2

Stomil Olsztyn

2

• To już wszystko ze stolicy Górnego Śląska! Życzymy spokojnej nocy. Dobranoc.

• Końcowe minuty nie przyniosły już żadnego rozwiązania, w wyniku czego GKS dzieli się punktami na własnym stadionie ze Stomilem Olsztyn. Goście już dwa razy wychodzili dzisiejszego wieczora na prowadzenie, ale za każdym razem podopieczni Jerzego Brzęczka doprowadzali do wyrównania. GKS Katowice 2:2 Stomil Olsztyn.

• Ostatnia akcja w meczu. Rzut rożny dla gości.

• Lewy obrońca GieKSy bezpardonowo ''ścina'' przy linii bocznej rywala, za co ostatnie minuty obejrzy już ze stadionowego tunelu.

• Tomasz Radkiewicz dolicza jeszcze dwie minuty.

• Tomasz Chałas przymierzył z kozłującej piłki, ale jego strzał był niecelny.

• Stomil walczy o pełną pulę. Goście w ataku.

• Ostatnia roszada Jerzego Brzęczka. Wojciech Trochim zmienia Łukasza Pielorza.

• Trzecia pod rząd i ostatnia w meczu zmiana w drużynie gości. Za strzelca drugiego dla Stomilu wszedł Tomasz Chałas.

• Druga zmiana w Stomilu. Za Łukasza Suchockiego wchodzi Piotr Głowacki.

• Paweł Łukasik zmienił strzelca pierwszego gola dla Olsztynian - Rafała Kujawę.

• Krzysztof Wołkowicz wywalczył korner dla swojego zespołu po indywidualnym rajdzie, który następnie wyjaśnili zawodnicy Stomilu.

• Alan Czerwiński miał piłkę na lewej nodze w polu karnym, ale jego uderzenie z powietrza poszybowało nad bramką Piotra Skiby.

• ''Wołek'' zmienia dobrze grającego dzisiaj Macieja Bębenka.

• Niecelna próba Grzegorza Lecha zza pola karnego.

• Kolejna kartka w meczu. Tym razem upomniany został Rafał Pietrzak, za nieprzepisowe zatrzymanie rywala posiadającego piłkę.

• Alan Czerwiński przewraca na połowie Stomilu Tomasza Wełnę. Rzut wolny dla gości.

• Po rzucie rożnym GKS wyszedł z kontrą, którą przerwał Karol Żwir, za co dostał żółtą kartkę.

• Strzał Łukasza Suchockiego zablokowali obrońcy GKS-u, wybijając piłkę na rzut rożny.

• GieKSa odpowiada w mgnieniu oka! Paweł Szołtys dostał precyzyjne podanie w pole karne i strzałem z powietrza lewą nogą doprowadza do kolejnego wyrównania!

• Irakli Meskhiia nie przejął się żółtą kartką. Gruzin po chwili wziął sprawy w swoje ręce i uderzeniem z dystansu wyprowadza swój zespół na prowadzenie w spotkaniu!

• Kolejne upomnienie indywidulane w tym meczu, tym razem dla Gruzina ze Stomilu, który chciał nabrać sędziego na rzut karny.

• Grzegorz Lech przerwy kontrę Iwana, za co dostaje żółty kartonik.

• Irakli Messkhiia precyzyjnie z rzutu wolnego na dalszy słupek, ale zbyt lekki był to strzał dla golkipera GKS-u.

• Pierwsza kartka dla zawodnika GieKSy. Adrian Jurkowski upomniany za blokowanie przeciwnika.

• Łukasz Suchocki, ponownie chciał sprawdzić umiejętności Dobrolińskiego, jednak i tym razem jego strzał nie dotarł do celu, gdyż został zablokowany.

• W miejsce kiepsko grającego Burkhardta na drugą połowę wyszedł Bartosz Iwan.

• Zawodnicy już na murawie. Drugą połowę zaczęli goście z Olsztyna.

• Sędzia Radkiewicz nie doliczył ani jednej minuty i zakończył pierwszą odsłonę, po której GKS remisuje ze Stomilem 1:1! Na bramkę Rafała Kujawy z 30 minuty odpowiedział golem z rzutu karnego kapitan GKS-u - Grzegorz Goncerz.

• Łukasz Suchocki w boczną siatkę bramki Dobrolińskiego.

• ''Gonzo'' doprowadza do wyrównania!!! Piłka w lewy narożnik, Piotr Skiba w prawo i mecz zaczyna się od początku.

• Karny dla GieKSy za faul na Macieju Bębenku.

• Irakli Meskhiia zgarnął piłkę sprzed nosa Grzegorzowi Lechowi i uderzył spod linii pola karnego, ale jego strzał był minimalnie niecelny.

• Filip Burkhardt jest w tym meczu jak na razie cieniem dla samego siebie z początku sezonu, kiedy był motorem napędowym GieKSy.

• Maciej Bębenek na spalonym, po prostopadłym podaniu w pole karne od ''Gonza''.

• Kujawa miał kolejną okazję, tym razem strzelając z linii pola karnego. Uderzenie było jednak minimalnie niecelne i piłka przeleciała obok prawego słupka bramki GKS-u.

• Rafał Kujawa wykorzystuje niezdecydowanie w bramce Dobrolińskiego, który najpierw chciał wyjść z bramki do podania na wolne pole Karola Żwira, ale w końcowym momencie zaczął się cofać, pozwalając snajperowi Stomilu strzelić gola swojemu byłemu klubowi.

• Stomil miał swoją okazję po rozegraniu akcji na połowie gospodarzy, ale w finalnym punkcie Łukasz Suchocki był na spalonym.

• Pierwsza setka zmarnowana przez GKS. Czerwiński dośrodkował wprost na głowę Bębenka, który uderzył w sam środek bramki, gdzie stał Piotr Skiba, przerzucający futbolówkę nad poprzeczką.

• Z przodu bardzo aktywny jest Rafał Kujawa, którego koledzy szukają podaniem, ale jak na razie ich starania są niedokładne.

• Stomil miał rzut wolny przy linii pola karnego. Najpierw bezpośredni strzał odbił przed siebie Dobroliński, natomiast przy drugiej poprawce golkiper gospodarzy sparował piłkę na słupek.

• Odezwała się grupa sympatyków GieKSy, dopingująca swoją drużynę zza płotu stadionu.

• Paweł Szołtys na spalonym na lewej flance.

• Pierwsza kartka dla zawodnika Stomilu - Tomasza Wełny.

• Centro-strzał Szołtysa zbyt mocny. Piłka przeleciała nad poprzeczką bramki Skiby.

• Wyrównany początek spotkania z obu stron. GKS więcej rozgrywa piłkę, powoli konstruując swoje akcje, natomiast goście starają się szybciej rozegrać swoje sytuacje.

• Głowacki podłożył nogę Szołtysowi ok. 25 metrów od bramki Skiby. Po krótkim rozegraniu rzutu wolnego do strzału doszedł Goncerz, ale strzelił wprost w bramkarza Stomilu.

• Dobroliński naprawia błąd Jurkowskiego, który zbyt lekko podawał główką do swojego golkipera.

• Drugie przewinienie Leimonasa. Stomil w ataku. Kolejny rzut rożny.

• Taktyczny faul Leimonasa na Gruzinie Meskhii.

• Pierwszy korner dla gości. Akcję dalej kontynuuje Stomil w ofensywie.

• Zawodnicy obu zespołów już po boiskowej naradzie. Ze środka rozpoczęli gospodarze!

• GKS w swoich tradycyjnych żółto-czarnych barwach, natomiast goście zagrają w białych koszulkach i niebieskich spodenkach.

• Jesteśmy ciekawi jak zaprezentuje się dzisiaj lider drużyny GieKSy - Grzegorz Goncerz, który odblokował się przed tygodniem strzelając dwa gole Bytovii.

• Dla Jerzego Brzęczka będzie to smutne przywitanie z Bukową, a to dlatego, że kibice nie będą mieli okazji obejrzeć oraz ocenić jak wygląda zespół pod jego wodzą. W Katowicach liczą zatem na bardziej pozytywne zakończenie dzisiejszego dnia.

• Na liniach arbitrowi Radkiewiczowi będą pomagać: Marcin Hankiewicz oraz Maciej Majewski. Sędzią technicznym jest Paweł Pskit.

• Trener Jerzy Brzęczek dokonał kilka zmian w wyjściowym składzie. W bramce Kuchtę zastąpi Dobroliński, na środku defensywy za Kamińskiego zagra Jurkowski, na rozegraniu Burkhardt zmienił Iwana, natomiast na skrzydle wystąpi Paweł Szołtys.

• Witamy z Katowic, ze stadionu przy ulicy Bukowej! Już za kilkadziesiąt minut rozpocznie się mecz pomiędzy miejscowym GKS-em a Stomilem Olsztyn. Kibiców brak, ale mamy nadzieję, że zawodnicy obu drużyn postarają się o emocje dla nielicznych tutaj zgromadzonych.