - tym razem w prostej sytuacji piłkę traci Wołkowicz. Sędzia dolicza tymczasem dwie minuty.

• Czerwiński ruszył prawym skrzydłem, podaje do środka ale niedokładnie. Olimpia rusza z kontrą, Nildo zszedł z piłka na lewa strone i zagrał do Ciechanowskiego. Ten nie opanował piłki.

• GKS w natarciu, Olimpia w hokejowym zamku. Piłkarze Brzęczka rozciągają grę na boki, jak tylko mogą, ale podopieczni Paszulewicza bardzo mądrze się przesuwają.

• Nildo odważnie minął trzech obrońców i ruszył na pole karne gospodarzy, ale zatrzymał się na Flisie, który odebrał mu piłkę. Do końca już tylko 5 minut!

• Jerzy Brzęczek cały czas instruuje zawodników przy linii. Jacek Paszulewicz spokojnie czeka na ławce na obrót wydarzeń.

• Akcja Olimpii prawym skrzydłem, gdzie aktywny dziś Kaczmarek próbował lekkim lobem ze skraju pola karnego przelobować Kuchtę. Nie wyszło mu, gdyż uderzył nad bramką.

• Praznovsky znów próbował zagrać długą piłkę za plecy obrony, ale Szarpak przerwał niebezpieczne podanie.

• Bębenek rozegrał dwójkową akcję z Czerwińskim. Ten pierwszy wrzucił w pole karne, ale Kurowski wybił ją z pola karnego. Trafia ona do Flisa, który zagrywa do Goncerza w pole karne po ziemi. Napastnik GieKSy odwrócił się, uderzył, ale został zablokowany.

• Banasiak zagrywa na lewe skrzydło do Szarpaka, ten wchodzi w pole karne, ale jego dośrodkowanie zostaje zablokowane. Kaczmarek wrzuca piłkę z lewego narożnika, ale obrońcy wybijaja. Po chwili zamieszanie w polu karnym GKS-u wykorzystuje Nildo, który miękkim strzałem zza 16-stki próbował przelobować Kuchtę. Ten wyłapał strzał z trudem

• Flis dostał piłkę na lewe skrzydło, wrzucił z pierwszej piłki do niepilnowanego Goncerza, a ten z 5 metrów strzelił tuż nad poprzeczką.

• Olimpia atakuje prawym skrzydłem, ale zostaje powstrzymana. Kaczmarek wrzuca w pole karne, tam Banasiak zgrywa do Nildo, który strzela z 15 metrów, ale jego strzał został zablokowany. Piłka wybita przez Flisa.

• Szołtys wrzucił z rzutu rożnego w pole karne do Wołkowicza, ale skrzydłowy gospodarzy dotknął piłki ręką. Fabiniak zaczyna od bramki.

• Czerwiński wrzucił z prawego skrzydła na skraj pola karnego do Flisa, ten także postanowił wrzucić, ale... zrobił to fatalnie - piłka wyszła za linię końcową. Fabiniak od bramki.

• 25 minut za nami - teraz okres przewagi ekipy Brzęczka, ale to Olimpia prowadzi.

• Kiks Wołkowicza w środku pola i Nildo zabiera mu piłke. Na szczęście dla gospodarzy Kamiński skutecznie powstrzymał rywala.

• Dobra akcja GieKSy. Czerwiński zagrał piłkę do Goncerza, ten odegrał piętą do Bębenka. Skrzydłowy GKS-u wszedł w pole karne i uderzył, ale został zablokowany. Chwile później GKS mógł prowadzić, kiedy Goncerz dostał piłkę z autu w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale mijając go trafił prosto w Fabiniaka.

• Czerwiński dostał piłkę od Praznowskiego na prawe skrzydło. Minał jednego rywala, ale przy drugim się przewrócił. Kontra Olimpii zakończona faulem około 30 metrów od bramki GKS-u. Kaczmarek wrzucił w piłkę w pole karne z prawego skrzydła, ale zrobił to zbyt mocno. Kuchta od bramki.

• Doping, mimo wyniku, coraz mocniej wzmaga się przy Bukowej!

• Szołtys zagrał na skrzydło prostopadle do Bębenka, ten wrzucił na wchodzącego w pole karne Goncerza. Dośrodkowanie przerwał Fabiniak, który zderzył się z Goncerzem. I leży na murawie.

• Gospodarze mocno poddenerwowani i zaskoczeni nieoczekiwaną utrata bramki. Olimpia naciska bardzo wysokim pressingiem i zmusza ich do strat.

• Ależ gooooollllllll!!!! Kaczmarek wrzucił piłkę z rzutu rożnego, ta odbiła się od obrońców i trafiła przed pole karne do Szarpaka, który kapitalnym wolejem zza pola karnego daje prowadzenie gościom!

• Nildo fauluje Kamińskiego. Kolejny zawodnik GieKSy odczuwa trudy starć z piłkarzami z Grudziądza.

• Korner dla GKS-u. Szołtys wrzuca z lewego narożnika, ale piłka odbija się od jednego z zawodników GKS-u. Olimpia ruszyła z kontra, ale została powstrzymana przez Kamińskiego, który zabrał piłkę Nildo.

• Gospodarze chwilowo w 10.

• Goście śmiało sobie poczynają. Teraz Bartlewski wszedł nakładką w nogi Leimonasa. Ten leży na murawie i jest opatrywany.

• Brutalne wejście Kaczmarka w nogi Goncerza w środku pola. To powinna być kartka, gdyż Kaczmarek zaatakował nogę, na której opierał się ciężar zawodnika gospodarzy. Sędzia jednak nie ukarał gracza Olimpii.

• Żytko fauluje przy linii bocznej Goncerza. GKS zaczyna z rzutu wolnego, ale cofa piłke do obrony i próbuje zaatakować pozycyjnie. Bebenek ruszył prawym skrzydłem, wrzucił piłkę do Szołtysa, ale ten przewrócił się w polu karnym i nie opanował futbolówki.

• Kamiński zagrywa długą piłkę do Flisa, ten opanował ją, ale był już za linią boczną.

• Goście w ataku, GieKSa czeka na dobry moment do groźnego kontrataku.

• Wrzutka Kaczmarka nie doszła nawet do pola karnego, gdyż wybił ją na 16. metrze Leimonas.

• Kłus faulowany około 40 metrów od bramki przez Czerwińskiego. Rzut wolny.

• Zaczynamy! Od środka gospodarze!

• Piłkarze już wychodzą na murawę - GieKSa w tradycyjnych, czarno - żółtych barwach, goście natomiast w zielonych getrach i spodenkach, oraz białych koszulkach w zielone pasy. Oba zespoły witane brawami.

• Na trybunach póki co nieco ponad 2 tysiące kibiców. Po zejściu zawodników do szatni murawa została jeszcze dodatkowo nawodniona. Nawet bez tego prezentuje się przyzwoicie.

• Oba zespoły zeszły już do szatni - spotkanie rozpocznie się już za 11 minut!

• Olimpia na Bukowej jeszcze nigdy nie wygrała, ale jesienią to właśnie ekipa z Grudziądza wygrała w starciu obu ekip na jesień. Gospodarze tamtejszego spotkania wygrali 1:0.

• Gospodarze zrobią dziś wszystko, aby zmazać plamę po ostatniej klęsce z Sandecją aż 4:0. GieKSa kończyła tamto spotkanie w "10", co wyraźnie wpłynęło na przebieg, a co za tym idzie wynik spotkania. Olimpia ostatnio przegrała ... 14 listopada! Od tamtej pory nie przegrali 8 spotkań, z czego wygrali 5 spotkań. Jeśli dziś wygrają, to wydostaną się z miejsc spadkowych.

• Sytuacja w tabeli obu zespołów jest zgoła odmienna - GKS jest w tabeli 6. i ma na koncie 37 oczek. Olimpia jest dziesięć pozycji niżej - a to już strefa spadkowa. Goście mają 26 punktów po dotychczasowych 25 spotkaniach.

• Na boisku są już także podopieczni Jacka Paszulewicza. Kilka tradycyjnych przebieżek robią także arbitrzy spotkania, w tym sędzia główny - Mateusz Złotnicki.

• Piłkarze GKS-u przy oklaskach nielicznych (jeszcze) kibiców wychodzą właśnie na rozgrzewkę.

• Oprócz spotkania w Katowicach o 18 swoje spotkania rozpoczną także w Głogowie (Chrobry - Stomil) i Kluczborku (MKS - Miedź), a pół godziny później swoje zmagania rozpoczną w Suwałkach, gdzie Wigry podejmą Pogoń Siedlce.

• Rezerwowi Olimpii : Królczyk, Bielawski, Piter Bucko, Smoliński, Żigoń, Darmochwał, Trzepacz

• Rezerwowi GKS-u : Dobroliński, Curyło, Duda, Kochański, Sawicki, Iwan, Szymański

• Warunki do gry niemal idealne - pochmurno, ale ciepło, około 15 stopni Celsjusza. Bez deszczu. Kibice powolutku zaczynają gromadzić się na stadionie.

• Już za chwilę u boku ekranu pojawią się wyjściowe jedenastki obu drużyn!

• Witamy serdecznie ze stadionu przy ulicy Bukowej, gdzie już za nieco ponad godzinę GKS Katowice podejmie Olimpię Grudziądz. Gospodarze są dziś faworytem spotkania, ale czy będą w stanie pokonać będącą na fali (8 meczów bez porażki), ale wciąż walczącej o utrzymanie Olimpię? Zapraszamy na relację prosto ze stadionu GieKSy!