GKS Tychy

0

Arka Gdynia

1

• Najbardziej sprawiedliwym wynikiem byłby remis jednak tyszanie muszą przełknąć gorycz porażki. Zapraszamy na kolejne relacje ze spotkań GKSu Tychy w Jaworznie.

• Koniec pierwszego wiosennego spotkania w Jaworznie.Arka Gdynia wywozi cenne 3. punkty pokonując szczęśliwie GKS Tychy w samej końcówce spotkania.

• Arka Gdynia po zdobyciu gola mądrze broni się z dale od własnego pola karnego.

• Ostatnia zmiana w GKSie Tychy. Debiut w barwach GKSu Tychy zalicza - Biskup.

• Sędzia dolicza 3. minuty.

• Ależ końcówka Arki Gdynia. Nic nie zapowiadało tak znakomitego końca gości.

• GOL !!! !!! !!! W piłce trzeba walczyć do samego końca. Stały fragment gry - rzut wolny i mamy 0:1

• Żaden z zespołów nie rzuca się do zmasowanych ataków i mimo delikatnej przewagi GKSu Tychy w końcówce to brakuje sytuacji podbramkowych.

• Wygląda na to, że oba zespoły ucieszą się z podziału punktów w tym spotkaniu.

• Masternak głową do własnego bramkarza. Misztal szybko wznawia grę i tyszanie w kolejnym ataku.

• Debiutujący dziś w GKSie Tychy Wodecki opuszcza boisko a zastępuje go kolejny debiutant Dymowski.

• Ostatnie minuty należą już tylko i wyłącznie do gospodarzy to oni kontrolują przebieg spotkania i utrzymują się przy piłce.

• Wodecki sam przed polem karnym rywali decyduje się na strzał ale piłka po uderzeniu wysoko wysoko nad bramką.

• W zespole Arki Gdynia ostatnia już zmiana w miejsce Budki - Kowalski.

• Napastnik za napastnika, taka zmiana w zespole GKSu Tychy. Docekala zastępuje Dzięgielewski.

• Smółka nie opanowuje piłki przed polem karnym i piłkę przejmują piłkarze Arki.

• Jan Żurek reaguje na zmiany w zespole rywali i na nudę wiejącą z boiska. Za moment na boisku pojawi się Dzięgielewski.

• Zapowiadana wcześniej zmiana. Boisko opuścił Aleksander,

• Paweł Sikora szuka sposobu na pokonanie rywali za moment na boisku zamelduje się Marcus Vinicius.

• Okres lepszej gry piłkarzy Arki Gdynia przeplata się lepszą grą GKSu Tychy i tak już od samego początku spotkania. Nie ma jednak wymiany ciosów, która obfitowałaby w ciekawe sytuacje podbramkowe.

• W Jaworznie w dalszym ciągu brakuje sytuacji podbramkowych. Żadna z drużyn nie potrafi zdobyć przewagi w tym spotkaniu.

• Wodecki nie przebił się przez obrońców Arki Gdynia. Strata piłki tuż przed linią pola karnego.

• Za niepotrzebne dyskusje z sędzią ukarany żółtą kartką - Gąsior.

• Zganiacz popisał się dobrym dośrodkowaniem na głowę Smółki ale ten zbyt słabo uderza na bramkę Szromnika.

• Pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu dla GKSu Tychy i duże zamieszanie po jego wykonaniu. Piłka ostatecznie wybita przez gości.

• Pierwsza zmiana w dzisiejszym spotkaniu. W miejsce Szwocha pojawił się Pruchnik.

• Ślusarski przed momentem zaprezentował jak nie przyjmuje się piłki. Przy próbie przyjęcia futbolówka odskoczyła byłemu zawodnikowi Lecha i to tyszanie rozpoczynają kolejny atak.

• Zganiacz wykonuje dziś stałe fragmenty gry w tyskim zespole, ale decyzja, żeby to on je wykonywał okazuje się jak na razie dużym błędem...

• Gąsior faulowany na 20. metrze. Kolejny rzut wolny dla gospodarzy.

• Mączyński uderza z dalszej odległości i piłka minimalnie mija słupek bramki Szromnika. Szybka decyzja tyskiego obrońcy o oddaniu strzału mogła zaskoczyć bramkarza gości.

• Masternak po profesorsku nabija Szwocha w narożniku pola karnego i grę od własnej bramki wznowi Misztal.

• Chomiuk dośrodkowuje z prawego skrzydła ale głową piłkę z własnego pola karnego wybija jeden z obrońców Arki Gdynia.

• Aleksander już w pierwszych minutach oddaje strzał na bramkę Misztala. Piłka minęła słupek bramki w dość dużej odległości.

• Drugą połowę rozpoczęli gospodarze.

• Chwilę po tyszanach na murawie meldują się także goście.

• Pierwsi po przerwie na boisko powracają gospodarze. Już za moment początek drugiej połowy spotkania

• Na drugą połowę zapraszamy po 15. minutowej przerwie.

• Pierwsza połowa spotkania kończy się bezbramkowym remisem. W Jaworznie nadal 0:0.

• Pierwsza połowa potrwa o 1. minutę dłużej, Tyle doliczył sędzia główny tego spotkania.

• Szczęsny nie opanował piłki zagranej od Docekala a mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Arki Gdynia.

• Smółka w prosty sposób odbiera piłkę Szwochowi ale po chwili tyszanie również tracą piłkę.

• Tyszanie niemal każdą piłkę wybijają do osamotnionego Smółki, który w pojedynkę nie jest wstanie zagrozić rywalom.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Ukarany został - Docekal.

• Gospodarze po początkowych atakach na rywala nieco spuścili z tonu i teraz mądrze broni się przed atakami gości. Wydaje się, że grę kontrolują gdynianie jednak nie są w stanie zagrozić bramce Misztala.

• Tomasik z rzutu wolnego również trafia w mur.

• Akcja szybko przenosi się pod pole karne rywali. Faul na Ślusarskim i przed szansą goście. Gwizdek sędziego w tej sytuacji wywołał dużo dyskusji wśród piłkarzy GKSu, którzy nie zgadzają się z decyzją sędziego.

• Zganiacz kolejny raz ze stałego fragmentu gry trafia w mur.

• Rzuchowski fauluje tym razem Docekala i rzut wolny dla GKSu. Do bramki Szromika ok 40. metrów.

• Docekal nakładką fauluje Sobieraja. Od rzutu wolnego rozpocznie grę Szromnik.

• Starcie dwóch zawodników, którzy jeszcze kilka miesięcy temu grali na boiskach ekstraklasy. Ślusarski fauluje Zganiacza w środku pola.

• Cienciała upomniany przez sędziego za faul na rywalu. Tym razem jeszcze bez żółtej kartki.

• Ślusarski spróbował swoich sił na prawym skrzydle. Jego dośrodkowanie wybija jednak Gąsior.

• Kolejny dobrze zapowiadający się kontratak kiepskim zagrania popsuł Mączyński.

• Arka Gdynia nie zagroziła jeszcze bramce Misztala. Kolejne akcje kończą się przed dobrze ustawioną dziś linią obrony GKSu Tychy. Większość akcji toczonych w środku pola obfituje w wiele strat i niedokładności. Gospodarzom brakuje skuteczności w wykończaniu swoich akcji.

• Wodecki pogubił się w dryblingu i stracił piłkę przy jej odzyskaniu faulował Gąsior. Wszystko na połowie gości.

• Niepewna interwencja Cienciały i rzut wolny na wysokości pola karnego dla gospodarzy.

• Pewna interwencja Kopczyka. Kapitan tyszan uprzedził Ślusarskiego i wciąż w Jaworznie bez goli.

• Ciekawe rozegrania rzutu wolnego nie przynosi skutku, pewnie piłkę z dala od własnej bramki wybija jeden obrońców GKSu Tychy.

• Masternak walcząc z napastnikiem goście faulował i przed szansą goście, Rzut wolny w odległości 25. metrów do bramki Misztala.

• Rzuchowski rozpoczyna kolejną akcję gdynian.

• Skuteczny pressing zastosowany przez Docekala, sędzia dopatrzył się przewinienia.

• Pierwsza interwencja w tym spotkaniu Misztala. Jednak goście w tej sytuacji daleko od objęcia prowadzenia.

• Uspokoili swoją grę również tyszanie. Tym razem oni spokojniej starają się wymieniać serię podań, głównie wśród obrońców.

• Goście od dłużej chwili starają się spokojnie utrzymywać przy piłce i wymieniają kilka podań na własnej połowie.

• Początkowy napór tyszan trwa. Piłka po kolejnym już dośrodkowaniu ląduje w rękach Szromnika.

• Aktywny dziś Gąsior dopada do piłki na linii pola karnego ale piłka okazała się na tyle ciężka do opanowania, że strzał okazał się marnej jakości.

• Mączyński źle zagrywa w środek boiska i piłkę przejmują goście.

• Piękna akcja gospodarzy. Marcel Gąsior w ładnym stylu zagrywa piłkę do Chomiuka, ten dośrodkowuje na nogę Gąsiora ale strzał z pierwszej piłki trafia wprost w ręce bramkarza.

• Wodecki uderza wprost w dobrze ustawiony przez piłkarzy Arki mur i to goście rozpoczną grę od rzutu z autu.

• Odważnie na rywala ruszył od pierwszych minut GKS Tychy. Dużo walki o każdą piłkę co przynosi rzut wolny w odległości ok 20. metrów od bramki Szromnika.

• Opaskę kapitańską po kontuzjowanym na rozgrzewce Jarzębowskim objął Sobieraj.

• Michał Szromnik miał mniej szczęścia w losowaniu przed meczem, to on jest bramkarzem, który gra "pod słońce" to może mieć duży wpływ na jego interwencje.

• Spotkanie rozpoczynają goście.

• Tyszanie wystąpią dziś w tradycyjnych zielono-czarno-czerwonych strojach. Goście w jednolitych białych trykotach.

• Sędziowie dzisiejszego meczu wyprowadzają już obie 11. na płytę główną boiska.

• Trener Arki Gdynia ma do dyspozycji: Miszczuka - Viniciusa, Kowlskiego, Pruchnika, Oleksego i Wojowskiego.

• Na ławkach rezerwowych w GKSie Tychy zasiadają: Igaz - Małkowski, Biskup, Dymowski, Dzięgielewski, Mąka i Balul.

• Na rozgrzewce przedmeczowej kontuzji nabawił się Tomasz Jarzębowski. Kapitan gości miał w tym meczu wystąpić od pierwszych minut. Kontuzja okazała się na tyle poważna, że w jego miejsce od pierwszej minuty jednak - Kamil Juraszek.

• Paweł Sikora - trener Arki Gdynia zdecydował się posłać w bój od pierwszych minut Bartosza Ślusarskiego. Byłego zawodnika Lecha Poznań.

• Podopieczni Jana Żurka wzmocnieni przed sezonem m.in. Docekalem, Zganiaczem czy też Wodeckim. Cała ta trójka, która ma za sobą ekstraklasową przeszłość w wyjściowym składzie gospodarzy.

• Spotkanie rozgrywane w rundzie jesienne w Gdyni zakończyło się wysoką wygraną gospodarzy 3:0. Tyszanie mają zatem doskonałą okazję do zrewanżowania się za dotkliwą porażkę.

• Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego zachęcamy do lektury zapowiedzi tego spotkania. Zapowiedź,

• Arka Gdynia do Jaworzna również przyjechała z zamiarem zdobycia kompletu punktów. Tylko 3. punkty pozwolą w dalszym ciągu marzyć o awansie do ekstraklasy.

• Oba zespoły zmierzą się ze sobą w ramach 19. kolejki 1. ligi. Gospodarze przed tym spotkaniem znajdują się w strefie spadkowej i z pewnością będą starali się zdobyć komplet punktów, by po spotkaniu znaleźć się na bezpiecznym miejscu.

• Witamy ze Stadionu Miejskiego "Victoria" w Jaworznie. Za niespełna 20 minut początek rundy wiosennej dla GKSu Tychy i Arki Gdynia.