Kolejarz Stróże

3

Arka Gdynia

2

• O tym mówiło się przed meczem, że Arka nie potrafi grać ze słabszymi rywalami. Trudne boisko w Stróżach również nie pomagało gościom. Kolejarz wykorzystał te sytuacje, które miał i to on po meczu walki inkasuje 3 punkty. Arka już praktycznie traci szanse na awans.

• Koniec! Kolejarz wygrywa 3:2 z Arką Gdynia.

• Tyszczenko miał piłkę meczową na nodze, ale z lewej nogi uderza obok bramki!

• Ostatnia szansa dla Arki zmarnowana. Radliński łapie piłkę.

• Leszczak ukarany żółtą kartką za faul taktyczny.

• Radliński ukarany żółtą kartką za grę na czas.

• 3 minuty doliczone

• Dośrodkowanie Oleksego z lewej strony wprost w ręce Radlińskiego.

• Schodzi strzelec pierwszej bramki dla Kolejarza Janusz Wolański. Zastąpi go Leszczak.

• Dośrodkowanie na głowę Ślusarskiego, piłka trafia w obrońcę, ale chyba ten pomagał sobie ręką.

• Dobra piłka Radzewicza z tego rzutu wolnego, ale wybija obrona Kolejarza.

• Faulowany Tyszczenko na prawej stronie boiska. Będzie rzut wolny i okazja do dośrodkowania.

• Dobre dośrodkowanie Szwocha z lewej strony, ale strzał Aleksandra zablokowany.

• Druga zmiana w Kolejarzu. Trochima zmienia Bocian.

• Piękne uderzenie Chałasa zza pola karnego. Napastnik Kolejarza zszedł na prawą nogę i uderzył bez zastanowienia nie dając szans Szromnikowi.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 3:2 dla Kolejarza!

• Ostatnia zmiana w Arce. Tomasika zmienia Tyszczenko.

• Smuczyński ogląda żółtą kartkę za uderzenie na bramkę po gwizdku.

• Budka ukarany żółtą kartką za faul od tyłu na Smuczyńskim.

• Rzut wolny dla Arki. Szwoch dośrodkowuje wprost w ręce Radlińskiego.

• Kontra Arki, prawą stroną ruszył Radzewicz, ale zagrał niecelnie do Aleksandra. Piłkę wybiła obrona Kolejarza.

• Pierwsza zmiana u gospodarzy. Chałas zmienia Adamka.

• Jarzębowski do Szwocha, ale Radliński pewnie wychodzi i łapie piłkę.

• Ależ teraz szansę miał Tomasik. Idealnie podanie od Jarzębowskiego i znalazł się na jedenastym metrze prawy skrzydłowy Arki. Zbyt długo czekał ze strzałem, chciał jeszcze okiwać obrońcę a gdy już zdecydował się na strzał ofiarnym wślizgiem zablokował go jeden z graczy Kolejarza.

• Tomasik dopada do piłki przed polem karnym Kolejarza, oddaje mocny strzał ale minimalnie niecelny.

• Dośrodkowanie Szwocha na krótki słupek gdzie stał Sobieraj. Obrońca Arki przedłużył piłkę głową na piąty metr gdzie z zimną krwią wykończył akcję Oleksy.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:2! Oleksy!

• Dośrodkowanie Oleksego z lewej strony wybija obrońca na rzut rożny.

• Dobre dośrodkowanie Tomasika, spore zamieszanie w polu karnym Kolejarza, ale żaden z zawodników nie zdołał oddać strzału.

• Rzut wolny dla Arki blisko pola karnego.

• Druga zmiana w Arce. Jarzębowski zmienia Pruchnika.

• Faulowany Pruchnik przez Adamka. Arce wyraźnie się spieszy, ale to przekłada się na brak dokładności.

• O mało co, a mielibyśmy bramkę samobójczą. Jeden z obrońców Kolejarza wybił piłkę głową, a Radliński z problemami sparował ją na rzut rożny.

• Ślusarski uderza, ale fatalnie... piłka przelatuje wysoko ponad bramką.

• Szwoch spróbował strzału zza pola karnego, ale zablokował go obrońca.

• Adamek znowu przed dobrą szansą, ale do końca gonił go Budka, który dobrze interweniuje i od bramki zacznie Szromnik.

• Budka dośrodkował z prawej strony, ale wprost na głowę obrońcy Kolejarza.

• Tomasik ukarany żółtą kartką za faul na Walęciaku i dyskusje z sędzią.

• Kolejarz napiera na bramkę Arki. Przed chwilą Trochim w dobrej sytuacji uderzył obok bramki, a teraz Stefanik przegrał pojedynek sam na sam ze Szromnikiem.

• Oleksy zmienia Wojowskiego.

• Kolejny rzut rożny po akcji Wojowskiego.

• "Więcej ambicji Areczko, więcej ambicji" śpiewają kibice Arki, cóż ciężko im nie przyznać racji.

• Złe dośrodkowanie Pruchnika z narożnika boiska, po chwili spróbował Budka, ale wprost w ręce bramkarza.

• Rzut rożny dla Arki po akcji Wojowskiego.

• Szwoch próbował wymusić rzut karny za co ogląda żółtą kartkę.

• Gryźlak dośrodkował na głowę Stefanika, który trafia w poprzeczkę, ale do odbitej piłki dopada Smuczyński i dopełnia formalności strzelając na pustą bramkę.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:1 dla Kolejarza!

• Wojowski zagrał ręką zasłaniając twarz, ale będzie rzut wolny dla Kolejarza w środku pola.

• Zagotowało się w polu karnym Arki, spore zamieszanie po tym jak Trochim wbiegł z piłką w szesnastkę obrońcy wybijali na raty, ale ostatecznie Arka przy piłce.

• Trochim zdecydował się na dośrodkowanie do Wolańskiego, ale dobrze blokował go obrońca Arki i od bramki zacznie Szromnik.

• Rzut wolny dla Kolejarza około 30 metrów od bramki. Faulował Budka.

• Po chwili kolejne dośrodkowanie Wojowskiego i po raz kolejny bez problemu łapie Radliński.

• Pierwsza akcja lewą stroną, dośrodkowanie Wojowskiego ale pewnie łapie Radliński.

• Od środka zaczyna Arka. 45 minut nadziei żółto-niebieskich na pozostanie w walce o awans.

• Ciężko się gra piłkarzom na boisku w Stróżach. Piłka grzęźnie w wysokiej i mokrej trawie. To jednak nie usprawiedliwia Arki, która po raz kolejny w frajerski sposób traci prowadzenie ze słabszym rywalem. Znowu zabrakło koncentracji do końca. Czy w drugiej połowie żółto-niebiescy dadzą radę strzelić zwycięskiego gola? A może to Kolejarz przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść? Przekonamy się już niedługo. 15 minut przerwy.

• Sędzia od razu po strzeleniu gola przez Kolejarza kończy pierwszą połowę.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego na krótki słupek gdzie był Wolański, Szromnik jeszcze próbował interweniować ale piłka ląduje w siatce.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:1!

• Żółta kartka dla Niane, za dyskusje z arbitrem i odepchnięcie go.

• Dośrodkowanie Gryźlaka z prawej strony na głowę Stefanika ale piłka trafia w poprzeczkę!

• Smuczyński zatrzymany w polu karnym przez Sobieraja. Doświadczony defensor Arki nie dał się nabrać na prosty zwód.

• Dośrodkowanie Szwocha z prawej strony na głowę Aleksandra, ale ten uderza bardzo niecelnie.

• Wojowski blokuje dośrodkowanie Gryźlaka z prawej strony i będzie aut dla Kolejarza. Daleki wyrzut, przedłużenie głową i pewnie łapie Szromnik.

• Dośrodkowanie Trochima z rzutu rożnego, ale dobrze piąstkuje Szromnik.

• Trochim miał szansę na gola, uderzył po ziemi zza pola karnego, ale Szromnik sparował piłkę na rzut rożny.

• Pruchnik zgarnął piłkę po wybiciu przez obronę Kolejarza i uderzył zza pola karnego mocno, ale niecelnie.

• Blisko gola po tym rzucie rożnym! Tomasik dograł idealnie na głowę Ślusarskiego, ale świetną interwencją popisał się Radliński!

• Tomasik spróbował dośrodkowania z prawej strony, ale obrońca zablokował to dogranie i będzie rzut rożny.

• Teraz Szromnik niepotrzebnie wychodził z bramki. Adamek zgarnął piłkę obrócił się i oddał strzał na bramkę, w której stał Sobieraj, ale piłka przeleciała nad bramką.

• Trochim chciał zagrać piłkę do Wolańskiego, ale zrobił to zbyt mocno i futbolówka ląduje na aucie bramkowym.

• Wojowski na spalonym.

• Gryźlak fauluje Wojowskiego i będzie rzut wolny dla Arki. Szybkie rozegranie i już żółto-niebiescy konstruują akcję.

• Trochim dośrodkowuje z rzutu wolnego wprost w ręce Szromnika.

• Adamek sfaulowany przez Juraszka około 30 metrów od bramki. Będzie rzut wolny dla Kolejarza, a wykona go Trochim.

• Adamek oddaje strzał ale bardzo niecelnie. Dobrze pilnował go Sobieraj.

• Radzewicz musiał przez płot wyciągać piłkę z trybun. Przypomniały mu się chyba czasy jak grał na podwórku z kolegami.

• Trochim dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne ale wybijają obrońcy. Po chwili do piłki dopadł Niane, oddał strzał, ale zablokował go jeden z obrońców.

• Faul Pruchnika na lewej stronie i będzie rzut wolny dla Kolejarza.

• Znakomite dośrodkowanie Pruchnika z rzutu rożnego, a Juraszek idealnie wychodzi i strzałem głową nie daje szans bramkarzowi Kolejarza!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Arki!

• Zablokowane dośrodkowanie Radzewicza i będzie rzut rożny dla Arki.

• Poprzeczka ratuje Kolejarza! Świetnie to zrobił Szwoch w polu karnym! Nawinął dwóch obrońców i oddał strzał z prawej nogi. Minimalnie niżej i mielibyśmy bramkę kolejki.

• To już chyba 9 prostopadłe podanie do Adamka i po raz kolejny Szromnik musi wyjść daleko przed bramkę żeby zażegnać zagrożenie.

• Sobieraj uruchomił Radzewicza na lewej stronie ale był spalony.

• Smuczyński zszedł do środka i uderzył z około 20 metrów. Piłka przeleciała nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Szromnika.

• Trochę zbyt mocne dośrodkowanie Tomasika i Aleksander nie zdołał oddać celnego strzału głową.

• Smuczyński fauluje Tomasika i mamy rzut wolny na prawej stronie około 40 metrów do bramki.

• Aut dla Arki po zablokowanym dośrodkowaniu Pruchnika.

• Trochim źle przyjął piłkę w polu karnym i Szromnik spokojnie złapał piłkę.

• Dobrze wyszedł do piłki Szromnik i zażegnał zagrożenie po prostopadłym podaniu do Adamka.

• Fenomenalne dośrodkowanie Ślusarskiego z lewej strony, ale Aleksander nie trafia w piłkę głową w idealnej sytuacji!

• Tym razem Szwoch zza pola karnego, ale piłka ledwo dotoczyła się do bramki i spokojnie łapie Radliński.

• Budka popełnia prosty błąd i od autu zacznie Kolejarz.

• Strasznie ciężko gra się Arce na tym boisku. Jakakolwiek próba wymiany kilku podań kończy się fiaskiem. Chyba goście muszą przejść do prostszych środków niż kombinacyjna gra.

• Pruchnik uderza z około 18 metrów, technicznie, ale zabrakło siły i spokojnie łapie Radliński.

• Dośrodkowanie Budki w pole karne wybija Niane.

• Aleksander fauluje obrońcę w polu karnym Kolejarza i od rzutu wolnego zacznie bramkarz Radliński.

• Niane zagrał prostopadłą piłkę do Adamka, ale szybszy był Szromnik, który złapał piłkę.

• Była szansa dla Arki, ale traci piłkę Aleksander pod polem karnym Kolejarza.

• Smuczyński zagrał niedokładną prostopadłą piłkę, Tomasik pozwolił piłce opuścić boisko. Od bramki Szromnik.

• Trochim wpadł w pole karne, ale przegrał pojedynek z Radzewiczem. Mógł zdecydować się na strzał szybciej.

• Pierwsza akcja Adamka, ale pewna interwencja Sobieraja i tylko aut dla gospodarzy.

• Zaczynamy!

• Losowanie wygrał kapitan Arki Krzysztof Sobieraj, a więc mecz od środka zaczną gospodarze.

• Obie ekipy już wychodzą na murawę przy dźwiękach "Eye of the tiger".

• A propos boiska w Stróżach. Jest grząskie ale nie pada, więc nie ma dramatu. Tomasz Jarzębowski powiedział, że myśleli, że będzie gorzej, ale boisko jest nieźle przygotowane.

• Czas na rezerwowych Arka Gdynia: Jakub Miszczuk, Michał Szubert, Paweł Oleksy, Tomasz Jarzębowski, Ihor Tyschenko, Mateusz Cichocki, Tomasz Kowalski Kolejarz Stróże: Filip Błażejewski, Dawid Szufryn, Kamil Nitkiewicz, Mateusz Wilk, Tomasz Chałas, Łukasz Bocian, Sebastian Leszczak

• Na razie poznaliśmy skład Arki. Piotr Rzepka zmienił system gry z 4-5-1 na 4-4-2. Szansę gry od pierwszej minuty dostał słaby w ostatnich meczach Aleksander. Czy najlepszy strzelec Arki wreszcie się przełamie?

• Na dole tabeli Stomil zremisował z Sandecją, a Okocimski przegrał z Termalicą. Jedynie Energetyk wygrał swój mecz i jest coraz poważniejszym kandydatem do pozostania w pierwszej lidze. Jeśli Kolejarz dziś straci punkty, a jednocześnie GKS Tychy wygra, gospodarze dzisiejszego meczu znajdą się w strefie spadkowej.

• Wczoraj był wieczór niespodzianek jeśli chodzi o walkę o awans. GKS Bełchatów przegrał 0:2 z Wisłą Płock. Dolcan również uległ 0:2 ROWowi Rybnik. Jedynym zespołem, który wygrał był Górnik Łęczna, który grając w przewadze praktycznie cały mecz zdobył zwycięską bramkę dopiero w samej końcówce meczu.

• Już za godzinę w Stróżach miejscowy Kolejarz podejmie Arkę Gdynia. Goście grają o to by nie wypaść z walki o awans, a gospodarze by utrzymać bezpieczną pozycję dającą utrzymanie. Różne cele, ale jeden plan obu zespołów na dzisiejszy mecz: wygrać. Niedługo przekonamy się kto go zrealizuje.