Górnik Łęczna

3

Stomil Olsztyn

0

• Koniec jednostronnego spotkania! Górnik punktuje nieistniejący dziś Stomil Olsztyn i tak jak zapowiadano, staje się mistrzem jesieni!

• Duma Warmii dobita! Szalachowski finalnie zdobywa bramkę, na którą zasłużył dziś swoją postawą.

• Szałachowski w końcówce przed szansą na podwyższenie wyniku. Po raz kolejny lewą stroną popędził Mraz, wycofał futbolówkę przed pole karne i mocny strzał Szałki niestety niecelny.

• Dwójkowa akcja pary Bielak-Kozacuks zakończona strzałem tego drugiego, jak się okazało bardzo niecelnie. Ale całą akcję trzeba pochwalić za naprawdę efektowny styl.

• Bonin poprowadził teraz piłkę przez 2/3 boiska do linii końcowej, by tam stracić ją w dziecinny sposób na rzecz Bartosza Papki...

• Ostatnia zmiana w ekipie łęcznian. Boiska opuszcza Zawistowski, a w jego miejsce wchodzi dotychczasowy kapitan i niespodziewany rezerwowy w dzisiejszym meczu, Veljko Nikitović.

• Marcin Kalkowski niemal wykosił teraz za linią boczną Adama Łopatko. Wszystko było oczywiście przypadkowe, gdyż stoper Górnika próbował jedynie uratować futbolówkę przed wyjściem na aut.

• Dwukrotnie na bramkę olsztyńską strzelał Szpak, lecz bez efektu. Dobrze na linii bramkowej zachował się asekurujący bramkarza Bucholc.

• Na boisku melduje się teraz Patryk Kun, zastępując tym samym Grzegorza Lecha.

• Grzegorz Lech dokręcał teraz piłkę na długi słupek bramki Prusaka, finalnie ta wyszła na korner.

• Ależ show w Łęcznej! Co chwile okazję na zdobycie kolejnych bramek stwarzają sobie gospodarze! Teraz Nowak znakomicie podawał do wychodzącego Szałachowskiego, ale tego z rytmu biegu wytrącił Koprucki.

• Kozacuks! Co zmiana to lepszy zawodnik! Dwukrotna próba pokonania Mieczkowskiego okazała się jednak nieudana.

• Boisko opuszcza Bartłomiej Niedziela, w jego miejsce wchodzi Nikolajs Kozacuks.

• Pierwsza bramka młodego napastnika Górnika w 1.lidze. Z rożnego dorzucił Zawistowski, na środku pola karnego niepilnowany stał Damian Szpak, który wpakował piłkę do siatki! To musiało się w końcu zdarzyć

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Damian Szpak!!

• GRZEGORZ BONIN!!! Kontra Górników zakończona wrzutką Nowaka wprost na głowę osamotnionego Bonina, a ten z 8 metrów strzela obok dalszego słupka! Powinno nastąpić podwyższenie wyniku.

• Sebastian Szałachowski! Wybiegł niczym strzała zza pleców obrońców i popędził do prostopadłej piłki. To szybkie tempo biegu przeszkodziło mu jednak w celnym przelobowaniu wysuniętego Mieczkowskiego.

• Stomil mógł wyrównać. Długi rajd przez środek boiska Jeglińskiego zakończył się jednak strzałem nad poprzeczką.

• Bartosz Papka w miejsce Arkadiusza Mroczkowskiego.

• Pierwsza żółta kartka w meczu, ukarany Jegliński po faulu na Zawistowskim blisko pola karnego.

• Po podaniu w pole bramkowe z bliskiej odległości kopnął wprost w Mieczkowskiego grający od 38. minuty Damian Szpak, zrobił się kocioł i najprzytomniej zachował się Niedziela, pakując piłkę do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Górnik prowadzi 1:0 !!!

• Zawodnicy obu ekip gotowi do starcia w drugiej połowie.

• Sytuacje podbramkowe: 4-1 dla Górnika. Statystyka mówi sama za siebie. Oceniając zupełnie obiektywnie, nie da się sformułować innego wniosku niż całkowita dominacja łęcznian. Goście oddali 2 strzały na bramkę, podczas gdy na bramkę Mieczkowskiego odnotowaliśmy czterokrotnie więcej uderzeń. Górnicy, jeśli chcą zdobyc dziś komplet oczek, muszą podregulować celowniki. Uwaga szczególnie skierowana do Zawistowskiego.

• Paweł Zawistowski! Co on dzisiaj robi? Mraz po raz kolejny wycofał do niego futbolówkę jak na tacy, a ten przestrzela fa-tal-nie. Chwilę później arbiter kończy pierwszą część spotkania.

• Pierwsza poważna akcja Stomilu. Bzdęga zostawił piłkę na lewej flance Jeglińskiemu, ten dośrodkował z bliskiej odległości w pole zasięgu Prusaka.

• Zawistowski! Trzecia zmarnowana szansa. Mraz fenomenalnie wyłuskał piłkę Hempelowi i wycofał do wbiegającego Zawistowskiego, ten uderza nad bramką po nodze obrońcy!

• Druga dogodna sytuacja Górnika! Crossowe podanie Nowaka do Bielaka, ten świetnie przyjął i natychmiast dorzucił do Szałachowskiego, który lekkim strąceniem na dalszy słupek mógł zdobyć gola, ale nieznacznie się pomylił.

• Świeży rezerwowy stanął przed szansą strzału na bramkę, jednak wysoko zawieszoną piłkę po wrzutce Niedzieli złapał Mieczkowski.

• Mamy zmianę wymuszoną urazem Wiązowskiego. Na boisku melduje się po raz trzeci w sezonie Damian Szpak, młody napastnik pozyskany z Motoru Lublin.

• Na boisku leży trzymający się za kolano Wiązowski, koledzy pokazują, że konieczna będzie zmiana. Kontuzja młodzieżowca wygląda więc na poważną.

• Jegliński przewrócony przed linią szesnastki przez Kalkowskiego, jednak gwizdek arbitra pozostał w spoczynku.

• Doping na stadionie prowadzi dziś chyba rekordowa liczba kibiców. Liczba siedzeń za bramką Mieczkowskiego została wypełniona w liczbie około 350-400. Pierwszy raz głos podnieśli też przyjezdni zebrani w liczbie 20.

• BONIN, JAK DO MOGŁO NIE WPAŚĆ? W sytuacji oko w oko z Mieczkowskim został powstrzymany przez wchodzącego wślizgiem Kucharskiego! To powinno być 1:0.

• GÓRNIK ŁĘCZNA skandują teraz sympatycy Dumy Lubelszczyzny zasiadający na trybunie B. W tym samym momencie na sektor kibiców gości zaczynają wchodzić kibice STOMILU OLSZTYN.

• Tomasz Nowak po kornerze z drugiej strony boiska! Strzał rozgrywającego gospodarzy z 15 metrów trafił w nogę obrońcy i wyleciał za bramkę.

• W odpowiedzi zerwał się Grzegorz Lech, który osamotniony próbował coś wskórać na połowie Górnika i wyszło mu to nieźle, bo wywalczył rzut rożny.

• Obaj trenerzy poderwani z miejsc wykrzykują w stronę swoich zawodników. Łopatko, bo jego podopieczni wybijają piłkę na oślep, Szatałow, bo gospodarze nie potrafią tych błędów przełożyć na dogodne sytuacje bramkowe.

• Patrik Mraz próbował uratować piłkę przed opuszczeniem linii bocznej tak zawzięcie, że wyszło mu z tego wybicia całkiem przyzwoite dośrodkowanie, jednak odbiorca podania, którym był Bonin, znajdował się na pozycji spalonej.

• Grzegorz Bonin! Stanął teraz przed szansą. Mraz zza linii końcowej wycofał do niego piłkę, ten odwrócony do bramki chwilę zwlekał, po czym uderzył wprost w interweniującego obrońcę.

• Pierwszy strzał w spotkaniu. Z dystansu swoich sił próbował Tomek Nowak, lecz mocno przesadził. Teraz jesteśmy świadkami kornera dla Łęcznejpo wyłuskaniu piłki od obrońców i ich interwencji.

• Stomil szybko został zepchnięty na własną połowę . Jest jednak dopiero 4 minuta, więc na ocenę gry jeszcze za wcześnie.

• I pierwszy rajd Górników! Szybka klepa od lewej obrony, wypuszczanie Sebastiana Szałachowskiego, ten jednak dośrodkowuje zbyt mocno.

• Od środka zaczęli goście. Jedziemy!

• Spotkanie poprzedziła minuta ciszy ku pamięci Grzegorza Litwina - byłego trenera tenisa stołowego, działającego w Górniku.

• Zawodnicy wybiegają na murawę! Za moment rozpoczynamy widowisko.

• Sektor gości póki co pozostaje pusty. Będę informował państwa, jeśli to się zmieni.

• Piłkarze zmierzają już do szatni. Do pierwszego gwizdka zostało jedyne 10 minut. Tymczasem Sandecja Nowy Sącz prowadzi po pierwszej połowie z GKS Bełchatów 1:0 i jest to wymarzony wynik dla Zielono-Czarnych.

• Zachęcam do zapoznania się z ZAPOWIEDZIĄ dzisiejszego spotkania.