1

Zawisza Bydgoszcz

0

• Za relację dziękuje Państwu Tytus Daniluk. Życzę spokojnej nocy, dobranoc!

• Podopieczni trenera Brzeczką, dzięki zwycięstwu zrównują się punktami z Zawiszą oraz podskakują w tabeli już na 7. pozycję.

• GieKSa zasłużenie wygrała, pozostawiając po sobie zdecydowanie lepsze wrażenie niż Zawisza oraz zaprezentowała o wiele ciekawszy i skuteczny futbol.

• Wielka ulga w Katowicach! GKS dowozi do końca meczu przewagę jednej bramki i to w stolicy Górnego Śląska zostają trzy punkty. Jedynego gola w tym meczu zdobył grający w żółto-czarnych barwach Bartosz Iwan.

• Frańczak z lewej nogi pod poprzeczkę! Piłkę na korner sparował interweniujący Łukasz Sapela.

• Zawodnicy pograją jeszcze co najmniej o trzy minuty.

• Burkhardt dostaje żółtą kartkę za taktyczny faul.

• Jedna z ostatnich szans do zdobycia gola przez Zawiszę. Zamieszanie w polu karnym GieKSy wyjaśniają gospodarze.

• Trochim w pierwszym kontakcie z piłką ruszył do kontrataku, który siłą przerwał Panayotov za co wyleciał na ostatnie minuty z boiska.

• Ostatnia roszada w szeregach GieKSy. Za strzelca gola dla GKS-u - Bartosza Iwana na ostatnie minuty wszedł Wojciech Trochim.

• Bardzo dobra okazja do zdobycia gola dla Grzegorza Goncerza, który doszedł do uderzenia głową po dośrodkowaniu Frańczaka, ale jego strzał w ostatniej chwili wybił przed siebie Łukasz Sapela.

• Piotr Stawarczyk przewraca w środku pola Grzegorza Goncerza. Rzut wolny dla gospodarzy.

• Ostatnia zmiana trenera Bartoszka. Arkadiusza Gajewskiego zastępuje Szymon Lewicki.

• Filip Burkhardt wchodzi na boisko za Povilasa Leimonasa.

• Gajewski wpadł w Kuchtę.

• Dobra akcja GKS-u, ale Iwan zbyt mocno wysunął piłkę Goncerzowi i futbolówkę przejął wyjściem z bramki Łukasz Sapela.

• Frańczak wywalczył rzut rożny dla gospodarzy z prawej strony boiska.

• Jakub Łukowski mógł się wpisać na listę strzelców zaraz po wejściu na boisko, ale jego strzał był minimalnie niecelny.

• Druga zmiana w szeregach gości. Łukowski zmienia Smektałę.

• Mecz się zaostrzył. Tym razem Panayotov fauluje pod samym polem karnym Zawiszy Grzegorza Goncerza.

• Adrian Frańczak wchodzi na plac gry za Pawła Szołtysa.

• PIelorz wycina z trawą Kamila Drygasa w środkowej strefie boiska za co otrzymuje żółty kartonik.

• Krzysztof Nykiel dośrodkował z lewej strony, a do strzału doszedł Arkadiusz Gajewski, ale uderzenie głową napastnika Zawiszy był minimalnie niecelne.

• Kolejne przewinienie. Tym razem na Adrianie Jurkowskim.

• Czerwiński przewraca Patejuka przy linii bocznej. Rzut wolny dla gości.

• Gruzin strzela lewa nogą zza pola karnego, ale piłka po jego uderzeniu przeleciała nad poprzeczką golkipera GieKSy.

• Alaverdashvili popchnął Mateusza Kamińskiego w szesnastce Kuchty. Rzut wolny dla GKS-u.

• Gruzin zastępuje od początku drugiej połowy Portugalczyka.

• Piłkarze obu zespołów już na murawie. Tym razem pierwsze zagranie dla zawodników Zawiszy. Gramy!

• Gospodarze prowadzą 1:0 po pierwszej odsłonie meczu z Zawiszą Bydgoszcz. Jedynego jak na razie gola zdobył po koronkowej akcji Bartosz Iwan. Za kwadrans rozpoczęcie drugich 45 minut spotkania.

• Sędzia główny przedłuża połowę o jedną minutę.

• Mica przewraca przy linii bocznej Leimonasa. Dośrodkowanie Pietrzaka wybił Sapela, a niecelnym strzałem akcję zakończył Czerwiński.

• ''Gonzo'' próbował uruchomić w polu karnym Wołkowicza, ale jego podanie było zbyt mocne.

• GKS w końcu lepiej prezentuje się w ataku pozycyjnym. Widać, że zespół Jerzego Brzeczka mocno pracuje nad tym aspektem gry.

• Mateusz Kamiński dostał piłką w głowę po mocnym uderzeniu Micael'a.

• GKS rozprowadził dobrze zapowiadającą się akcję, ale w finalnym punkcie sytuacji, Iwan źle dogrywał w pole karne do Goncerza.

• Jakub Smektała uderzył po ziemi zza pola karnego, jednak jego strzał był bardzo niecelny.

• Gospodarze będą mieli rzut wolny przy linii bocznej na wysokości pola karnego.

• Sylwester Patejuk próbował ruszyć z akcją na lewej flance, ale jego dośrodkowanie wylądowało już za bramką Mateusza Kuchty.

• Pierwszy korner w meczu dla GKS-u.

• Żółta kartka dla obrońcy Zawiszy za bezpardonowy wślizg w nogi Bartosza Iwana przy bocznej linii boiska.

• Bartosz Iwan perfekcyjne wykańcza koronkową akcję gospodarzy, w której futbolówka chodziła od zawodnika do zawodnika. Asystę przy golu zaliczył Grzegorz Goncerz. GieKSa na prowadzeniu!

• GKS od kilku minut na połowie gości. Gospodarze zawiązali ''hokejowy zamek'' na Zawiszy.

• Gajewski popchnął Mateusza Kamińskiego w szesnastce gospodarzy. Rzut wolny dla GieKSy.

• Szołtys szukał dośrodkowaniem w polu karnym kolegów z zespołu, ale sytuację wyjaśnił Krzysztof Nykiel.

• Drygas leży na murawie po starciu z jednym z zawodników GKS-u w polu karnym Zawiszy.

• Nykiel podkłada nogę Wołkowiczowi.

• Bardzo spokojny początek meczu. Piłka ''chodzi'' cały czas w środkowej strefie boiska.

• Na środku piłkę ustawili gospodarze. ''Gonzo'' z Iwanem rozpoczęli spotkanie!

• Goście w białych strojach z lekkimi wstawkami koloru niebieskiego, natomiast GieKSa w czarno-żółtych barwach.

• W ostatniej kolejce GKS zremisował bezbramkowo z Chrobrym w Głogowie, natomiast Bydgoszczanie przegrali u siebie 1:3 z Wisłą Płock.

• W przypadku zwycięstwa GKS zrówna się punktami z Zawiszą, który jak do tej pory zgromadził ich dwadzieścia cztery.

• Spotkanie z Zawiszą to kolejne widowisko piłkarskie GieKSy, którego nie zobaczą kibice. To w dalszym ciągu konsekwencja zamknięcia trybun przez Wojewodę Śląskiego.

• Witamy serdecznie z pochmurnych dzisiaj Katowic! Nad stadionem przy Bukowej rozciągnęła się mgła, a z nieba leci ''kapuśniaczek''. W tych warunkach przyjedzie się zmierzyć GKS-owi Katowice z Zawiszą Bydgoszcz w ramach 16. kolejki I ligi. Początek meczu już za dwadzieścia minut. Zapraszamy do relacji!

• GKS Katowice - Zawisza Bydgoszcz LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Czy drużyna Jerzego Brzęczka oczaruje jeszcze raz?

Niepokonany od sześciu spotkań GKS Katowice podejmie na własnym stadionie zespół Zawiszy Bydgoszcz. Sobotni mecz – podobnie jak dwa ostatnie spotkania przy ul. Bukowej - odbędzie się przy pustych trybunach, co jest konsekwencją decyzji, jaka spłynęła z wokandy wojewody śląskiego.