GKS Tychy

0

Zagłębie Lubin

1

• Mecz był wyrównany, ale lepszą kulturę gry zaprezentowali dzisiaj gracze z Lubina i zasłużenie wygrali to spotkanie. My już dziękujemy za relację, zapraszamy od razu na kolejne. Miłej niedzieli!

• Koniec spotkania w Jaworznie! Zagłębie Lubin wygrywa z GKS-em Katowice 1:0 po bramce Łukasza Janoszki w końcówce pierwszej części spotkania.

• Oba zespoły skończą ten mecz w osłabieniu. W drużynie GKS-u Tychy drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany Kamil Nitkiewicz.

• Do drugiej części spotkania arbiter dolicza co najmniej cztery minuty.

• w końcówce spotkania gospodarze przycisnęli, jednak nie potrafią się przedrzeć przez szczelny blok obronny Zagłębia.

• Ostatnia zmiana także w barwach GKS-u Tychy. Za Marcela Wawrzynkiewicza wchodzi Pavol Ruskovsky.

• Ostatnia zmiana w barwach Zagłębia Lubin. Krzysztof Piątek pojawia się w miejsce Michala Papadopulosa.

• Dośrodkowanie z lewej strony boiska Marcina Wodeckiego, do którego doszedł Damian Szczęsny. Zawodnik GKS-u jednak zbyt lekko uderzył głową, by mógł pokonać bramkarza rywali.

• Zmiana w zespole Zagłębia. Jarosław Jach pojawia się w miejsce Aleksandra Kwieka.

• Dośrodkowanie Wojciecha Trochima przeciął jeszcze jeden z obrońców Zagłębia i o mało co nie wpakował jej do własnej bramki. Wszystko skończyło się na rzucie rożnym.

• Na murawie zwija się z bólu Wojciech Trochim, którego niemiłosiernie pokiereszował Tosik.

• Czerwoną kartką za bardzo brzydki faul ukarany Jakub Tosik!

• Szybka kontra gospodarzy po źle rozegranym rzucie rożnym przez Zagłębie. Piłka trafiła do Macieja Kowalczyka, który spróbował strzału po długim rogu. Jednak bramkarz "Miedziowych" popisał się znakomitą interwencją.

• Po ładnej, kombinacyjnej akcji Zagłębie było bliskie zdobycia drugiej bramki. Papadopulos podcinką zagrał do Łukasza Janoszki, ten próbował przelobować Piotra Misztala, jednak bramkarz GKS-u spokojnie złapał piłkę.

• Żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu karnego ukarany Paweł Smółka.

• I mamy drugą zmianę w zespole gospodarzy. Za Marcina Radzewicza na boisku melduje się Damian Szczęsny.

• Aleksander Kwiek strzałem zza pola karnego postanowił zakończyć kontratak Zagłębia. Jednak futbolówka pofrunęła daleko od bramki Piotra Misztala.

• Wojciech Trochim zagrał prostopadłą piłkę do Macieja Kowalczyka, ten jednak źle przyjął sobie piłkę i obrońcy Zagłębia mogli zażegnać niebezpieczeństwo.

• Pierwsza zmiana w zespole gospodarzy. Paweł Smółka pojawia się w miejsce Mateusza Bukowca. Czyli GKS od tej chwili będzie grać na dwójkę napastników.

• Kolejne upomnienie, Mateusz Grzybek z GKS-u Tychy ukarany żółtą kartką.

• Trzecia już żółta kartka dla gracza GKS-u Tychy. Tym razem ukarany Kamil Nitkiewicz.

• Początek drugiej połowy spotkania bardzo spokojny, oba zespoły nie kwapią się do ofensywnych akcji. Zagłębie prowadzi grę, ale słabo stara się zdobyć drugą bramkę.

• Pierwsza szansa gospodarzy w drugiej połowie meczu na zdobycie bramki, Wojciech Trochim przyjął sobie piłkę na klatę piersiową w polu karnym Zagłębia, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

• Sędzia gwizdkiem dał znak do rozpoczęcia drugiej połowy meczu!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie Stadionu Miejskiego. Za moment początek drugiej połowy.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Jaworznie! Zagłębie prowadzi z GKS-em Tychy po bramce Łukasza Janoszki. Mecz jak na razie jest dość wyrównany. Na drugą część meczu zapraszamy za kilkanaście minut!

• Sędzia do pierwszej części spotkania dolicza co najmniej jedną minutę.

• Fantastyczne zgranie głową jednego z graczy "Miedziowych", do piłki dopadł Janoszka i mierzonym strzałem po długim rogu otwiera wynik tego spotkania! Przypomnijmy, że Janoszka wszedł na boisko w 20. minucie za kontuzjowanego Przybeckiego.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Zagłębie obejmuje prowadzenie po bramce Łukasza Janoszki!

• Mateusz Bukowiec teraz oddał potężny strzał z narożnika pola karnego! Konrad Forenc z dużymi problemami wybija piłkę przed siebie.

• I kolejne upomnienie w tym spotkaniu. Tym razem w barwach gości ukarany Sebastian Bonecki.

• Po raz drugi żółtą kartką upomniany gracz GKS-u Tychy. Tym razem do notesu arbitra powędrował Wojciech Trochim.

• Łukasz Piątek pokusił się o strzał z dalszej odległości, piłka w nieznacznej odległości minęła okienko bramki gospodarzy.

• Mateusz Bukowiec powinien otworzyć teraz wynik spotkania! Po wrzutce z rzutu wolnego Trochima do piłki dopadł właśnie Bukowiec, ale w doskonałej sytuacji fatalnie przestrzelił!

• Dorde Cotra popędził lewą stroną, założył siatkę Wawrzynkiewiczowi, ten w zamian sfaulował rywala tuż przed własnym polem karnym za co zostaje ukarany żółtą kartką.

• Mateusz Grzybek próbował swoich sił strzałem z dalszej odległości, jednak piłka ląduje wprost w ręce bramkarza gości.

• Aleksander Kwiek dośrodkowuje z rzutu rożnego, ale Piotr Misztal świetnym i odważnym piąstkowaniem ekspediuje piłkę daleko od własnego pola karnego.

• To powinna być bramka dla tyszan! Piłka posłana w pole karne do Wojciecha Trochima, ten jednak posłał piłkę wysoko nad bramką Forenca.

• Ależ była szansa dla GKS-u Tychy! Po dośrodkowaniu w pole karne gości jeden z tyszan posłał piłkę w światło bramki rywali, jednak stoper Zagłębia wybił futbolówkę z pustej już bramki!

• Pierwsza, wymuszona zmiana w zespole Zagłębia. Za kontuzjowanego Miłosza Przybeckiego na boisku melduje się Łukasz Janoszka.

• Arkadiusz Woźniak wygrał pojedynek jeden na jeden z rywalem i uderzył w słupek bramki Piotra Misztala!

• Miłosz Przybecki leży teraz w narożniku boiska z grymasem bólu na twarzy.

• Kamil Nitkiewicz wrzucił piłkę z lewej strony, do piłki próbował dopaść Maciej Kowalczyk, jednak snajper tyszan odbił się od stopera gości i stracił futbolówkę.

• Papadopulos ładnie przyjął piłkę przed polem karnym rywali, oderwał się od obrońcy i zagrał prostopadłą piłkę, do której jednak nie dopadł Woźniak.

• Przy linii bocznej leży teraz Arkadiusz Woźniak, który został ostro powalony przez gracza rywali. Zawodnik "Miedziowych" jednak wraca szybko do gry.

• Wojciech Trochim próbuje wrzucić z rzutu wolnego, jednak stały fragment gry fatalnie wykonany przez zawodnika GKS-u. Piłka niemal lecąca niemal po ziemi szybko została wybita.

• Lewą stroną boiska popędził Arkadiusz Woźniak, wpadł w pole karne gospodarzy, ale jego podanie zostaje przecięte przez Kożansa i akcja pali na panewce.

• Ze stałego fragmentu dla Zagłębia nie wynikło nic pozytywnego, tyszanie wybijają piłkę poza obręb pola karnego.

• Próba akcji ofensywnej prawą stroną zespołu "Miedziowych", piłka wychodzi poza boisko po wybiciu gracza gospodarzy. Jest rzut rożny.

• Mecz rozpoczął GKS, jednak po chwili stracili piłkę i Zagłębie może od tyłu konstruować swoją pierwszą akcję w tym meczu.

• Pierwszy gwizdek sędziego Jacka Małyszka w tym spotkaniu! Rozpoczynamy mecz!

• Piłkarze obu jedenastek wychodzą już na murawę Stadionu Miejskiego w Jaworznie. GKS Tychy zagra dzisiaj w swoich podstawowych zielono-czarno-czerwonych kostiumach, natomiast Zagłębie Lubin dzisiaj na biało. Zaraz zaczynamy!

• Ławka rezerwowych GKS-u Tychy: Marek Igaz (Br.), Damian Szczęsny, Łukasz Bocian, Paweł Smółka, Pavol Ruskovsky, Hubert Otręba, Mateusz Mączyński.

• Ławka rezerwowych Zagłębia: Dominik Hadłdun (Br.), Jarosław Jach, Adrian Rakowski, Paweł Oleksy, Krzysztof Piątek, Filip Jagiełło, Łukasz Janoszka.

• W poprzedniej kolejce ligowej Zagłębie minimalnie wygrało u siebie z Sandecją Nowy Sącz 1:0 po bramce Arkadiusza Woźniaka już w 4. minucie spotkania. Natomiast GKS Tychy zremisował na wyjeździe z beniaminkiem Pogonią Siedlce 1:1, mimo że przez większość trwania spotkania prowadził po bramce Marcina Wodeckiego.

• W ligowej tabeli Lubinianie na ten moment plasują się na trzeciej pozycji, ale ze stratą zaledwie punktu do drugiej Olimpii Grudziądz. GKS natomiast przed tym spotkaniem spadł na piętnastą pozycję, czyli pierwszą zagrożoną spadkiem z ligi. W przypadku zwycięstwa tyszanie mogą awansować nawet o cztery lokaty.

• Dla obu zespołów to spotkanie może być osłodą środowych niepowodzeń w rozgrywkach Pucharu Polski. GKS Tychy przegrał z niżej notowanym zespołem Błękitni Starogard Szczeciński, natomiast Zagłębie uległo zespołowi Znicza Pruszków 1:2.

• Dzisiaj będziemy mieli do czynienia z zespołami, które mają zupełnie inne cele na koniec rozgrywek. Tyszanie prawdopodobnie do końca rozgrywek będą walczyć o utrzymanie w 1. lidze tak jak to było w rozgrywkach zeszłorocznych. Natomiast "Miedziowi" są jednym z głównych kandydatów do awansu do elity, a wyniki mimo początkowego kryzysu zdają się to potwierdzać.

• Witamy z Jaworzna, gdzie już za nieco ponad kwadrans rozpocznie się jedno z ciekawszych spotka 13. kolejki 1. ligi polskiej pomiędzy GKS-em Tychy, a Zagłębiem Lubin.