GKS Katowice 1 - 2 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

GKS Katowice

1

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

2

• GKS uległ Termalicy 1-2. Druga połowa dużo ciekawsza niż pierwsza. Kilka ciekawych sytuacji z obu stron- na końcu okazało się, że to niecieczanie mogą dopisać do swojego konta 3 "oczka". Natomiast sytuacja GKS-u coraz trudniejsza- po tej kolejce nadal będą znajdować się w strefie spadkowej. Za uwagę dziękuje Michał Kopciński.

• Koniec spotkania. GKS-Termalica 1-2

• Taktyczna zmiana w drużynie Niecieczy. Drozdowicz za Ceglarza.

• Groźny strzał Horvatha- z problemami Sabela.

• Witold Sabela pod bramką gości- GKS za wszelką cenę chce zdobyć gola.

• Rzut rożny dla GKS-u- może ostatnia szansa na zmianę wyniku.

• Sędzia dolicza 3 minuty.

• Bardzo dobre uderzenie z 20 metrów Kujawy. Piłka przechodzi centymetry obok lewego słupka bramki przyjezdnych.

• GKS próbuje atakować i zdobyć wyrównującą bramkę, jednak niecieczanie bardzo umiejętnie bronią się i raz po raz starają się przeprowadzać groźne kontry.

• "Żółtko" dla Napierały.

• Szybka akcja przyjezdnych- dośrodkowanie Horvatha, niecelne uderzenie głową Ceglarza.

• Kolejna zmiana w drużynie Termalicy- schodzi Rybski, wchodzi Nalepa.

• Żółty kartonik dla Kruczka za faul w środkowej strefie boiska.

• Kolejna szansa gości. Piłka spada pod nogi niepilnowanego w polu karnym Rybskiego- ofiarna interwencja jednego z katowiczan uratowała zespół z Górnego Śląska przed utratą bramki.

• Groźne dośrodkowanie z rzutu wolnego Pietronia- piłka przechodzi przez pole karne i wychodzi poza boisko.

• Mogło być 1-3. Piłkę po uderzeniu Rybskiego na rzut rożny wybija Sabela.

• Również w kibiców wstąpiła wiara- bardzo głośny doping sympatyków GKS-u.

• Zmiana w drużynie gości. Pawlusiński za Piotrowskiego.

• Mocne dośrodkowanie Fonfary piąstkuje bramkarz Termalicy. W zawodników GieKSy wstąpiły nowe nadzieje.

• aa

• Szybka akcja GKS-u rozpoczęta przez Pitrego. Piłka trafia pod nogi Fonfary, który precyzyjnym strzałem w róg bramki Nowaka daje nadzieje na zdobycie chociażby punktu w tym spotkaniu.

• 1-2! Fonfara!

• i Pietroń za Chwalibogowskiego.

• Dwie kolejne zmiany w drużynie GKS-u- Kruczek za Farkasa...

• Dwie dobre akcje Termaliki, dwa gole i prawdopodobnie kolejne zwycięstwo na wyjeździe. Tak wygląda w tej chwili sytuacja na boisku.

• Dośrodkowanie z prawej strony boiska Karola Piątka, w polu karnym idealnie odnajduje si Pawłowski, który precyzyjnie uderza piłkę głową.

• Termalika strzela drugiego gola!Pawłowski!

• Wróciliśmy do sytuacji sprzed zdobycia bramki. Gra w środku boiska, dużo niecelnych podań, jednym słowem:nuda.

• Pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy- za Rakelsa wchodzi Kujawa.

• Kolejna żółta kartka dla zawodnika GKS-u.

• Konsternacja na trybunach- bramka z niczego i GKS musi odrabiać straty.

• Sam przed bramkarzem znalazł się Horvath- piłka po jego uderzeniu odbija się jeszcze od jednego z graczy GKS-u i wpada do siatki.

• Gool! 0-1!

• Fizjoterapeuta na boisku- Karol Piątek nabawił się jakiegoś urazu.

• Pierwszy strzał katowiczan w światło bramki- po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową uderzał Kamiński- broni Nowak.

• Gramy!

• Piłkarze wrócili już na boisko. Oczekujemy na rozpoczęcie gry.

• Naprawdę trudno sobie wyobrazić nudniejsze 45 minut. Na boisku praktycznie nic się nie działo- jedna groźna sytuacja zawodników gości, masa niecelnych podań i sporo fauli.Wypada tylko mieć nadzieję, iż trenerzy obu drużyn wstrząsną swoimi zawodnikami w szatni i drugie 45 minut będzie dużo ciekawsze.

• Sędzia kończy pierwszą połowę. Do przerwy 0-0.

• Żółty kartonik dla Czerwińskiego.

• Pierwsze gwizdy kibiców na Bukowej- trudno im się dziwić widząc co się dzieje na boisku.

• Mogło być 1-0 dla Termalici. Jan Pawłowski znalazł się sam przed bramkarzem GKS-u. Piłka po uderzeniu zawodnika Niecieczy odbiła się od golkipera i zmierzała w stronę bramki- w ostatniej chwili piłkę wybija obrońca katowiczan.

• Strzał z lewej nogi Horvatha przechodzi 2 metry obok prawego słupka bramki katowiczan- to dotąd najgroźniejsza sytuacja w tym meczu.

• Piłka wpada do bramki po przelobowaniu Sabeli przez Pawłowskiego, jednak wcześniej arbiter boczny pokazał, iż zawodnik gości był na pozycji spalonej.

• Próba prostopadłego podania Pitrego do wychodzącego na czystą pozycję Rakelsa zbyt silna. Piłka wychodzi poza pole gry- od bramki Nowak.

• Mogło być groźnie- po dośrodkowaniu z prawej strony jednego z zawodników Niecieczy doszło do nieporozumienia bramkarza GieKSy z jednym z obrońców. Żaden z zawodników Termalici nie zamykał jednak tej akcji.

• Naprawdę ciężko napisać coś pozytywnego o tym spotkaniu- wyraźnie zapadające ciemności wokół stadionu usypiają zawodników obu drużyn.

• aaa

• Mnożą się nieudane zagrania z obu stron- gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

• Bardzo niecelny strzał z lewej nogi Pitrego- było to pierwszy uderzenie GKS-u w tym meczu.

• Mówiąc kolokwialnie z boiska wieje nudą. Miejmy nadzieję, że wraz z upływem czasu piłkarze zafundują nam lepsze widowisko niż do tej pory.

• Kolejne nieudane zagranie przyjezdnych- Witold Sabela rozpoczyna od bramki.

• Podobna próba zagrania Piotrowskiego ponownie zakończona niepowodzeniem.

• Groźnie pod bramką Sabeli. Pawłowski sprytnie zagrywał wzdłuż pola bramkowego, nikt nie zamykał jednak jego dośrodkowania.

• Pierwszy w tym meczu rzut rożny dla drużyny z Niecieczy.

• Na boisku póki co nie dzieje się nic ciekawego- obie drużyny nieskutecznie próbują się przedrzeć pod pole karne rywala.

• Bardzo głośny doping na trybunie głównej- kibice udowadniają, że pomimo zamknięcia kultowego "Blaszoka" nadal są w stanie wspomagać swój zespół.

• Raz po raz sędzia przerywa grę po nieczystych zagraniach piłkarzy- widać, że obie drużyny są bardzo bojowo nastawione na dzisiejszy mecz.

• Na razie goście przeważają w posiadaniu piłki, jednak raz po raz rażą niecelnymi podaniami.

• Pierwszy strzał Termaliki. Z 25 metrów bardzo niecelnie uderzał Horvath.

• aa

• Pierwszy gwizdek arbitra.Goście od środka.

• Bohaterowie dzisiejszego widowiska są już na murawie. "GieKSa" wystąpi w charakterystycznych żółto-czarnych pasiakach, Termalica w dzisiejszym meczu na pomarańczowo.

• Obie drużyny zeszły z boiska, by za chwilę ponownie się na nim pojawić wraz z trójką sędziowską. Głównym arbitrem dzisiejszego spotkania jest Jacek Małyszek.

• Do pierwszego gwizdka arbitra już tylko kwadrans, a widzów wciąż niezbyt wielu - miejmy nadzieję, iż trybuna główna podczas spotkania będzie w większości zapełniona.

• Ławki rezerwowych: GKS: Wierzbicki, Kruczek, Kaciczak, Pietroń, Kujawa, Kowalczyk, Wołkowicz Termalica: Budka, Drozdowicz, Maślany, Nalepa, Pawlusiński, Sobczak, Szczoczarz

• Znamy już składy wyjściowe obu jedenastek.

• aaa

• Na murawie są już również katowiczanie,którzy rozpoczęli trening przy linii bocznej.

• Rozgrzewkę rozpoczęli bramkarze obu ekip, po chwilę na murawę wybiegli gracze z Niecieczy.

• aaa

• Organizatorzy liczą na komplet widzów, którzy mieliby się zjawić na trybunie głównej. W najlepszym wypadku mecz z wysokości trybun obejrzałoby zatem ok. 3500 widzów. Ciężko jednak na to liczyć, obecnie wypatrzyłem ok. 20 osób. A przed bramami prawdziwe pustki.

• "Blaszok" na pewno pozostanie dzisiaj kompletnie pusty, ponieważ ... jest zamknięty. Na dwa mecze, to rezultat zachowania kibiców w ostatnim domowym pojedynku, z Kolejarzem Stróże.

• Witamy z opuszczonego jak na razie stadionu przy Bukowej . O godz. 19 początek spotkania miejscowej GieKSy z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza.