0

Olimpia Grudziądz

1

• Za wspólnie spędzone popołudnie z 1. ligą dziękuje już państwu Bartosz Głąb. Miłego wieczoru!

• Taki wynik meczu powoduje, że Olimpia Grudziądz z dorobkiem 38. punktów ma szansę nawet powalczyć jeszcze o awans do T-Mobile Ekstraklasy, natomiast GKS Tychy czeka wciąż ciężka walka o utrzymanie.

• Spotkanie nie rzuciło na kolana, o wygranej gości zadecydowała jedna akcja, którą zakończył Maciej Rogalski.

• Koniec meczu w Jaworznie. Olimpia Grudziądz wygrywa z GKS-em Tychy 1:0 po bramce Macieja Rogalskiego w 72. minucie spotkania.

• Teraz po wrzutce Adriana Chomiuka do strzału głową doszedł Tomas Docekal, który jednak niewiele się pomylił.

• Olimpia Grudziądz już tylko się broni, GKS głównie zagrywa długie piłki w pole karne gości.

• Sędzia do drugiej części spotkania dolicza co najmniej 4. minuty.

• Już powoli skurcze zaczynają łapać zawodników. Teraz właśnie z tego powodu gry nie jest w stanie kontynuować Damian Szczęsny.

• Bardzo nerwowa atmosfera na boisku jak i na ławkach rezerwowych. Gospodarzom bardzo zależy na zdobyciu wyrównującej bramki.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. W drużynie Olimpii na placu gry melduje się doświadczony Marcin Smoliński, a z boiska schodzi Piotr Ruszkul.

• Wydawało się idealne podanie do Damiana Szczęsnego, który wychodził sam na sam z bramkarzem Olimpii, sędzia jednak odgwizdał spalonego.

• Ależ miał świetną okazje teraz Popović! Zawodnik tyszan wpadł w pole karne gości i uderzył minimalnie obok słupka bramki rywala.

• Ostatnia zmiana w zespole GKS-u Tychy. Na placu gry melduje się Robert Dymowski, a z niego schodzi Mariusz Zganiacz.

• Ładnie piłkę na pole karne Olimpii wrzucił Damian Szczęsny do Tomasa Docekala, jego strzał z woleja jednak został zablokowany przez jednego z obrońców gości.

• GKS Tychy mógł wyrównać po rzucie wolnym z bardzo dobrej odległości, jednak Mariusz Zganiacz przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki rywala.

• Druga zmiana także w zespole tyszan. Najlepszego strzelca zespołu - Pawła Smółkę, zastępuje Tomas Docekal.

• Piłka trafiła na prawą stronę boiska, gdzie był Piotr Ruszkul, ten zagrał w sam środek pola karnego idealnie pod nogi Macieja Rogalskiego, który niecały kwadrans wcześniej pojawił się na boisku i mocnym strzałem w środek bramki otworzył wynik spotkania.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!! Olimpia Grudziądz prowadzi 1:0 po bramce Macieja Rogalskiego!

• Druga zmiana w zespole gości. Dariusz Gawęcki wchodzi na boisko w miejsce Macieja Kowalczyka.

• Pierwsza zmiana także w GKS-ie Tychy. Za Daniela Mąkę na placu gry melduje się Marcin Wodecki.

• Ależ okazja gości! Po zagraniu w pole karne tyszan bardzo bliski szczęścia był Robert Szczot, jednak w ostatnim momencie piłkę spod nóg wygarnął mu Adrian Chomiuk.

• Składna akcja Olimpii mogła zaprocentować golem. Adam Cieśliński zagrał dobrą piłkę w pole karne do Macieja Kowalczyka, ten jednak strzałem z pierwszej piłki nie trafił w bramkę rywala.

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. W drużynie Olimpii z boiska schodzi Łukasz Suchocki, a w jego miejsce melduje się Maciej Rogalski.

• Damian Szczęsny popędził lewą stroną boiska, zagrał piłkę w pole karne, tam akcję chciał zamknął Daniel Mąka, jednak niecelnie uderzał głową.

• Fatalny błąd obrony Olimpii po zagraniu do Pawła Smółki, ten jednak z ostrego kąta trafił tylko w boczną siatkę bramki.

• Ciężko na razie napisać coś mądrego na temat rozwoju zdarzeń na boisku. Gra toczy się głównie w środku pola, dominuje walka, chaos i dużo niedokładności.

• Małkowski z powrotem na boisku.

• Na placu gry leży Łukasz Małkowski, obrońca tyszan powinien jednak wrócić za moment na boisko.

• Jak na razie częściej w posiadaniu piłki gospodarze, jednak nie wynika z tego nic konstruktywnego.

• Zaczynamy drugą połowę meczu!

• Ponownie wracały na Stadion Miejski w Jaworznie. Piłkarze obu ekip meldują się już na placu gry.

• Tymczasem zapraszamy na krótką przerwę. Na drugą połowę meczu zapraszamy już za kilka minut!

• Krótkie podsumowanie pierwszej połowy. Po nudnym początku meczu, w którym niewielką przewagę miała Olimpia inicjatywę przejęli goście, ale także nie kwapili się zbytnio do strzelania bramek. Wreszcie zaczęło się coś dziać w końcówce tej połowy, kiedy to najpierw Mąka, a potem Żunić mogli otworzyć wynik tego meczu. Jednak żadnemu z nich to się nie udało i na bramki będziemy musieli czekać do drugiej połowy meczu.

• Koniec pierwszej połowy na Stadionie Miejskim w Jaworznie. GKS Tychy bezbramkowo remisuje z Olimpią Grudziądz.

• Do pierwszej części spotkania sędzia doliczył co najmniej 1. minutę.

• Kolejna wspaniała szansa. Po rzucie rożnym Ivica Zunić dwukrotnie mógł pokonać Fabiniaka, najpierw nogą, potem głową. Za każdym razem uderzał jednak niecelnie.

• Ależ to mógłby być gol! po strzale z rzutu wolnego Daniela Mąki piłka otarła się o spojenie słupka z poprzeczką bramki Olimpii.

• Druga żółta kartka w tym meczu dla zawodnika gości. Za faul na własnej połowie ukarany Adrian Bielawski.

• Ponownie Szczęsny mógł wypracować sytuację tyszanom, jednak w złym momencie zagrał piłkę do Daniela Mąki i sędzia musiał odgwizdać spalonego.

• Damian Szczęsny zagrał dobrą, ostrą piłkę w pole karne rywala, tam jednak została ona wyekspediowana przez jednego z obrońców Olimpii.

• Gospodarze mogli wyprowadzić szybką kontrę, jednak wszystko zepsuł Adrian Chomiuk zagrywając bardzo niecelnie piłkę w kierunku Daniela Mąki.

• To powinna być akcja bramkowa gości! Maciej Kowalczyk popędził środkiem boiska i dograł piłkę do wychodzącego sam na sam z bramkarzem Roberta Szczota, sędzia jednak odgwizdał spalonego.

• Aktywny jest dzisiaj Robert Szczot. Otrzymał piłkę z lewej strony pola karnego, złamał akcję do środka i uderzył bardzo niecelnie.

• Kocioł pod polem karnym gości po tym jak z zawodnik Olimpii wyrzucił piłkę z autu pod bramkę tyszan. Całą akcję kończy gwizdek sędziego oznajmujący faul dla GKS-u.

• Kolejne świetne podłączenie się Małkowskiego w akcję ofensywną i kolejny rzut rożny dla tyszan, a mogło być coś więcej.

• Ależ była szansa dla gości. Robert Szczot wpadł w pole karne tyszan i zagrał futbolówkę tuż przed Igaza, tam jednak interwencja obrońcy GKS-u uratowała gospodarzy przed stratą bramki.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu, ukarany nią zawodnik Olimpii - Woźniak.

• Znakomita szansa dla Olimpii Grudziądz! Po błędzie obrony gospodarzy Adam Cieśliński stanął sam na sam z bramkarzem tyszan, jednak napastnik gości nawet na raty nie potrafił pokonać Igaza.

• Sprytnie rozegrany rzut rożny gospodarzy. Piłka zagrana przed pole karne do Daniela Mąki, ten jednak fatalnie pudłuje.

• Łukasz Małkowski znakomicie podłączył się do akcji ofensywnej tyszan. Pociągnął do końcowej linii boiska i wywalczył rzut rożny.

• Spotkanie na razie nie rzuca na kolana. Tyszanie mimo przewagi nie potrafią się zbliżyć do bramki rywala.

• Akcja Kowalczyka lewą stroną boiska zablokowana przed obrońców tyszan.

• GKS Tychy zaczyna przejmować inicjatywę, jednak mimo to nadal nie obserwujemy sytuacji pod bramką Bartosza Fabiniaka.

• Na razie mimo pięknej pogody nie oglądamy porywającego widowiska. Oba zespołu raczej skupiają się na tym żeby bramki nie stracić, niż żeby ją zdobyć.

• Zakotłowało się teraz pod bramką Bartosza Fabiniaka po tym jak po ładnej, składnej akcji tyszan Daniel Mąka zagrał futbolówkę pod bramkę gości, ta po rękach Fabiniaka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wyszła poza plac gry.

• Tyszanie pierwszy raz w tym meczu mają na dłużej piłkę przy nodze. Na razie jednak nie kwapią się wyjść z własnej połowy.

• Początek tego spotkania zdecydowanie na korzyść Olimpii. Goście mają niemal stuprocentowe posiadanie piłki.

• Pierwsza próba wyprowadzenia akcji gości pali na panewce. Maciej Kowalczyk zagrał za mocną piłkę do boku do Roberta Szczota i futbolówka opuszcza boisko.

• Olimpia zaczęła spokojnie to spotkanie rozgrywając piłkę od własnej obrony.

• Pierwszy gwizdek i rozpoczynamy 25. kolejkę 1. ligi! Dobrej zabawy!

• Tyszanie w swoich podstawowych zielono-czarno-czerwonych strojach, natomiast goście z Grudziądza w jednolitych białych kostiumach.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na murawę Stadionu Miejskiego w Jaworznie, za moment pierwszy gwizdek sędziego Marka Opalińskiego.

• W obu drużynach mimo wcześniejszych wątpliwości wystąpi dwóch najlepszych strzelców. W drużynie GKS-u Tychy zagra Paweł Smółka, natomiast w ekipie z Grudziądza wystąpi Adam Cieśliński.

• GKS Tychy zajmuje aktualnie 12. miejsce w tabeli z dorobkiem 27. punktów, natomiast Olimpia Grudziądz plasuje się pięć pozycji wyżej, a na jej koncie jest 35. zgromadzonych "oczek".

• Oprócz tego spotkania o 17:00 rozgrywane będą jeszcze mecze pomiędzy Okocimskim Brzesko, a Dolcanem Ząbki, oraz Stomilem Olsztyn i Termalicą Bruk-Bet Nieciecza. O 18:45 natomiast zostanie rozegrany mecz pomiędzy Energetykiem ROW Rybnik, a GKS-em Katowice.

• Ze względu na święta Wielkanocne dość niecodziennie spotykamy się już w czwartek z 1. ligą. Mecz GKS-u Tychy z Olimpią Grudziądz jest pierwszym meczem 25. kolejki.

• Rezerwowi Olimpia: Michał Wróbel, Marcin Smoliński, Marcin Staniek, Dariusz Gawęcki, Konrad Kaczmarek, Maciej Rogalski, Robert Pisarczuk.

• Rezerwowi GKS Tychy: Piotr Misztal, Mateusz Grzybek, Robert Dymowski, Łukasz Kopczyk, Tomas Docekal, Marcin Wodecki.

• Na Stadionie Miejskim w Jaworznie grający w roli gospodarza GKS Tychy już za moment będzie podejmował Olimpię Grudziądz. Znacznie więcej do wygrania w tym meczu będą mieli tyszanie. Zapraszamy na relację na żywo!