1

Widzew Łódź

0

• My już dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za śledzenie naszej relacji, zapraszamy oczywiście na kolejne. Miłej soboty!

• Mimo że w przekroju całego spotkania lepiej prezentowali się goście z Łodzi to GKS po stałym fragmencie gry zdobył jedyną bramkę w tym spotkaniu.

• Koniec spotkania w Jaworznie! GKS Tychy wygrywa 1:0 z Widzewem Łódź po bramce Macieja Kowalczyka w 55. minucie spotkania!

• I kolejna żółta kartka w tym spotkaniu, tym razem ukarany Kosuke Kimura.

• Sędzia do podstawowego czasy gry dolicza aż cztery minuty!

• No i ostatnia zmiana w GKS-ie. Damian Szczęsny pojawia się w miejsce Jakuba Bąka.

• Druga zmiana w barwach zespołu gospodarzy. Sebastian Janik pojawia się w miejsce Marcina Wodeckiego.

• Maciej Kowalczyk ukarany żółtą kartką za przeszkadzanie w wykonaniu rzutu wolnego.

• W odpowiedzi Marcin Radzewicz głupio fauluje w środku pola i także otrzymuje żółtą kartkę.

• I żółta kartka dla gracza Widzewa, którą ukarany Mateusz Janiec.

• Ostatnia zmiana w szeregach Widzewa. Tsubasa Nishi kończy swój występ w meczu, a w jego miejsce pojawia się Konrad Wrzesiński.

• To powinna być bramka dla GKS-u! Po zamieszaniu w polu karnym Widzewa piłka trafiła do Jakuba Bąka, który nie zastanawiając się długo oddał strzał na bramkę Krakowiaka, ten jednak zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

• Z rzutu wolnego wydawało się idealnie przymierzył Grzeszczyk, piłka o centymetry minęła słupek bramki Krakowiaka.

• Żółtą kartką ukarany także zawodnik Widzewa, tym razem do notesu sędziego zawędrowało nazwisko Piotra Mrozińskiego.

• Żółtą kartką za kopnięcie piłki po gwizdku ukarany Jakub Bąk.

• Ależ fantastyczna parada Macieja Krakowiaka! Jakub Bąk wpadł w pole karne Widzewa i świetnie wystawił piłkę do Łukasza Grzeszczyka, ten przymierzył niemal w okienko bramki Widzewa, jednak Krakowiak jakimś cudem zdołał obronić ten strzał!

• ...oraz Velijko Batrović za Szymona Zgardę.

• Mamy dwie zmiany w zespole Widzewa, najpierw na boisko wchodzi Mateusz Janiec za Mariusza Rybickiego...

• Żółtą kartką za niezgadzanie się z decyzją arbitra ukarany młody zawodnik GKS-u - Michał Biskup.

• Z rzutu wolnego o strzał pokusił się Edgar Bernhardt, ale Sebastian Przyrowski zdołał pewnie złapać piłkę.

• Mamy pierwszą zmianę w tym spotkaniu, z boiska schodzi Mateusz Grzybek, a na nim pojawia się Jakub Kosiec.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z prawej strony boiska Marcina Radzewicza najwyżej w polu karnym Widzewa wyskoczył Kowalczyk, który strzałem głową wpakował piłkę do bramki gości otwierając tym samym wynik spotkania w Jaworznie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! GKS Tychy obejmuje prowadzenie po trafieniu Macieja Kowalczyka!

• Jakub Bąk popędził prawa stroną boiska, ładnie minął jednego z obrońców gości i wpadł w pole karne Widzewa, jednak w decydującym momencie za daleko wypuścił sobie piłkę i Krakowiak mógł spokojnie interweniować.

• Początek meczu bardzo chaotyczny, żaden z zespołów nie potrafi na dłużej utrzymać futbolówki.

• Sędzia Marcin Borski rozpoczyna drugą połowę, liczymy na więcej emocji!

• Piłkarze obu drużyn pojawili się na murawie, za moment początek drugiej części meczu! Oba zespoły bez zmian.

• W spotkaniu dość wyraźną przewagę mają jak na razie goście z Łodzi, ale nie zdołali stworzyć sobie sytuacji, którą mogliby zamienić na bramkę i w efekcie mamy bezbramkowy rezultat. Na drugą część meczu zapraszamy za kilka minut.

• Koniec pierwszej połowy w Jaworznie, GKS Tychy na razie bezbramkowo remisuje z Widzewem Łódź.

• Maciej Kowalczyk popędził w pole karne Widzewa, gdzie został powalony, sędzia Marcin Borski uznał jednak, że to napastnik tyszan faulował.

• Świetne prostopadłe podanie do Edgara Bernhardta, który jednak źle przyjął futbolówkę i zmarnował szansę na zdobycie bramki dla swojego zespołu.

• Ależ była teraz szansa GKS-u na objęcie prowadzenia! Marcin Radzewicz popędził lewą stroną boiska i dośrodkował w pole karne Widzewa idealnie na nogą Jakuba Bąka, ten potężnym strzałem minimalnie przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki Krakowiaka!

• Artur Gieraga popędził na pole karne GKS-u i został powalony na linii "szesnastki", sędzia Marcin Borski jednak uznał, że przewinienia nie było.

• Teraz tyszanie popisali się niezłym pressingiem nie pozwalając wyprowadzić rywalom piłki spod własnej bramki, ostatecznie futbolówka wyszła na aut bramkowy.

• Teraz miała miejsce ładna akcja gości na skraju pola karnego rywali. Rybicki wymielił piłkę na jedne kontakt z Kimurą, piłkę ostatecznie na rzut rożny wybił jeden z obrońców GKS-u.

• Widzewiacy prowadzą grę w Jaworznie, ale od kilku minut nie są wstanie przedrzeć się pod bramkę tyszan.

• Tomasz Porębski popisał się teraz fantastycznym wślizgiem, zawodnik gospodarzy był ostatnim obrońcą, a mimo to zdecydował się na tak ryzykowne zagranie.

• Fantastycznie zagrana piłka na lewą stronę boiska do Edgara Bernhardta, który wpadł w pole karne, minął jednego z rywali i oddał strzał na bramkę tyszan. Sebastian Przyrowski zdołał jednak złapać piłkę po tym strzale.

• Łukasz Grzeszczyk zagrał wydawało się świetną prostopadła piłkę za plecy obrońców Widzewa do Jakuba Bąka, ten jednak nie zdążył do piłki przed interweniującym Maciejem Krakowiakiem.

• Mariusz Rybicki sprawia wiele problemów po prawej stronie obronie tyszan, teraz zawodnik gości z łatwością minął jednego z rywali i dośrodkował w pole karne GKS-u, futbolówka jednak została wybita na rzut rożny.

• Wydawało się fantastyczna, szybka kontra tyszan, Kowalczyk zagrał do Grzeszczyka, który wypuścił Marcina Wodeckiego, ten minął jednego rywali i oddał strzał, który jednak minął słupek bramki Widzewa.

• W odpowiedzi szybka kontra Widzewa, piłka trafiła do Mariusza Rybickiego, który wszedł w pojedynek indywidualny z jednym zawodników tyszan, ten jednak nie dał się ominąć i wybił piłkę na rzut rożny.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do strzału głową doszedł Maciej Kowalczyk, ale jego uderzenie na rzut rożny zdołał sparować Maciej Krakowiak.

• Od samego początku zawodnicy obu ekip grają z wielką agresją, teraz mamy kolejny rzut wolny dla tyszan w środkowej strefie boiska za ostry faul jednego z graczy gości.

• Rzut wolny dla GKS-u na połowie Widzewa, do którego podszedł Łukasz Grzeszczyk. Nowy zawodnik tyszan jednak zagrał fatalnie i cała akcja spaliła na panewce.

• Już na początku spotkania za brutalny faul w środkowej strefie boiska żółtą kartką ukarany Tomasz Porębski.

• Wraz z pierwszym gwizdkiem zaczął padać deszcz, który na pewno nie ułatwi zadania żadnej z ekip w zdobyciu jakże cennych trzech punktów.

• Mecz rozpoczął Widzew, jednak już po chwili futbolówkę przejęli gracze gospodarzy i próbują konstruować składną akcję.

• Sędzia Marcin Borski gwizdkiem dał sygnał do rozpoczęcia tego spotkania, zaczynamy!

• Na murawę Stadionu Miejskiego w Jaworznie wychodzą już jedenastki obu ekip, za parę chwil początek spotkania 21. kolejki 1. ligi!

• Ławka rezerwowych GKS-u Tychy: Paweł Florek (Br.), Arkadiusz Jasitczak, Damian Szczęsny, Sebastian Janik, Mateusz Mączyński, Mateusz Wrana, Rafał Kosiec.

• Ławka rezerwowych Widzewa: Matko Perdijić (Br.), Konrad Wrzesiński, Mateusz Janiec, Arkadiusz Kasperkiewicz, Maksymilian Rozwandowicz, Bartłomiej Kasprzak, Velijko Batrović.

• Dzisiejsze spotkanie będzie meczem o przysłowiowe "sześć punktów", bowiem obie drużyny są na razie w dramatycznej sytuacji. Widzew od dawna plasuje się na ostatniej pozycji w ligowej tabeli ze stratą od dwunastu punktów do bezpiecznej pozycji. Tyszanie natomiast zajmują 16. miejsce w tabeli, które też jest zagrożone spadkiem do 2. ligi. Do bezpiecznej pozycji tyszanom brakuje na razie siedem "oczek".

• Tyszanie natomiast w zeszłej serii gier ulegli na wyjeździe Arce Gdynia aż 0:4, dodatkowo już w pierwszej części gry zespół GKS-u musiał grać w osłabieniu z powodu czerwonej kartki dla Omića.

• TO dopiero pierwsze spotkanie Widzewa w rundzie wiosennej 1. ligi, gdyż dopiero w środku tygodnia drużynie z Łodzi została odwieszona licencja na grę w rozgrywkach. Przypomnijmy, że w zeszły weekend Widzewiacy mieli grać na własnym stadionie z Sandecją Nowy Sącz, ostatecznie komisja ligi przyznała walkower na korzyść Sandecji.

• Witamy bardzo serdecznie ze Stadionu Miejskiego w Jaworznie, gdzie już za nieco ponad pół godziny rozpocznie się spotkanie 21. kolejki piłkarskiej 1. ligi pomiędzy GKS-em Tychy, a Widzewem Łódź!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA GKS TYCHY - WIDZEW ŁÓDŹ

Arka Gdynia - GKS Tychy 4:0

Po zawirowaniach związanych z przyznaniem licencji i miejscem rozgrywania pierwszoligowych meczów, piłkarze Widzewa dziś w końcu zainaugurują ligową wiosnę. Tydzień temu łodzianie nie otrzymali zgody na występ w meczu z Sandecją, przez co nie mogli rozegrać pierwszego od jesieni spotkania, tak jak inne zespoły zaplecza Ekstraklasy. Rywalem drużyny Wojciecha Stawowego w pierwszym starciu o punkty w 2015 roku będzie GKS Tychy. Zespół Tomasza Hajto z pewnością będzie chciał zmazać plamę o ubiegłotygodniowej porażce z Arką Gdynia, z którą przegrał aż 0:4.

Więcej o licencji Widzewa Łódź przeczytacie TUTAJ.